Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

1η ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ (ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ)


Recommended Posts

Virginaki μου,

 

Μακάρι να είναι τα πράγματα όπως ακριβώς τα λες... ένα κι ένα, θα είναι ότι καλύτερο..

 

Άντε κοριτσάκι μου, κοντεύεις κι εσύ... μακάρι οι προσπάθειές σου να ευοδώσουν καρπούς...

 

Φαντάζομαι δεν περνά η ώρα με τίποτε...

 

Το Λευκούλι τι να κάνει άραγε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Virginaki μου,

 

Μακάρι να είναι τα πράγματα όπως ακριβώς τα λες... ένα κι ένα, θα είναι ότι καλύτερο..

 

Άντε κοριτσάκι μου, κοντεύεις κι εσύ... μακάρι οι προσπάθειές σου να ευοδώσουν καρπούς...

 

Φαντάζομαι δεν περνά η ώρα με τίποτε...

 

Το Λευκούλι τι να κάνει άραγε;

 

δεν περνα η ρημαδα:|:|:|:?:?:?

το λευκουλι ειναι εξαφανισμενο! ελπιζω ομως να εχει παει για χοριακουλα!!!

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια ποιες απο εσας που θα κανετε σπερ/γχυση εχετε προβλημα στο σπερμα(οι αντρες σας δηλαδη) η ποιες εχουν κανει σπερ/γχυση για αυτον τον λογο και εμειναν εγκυες?ας μου δωσει ελπιδες καποια.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκι μου,

 

Στο είπα και σε άλλο μήνυμα.. Επειδή χάθηκε μια μάχη δεν σημαίνει ότι χάθηκε και ο πόλεμος!!

 

Πάρε το χρόνο σου, ηρέμησε, ανασυγκροτήσου και να δεις ότι σε λίγο καιρό θα ξεκινήσεις την επόμενη προσπάθεια.

 

Ένα σου λέω μόνο.. Σκέψου από τι σημείο ξεκίνησες και που έχεις φτάσει.. Έχεις κάνει μεγάλο αγώνα και έχεις βγει νικήτρια!

 

Σ' αγαπώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

λευκουλι δεν πειραζει την επομενη φορα... μαζι θα ειμαστε( διοτι και εγω περιμενω ακομα να μου ερθει και δεν λεει να φανει για να ξεκινησω επιτελους) αληθεια κοριτσια ποσο κοστιζει? γιατι αυτο δεν το συζητησαμε με το γιατρο μου μου ειπε πως θα τα πουμε την αλλη φορα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια μου δυστυχως ουτε κ γω τα καταφερα.

ειμαι παρα πολυ χαλια, προσπαθω να μαζεψω δυναμεις γιατι αυριο εχω κιολας κλεισει ραντεβου με τον εξωσωματικο.

Δεν αντεχω να περασω κι αλλη φορα απο σπερματεγχυση.Ειναι απιστευτα ψυχοφθορα και με λιγες ελπιδες. Εχουμε προβλημα στο σπερμα και παμε για μικρογονιμοποιηση. Τουλαχιστον εκει δινουν μεγαλυτερα ποσοστα....Τα ιδια μου ειπε και η μικροβιολογος μου...οι σπερματεγχυσεις δεν εχουν παντα επιτυχιες.

Συγνωμη αν στεναχωρω αυτες που ηδη περιμενετε αποτελεσματα, αλλα κοριτσια πανω απο 2-3 δεν αξιζει να κανεις.

Εισαι 14 μερες στην τσιτα το παιζεις γκαστρωμενη γιατι πρεπει να προσεχεις και το απαιτει ο γιατρος και στο τελος καθε προσπαθειας παιρνεις ενα ωραιοτατο τεραστιο μηδενικο.

Εγω δεν εχω δυναμη να παλεψω αλλο με αυτη τη μεθοδο...1000 φορες εξωσωματικη..............

Δεν λεω οτι ντε και καλα θα πετυχει αλλα ε, κατις τις παραπανω θα εχει !!!

 

Εχω κλαψει παρα πολυ απο το απογευμα γι αυτο και εξαφανιστηκα!

Ειμαι πολυ απογοητευμενη...αλλα...θα περασει...θα ερθουν οι μερες που θα βαλω παλι μπρος....

 

Λευκουλι κοριτσι μου υπομονη ελπιζω να μη σε εχει παρει τοσο απο κατω οπως εμενα...

Στο τελος του αγωνα θα βγουμε κερδισμενες....απλα θελει χρονο.....

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια ποιες απο εσας που θα κανετε σπερ/γχυση εχετε προβλημα στο σπερμα(οι αντρες σας δηλαδη) η ποιες εχουν κανει σπερ/γχυση για αυτον τον λογο και εμειναν εγκυες?ας μου δωσει ελπιδες καποια.......

 

εχω κανει 2 φορες.και οι δυο αποτυχια. εχουμε προβλημα στο σπερμα, κινητικοτητα 40% συνολικη και μολις 5% φυσιολογικες μορφες.Παμε για εξωσωματικη.

 

Καλη επιτυχια σε οτι κανεις! ευχομαι συντομα να γινεις μανουλα !!!

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα. Μπορειτε σας παρακαλω να με διαφωτισετε σε κατι? Προσπαθουμε εδω κ 1,5 χρονο κ ακομα τιποτα. Εδω κ 3 μηνες πηρα κλομιφαινη κανενα αποτελεσμα. Συζητησα με τον γιατρο μου κ μου προτεινε σπερματεγχυση. Δεχτηκα. Μου ειπε μολις αδιαθετισω να παω να με δει την 2-3 μερα. Να σας πω οτι σαλπιγγογραφια δεν εχω κανει κ το σπερμα του συζυγου καλο. Μηπως γνωριζει καμια σας πια η διαδικασια? Δηλ τι προκειται να μου κανει?

Link to comment
Share on other sites

μη στεναχωριεσαι....θα γινεις μανουλα το θελεις και θα γινει!!!!!!! σου εχω πει οτι εχουμε προβλημα και μεις με το σπερμα.και γω πιστευω οτι μεχρι δυο φορες καλα ειναι μετα θα παμε για εξωσωματικη.αυτη η μερα τελειωσε ....παμε για καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

μη στεναχωριεσαι....θα γινεις μανουλα το θελεις και θα γινει!!!!!!! σου εχω πει οτι εχουμε προβλημα και μεις με το σπερμα.και γω πιστευω οτι μεχρι δυο φορες καλα ειναι μετα θα παμε για εξωσωματικη.αυτη η μερα τελειωσε ....παμε για καλυτερα

 

Aν και ποναω ακομα, θα προχωρησω γρηγορα παρακατω.

Εχω κλεισει ραντεβου στο κεντρο εξωσωματικης ΓΕΝΝΗΜΑ και σημερα στις 12 θα το επισκεφτουμε.

Ευχομαι τουλαχιστον απο κει να φυγω με χαμογελο.....και αυτο θα γινει αν μου πει οτι ξεκιναμε αμεσως και δεν χρειαζεται να περμενουμε τιποτα..

Θα δειξει...

Καλημερα σε ολες !!

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

Virgi μου και Leukouli Λυπάμαι πολύ για τα αποτελέσματα. Παίρνω δύναμη από εσας με το κουράγιο σας. Εγώ θα ξέρω την άλλη Πέμπτη το αποτέλεσμα της σπερματέγχυσης. Είναι η πρώτη μου και δεν ξέρω αν έχω πολλές πιθανότητες.

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι. Έχει κάνει καμιά σας λαπαρασκόπηση πριν ξεκινήσετε τις σπερματεγχύσεις. Εγώ μόνο αυτή την εξέταση δεν έχω κάνει. Αν μου έρθει περίοδος την άλλη Πέμπτη (φτου φτου!) να κάνω μια δεύτερη προσπάθεια ή να κάνω λαπαροσκόπηση;

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις σας τωρα τις ειδα virgi λυπαμαι πολυ που δεν ηταν θετικη η χοριακη σου. παρε δυναμη και πανε για αλλα τα καλυτερα θα ερθουν. εγω παντως ειπα στον αντρα μου 2 φορες θα κανω σπερματεγχυση αν δεν πετυχει θα κανω εξωσωματικη(ευτυχως εχουμε καλο σπερμα) λευκουλι θα κανεις αλλη σπερματεγχυση?

Link to comment
Share on other sites

gea μου εμενα ο γιατρος μου δεν μου ειπε να την κανω αυτη την εξεταση μην στενοχωριεσαι και αγχωνεσαι αδικα ο γιατρος σου αν κρινει πως πρεπει να γινει θα σου το πει

Link to comment
Share on other sites

virgi kalos irthes sto club tou gennimatos!!!k go k i domnina sto gennima eimaste me ton e.m@ntoudi!!! voulitsa den mpaino ksana se autin tin diadikasia....vourrrrrrr gia eksosomatiki!!!! gea mou auti i eksetasi pou les einai xeirourgeio nomizo gia afairesi simfuseon k einai o teleutaios troxos tis amaksis....dil an den piasei eksosomatiki 1 i 2 fores i an kati deiksei i salpigkografia....an exeis kanei salpigkografia k einai ok ..giatros den eimai alla nomizo oti den xreiazetai....

Link to comment
Share on other sites

katerina mou i spermategxinsi einai polu apli diadikasia pernoun to sperma tou andra sou to emploutizoun k to ekxuoun mesa stin salpigka pou exeis ta oaria...entelos anodini alla psixofthora apo tin apopsi oti perimeneis 14 meres gia ta apotelesmata k stin ousia paizeis me mikres pithanotites..tora den ksero k posa spermatozoaria edeikse to spermadiagramma tou andra sou...emena edeikse 20.000.000 k pali o giatros prin kanoume tin spermategxinsi mou eipe pos to sperma auto einai gia eksosomatiki kanonika....

Link to comment
Share on other sites

Leukouli μου η σαλπιγγογραφία που έκανα ήταν πολύ καλή. Και εμένα δεν είναι η καλύτερη μου το χειρουργείο. Το περίεργο κορίτσια είναι ότι ενώ πιστεύαμε ότι το σπέρμα του άντρα μου ήταν φυσιολογικό σύμφωνα με το σπερμοδιάγραμμα (το έκανε το Δεκέμβριο) τώρα που πήγαμε να κάνουμε σπερματέγχυση μου είπε ο γιατρός ότι υπήρξαν πολλά νεκρά σπερματοζωάρια και ήταν γύρω στα 15.000.000. Μπορεί να άλλαξε τόσο γρήγορα το αποτέλεσμα;

Έχουμε αποφασίσει αν δεν πετύχει η πρώτη να κάνω και μία δεύτερη και τον Μαίο να πάμε για εξωσωματική. Δεν μπορώ να περιμένω άλλο κορίτσια. Κάθε μήνας που περνάει η ψυχολογία μου γίνεται όλο και πιο χάλια!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...