Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ


Recommended Posts

ΚΑΠΝΙΖΑ 3 ΠΑΚΕΤΑ /ΗΜΕΡΑ 25 ΑΡΙΑ . ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ. ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΠΝΙΖΩ 1 ΠΑΚΕΤΟ ΑΝΑ 2 ΗΜΕΡΕΣ , ΔΕΝ ΒΗΧΩ ΣΑΝ ΤΟΝ ΜΠΕΤΑΤΖΗ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ , ΜΥΡΙΖΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΕΥΟΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΔΕΝ ΜΥΡΙΖΩ ΤΣΙΓΑΡΙΛΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.

ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ...!

ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟ !

ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • yogini

    yogini 8 δημοσιεύσεις

  • DALIA

    DALIA 7 δημοσιεύσεις

  • litsar

    litsar 4 δημοσιεύσεις

  • emmaki

    emmaki 4 δημοσιεύσεις

ο μπαμπας μου πριν απο 25 χρονια εκοψε το τσιγαρο με βελονισμο. και δε το ξανακουμπησε. πολλοι δε τα παραδεχονται αυτα αλλα το θεωρω καλυτερο μια κ εξω παρα ηλεκτρονικο τσιγαρο και νικορετ. ασχετο λιγο με το θεμα αλλα επειδη βλεπω γυρω μου να εχει αρχισει εμπορικη εκμεταλλευση** του " απαγορευση καπνισματος" και "δε καπνιζω γιατι κοστιζει κ θελω γιαυτο να το κοψω" ειπα να το αναφερω. ουτε αυτα τα ιατρεια που το κοβεις "και καλα" παραδεχομαι. ενω αυτο που ειδα με τα ματια μου πρεπει να το πω. :)

 

**κλεινουν μαγαζια ετων και ανοιγουν αμετρητα καταστηματα ηλεκτρονικου τσιγαρου!!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΠΝΙΖΑ 3 ΠΑΚΕΤΑ /ΗΜΕΡΑ 25 ΑΡΙΑ . ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ. ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΠΝΙΖΩ 1 ΠΑΚΕΤΟ ΑΝΑ 2 ΗΜΕΡΕΣ , ΔΕΝ ΒΗΧΩ ΣΑΝ ΤΟΝ ΜΠΕΤΑΤΖΗ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ , ΜΥΡΙΖΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΕΥΟΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΔΕΝ ΜΥΡΙΖΩ ΤΣΙΓΑΡΙΛΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.

ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ...!

ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟ !

ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ!!!!

 

υπάρχουν διάφορες επιλογές?

(συγχαρητήρια παρεπιμπτόντως)

Link to comment
Share on other sites

Αυστηροί έλεγχοι για να διαπιστωθεί που ακριβώς πωλούνται παράνομα, τα ηλεκτρονικά τσιγάρα, ξεκινά την επόμενη εβδομάδα το Υπουργείο Υγείας. Σύμφωνα με απόφαση του ΕΟΦ, το ηλεκτρονικό τσιγάρο περιέχει επιβλαβείς για τον οργανισμό, ουσίες και προτείνεται η απαγόρευση της διάθεσης του. Οι καταστηματάρχες που το πωλούν στα μαγαζιά τους, κινδυνεύουν με βαριά χρηματικά πρόστιμα.

 

Σαρωτικούς ελέγχους ξεκινούν άμεσα, κλιμάκια του Υπουργείου Υγείας, σε όλα τα σημεία πώλησης του Ηλεκτρονικού Τσιγάρου, όπως ανακοίνωσε ο Γενικός Γραμματέας του υπουργείου κ. Αντώνης Δημόπουλος.

Ο κ. Δημόπουλος διευκρίνησε ότι εδώ και καιρό έχει εκδοθεί απόφαση του ΕΟΦ, η οποία απαγορέυει τόσο την πώληση όσο και τη χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου, και ιδιαιτέρως εκείνων που περιέχουν σταγόνες νικοτίνης.

Εντύπωση επίσης προκάλεσε η απόφαση του Υπουργείου Υγείας να απαγορεύσει τη χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου και σε κλειστούς Δημόσιους χώρους (κάτι που μέχρι σήμερα δεν ίσχυε), αφού θεωρεί ότι το κάπνισμα με το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι επιβλαβές λόγω νικοτίνης αλλά και των άλλων ουσιών και ελαίων που περιέχει.

 

http://www.iatropedia.gr/articles/read/667

 

 

η δικιά μου απορία τώρα παρόλλο που δεν το χρησιμοποιώ ( είμαι κλασσικός τύπος χα χα ) είναι, όντως υπάρχει πρόβλημα με την υγεία ή παίζονται άλλα "παιχνίδια" με τις καπνοβιομηχανίες ???

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

 

 

η δικιά μου απορία τώρα παρόλλο που δεν το χρησιμοποιώ ( είμαι κλασσικός τύπος χα χα ) είναι, όντως υπάρχει πρόβλημα με την υγεία ή παίζονται άλλα "παιχνίδια" με τις καπνοβιομηχανίες ???

 

 

Κοίτα, είναι γεγονός ότι κανέις δεν γνωρίζει τις μελλοντικές επιπλοκές των ελαίων στον οργανισμό. Δεν έχουν γίνει ακόμα μελέτες.

Πριν κάποια χρόνια και το κανονικό τσγάρο θεωρούνταν αβλαβές!

 

Τουλάχιστον από το κλασιοκό τσιγάρο ξέρεις από τι θα αρρωστήσεις (αν αρρωστήσεις) και με τι επιβαρύνεις τον οργανισμό σου.... Με το ηλεκτρονικό δεν έχεις ιδέα τι χημεία βάζεις στο σώμα σου....

 

Πολύ πιθανόν, βέβαια, να παίζουν και άλλα συμφέροντα. Δεν το αποκλειώ καθόλου....

Αλλά εγώ αν είχα συνεχίσει το τσιγάρο (το έκοψα πριν από χρόνια) δεν θα έπαιρνα ηλεκτρονικό.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πριν λίγες μέρες σκεφτόμουν ότι όλοι έχουν αρχίσει και ψάχνονται με το ηλεκτρονικό τσιγάρο και πως θα αντιδράσουν οι καπνοβιομηχανίες. Όπως είδαμε το κράτος κινήθηκε με ρυθμούς αστραπής να προστατεύσει τα συμφέροντα του!

Το αν είναι ασφαλές δεν το γνωρίζω, πάντως να είναι πιο επιβλαβές από το κανονικό το αποκλείω προσωπικά. Χτες το δοκίμασα που το είχε μια φίλη και μου φάνηκε καλό. Κοστίζει 70 ευρω +12 το λαδάκι που όμως αν καπνίζεις λίγο έτσι κι αλλιώς σε φτάνει για ένα μήνα και μπορεί και περισσότερο.

Η κοπέλα που το χρησιμοποιεί είναι ενθουσιασμένη γιατί καπνίζει πολύ λιγότερο και δεν μυρίζει στο μωρό της. Κάνεις 3-4 τζούρες σε "γεμίζει" ενώ στην περίπτωση του κλασσικού τσιγάρου θα το κάπνιζες όλο να μην πάει χαμένο :)

Πιστεύω όμως ότι κάποιος πρέπει να το παίρνει με την προοπτική να το κόψει και όχι να αντικαταστήσει το κανονικό. Οι άνθρωποι που καπνίζουν μανιωδώς πιστεύω θα το παρατούσαν αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μην ξεχνάτε ότι η νικοτίνη είναι φαρμακευτική ουσία!

Σαν φαρκαμευτική ουσία οφείλει να περάσει για έλεγχο από τον ΕΟΦ.

Κανένα από τα λαδάκια που κυκλοφορούν δεν έχει περάσει από ΕΟΦ.....

 

Όλοι μένουν στο ότι παίρνουν την τάδε ποσότητα νικοτίνης που λέει επάνω το μπουκαλάκι. Είναι όμως έτσι; Και είναι αυτή η ποσότητα νικοτίνης σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα που περιέχει το λαδάκι ασφαλής;;;;;

Link to comment
Share on other sites

ο καλος μας ο ΕΟΦ.....αδιάθφορος όπως πάντα.. :)

 

Τώρα μπήκα στη σελίδα του Nobacco και διαβάζω....έχει πάντως και με μηδενική νικοτίνη. Για να δούμε τι θα ακούσουμε τις επόμενες ημέρες στις ειδήσεις.

Πάντως αν το παίξουν έτσι το παιχνίδι θα πρέπει να μας πουν γιατί και στα τσιγάρα δεν αναγράφεται η ακριβής σύσταση τους, οι ουσίες που εκλύονται κατά την καύση, τα φυτοφάρμακα που χρησιμοποιούνται στην καλλιέργεια κοκ και γιατί δεν τα αγοράζουμε από τα φαρμακεία εφόσον περιέχουν νικοτίνη.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν το παίξουν έτσι το παιχνίδι θα πρέπει να μας πουν γιατί και στα τσιγάρα δεν αναγράφεται η ακριβής σύσταση τους, οι ουσίες που εκλύονται κατά την καύση, τα φυτοφάρμακα που χρησιμοποιούνται στην καλλιέργεια κοκ και γιατί δεν τα αγοράζουμε από τα φαρμακεία εφόσον περιέχουν νικοτίνη.

 

Σε αυτό με βρίσκεις σύμφωνη!

Ή όλα ή τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Πιστοποιήσεις υπάρχουν διαφόρων οργανισμών και μάλιστα και έλεγχος από τον Δημόκριτο, όχι όμως από τον ΕΟΦ,τώρα για το πόσο επιβλαβές είναι γενικά, δεν είμαι ειδικός να το πω σε σύγκριση με το τσιγάρο όμως που δεν έχω ακούσει η διαβάσει ποτέ να το πουν αβλαβή να είστε σίγουροι ότι ειναι αθωότερο.

Κάπνιζα για πολλά χρόνια και τα τελευταία 2 χρόνια 2 πακέτα την ημέρα και πριν 6 μήνες ξεκίνησα το ηλεκτρονικό. Πριν κάπνιζα 36 mg την ημέρα νικοτίνη συν όλες τις άλλες χιλιάδες ουσίες του κανονικού τσιγάρου σήμερα ατμίζω ενα μπουκαλάκι των 11 mg νικοτίνη σε 30-35 μέρες και πολλές φορές ξεχνάω πως θέλω να ατμίσω.

Μακάρι να μπορούσα να το σταματήσω χωρίς υποκατάστατο αλλά δεν μπορούσα τα κατάφερα όμως έτσι και είμαι περήφανη γι αυτό!

Η Αγάπη ρωτά τη Φιλία :

"τι κάνεις εκεί ανόητη?"

και η Φιλία της απαντά:

"Κάνω να γελούν αυτούς που εσύ κάνεις να δακρύζουν"..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι γίνεται με την υγρασία που πάει στα πνευμόνια όμως ρε παιδιά;

 

γενικά καπνίζω πολύ λίγο και μόνο όταν βγαίνω...αυτό από ανέκαθεν, οπότε να έχω ένα τέτοιο μαραφέτι θα με βόλευε, να κάνω και το γούστο μου και να μην μυρίζω, με πονάει ο λαιμος κτλ. Το τσιγάρο της κοπέλας που δοκίμασα δεν ένιωθα καμιά υγρασία....ακριβώς όπως ο καπνός, δεν το περίμενα ότι θα ήταν τόσο καλό.

Πάντως ήμουν σε ένα μαγαζί που τα πουλούσαν και ήταν μπροστά ένα παλικαράκι και παραπονιόταν ότι τον πονάει ο λαιμός του ένα μήνα που το κάνει. Ο μαγαζάτορας του έλεγε ότι πρέπει να πάρει χαμηλότερη νικοτίνη.

Απ' ότι είδα στη γειτονιά μου το πουλάνε μαγαζιά με ηλεκτρονικά, είδη υπολογιστών κτλ και μου κάνει πολύ άσχετο αυτό. Μάλλον θα έπρεπε να διατίθεται από τα φαρμακεία :roll:.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τόσα τσιγάρα έκανα την ημέρα και πίστευα ότι δεν θα το έκοβα ποτέ. Αγόρασα το ovale elips που ειναι το πιο ακριβο αλλα και το πιο μικρο και ειμαι 14 μερες χωρις τσιγαρο. νιωθω υπεροχα. το σαββατο αναψα επιτηδες ενα παλιο μου για τεστ και μονο που δεν ξερασα..

 

Ο άντρας μου καπνίζει 1.5 πακέτο την ημέρα. Σκέφτομαι να του πάρω ηλεκτρονικό τσιγάρο. Έχετε δοκιμάσει??? Και αν ναι ποια είναι η γνώμη σας???

 

Για το ΝJOY λεω...Το έχετε πάρει???

Link to comment
Share on other sites

τα ηλεκτρονικα τσιγαρα εχουν μια αμπουλιτσα που τη γεμιζεις με υγρο της αρεσκειας σου. υπαρχουν υγρα με γευσεις και υγρα που εχουν μεσα νικοτινη. το ηλεκτρονικο τσιγαρο δεν σκοπευω να το εχω για παντα αλλα θεωρω οτι εινια καλο για μεταβατικο σταδιο. ο παθολογος μου, μου ειπε οτι αν το εχω για 2-3 μηνεες ειναι οκ. εμενα με καλυπτει απολυτα, εχω βαλει μια αμπουλιτσα με γευση marlboro και ελαχιστη νικοτινη.

 

οσον αφορα την απαγορευση, οι πωλησεις των κανονικων τσιγαρων επεσαν 40% μολις ανακαλυφθηκε το μαραφετι. δεν σκοπευω να γυρισω στο κανονικο γιατι ολες ξερουμε οτι ειναι πολυ χειροτερο με 4.000 καρκινογονες ουσιες.

 

ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΓΙΑΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟΤΕ;

 

Μια πρωην φανατικη καπνιστρια

Link to comment
Share on other sites

ναι σε καμία περίπτωση δεν πρόκειται να με πείσουν ότι το κανονικό τσιγάρο είναι πιο επιβλαβές. Αυτό που με τρομάζει είναι τι θα χαράτσι θα σκεφτούν να μας βάλουν μόλις συνειδητοποιήσουν την απώλεια σε φόρους, πιθανές μειώσεις προσωπικού στην καπνοβιομηχανία κλτ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γενικά καπνίζω πολύ λίγο και μόνο όταν βγαίνω...αυτό από ανέκαθεν, οπότε να έχω ένα τέτοιο μαραφέτι θα με βόλευε, να κάνω και το γούστο μου και να μην μυρίζω, με πονάει ο λαιμος κτλ. Το τσιγάρο της κοπέλας που δοκίμασα δεν ένιωθα καμιά υγρασία....ακριβώς όπως ο καπνός, δεν το περίμενα ότι θα ήταν τόσο καλό.

Πάντως ήμουν σε ένα μαγαζί που τα πουλούσαν και ήταν μπροστά ένα παλικαράκι και παραπονιόταν ότι τον πονάει ο λαιμός του ένα μήνα που το κάνει. Ο μαγαζάτορας του έλεγε ότι πρέπει να πάρει χαμηλότερη νικοτίνη.

Απ' ότι είδα στη γειτονιά μου το πουλάνε μαγαζιά με ηλεκτρονικά, είδη υπολογιστών κτλ και μου κάνει πολύ άσχετο αυτό. Μάλλον θα έπρεπε να διατίθεται από τα φαρμακεία :roll:.

 

Kαλέ την υγρασία δεν την νιώθεις...απλά ο ατμός είναι υγρασία...

anyway η αδερφή μου πέρυσι χειρουργήθηκε καρδιά.Αφού ανάρωσε και μετά έκανα από 2-3 τζούρες μετά το φαγητό ή τον πρωινό καφέ.

Θεώρησε ότι με αυτό θα είναι καλύτερα και το αγόρασε....

Αφού έγινε όλος αυτός ο ντόρος εννοείται πήρε τον καρδιολόγος της και της είπε ακριβώς αυτό που συζητάμε εδώ...Σαφέστατα να μην ξεκινήσει το κανονικό και αν μπορεί να διατηρήσει μόνο αυτό να το συνεχίσει.

Από κει και πέρα ρε κορίτσια τι λέτε να κάνω ? Εγώ είμαι καπνίστρια που μου αρέσει πολύ το τσιγάρο και ουδέποτε σκέφτηκα να το κόψω...Να το πάρω λέτε έτσι ώστε τουλάχιστον να αποφεύγω τα τσιγάρα, "να καπνίσω, να μην καπνίσω?"

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

o ολος ντορος με το ηλεκτρονικο τσιγαρο και την "απαγορευση" του εγινε επειδη το κρατος χανει τους ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΥΣ φορους απο το κανονικο τσιγαρο. Περιπου το 85% της αξιας του πακετου παει στο κρατος εν ειδη φορων. Τωρα ετοιμαζονται για νεα αυξηση στα τσιγαρα και βλεπουν οτι φοροεισπρακτικο δεν τους βγαινει, οποτε μποικοταρουν-απαγορευουν το ηλεκτρονικο.

καθικια.

 

ο αντρας μου (φανατικος καπνιστης 15 χρονια) το εκοψε με το nobacco..ειναι αληθινη επανασταση και φυσικα δεν θα την αφησουν τα μεγαλα συμφεροντα..

Link to comment
Share on other sites

 

η δικιά μου απορία τώρα παρόλλο που δεν το χρησιμοποιώ ( είμαι κλασσικός τύπος χα χα ) είναι, όντως υπάρχει πρόβλημα με την υγεία ή παίζονται άλλα "παιχνίδια" με τις καπνοβιομηχανίες ???

 

 

οπως ανεφερα τα μεγαλυτερα παιχνιδια αυτη την ωρα στην ελλάδα παιζονται για λογους φορολογικους ..δυστυχως..

 

την υγεια του κοσμου φυσικα δεν την υπολογιζει κανεις..

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν καπνίζω, αλλά μου φαινεται χυδαιο αυτό που γίνεται με το ηλεκτρονικό τσιγάρο

 

διαβασα και αυτό το άρθρο και μου άρεσε:

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=110628&catid=3

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Eγώ θα ήθελα πληροφορίες από όποια κοπέλλα έχει διάθεση κ χρόνο να μου αφιερώσει για το ηλεκτρονικό τσιγάρο, μάρκες, ποιότητες, μπαταρίες διάρκεια αυτονομία , ατμοποιητές κτλπ Γιατι καπνίζω εναμιση με δυο πακέτα την ημέρα, εχω αρχισεi να σκέφτομαι σοβαρά την εκδοχή του ηλεκτρονικού τσιγάρου για να το κόψω ενδεχομένος. Εχω δοκιμάσει κ μου άρεσε πολύ~:mrgreen:

 

Εχω γραφτέι στο φορουμε των ηλεκτρονικών τσιγάρων ατμιστών , αλλά εχω καταμπερδευτει :rolleyes::roll:με τα τοσα που κυκλοφορούν . Κατέληξα οτι τα καλυτερα ειναι τα Οβαλε κ τα Νομπακο?

 

Pleaseeee help!!!:roll::|

 

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki εγω είδα αυτό το nobacco μινι και μου αρέσει γιατί είναι πάρα πολύ διακριτικό (σαν ασημί στυλο παρκερ) και έχει και μια μικρή θήκη-φορτιστή που την κουβαλάς μαζί σου και στο φορτίζει χωρίς πρίζα. Μου φάνηκε πάρα πολύ πρακτικό.

Και μόνο για μια μητέρα να μην μυρίζει στα παιδιά της πάντως είναι πολύ σημαντικό....ή σε μια έγκυο που δεν μπορεί με τίποτα να κόψει-ελαττώσει το τσιγάρο υπάρχουν και μπουκαλάκια χωρίς νικοτίνη...κάτι είναι πιστεύω από το άλλο το δηλητήριο.

 

Ένας γνωστός της μητέρας μου είναι απο κάποιο χωριό καπνοπαραγωγών και αγοράζει χύμα καπνό οπότε τώρα που θα ακριβηνούν αυτούς του εμπορίου όλο και κάποιοι θα βρουν τις άκρες. Ο κόσμος έφυγε από τα πακέτα και μοιράστηκε στον καπνό και στο ηλεκτρονικό τσιγάρο.

 

Πάντως μερικά ηλεκτρονικά είναι κουμούτσες και δεν μ' αρέσουν καθόλου :)

 

 

επειδή κάνω και ομοιοπαθητική έστειλα ενα εμαιλ στην εταιρία να ρωτήσω εαν και ποια λαδάκια περιέχουν μέντα και μου έστειλαν αυτό το μήνυμα...το ποστάρω εδω σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος

______________________

Ευχαριστούμε για την προτίμηση που δείχνετε στην εταιρεία μας.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι τα μόνα υγρά που περιέχουν τη γεύση μέντα είναι τα παρακάτω:

1) E-Liquid 20ml (Υγρό γεμίσματος Φίλτρων) - MENTHOL (ΜΕΝΘΟΛΗ)

2) E-liquid Enjuice 10ml (Υγρό γεμίσματος Φίλτρων) - Menthol Ice Premium

3) E-liquid Enjuice 30ml (Υγρό γεμίσματος Φίλτρων) - Menthol Ice Premium

4) E-Liquid - Plan B' - 15ml ( Rhapsody )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

παρ αυτα.. απο πανεπιστημιακη μοναδα σε σχετικη ερωτηση μου ειπαν οτι παιζει να αποσυρθει σιγα σιγα το ηλεκτρονικο τσιγαρο καθως υπαρχει "πολεμος" απο τις καπνοβιομηχανιες και ειναι θεμα λιγων μηνων το κοψιμο της προωθησης αν τελικα υπερισχυσουν οι τελευταιες..

Link to comment
Share on other sites

Ο σύζηγος καπνίζει εδώ και 4 μήνες. Μάλλον ατμίζει ειναι το σωστο. Κάπνιζε 3 σχεδόν πακέτα 25αρια την ημέρα. Χρειαζόταν περιπου 250ε το μηνα...τωρα λίγοτερο απο το 1/4 το μηνα!!! Και δεν εχει αναζητησει καθολου το κανονικο...αντιθετως..τωρα του μυριζει και μια φορά που δοκιμασε να το βαλει στο στομα του ενιωσε αηδια. Παλιότερα ουτε μια σκάλα δε μπορουσε να ανεβει..λαχανιαζε...τωρα τπτ! Στο φορουμ που εβαλε παραπανω μια κοπελα θα βρειτε και ατομα που ατμιζουν χρονια και δεν εχουν παθει τπτ.. Σιγουρα θα το πολεμησουν οσο δε παει γιατι ο περισσοτερος κοσμος το γυριζει σε αυτο.

 

Εδώ υπάρχει και επιστημονικη ερευνα

 

http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=416.15

 

επίσης δείτε και εδώ

FAME Lab, το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας και το Κέντρο Έρευνας, Τεχνολογίας και Ανάπτυξης Θεσσαλίας συμπεριέλαβαν το ηλεκτρονικό τσιγάρο στο ερευνητικό πρόγραμμα «Πνοή»

 

http://www.altersmoke.gr/component/content/article/36/85-meleti-fame-lab

Link to comment
Share on other sites

το αγόρασε η μαμά μιας φίλης μου αλλά μετά σταμάτησε να το χρησιμοποιηεί γιατί άκουσε και καλά ότι είναι επιβλαβές το έλαιο και ότι πάει και κάθεται στα πνευμόνια. Περιμένει να δει έναν γνωστό της πνευμονολόγο να της πει τι και πως και μετα αν είναι θα το ξαναρχίσει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...