Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κόστος για babysitter?


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες, θα ηθελα να ρωτήσω το εξής:

Συντομα θα γυρίσω στη δουλεια και το μωρο θα το κρατήσει μια γνωστη μας κυρία για 3 μέρες την εβδομάδα επι 8-9 ώρες. Επειδη όμως ούτε εγω γνωρίζω από τιμές ούτε αυτή ειναι επαγγελματίας, θα ήθελα σας παρακαλώ απο την εμπειρία σας να μου πείτε πίο θα ήταν ένα καλό πόσο να προσφέρω, μιας και οι καλοι λογαριασμοι κανουν τους καλους φίλους. Έχω σκεφτει γυρω στα 300€, είναι πολλά ή λίγα? Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Η μικρή μου καραμέλα μεγαλώνει κάθε μέρα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατά τη γνώμη μου, αν είσαι στην Αθήνα, τα 300 ευρώ είναι πολύ λίγα. Αν σκεφτείς ότι για 5 ημέρες την εβδομάδα για 8 ώρες οι ελληνίδες ειδικά παίρνουν γύρω στα 750 με 800 ευρώ, τότε για τις 3 ημέρες θεωρώ ότι θα έπρεπε να σκέφτεσαι τουλάχιστον 480 ευρώ.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera ego pantos vrika kopela me tin ora tha rxete kathemera peripou 3me 4 ores kai oxi paraskevi kai opos ta xo ipologisi peripou 330 to mina...edo doulevo 10 ores tin mera kai pernoume me to zori 900 euro i gnomi mou fisika kai einai anxos kai efthini alla den kanoun oute doulies oute tipota to moro prosexoun

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και εγώ πρίν τον παιδικό σταθμό την κράταγε η μαμα΄μιας φίλης μου και της έδινα 350 € για 6-6,5 ώρες , μετά που αναγκάστηκε να σταματήσει γιατί γέννησε η φίλη μου και έπρεπε να κρατήσει το εγγόνι της την ανέλαβε η θεία μου και της έδινα πάλι 350 για 9ώρες τώρα λοιπόν εξαρτάται και απο την κύρια και απο έσενα.:?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες, θα ηθελα να ρωτήσω το εξής:

Συντομα θα γυρίσω στη δουλεια και το μωρο θα το κρατήσει μια γνωστη μας κυρία για 3 μέρες την εβδομάδα επι 8-9 ώρες. Επειδη όμως ούτε εγω γνωρίζω από τιμές ούτε αυτή ειναι επαγγελματίας, θα ήθελα σας παρακαλώ απο την εμπειρία σας να μου πείτε πίο θα ήταν ένα καλό πόσο να προσφέρω, μιας και οι καλοι λογαριασμοι κανουν τους καλους φίλους. Έχω σκεφτει γυρω στα 300€, είναι πολλά ή λίγα? Ευχαριστώ εκ των προτερων.

 

για την κόρη μου όταν ήταν ενός έτους εγω έδινα €5 την ώρα

τώρα δίνω €7 που είναι δύο ετών

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγώ νομίζω ότι 7 ευρώ παίρνουν το λιγότερο...οπότε 7*8(ώρες)*3(ημέρες)= 168 ευρώ την εβδομάδα. δλδ 672 ευρώ το μήνα...αν τα καταφέρεις με 500 ευρώ καλά είναι

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για όλες τις απαντήσεις:)

Τελικά η κυρία συμφώνησε με τα 300€ μιας και αυτή το βλέπει απλά ως ένα έξτρα εισόδημα ( έχει και την σύνταξή της). Απ' ότι διάβασα είμαι μάλλον πολύ τυχερή :):)

Η μικρή μου καραμέλα μεγαλώνει κάθε μέρα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα ηθελα να ρωτησω ποσο περιπου εχουν φτασει η τιμες για babysiter

ειδα μια κυρια στην οποια ζητησα 3 ημερες την εβδομαδα επι 6 ωρες την ημερα και μου ζητησε 7 ευρω την ωρα χωρις να ασχοληθει με τιποτα αλλο ουτε καν με τα ρουχαλακια του

αφου δεν με ενδιαφερει κατι τετοιο

δηλαδη μετα που θα την χρειαστω 5 ημερε ςτην εβδομαδα και κανενα απογευματακι εκτακτο λογω δουλειας και κανενα Σαββατο για κανενα θεατρακι θα πρεπει να δινω 900 με 1000 ευρω το μηνα?

γκλουπς ?????

Επισης αν ξερετε καμια κυρια στο Κερατσινι (Πειραια) ενημερώστεμαι

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Θα ηθελα να ρωτησω ποσο περιπου εχουν φτασει η τιμες για babysiter

ειδα μια κυρια στην οποια ζητησα 3 ημερες την εβδομαδα επι 6 ωρες την ημερα και μου ζητησε 7 ευρω την ωρα χωρις να ασχοληθει με τιποτα αλλο ουτε καν με τα ρουχαλακια του

αφου δεν με ενδιαφερει κατι τετοιο

δηλαδη μετα που θα την χρειαστω 5 ημερε ςτην εβδομαδα και κανενα απογευματακι εκτακτο λογω δουλειας και κανενα Σαββατο για κανενα θεατρακι θα πρεπει να δινω 900 με 1000 ευρω το μηνα?

γκλουπς ?????

Επισης αν ξερετε καμια κυρια στο Κερατσινι (Πειραια) ενημερώστεμαι

 

Ευχαριστω

Εγώ έχω βρει για Δευτέρα με Παρασκευή από 8 μέχρι 3 με 500 ευρώ. Φροντίζει την μικρή μου (14 μηνών), της μαγειρευει και σιδερώνει τα ρουχαλάκια της. Ενίοτε την πάει και καμιά βολτούλα στο πάρκο(καιρού επιτρέποντος!)

Πιστεύω πως οι τιμές πρέπει να κυμαίνονται γύρω στα 500-600 και από συζητήσεις με άλλες φίλες μου.

hello to all!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας!

 

θέλω μία νταντά να κρατάει το 7 μηνών μωρό μου από τις 8 περίπου το πρωί ως τις 5 το απόγευμα, στο ενδιάμεσο θα έρχετε η 8 χρόνη κόρη μου από το σχολείο και θα πρέπει να τις βάλει να φάει και να την στείλει για διάβασμα (αν χρειάζεται να την βοηθήσει λίγο)

 

στο σπίτι θα είναι και η μαμά μου όχι όμως όλες τις μέρες .....

 

πόσα χρήματα θα πρέπει να δώσω για αυτές τις υπηρεσίες?

μπορεί να το κάνει κάποια γνωστή μου και δεν θέλω ούτε να την κλέψω αλλά ούτε και να με κλέψει!

 

σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μένω Θεσσαλονίκη και νομίζω ότι θα πρέπει να δώσεις 700 ευρώ αν έχει παιδαγωγικές σπουδές και ν' ασχολείται μόνο με τα παιδιά, και 600 ευρώ εάν δεν έχει παιδαγωγικές σπουδές και να σου κάνει και δουλειές όταν κοιμάται το μωρό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω δουλέψει πολλές φορές ως babysitter στην Θεσσαλονίκη και είμαι βρεφονηπιοκόμος,οι τιμές κυμαίνονται περίπου στα 3-4 ευρώ την ώρα για 1 παιδί,5 για δύο και 7 για 3.Δουλειές στο σπίτι δεν μου έβαζαν να κάνω αν και συμμάζευα καμιά φορά όταν είχα χρόνο και βοηθούσα στα μαθήματα αν χρειαζόταν.Χωρίς ασφάλεια.

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

τον αλλο μηνα θα γυρισω στην δουλεια μου, μενω στο καπανδριτι κοντα στον αγιο σταφανο η πεθερα μου δεν θα τα καταφερει μονη οποτε θα χρειαστουμε μια κοπελα ποσα χρηματα περιπου θα πρεπει να παιρνει δεν θα κανει δουλειες στο σπιτι ουτε φαγητο θα την χρειαστω 3 εβδομαδες τον μηνα για 3 μερες και 1 εβδομαδα για 5 μερες γιατι δουλευω και σκ και θα τα προσεχει ο ανδρας μου.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ......

Link to comment
Share on other sites

τον αλλο μηνα θα γυρισω στην δουλεια μου, μενω στο καπανδριτι κοντα στον αγιο σταφανο η πεθερα μου δεν θα τα καταφερει μονη οποτε θα χρειαστουμε μια κοπελα ποσα χρηματα περιπου θα πρεπει να παιρνει δεν θα κανει δουλειες στο σπιτι ουτε φαγητο θα την χρειαστω 3 εβδομαδες τον μηνα για 3 μερες και 1 εβδομαδα για 5 μερες γιατι δουλευω και σκ και θα τα προσεχει ο ανδρας μου.

 

Τις ημέρες που τη θέλεις θα δουλεύει 8, 9, 10 ώρες; Η πεθερά σου θα είναι πάντα εκεί μαζί της ή περιστασιακά; Ο μήνας πάντως έχει 4,3 εβδομάδες και όχι 4. Τις ώρες που θα κοιμούνται τα μωρά, τι θα κάνει η κοπέλα; Θέλεις να σιδερώνει; να συγυρίζει; να κάθεται;

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

550 ευρω για 8ωρη εργασια + ελαφριες οικιακες δουλειες. Τις δινω και δωρα Πασχα Χριστουγεννα και αδεια.

Ενα παιδακι εχω 3 χρονων και το κραταει απο τα 1,5

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

μπορει ναι να ειναι λιγα τα λευτα, αλλα να εισαι συγουρη πως θα υπαρχει μεγαλη ανταποκριση στην αγγελια σου,για 3 μερες ,,,καλα ειναι κουκλα μου στην σημερινη κριση:?

Link to comment
Share on other sites

Τις ημέρες που τη θέλεις θα δουλεύει 8, 9, 10 ώρες; Η πεθερά σου θα είναι πάντα εκεί μαζί της ή περιστασιακά; Ο μήνας πάντως έχει 4,3 εβδομάδες και όχι 4. Τις ώρες που θα κοιμούνται τα μωρά, τι θα κάνει η κοπέλα; Θέλεις να σιδερώνει; να συγυρίζει; να κάθεται;

στην δουλεια μου δουλευω και σκ τωρα με το μειωμενο θα δουλευω 7ωρο και μια ωρα να παω και να ερθω πες 8 ωρες επι 3 μερες επι 3 εβδομαδες και 8 ωρες επι 5μερες για μια εβδομαδα χωρις δουλεις ποσα πρεπει να παιρνει και με λιγες δουλειες ποσα?η πεθερα μου θα ειναι παντα μαζι της

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ......

Link to comment
Share on other sites

550 ευρω για 8ωρη εργασια + ελαφριες οικιακες δουλειες. Τις δινω και δωρα Πασχα Χριστουγεννα και αδεια.

Ενα παιδακι εχω 3 χρονων και το κραταει απο τα 1,5

για 5 μερες 550 ευρω? να ρωτησω δωρο χριστουγεννων και αδεια παιρνει 550 και δωρο πασχα 250 συν ικα η οχι ?θα πρεπει να ξερω και να ειμαι ξεκαθαρη με την κοπελα που θα βρω.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εμένα η κοπέλα που προσέχει τα μικρά παίρνει 5? την ώρα μόνο για φύλαξη δεν κάνει κάτι άλλο γιατι δεν θέλω να κάνει!!!πάντως όταν έψαχνα ειχα ακούσει κάτι τρέλα όπως 12? την ώρα!!! Βέβαια αν έρθει βράδυ της δίνουμε 8? την ώρα!!!Η περιοχή είναι βουλα με βάση αυτα που έχω ακούσει σπο γνωστές μου νομίζω ότι είμαι τυχερή!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

καλησπερα ονομαζομαι σοφια και προσεχω 2 αδερφακια μαζι το ενα ειναι με ειδικες αναγκες κανω και δουλιεσ μεσα στο σπιτι και δουλευω 5 μερες την εβδομαδα και 5 ωρες την ημερα και 2 σαββατα τον μηνα, και μου δινουν 460 μηνα . θα ηθελα τιν γνωμη σας

ευχαρηστο

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...