Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μέγεθος στήθους & σουτιέν θηλασμού


Recommended Posts

αγοροmummy καλησπερα. ελπιζω να δεις το μηνυμα μου. επειδη εχω και εγω μεγαλο στηθος και δεν βρισκω νουμερο μπορεις να μου πεις απο ποιο μεαιτηριο τα πηρες, τιμουλα και αν γραφουν πανω μαρκα 'η εταιρεια που τα παραγει/

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Αν παρετε σουτιεν στην εγκυμοσυνη, ειναι πιθανο να μην σας κανει. Και να υπολογισετε 2-3 νουμερα μεγαλυτερο, υπαρχει πιθανοτητα να μην εφαρμοζει σωστα. Βεβαια ειναι δυσκολο με το μωρο να πας για ψωνια για σουτιεν οποτε μπορει να βοηθησει καποιος ωστε να το παρει, να το δοκιμασετε και να το αλλαξει αμα δεν κανει.

Εγω παντα ειχα σχεδον ανυπαρκτα βυζια, στην εγκυμοσυνη εγιναν σχεδον μετρια, την 3 μερα που κατεβηκε το γαλα πρηστηκαν αρκετα και σε μια εβδομαδα περιπου εφτασα να με λεει βυζαρου ο αντρας μου!

Ειχα παρει στην τυχη ενα χωρις μπανελες σε προσφορα (απλο οχι θηλασμου) που μου κανει καπως και το φοραω οταν βγαινω εξω γιατι στο σπιτι δεν θελω σουτιεν, βαζω απλα στενα μπλουζακια με επιθεματα απο μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Αν παρετε σουτιεν στην εγκυμοσυνη, ειναι πιθανο να μην σας κανει. Και να υπολογισετε 2-3 νουμερα μεγαλυτερο, υπαρχει πιθανοτητα να μην εφαρμοζει σωστα. Βεβαια ειναι δυσκολο με το μωρο να πας για ψωνια για σουτιεν οποτε μπορει να βοηθησει καποιος ωστε να το παρει, να το δοκιμασετε και να το αλλαξει αμα δεν κανει.

Εγω παντα ειχα σχεδον ανυπαρκτα βυζια, στην εγκυμοσυνη εγιναν σχεδον μετρια, την 3 μερα που κατεβηκε το γαλα πρηστηκαν αρκετα και σε μια εβδομαδα περιπου εφτασα να με λεει βυζαρου ο αντρας μου!

Ειχα παρει στην τυχη ενα χωρις μπανελες σε προσφορα (απλο οχι θηλασμου) που μου κανει καπως και το φοραω οταν βγαινω εξω γιατι στο σπιτι δεν θελω σουτιεν, βαζω απλα στενα μπλουζακια με επιθεματα απο μεσα.

 

αααα! για τέτοια διαφορά μιλάμε!!!! σοκ! εγώ μόνο από την εγκυμοσύνη έχω ανέβει 1-2 μεγέθη, πόσο μάλλον με το θηλασμό σκεφτομαι! Και δεν το έλεγες κι ανυπαρκτο πριν! ωχ! Να πάρω δηλαδή στο μαιευτήριο?

RW3qp3.png

 

Το μωρό μας ήρθε στη ζωή μας 24/9/14!

Link to comment
Share on other sites

αααα! για τέτοια διαφορά μιλάμε!!!! σοκ! εγώ μόνο από την εγκυμοσύνη έχω ανέβει 1-2 μεγέθη, πόσο μάλλον με το θηλασμό σκεφτομαι! Και δεν το έλεγες κι ανυπαρκτο πριν! ωχ! Να πάρω δηλαδή στο μαιευτήριο?

 

Καλυτερα να παρεις στο μαιευτηριο την 3η μερα λιγο πριν φυγεις και να σου ειναι και λιγο χαλαρο...Αφου εδραιωθει ο θηλασμος λενε οτι δεν ειναι πια τοσο πρησμενο, εμενα παντως ενω εχει βελτιωθει καπως η κατασταση και δεν ειναι τουμπανο, ειναι αρκετα μεγαλυτερο απο οτι ηταν την μερα που γεννησα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια πάντως εγώ προ εγκυμοσύνης φορούσα 2 και κατά την διάρκεια ανέβηκα 4 νούμερα. Ο άντρας μου χάρηκε πολύ... Τελοσπάντων σουτιέν θηλασμού πήρα στον όγδοο αν και θεωρώ ότι έπρεπε να τα πάρω αφού γεννήσω.

P63Km7.png

 

5p7um7.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

καλημέρα σε όλες, εχω μεγάλο και εγω (75G) είμαι στον 3ο. Εχω ήδη αγοράσει σουτιεν εγκυμοσύνης και θηλασμού (εχουν και τα 2 μπανελες). Δεν εχει μεγαλώσει τόσο πολύ ας πούμε ενα νουμερο. Θα δείξει. Νιώθω πολύ πιο ανετα με αυτά εχουν φαρδιές τιραντες και μεγάλη ελαστικοτητα. Το θηλασμού είναι βαμβακερό καπως άκαμπτο υλικό. Τα αγόρασα απο ειδικό μαγαζι, ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα σουτιεν θηλασμου γιατι με βολευουν πολυ που ανοιγει κατευθειαν και θηλαζω το μωρακι μου δεν εχει μπανελα και ειναι μαλακο και ανετο δεν μπορω να με πιεζει τιποτα στο σπιτι νιωθω και πολυ καλα ανευ σουτιεν με μπλουζακια οταν δεν ειναι η ωρα να θηλασω και δεν εχει γεμισει πολυ το στηθος μου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...