Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ


Recommended Posts

καλά δεν παίζει να μην το βγάλουν άχρηστο....ποιος τα βάζει με καπνοβιομηχανία και φαρμακοβιομηχανία;;;; Philip Morris λέμε!

 

Πάντως θα ήθελα να ξέρω πόσο διαδεδομένο είναι και στο εξωτερικό. Εδω έγινε ξαφνικά το μπαμ και μόνο οι φούρνοι δεν το πουλάνε! Τουλάχιστον εδω που μένω το πουλάνε παντού και άνοιξε και ένα μαγαζί αποκλειστικά με ηλεκτρονικά τσιγάρα! και σε ένα φαρμακείο είδα ταμπέλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • yogini

    yogini 8 δημοσιεύσεις

  • DALIA

    DALIA 7 δημοσιεύσεις

  • litsar

    litsar 4 δημοσιεύσεις

  • emmaki

    emmaki 4 δημοσιεύσεις

Σήμερα λοιπόν είδα κι εγώ στη Σαλαμίνα:shock: ειδικό μαγαζί μόνο με ηλεκτρονικά τσιγάρα! Είπα να σταματήσω να ρωτήσω αλλά ήμουν βιαστική καθώς έκανα σαφάρι να βρω σήματα αυτοκινήτου καθώς και οι πέντε τράπεζες στο νησί δεν έχουν από χθες (ας πω κι εγώ τον πόνο μου)!!!

 

Ενδιαφέρομαι για τον πατέρα μου, ο οποίος δεν είναι μανιώδης καπνιστής, μισό πακέτο τη μέρα κάνει αλλά δεν τον παίρνει πια (ούτε οικονομικά ούτε από θέμα υγείας) και γι΄αυτό... Σκεφτόμουν να του κάνω δώρο ηλ. τσιγάρο μιας και προσπαθεί πολύ να το κόψει... Απλά μόλις νευριάζει έχει το αντανακλαστικό να θέλει να το βάλει στο στόμα του και σκέφτομαι αν το ηλεκτρονικό θα μπορέσει να το αντικαταστήσει αυτό... Εννοώ ότι δεν ξέρω αν τον χαλαρώνει η νικοτίνη (οπότε μάλλον δε θα του κάνει το ηλεκτρονικό) ή η κίνηση του καπνίσματος (οπότε μάλλον θα δουλέψει). Υπάρχει εδώ καμιά μη φανατική καπνίστρια που να τη βοήθησε;:roll:

Link to comment
Share on other sites

Pashalitsa εμένα που είμαι απο τους πολύ φανατικούς καπνιστές όταν βρίσκομαι με την αδερφή μου που το έχει, πραγματικά με καλύπτει ( έχει νικοτίνη) , οπότε θεωρώ ότι τους όχι και τόσο φανατικούς θα τους υπερκαλύπτει.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λοιπόν είδα κι εγώ στη Σαλαμίνα:shock: ειδικό μαγαζί μόνο με ηλεκτρονικά τσιγάρα! Είπα να σταματήσω να ρωτήσω αλλά ήμουν βιαστική καθώς έκανα σαφάρι να βρω σήματα αυτοκινήτου καθώς και οι πέντε τράπεζες στο νησί δεν έχουν από χθες (ας πω κι εγώ τον πόνο μου)!!!

 

Ενδιαφέρομαι για τον πατέρα μου, ο οποίος δεν είναι μανιώδης καπνιστής, μισό πακέτο τη μέρα κάνει αλλά δεν τον παίρνει πια (ούτε οικονομικά ούτε από θέμα υγείας) και γι΄αυτό... Σκεφτόμουν να του κάνω δώρο ηλ. τσιγάρο μιας και προσπαθεί πολύ να το κόψει... Απλά μόλις νευριάζει έχει το αντανακλαστικό να θέλει να το βάλει στο στόμα του και σκέφτομαι αν το ηλεκτρονικό θα μπορέσει να το αντικαταστήσει αυτό... Εννοώ ότι δεν ξέρω αν τον χαλαρώνει η νικοτίνη (οπότε μάλλον δε θα του κάνει το ηλεκτρονικό) ή η κίνηση του καπνίσματος (οπότε μάλλον θα δουλέψει). Υπάρχει εδώ καμιά μη φανατική καπνίστρια που να τη βοήθησε;:roll:

Εμένα ο άντρας μου δεν ήταν απο τους μανιωδες καπνιστές και με το ηλεκτρονικό τον καλύπτει απόλυτα! Έχει να βάλει κλασικό τσιγάρο 4 μήνες και δεν του έχει λείψει καθόλου. είμαι πολυ ευχαριστημένη απο αυτή την αγορά.

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πηρα το ηλεκτρονικο τσιγαρο πριν 10-15 μερες.

Θετικα: Σταματησα να βηχω και σταματησα να βρωμαω

Αρνητικα : Ξεκινησα να τρωω.

 

Θεωρουμε απο τους λατρεις του τσιγαρου με 2 αποπειρες να το κοψω (περαν εγκυμοσυνης που απλα πηρα 25 κιλα στην καθεμια για να καταφερω να μην το βαλω στο στομα μου).

Το πηρα για λογους οικονομιας και υγειας (ασθμα και τσιγαρο με δυσκολευουν μεγαλωνοντας οπως ειχε πει ο πνευμονολογος).

 

Μου λειπει το τσιγαρακι μου. Καμια σχεση με το κανονικο.

1. Η γευση δεν εχει καμια μα καμια σχεση

2. Αντε να σου τελειωσει η μπαταρια ή το λαδακι την ωρα που θες ενα τσιγαρο σαν τρελλη.

3. Μερικες φορες ρουφωντας σου ερχεται λαδι στο στομα

4. Πρεπει να πατας ενα κουμπακι για να ρουφηξεις και γενικα εγω που ειμαι εθισμενη στην κινηση του τσιγαρου περισοτερο απο την νικοτινη εχω μεγαλο θεμα.

5. Δεν ειμαι τοσο σιγουρη ποσο ασφαλης ειναι το παθητικο ατμισμα και ολοι θεωρουν σωστο να ατμιζουν τα παιδια μου.

6. Ακουν τα πιτσιρικια γευση σοκολατα και το κοιτανε σαν ξερολουκουμο (προσοχη στο τι λετε μπροστα τους).

7. Δεν με βλεπω να το κοβω ετσι. Απλα αντι για καπνιστης θα γινω ατμιστης :lol::lol:

 

Μου λειπει το τσιγαρακι μου. Μου λειπει η απολαυση αυτη του τελους μιας δυσκολης ημερας , και αφου κοιμηθουν τα παιδια να χαλαρωσω κανοντας το.

 

Το καλο ειναι οτι δεν περνας στερητικο νικοτινης και δεν εχεις τα τρελλα νευρα που εχεις οταν κοβεις το τσιγαρο.

 

Θα δειξει....

 

Δεν θελω να κοψω το τσιγαρο. Πρεπει να κοψω το τσιγαρο. Οποτε δεν θα ελεγα οτι ειμαι το καλυτερο δειγμα. Ισως αν καποιος ΘΕΛΕΙ να κοψει το τσιγαρο ειναι πιο ικανοποιημενος .... :roll:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά τι ισχύει; Επιτρέπεται το ηλεκτρονικό στους κλειστούς χώρους; Μήπως ξέρετε κάτι;

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Πηρα το ηλεκτρονικο τσιγαρο πριν 10-15 μερες.

Θετικα: Σταματησα να βηχω και σταματησα να βρωμαω

Αρνητικα : Ξεκινησα να τρωω.

 

Θεωρουμε απο τους λατρεις του τσιγαρου με 2 αποπειρες να το κοψω (περαν εγκυμοσυνης που απλα πηρα 25 κιλα στην καθεμια για να καταφερω να μην το βαλω στο στομα μου).

Το πηρα για λογους οικονομιας και υγειας (ασθμα και τσιγαρο με δυσκολευουν μεγαλωνοντας οπως ειχε πει ο πνευμονολογος).

 

Μου λειπει το τσιγαρακι μου. Καμια σχεση με το κανονικο.

1. Η γευση δεν εχει καμια μα καμια σχεση

2. Αντε να σου τελειωσει η μπαταρια ή το λαδακι την ωρα που θες ενα τσιγαρο σαν τρελλη.

3. Μερικες φορες ρουφωντας σου ερχεται λαδι στο στομα

4. Πρεπει να πατας ενα κουμπακι για να ρουφηξεις και γενικα εγω που ειμαι εθισμενη στην κινηση του τσιγαρου περισοτερο απο την νικοτινη εχω μεγαλο θεμα.

5. Δεν ειμαι τοσο σιγουρη ποσο ασφαλης ειναι το παθητικο ατμισμα και ολοι θεωρουν σωστο να ατμιζουν τα παιδια μου.

6. Ακουν τα πιτσιρικια γευση σοκολατα και το κοιτανε σαν ξερολουκουμο (προσοχη στο τι λετε μπροστα τους).

7. Δεν με βλεπω να το κοβω ετσι. Απλα αντι για καπνιστης θα γινω ατμιστης :lol::lol:

 

Μου λειπει το τσιγαρακι μου. Μου λειπει η απολαυση αυτη του τελους μιας δυσκολης ημερας , και αφου κοιμηθουν τα παιδια να χαλαρωσω κανοντας το.

 

Το καλο ειναι οτι δεν περνας στερητικο νικοτινης και δεν εχεις τα τρελλα νευρα που εχεις οταν κοβεις το τσιγαρο.

 

Θα δειξει....

 

Δεν θελω να κοψω το τσιγαρο. Πρεπει να κοψω το τσιγαρο. Οποτε δεν θα ελεγα οτι ειμαι το καλυτερο δειγμα. Ισως αν καποιος ΘΕΛΕΙ να κοψει το τσιγαρο ειναι πιο ικανοποιημενος .... :roll:

 

έχει να κάνει με το μοντέλο που αγόρασες.

αυτό που έχω εγώ, (αλλά κ του χασμπάνου/διαφορετικό μοντέλο από το δικό μου) δεν έχει κουμπάκι κ έχει την μορφή ενός κανονικού τσιγάρου. (δυό δηλ. ένα σαν κατοστάρι κ ένα κανονικό)

 

εκτός από τις γέυσεις, υπάρχουν κ βαθμίδες νικοτίνης κλπ.

σου τα εξήγησαν?

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

εχει και ο πατερας μου ηλεκτρονικο τσιγαρο ενα μικρο..παιρνει και υγρο μεσα και σε αυτο πατας κουμπακι για να ρουφηξεις!!!καπνιζε παρα πολυ σχεδον 4 πακ την μερα!!και με αυτο εχει να το βαλει στο στομα του απο 3 δεκεμβριου..;)τον βολεψε προς τ παρον!!Εγω ειμαι εγκυος και καπνιζω 5-6 τσιγαρα την μερα μπορει ακι να ξεφυγω κ ν κανω κ παραπανω προσπαθω να τ κοψω τελειως αλλα δεν τα καταφερνω!!Εγω κανει να παρω ηλ.τσιγαρο μηπως γνωριζετε??

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που δεν καπνίζω τραβηξα μια απο ηλεκτρονικό τσιγαρο που ηταν χωρις καθολου νικοτίνη και μου ηρθε να βγαλω τ αντερα μου. Εχει η κουμπαρα μου αυτο που ειναι σαν κανονικο τσιγαρο στην οψη και οταν ρουφάς ανάβει στην άκρη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...