Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παρενθετη μητερα????


Recommended Posts

ηθελα να ξερα αν ο θεος δεν σου το εδινε τοσο ευκολα τι θα εκανες??

αλλα δεν σε παρεξηγω γιατι δεν εισαι στην θεση μου και δεν καταλαβαινεις.

γιαυτο λοιπον αφου δεν καταλαβαινεις δεν εχεις το δικαιωμα να κρινεις.

η γυναικα που θα θελησει να με βοηθησει θα το εχει σκεφτει και θα εχει συνιδητοποιησει ολα τα ενδεχομενα...αλλα πανω απολα θα εχει μεγαλειο ψυχης,που λιγοι εχουν.Αν μπορουσα ευχαριστως και γω να το εκανα για μια κοπελα γαιτι ξερω ποσο μεγαλη χαρα θα της εδινα.οσο για την υιοθεσια το εχω ψαξει και δεν γινεται δεν ειμαι στην κοινωνικη ταξη που επιθυμουν τα ιδρηματα!!

πραγματικα πριν μιλησετε προσπαθηστε εστω και για ενα λεπτο να μπειτε στην θεση οχι μονο την δικια μου αλλα ολων αυτων των κοριτσιων που επιθυμουν αυτο που εσεις εχετε τοσο ευκολα και προσπαθουν να το αποκτησουν με καθε τροπο.

ειναι τοσο κακο λοιπον αυτο για σενα????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 439
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και κυριως δεν ΔΙΝΑΜΑΙ να δωσω αυτο που 9 μηνες μεγαλωσα μεσα μου. Δεν γινεται.....δυσκολη κατασταση οχι μονο για τις μαναδες που δεν μπορουν αλλα και για αυτες απο τις οποιες ζητητε να μεγαλωσουν μια ψυχη με το αιμα τους 9 μηνες και μετα να το δωσουν. Για σκεψου και την αλλη πλευρα.

 

 

κοιτα, εγω δεν πιστευω οτι η εγκυμοσυνη και ο τοκετος κανουν τη μανα...

 

η αγαπη και η αφοσιωση στο παιδι που μεγαλωνεις, σε κανουν μανα..

 

πολλες γυναικες γεννησαν, και δεν ενιωσαν δεσιμο με το παιδι, ακομα κι αν ηταν βιολογικα δικο τους.. ποσες και ποσες τα παρατησαν με το που τα γεννησαν..

Link to comment
Share on other sites

το χω σκεφτει το θεμα.

θα γινομουν παρενθετη μητερα μονο για την αδελφη μου.

φυσικα θα επαιρνα και τη γνωμη του αντρα μου,αλλα νομιζω οτι αν το ηθελα εγω θα το εκανα κιολας.

τωρα αν ηθελα εγω δευτερο και δε μπορουσα για καποιο λογο σοβαρο να κανω,θα υιοθετουσα.

αλλιως δε ξερω τι θα εκανα.

θελει πολυ σκεψη το θεμα και συζητηση

Link to comment
Share on other sites

ποσες και ποσες τα παρατησαν με το που τα γεννησαν..

 

...για να μη μιλήσω και για όσες τα παράτησαν όταν αυτά μεγάλωσαν λίγο-έχω προσωπικά παραδείγματα. Δε σημαίνει ότι επειδή μεγαλώνεις το μωρό και το φτάνεις, πχ. μέχρι 10 χρονών, μετά ΟΚ, δε χρειάζεται αφοσίωση και μπορείς να το παρατήσεις "ελαφρά τη καρδία".

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

angelmes με συγκινησες και κατα καποιο τροπο "ντραπηκα"λεγοντας πως θα το κανα μονο για δικο μου ανθρωπο.

δε ξερω...

θα ηθελα να το κανω και γω,αλλα σκεφτομαι τα οσα εγιναν στην εγκυμοσυνη μου με τον διαβητη κλπ κλπ και ψιλοαγχωνομαι να μπω σε τετοια διαδικασια για μια αλλη γυναικα.

αλλα και παλι οπως το ειπες η γυναικα που θα το κανει πρεπει να χει μεγαλειο ψυχης.

ειναι νομιζω ενα απο τα πιο αλτρουιστικα πραγματα που μπορει να κανει ενας ανθρωπος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελλ εχει δικιο η angelmes δεν μπορεις να καταλαβεις πως ειναι να μην μπορεις να αποκτησεις αυτο το θειο δωρο που λεγεται παιδι και για καποιους ερχεται πανευκολα και ανωδυνα. Δεν μπορεις να νιωσεις ποσο ποναει η ψυχη της οποτε μην εισαι τοσο αδιαλακτη και επικριτικη. Και οσο για την υιοθεσια το εχω ξαναπει δεν ειναι ευκολη υποθεση γιατι οσο και να νιωθεις εσυ οτι εισαι καταλληλη για μανα η γραφειοκρατια δεν συμφωνει πολλες φορες και τρως και απο εκει μια ξεγυρισμενη πορτα.

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ κάτι κορίτσια...δεν ξέρω από πού είσαι angelmes, αλλά μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι είναι πιο εύκολο να υιοθετήσεις από το ίδρυμα της Θεσσαλονίκης παρά από το "Μητέρα", λιγότερη γραφειοκρατεία, για κάποιο λόγο. Εχεις ψαχτεί προς τα εκεί?

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα πριν μιλησετε προσπαθηστε εστω και για ενα λεπτο να μπειτε στην θεση οχι μονο την δικια μου αλλα ολων αυτων των κοριτσιων που επιθυμουν αυτο που εσεις εχετε τοσο ευκολα και προσπαθουν να το αποκτησουν με καθε τροπο.

ειναι τοσο κακο λοιπον αυτο για σενα????

 

Δεν κρινω τον πονο σου κοπελα μου. Δεν εχω δικαιωμα. Κρινω ομως το σωμα μου και την δικη μου ψυχη. Το ποσο 'ευκολα' απεκτησα εγω την κορη μου δωσε μου το δικαιωμα μονο εγω να το ξερω οταν κινδυνευσα και εγω και εκεινη να πεθανουμε. Απανταω ΜΟΝΟ ως Ελλη και λεω οτι εγω και ΜΟΝΟ εγω δεν το κανω για τους εξης λογους. Δεν μιλαω για τον κοσμο ολο. Τον δικο σου τον πονο ΔΕΝ θα τον καταλαβω ισως ποτε οπως ουτε και εσυ τον δικο μου οταν κοντεψαμε να πεθανουμε. Το σωμα μου λοιπον που 'πονεσε' για να κανει αυτο που εκανε δεν το δανειζω. Θα το χρησιμοποιησω μονο για ενα ΄τυχον' δευτερο παιδι (που δυσκολο το κοβω). Δεν εχω μεγαλειο ψυχης οχι. Για μενα το σωμα μου ανηκει ΜΟΝΟ σε εμενα και ειναι ιερο. Δεν το διαπραγματευομαι. Και σκεφτηκα τι θα κανω αν δεν μπορω να κανω παιδι. Τρια ηταν εκτος συζητησης. Δανεικα ωαρια, δανεικα σπερματοζωαρια και παρενθετη. Εξωσωματικη μονο μετα απο μεγαλη προσπαθεια υιοθεσιας.

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, εγω δεν πιστευω οτι η εγκυμοσυνη και ο τοκετος κανουν τη μανα...

 

η αγαπη και η αφοσιωση στο παιδι που μεγαλωνεις, σε κανουν μανα..

 

πολλες γυναικες γεννησαν, και δεν ενιωσαν δεσιμο με το παιδι, ακομα κι αν ηταν βιολογικα δικο τους.. ποσες και ποσες τα παρατησαν με το που τα γεννησαν..

 

Δεν διαφωνω κοριτσι μου. Εγω προσωπικα δεν 'δανειζομαι'.....αυτο λεω τπτ αλλο. Ειμαι 1000% υπερ της θιοθεσιας και ειναι αυτο που ονομαζεις παραπανω με ενα ακομα κομματι ευαισθησιας. Να προσφερεις αγαπη εκει που δεν μπορεσαν καποιοι αλλοι. Δεν χρειαζεται να πληρωσεις αλλη γυναικα να στο κανει. Παρε ενα απο τα ιδρυματα. Εχω πει επανηλημμενα οτι ΘΕΛΩ να υιοθετησω ακομα και αν εχω μια προγονη (που θελει να μετακομισει σε μας) και μια κορη. Δυστυχως ο αντρας μου διαφωνει. Οποτε μενω εδω που ειμαι. Δεν ειμαι επικριτικη. Το οτι διαφωνω και εχω καθετες αποψεις ειναι δικο μου καπελο. Δεν πρεπει να ενοχλει κανενα......αποψη ειναι. Δεν την βαζω μεσα στα σπιτια των γυναικων με προβλημα. Δεν προκειτε να συναντηθουν οι δρομοι μας περαν του φορουμ οπου ελευθερα λεμε γνωμες. Και αυτη ειναι η δικη μου.

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

αγγελινα μου....το θεμα υιοθεσια το εχω ψαξει εκει που δεν παει μεχρι στην μακρυνη σιβηρια εφτασα σε ιδρυμα αλλα δεν γινεται!!!στην ελλαδα με την κοινωνικη λειτουργο που μιλησα μου ειπε να το ξεχασω.

οσο για την ell.... δεν σε εκρινα εγω καλα κανεις και λες την αποψη σου...εσυ με εκρινες!!!

και σε ολα αυτα που εχω κανει εχω παρει κ δανεικα ωαρια και σπερμα απο τραπεζα.

αλλα δυστηχως οταν φτανω 6-9 εβδομαδες το μωρο πεθαινει χωρις να μπορει κανεις γιατρος να το εξηγησει....δεν μπορω να συνεχισω αλλες εξωσωμ. επιβαρινω χειροτερα την υγεια μου.

σκεψου λοιπον ποσο ασχημα νοιωθω οταν γνωριζω ολα αυτα και παντου βρισκω μια πορτα κλειστη.στην σκεψη μονο οτι υπαρχει πιθανοτητα να μην γινω ποτε μανουλα....η ζωη μου δεν εχει νοημα....δεν ξερεις ποσο εχω κλαψει...πραγματικα δεν ξερεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οσο για την ell.... δεν σε εκρινα εγω καλα κανεις και λες την αποψη σου...εσυ με εκρινες!!!

 

Δεν σε εκρινα κοπελα μου. Εχεις τον πονο σου και εισαι φορτωμενη. Ειπα την αποψη μου τι θα εκανα ΜΟΝΟ για εμενα και τι θεωρω εγω σωστο για εμενα για κανενα αλλο. Το οτι ειναι καθετο και δεν αλλαζει δεν πρεπει να σε ενοχλει. Περαν αυτων ολων ευχομαι να βρεις την ηρεμια που χρειαζεσαι και να γινει η ευχη σου πραγματικοτητα.

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως το παρατραβηξαμε ισως το θεμα......σεβαστη η καθε αποψη....και σεβασμος στα βιωματα της καθε μιας.

δεν θα ηθελα να το συζητησω αλλο

ευχομαι σε ολες σας καλες γιορτες ευτυχισμενες στιγμες και μια υπεροχη χρονια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλημερα και καλως σας βρηκα:-)

παρακολουθω με ενδιαφερον την συζητηση αφου το θεμα της παρενθετης μητροτητας με ενδιαφερει αμεσα.Η γυναικα μου και εγω σκεφτομαστε να προχωρισουμε σε μια τετοια λυση και ειμαστε στην διαδικασια που προσπαθουμε να βγαλουμε μια ακρη για το τι ισχυει σχετικα με την παρενθετη μητροτητα στην Ελλαδα και στο εξωτερικο.Οι οποιες αντιπαραθεσεις κατα την γνωμη μου ειναι ανουσιες απο την στιγμη που ενα ζευγαρι εχει αποφασισει καλως κακως να προχωρισει σε αυτη την λυση προκειμενου να κανει ενα παιδι.Καλο θα ηταν το θεμα να γινει πιο πρακτικο γιατι ειναι αρκετα τα ζευγαρια που ενδιαφερονται.Απο την πλευρα μου θα ηθελα να συγκεντρωσω οσες περισσοτερες πληροφοριες για την παρενθετη μητροτητα και ακομα καλυτερα να ερθω σε επαφη με ζευγαρια που εχουν μπει σε αυτη την διαδικασια ειτε στην Ελλαδα ειτε στο εξωτερικο...πραγματικα θα μας βοηθουσε πολυ κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Αν ψαξεις λιγο στο google θα βρεις τις τυπικες διαδικασιες που χρειαζονται, τα ειχα βρει καποια στιγμη. Γινεται απαραιτητως ενα δικαστηριο για να εισαι καλλημενος νομικα και υπαρχουν καποιες προυποθεσεις που πρεπει να πληρει η παρενθετη οπως το οτι δεν επιτρεπεται να ειναι πανω απο 50 χρονων. Αν εχετε βρει το ατομο ειναι πιο ευκολα τα πραγματα.

 

Αν οχι ισως πρεπει να αποτανθεις σε καποια απο τις κλινικες εξωσωματικης για να βρεις υποψηφια παρενθετη και να γινει νομικα σωστα ολη η διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Αν ψαξεις λιγο στο google θα βρεις τις τυπικες διαδικασιες που χρειαζονται, τα ειχα βρει καποια στιγμη. Γινεται απαραιτητως ενα δικαστηριο για να εισαι καλλημενος νομικα και υπαρχουν καποιες προυποθεσεις που πρεπει να πληρει η παρενθετη οπως το οτι δεν επιτρεπεται να ειναι πανω απο 50 χρονων. Αν εχετε βρει το ατομο ειναι πιο ευκολα τα πραγματα.

 

Αν οχι ισως πρεπει να αποτανθεις σε καποια απο τις κλινικες εξωσωματικης για να βρεις υποψηφια παρενθετη και να γινει νομικα σωστα ολη η διαδικασια.

 

Ευχαριστω marco polo

Λιγο πολυ τα τυπικα τα εχουμε μαθει.Το ατομο οχι δεν το εχουμε βρει.Καταλαβαινω πως αυτο ειναι ενα δημοσιο forum και εννοειτε πως δεν επιθυμω ονοματα και διευθυνσεις κλινικων και λοιπα.Ο σκοπος του μηνυματος μου ηταν η αλληλοβοηθεια.Αν υπαρχουν ζευγαρια που εχουν προχωρησει σε παρενθετη η σκεφτονται να προχωρησουν οπως εμεις να ανταλλαξουμε αποψεις και συμβουλες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδω μεσα να σου πω την αληθεια οσο καιρο ειμαι δεν εχει υπαρξει ατομο που να το εχει κανει και να το εχει δηλωσει ως εμπειρια. Το σιγουρο ειναι οτι πρεπει να το ψαξετε πολυ αν δεν εχετε δικο σας ατομο που ειναι διατεθειμενο να μπει σε αυτη την διαδικασια.

 

Δεν ειναι κατι αδυνατον ομως και αφου το εχετε αποφασισει μετα απο καλο ψαξιμο ειμαι σιγουρη οτι θα την βρειτε την ακρη. Εγω σκεφτομουνα την μητερα μου αλλα ηταν στο οριο ηλικιακα. Σημασια εχει να ειστε συνειδητοποιημενοι και ψυχικα ετοιμοι για να προχωρησετε αφου αποκλεισετε οποιαδηποτε αλλη πιθανοτητα.

 

Σας καταλαβαινω πολυ γιατι ημουν και εγω στη θεση σας καποια στιγμη και νιωθω την αγωνια σας.

Link to comment
Share on other sites

Και δεν νομίζω ότι θα βρεθεί εύκολα τόσο θαραλλέο άτομο που να το έχει κάνει και να το δηλώσει εδώ μέσα ;) Το πιο πιθανό rod είναι αν υπάρχουν ανάμεσά μας γονείς που απέκτησαν το παιδάκι τους με παρένθετη μητέρα να σου στείλουν PM ;)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν θα ειχα κανενα προβλημα να μοιραστω μια τετοια εμπειρια εδω...αλλα καταλαβαινω οσους δεν θελουν...το θεμα ειναι αν υπαρχουν...

Δεν γινεται να ψαχνω στα διαφορα ελληνικα sites και forums και να μην εχω βρει καποια αντιστοιχη περιπτωση...ειδικα για ενα τοσο σοβαρο θεμα με τοσες παγιδες...

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα υπαρχουν αλλα δεν ειναι ευκολο να τους βρεις. Και εγω δεν θα ειχα κανενα προβλημα να το πω και να μοιραστω την εμπειρια μου και να βοηθησω οποιον μπορω αλλα οι περισσοτεροι δεν το βλεπουν ετσι δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ψάχνεις πληροφορίες από γυναικολόγους... Νομίζω πως τα φόρουμ δε θα σε βοηθήσουν, λέω εγώ τώρα.

Επίσης, επειδή έχω ξανααναφερθεί στο θέμα, γιατί δεν μαθαίνετε περισσότερα για να γίνετε ανάδοχοι γονείς στην αρχή και μετά να προχωρήσετε στο συγκεκριμένο παιδάκι σε υιοθεσία.

Αυτό για την περίπτωση που δεν βρείτε παρενθετη μητέρα.

beeeeezzzzz

Link to comment
Share on other sites

Πριν πολλα πολλα ποστ διαβασα κατι που πραγματικα με σοκαρε.

Οτι ειναι εγωιστικο να μην θελει καποια να γινει παρενθετη και να δωσει χαρα σε μια αλλη γυναικα.

Βρε παιδια μιλαμε σοβαρα? Και τι ειναι το μωρο? Ταπερακι με σπανακοπιτα?

Δηλαδη η γυναικα που το κυοφορει θα κατεβασει τον διακοπτη και δεν θα εχει καθολου συναισθηματα για αυτο το μωρο?

Γινεται? Οχι βεβαια!!!!!

Εχω δυσκολευτει να φερω τα παιδια μου στον κοσμο και ξερω τι σημαινει να πιστευεις οτι δεν θα γινεις ποτε μαμα. Να μουσκευεις το μαξιλαρι απο τα δακρυα σου. Να πηγαινεις να τρελαθεις....

Ομως αυτο που ζηταμε απο μια αλλη μανα, να μας χαρισει το παιδι της, αυτο ειναι εγωιστικο. Και ναι ειναι παιδι της (δεν με ενδιαφερει το dna οπως δεν θα με ενδιεφερε και σε περιπτωση υιοθεσιας).

Link to comment
Share on other sites

:mrgreen:

Πριν πολλα πολλα ποστ διαβασα κατι που πραγματικα με σοκαρε.

Οτι ειναι εγωιστικο να μην θελει καποια να γινει παρενθετη και να δωσει χαρα σε μια αλλη γυναικα.

Βρε παιδια μιλαμε σοβαρα? Και τι ειναι το μωρο? Ταπερακι με σπανακοπιτα?

Δηλαδη η γυναικα που το κυοφορει θα κατεβασει τον διακοπτη και δεν θα εχει καθολου συναισθηματα για αυτο το μωρο?

Γινεται? Οχι βεβαια!!!!!

Εχω δυσκολευτει να φερω τα παιδια μου στον κοσμο και ξερω τι σημαινει να πιστευεις οτι δεν θα γινεις ποτε μαμα. Να μουσκευεις το μαξιλαρι απο τα δακρυα σου. Να πηγαινεις να τρελαθεις....

Ομως αυτο που ζηταμε απο μια αλλη μανα, να μας χαρισει το παιδι της, αυτο ειναι εγωιστικο. Και ναι ειναι παιδι της (δεν με ενδιαφερει το dna οπως δεν θα με ενδιεφερε και σε περιπτωση υιοθεσιας).

 

 

δεν θα μπορούσα να τα πω καλύτερα...

9 μηνες μεσα στην κοιλια... ναι.. παιδι μου θα ηταν..

οποια μπορει να το κανει, καλως......

αλλα οχι να ειμαι εγω εγωιστρια, αυτο παει πολυ'.....

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ψάχνεις πληροφορίες από γυναικολόγους... Νομίζω πως τα φόρουμ δε θα σε βοηθήσουν, λέω εγώ τώρα.

Επίσης, επειδή έχω ξανααναφερθεί στο θέμα, γιατί δεν μαθαίνετε περισσότερα για να γίνετε ανάδοχοι γονείς στην αρχή και μετά να προχωρήσετε στο συγκεκριμένο παιδάκι σε υιοθεσία.

Αυτό για την περίπτωση που δεν βρείτε παρενθετη μητέρα.

 

Το θεμα το ψαχνουμε απο ολες τις πλευρες.Εχουμε ρωτησει και εχουμε παρει πληροφοριες και εδω και στο εξωτερικο.Αυτο που θα βοηθουσε πολυ ομως θα ηταν να ερχομασταν σε επαφη με ανθρωπους που ειτε εχουν μπει σε αυτη την διαδικασια ειτε σκεφτονται να μπουν οπως εμεις...γι αυτο ψαχνω στο διαδικτυο μηπως υπαρχει κανεις εκει εξω...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πέρασα πολλά για να κάνω 1 και μόνο παιδί... και επειδή ξέρω την αγωνία, την στεναχωρια και πολλά άλλα συναισθήματα, ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ...

 

Εφόσον δεχθεί η άλλη πλευρά για παρένθετη μητέρα, εσάς τί σας ενοχλεί. Όλες εμείς έχουμε τα παιδάκια μας. Ρωτήσατε εκείνους τους ανθρώπους που παιδεύονται για τα δικά τους γιατί τους αδίκησε η φύση???

 

Στην τελική ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΥΠΟΘΕΣΗ. Είναι των ανθρώπων που παλεύουν να βρουν μία παρένθετη μητέρα. Αν εκείνη βρεθεί και το κάνει (όπως μπορεί και να το έδινε για υιοθεσία, λόγω ηλικίας της ή οικονομικής κατάστασης, έτσι μπορεί να το δώσει και τώρα)

beeeeezzzzz

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πέρασα πολλά για να κάνω 1 και μόνο παιδί... και επειδή ξέρω την αγωνία, την στεναχωρια και πολλά άλλα συναισθήματα, ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ...

 

Εφόσον δεχθεί η άλλη πλευρά για παρένθετη μητέρα, εσάς τί σας ενοχλεί. Όλες εμείς έχουμε τα παιδάκια μας. Ρωτήσατε εκείνους τους ανθρώπους που παιδεύονται για τα δικά τους γιατί τους αδίκησε η φύση???

 

Στην τελική ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΥΠΟΘΕΣΗ. Είναι των ανθρώπων που παλεύουν να βρουν μία παρένθετη μητέρα. Αν εκείνη βρεθεί και το κάνει (όπως μπορεί και να το έδινε για υιοθεσία, λόγω ηλικίας της ή οικονομικής κατάστασης, έτσι μπορεί να το δώσει και τώρα)

Προφανως δεν καταλαβες κατι.

Οποιος εχει την δυναμη και το κανει καλα κανει και το κανει!!!

Οχι ομως να κατηγορουμε ολους τους αλλους για εγωιστες. Στην τελικη αν το δουμε καλυτερα εγωιστης ειναι αυτος που βαζει μια αλλη γυναικα να κυοφορησει και να της δωσει το παιδι. Γιατι περα απο το ψυχολογικο υπαρχει και το σωματικο και οποια γυναικα εχει φτασει μεχρι τον θανατο μπορει να καταλαβει και τους κινδυνους μιας εγκυμοσυνης.

3 εγκυμοσυνες ειχα και στις 3 κοντεψα να δω τα ραδικια αναποδα.

Αλλα και ετσι να μην ηταν γιατι θεωρουμε εγωιστρια που δεν μπορω να δωσω το παιδι που κυοφορω που το ακουω καθημερινα που ζει μεσα απο μενα?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...