Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΗΛΑΖΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας! Και μένα ακριβώς το ίδιο έκανε. Ξυπνούσε και 10 φορές τη νύχτα για να την βάλω 2 λεπτά στο στήθος και μετά στο κρεβάτι της και κοιμόταν. Διαβάζοντας διάφορα έκανα το εξής και πέτυχε. όταν ξυπνούσε και θεωρούσα πως αυτό ήταν αδικαιολόγητο γιατί μόλις είχε φάει την άφηνα γκρίνιαζε λίγο στο κρεβάτι της και αποκοιμιόταν. Προσπάθησα μάλιστα να τη βάζω να κοιμάται μόνη της και όχι στο στήθος μου όπως θέλει και το βράδυ και το μεσημέρι . Ε αυτό το τελευταίο όχι και με μεγάλη συνέπεια. Μετά από αυτά σταμάτησε πλέον να ξυπνάει τα βράδια ή ξυπνάει σπάνια. Κατάφερα λοιπόν και εγώ να κοιμηθώ αρκετές συνεχόμενες ώρες.

Τα ζουζούνια μου είναι γλύκα, είναι τρέλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και η δική μου κορούλα το βράδυ κοιμάται μόνο με... "μπιμπί" :-)

Και ενδιάμεσα ξυπνάει στην καλύτερη περίπτωση 3 φορές και πιπιλάει το πολύ για 5 λεπτά κάθε φορά.

 

Μερικές φορές μάλιστα το πρωί από τις 7 μέχρι τις 8 - 8.30 ξυπνάει κάθε μισή ώρα και αν δεν βρει το μπιμπί κλαίει και αγουροξυπνάει. Συμβαίνει σε καμιά σας κάτι παρόμοιο;

 

Ομολογώ πως δε το περίμενα οτι θα συμβαίνει αυτό ακόμη και στον 19ο μήνα αλλά κάθε παιδί έχει άλλα "χούγια".

 

Άλλα παιδάκια κοιμούνται από μόνα τους από 5-6 μηνών ή και πιο μικρά, χωρις ούτε καν κούνημα.

 

Πάντως έχω συνηθίσει.

ετσι οπως τα λες!

 

κανω καποια πειραματα να δω γιατι το κανει η δικια μου

μολις δω θα σας γραψω αναλυση....

 

 

(μωρε δεν εχω προβλημα που ξυπναει, αρκει να ξυπνουσε μονο μια φορα κ οχι 2 κ 3...)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα. η δικη μου ιστορια ειναι η εξης . θηλαζα περιπου 1 χρονο τη μπεμπα μου. Ξυπνουσε και αυτη τα ξημερωματα για στηθος οποτε ηθελε. Αισθανομουν σαν τη μικρη ολλανδεζα. Με ειχε του χεριου της που λενε. Μου ειχαν πει οτι ο θηλασμος δεν εχει προγραμμα αλλα αυτο νομιζω ηταν υπερβολικο. δε κοιμομουν καθολου τα βραδια , στη δουλεια η επομενη μερα φρικη και κατι επρεπε να κανω. Ετσι μια βραδια ηπιε γαλα και αποκοιμηθηκε στο στηθος. οταν ξυπνουσε( την πρωτη μερα 4 φορες) της εδινα τσαι η την ξανακοιμιζα στα ποδια( καθιστη στο πατωμα να κουμπαει η πλατη μου καπου σταθερα, βαζω και ενα μαξιλαρι στα ποδια μου κατω και την μπεμπα κουνημα και αγιος ο θεος. ) Κοιμοταν αμεσως. την ξαναεβαζα στο κρεβατι της ( χωρις το μαξιλαρι βεβαια). επειδη το τσαι το αντιπαθει σχετικα δεν την ικανοποιουσε και ετσι υστερα απο λιγες μερες δεν ξυπνουσε καθολου. αλλα και να γκρινιαξει λιγο δεν ειναι κακο. Θελω να μαθει να ειναι και λιγο ανεξαρτητη. να κοιμαται μονη της .

Fwfvp2.png

yNy5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια κι εμένα ξυπνάει και 2 και 3 φορές τη νύχτα και μόνο με στήθος ξανακοιμάται..Εδώ και λίγο καιρό αμφιταλαντεύομαι για το τι θα κάνω. (Protoula εσυ το ξέρεις!) Απο τη μια να συνεχίσω τον θηλασμό ως έχει και απο την άλλη να αποθηλάσω... Έχω λίγο κουραστεί αλλά δεν ξέρω αν γι αυτο φταίει ο θηλασμός, είμαι σίγουρη τι δεν φταίει αλλά για κάποιον λόγο πιστεύω οτι αν συνεχίσω μετά θα ειναι ακατόρθωτο να αποθηλάσω

Τις τελευταίες μέρες του δίνω πριν κοιμηθεί φρέσκο γάλα. Το πίνει πλεον χωρίς διαμαρτυρίες. Το αποτέλεσμα ειναι πάλι να ξυπνάει στις 2 ώρες το πολύ και να θέλει στήθος. Κατά τα άλλα όποτε ξυπνάει τα ίδια και όλη την υπόλοιπη μέρα όποτε θέλει...

Έχω να πω πάντως οτι όσες φορές δοκίμασα το κούνημα και την αγκαλιά πάνω κάτω εξαντλήθηκα και αποτέλεσμα δεν είδα... Μάλλον έχω καλομάθει:P

WDWSp2.png

 

TAlMp2.png

Link to comment
Share on other sites

στα γρηγορα γιατι με γλυκοκοιταζει:P

 

λοιπόν διάβασα λίγο dr Sears (όσες ξέρετε αγγλικά το συνιστώ ανεπιφύλακτα) και για 2 εβδομάδες θα την κοιμίζω στο κρεββάτι μας για να διαπιστώσω τον λόγο για τον οποίο ξυπνάει τα βράδυα.

Της λείπω?

Ξυπνάει για να την πάρω στο κρεββάτι μας?

Εχει μάθει να ξανακοιμάται μόνο με στήθος και δεν μπορεί μόνη της?

Ολα τα παραπάνω?

 

θα δειξει...θα σας ενημερωσω...

 

α, και εννοειται οτι το βραδυ κοιμομαστε μονο με στηθος ετσι? αυτο δεν αλλαζει εκτος κι αν λειπει η μανουλα απο το σπιτι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω και οι επιστήμονες δεν έχουν βρει τεκμηριωμένα, γιατί μερικά παιδιά ξυπνάνε το βράδυ. Εχουν φτάσει σε κάποια συμπεράσματα, όπως οτι περισσότερο ξυπνούν τα παιδιά που έχουν κάποιον ψηλό γονέα. Το αναφέρει και η κ. Πατσούρου στο βιβλίο της, η οποία λέει επίσης οτι απο τα προϊστορικά χρόνια επειδή κάποιος έπρεπε να μένει ξύπνιος για να διατηρεί την φωτιά αναμμένη, έμεναν οι μητέρες που θήλαζαν. Ισως δηλαδή να έχει εγγραφεί το ξύπνημα στα ανθρώπινα γονίδια.

 

Το μητρικό μου ένστικτο μού λέει πως σε οτι αφορά τον ύπνο, πρέπει να αφήσω να πάρει φυσικά τον δρόμο του, η διεργασία ύπνου του παιδιού.

 

Πάντως έχω κι εγώ δοκιμάσει 2-3 φορές να της δώσω πριν κοιμηθεί γάλα σε εκπαιδευτικό ποτηράκι, αλλά ξύπναγε πιο πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

εμείς κοιμόμαστε ως τώρα με στήθος αλλά εδώ και τρεις μήνες περίπου εκοψε από μόνος του την πιπίλα και την έχει αντικαταστήσει με μενα.Το καλό με την πιπίλα ήταν οτι κοιμόταν αρκετές ώρες συνεχόμενες ενώ τώρα ξυπνάει κάθε τόσο και δεν ηρεμεί αν δεν με πιπιλίσει.Όμως είναι φορές που με καίει το στήθος απο το πιπίλισμα και γιαυτό κάποιες φορές του δίνω νεράκι όταν ξυπνάει και τον κουνάω πέρα δώθε.Πάντως έχω διαπιστώσει ότι ξύπνάει είτε για να ρευτει,είτε γιατί έχει αέρα η κοιλίτσα και πονάει είτε γιατί θέλει να ρθει στο κρεβάτι μας να κοιμηθει αγκαλίτσα.Που να τον πάμε και σε άλλο δωμάτιο.

iXllp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας,

 

Εχω πολυ καιρο να γραψω αλλα λογω του οτι σας νιωθω τοσο πολυ ηθελα να πω και εγω την δικη μου εμπειρια. Με την μπεμουλα μου αντιμετωπιζα κι εγω ακριβως τα ιδια προβληματα. Μεχρι 10 μηνων κοιμοτανε παντα με το στηθος και ξυπναγε πραγματικα αμετρητες φορες μεσα στη νυχτα (την επαιρνα στο κρεβατι μου καθε φορα που ξυπναγε, θηλαζε λιγο και ξανα τα ιδια). Αποφασισα επομενως καποια στιγμη να την κοιμιζω κουνοντας την στα χερια. Την εβαζα να θηλασει και εφοσον - σπανιως - δεν αποκοιμιοταν, την κουναγα. Το σημαντικοτερο ηταν οτι ειχα αποφασισει πλεον να μην την βαζω στο στηθος με καθε ξυπνημα (το οποιο μεχρι τοτε ηταν η ευκολη λυση) αλλα να προσπαθω να την κοιμιζω αγκαλια και με κουνημα. Τελικα, μετα απο 1 περιπου μηνα δεν ειχα καταφερει τιποτα!!! Ημουν εν τελει πολυ πιο εξανλημενη και αποτελεσμα κανενα (ξυπναγε συνεχεια). Αποφασισα καποια στιγμη (λιγο πριν χρονισει) να την αφησω λιγες ημερες να γκρινιαζει στο καθε ξυπνημα ωστε να σταματαει μονη της. Ειχα πει μαλιστα να μετραω 2-3 λεπτα γκρινιας - κλαματος, και εφοσον δεν σταματαγε να πηγαινα στο δωματιο της. Τελικα, δεν χρειαστηκε να παω καμια φορα. Η μικρη μεσα σε ελαχιστα λεπτα (max 3) σταματαγε και αποκοιμιοταν. Για 2 - 3 ημερες το εκανε αυτο 3 περιπου φορες μεσα στη νυχτα. Μετα τερμα! Η μπεμπα εδω και 1 μηνα κοιμαται σερι (απο τις 10 μεχρι τις 9 το αλλο πρωι!!!). Δεν το πιστευα!! Καμια φορα την ακουω που ξυπνα την νυχτα, δεν γκρινιαζει καθολου και ξανακοιμαται. Δεν ξερω εαν πιανει παντα, παντως εγω μετανιωσα που δεν το ειχα δοκιμασει νωριτερα. Πραγματικα με τον υπνο υπεφερα. Οσο για το οτι κοιμαται θηλαζοντας, αυτο πιστευω ειναι το λιγοτερο. Εφοσον χρειαστει, αυτο αλλαζει ευκολα με λιγο κουνημα παραπανω, οταν ομως ξυπνανε συνεχεια μεσα στη νυχτα, αυτο σιγουρα ειναι το πιο δυσκολο! Ελπιζω να βοηθησα και να τα καταφερετε και οι υπολοιπες μανουλες που ξυπνατε τοσο συχνα τη νυχτα.

Σας λατρεύω κοριτσάρες μου!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, να σας πω τί σκεφτόμουν; Μη με κράξετε, αλλά τώρα τελευταία σταμάτησα να άγχωμαι με το θέμα ύπνος.

 

Σκέφτηκα ότι όταν θα πάει 18 χρονών ούτε θα θηλάζει πια, ούτε στο κρεββάτι μας θα θέλει να κοιμάται, ούτε θα περιμένει να τον βάλω για ύπνο...Θα μας βαριέται, μπορεί να μας βρίζει κιόλας, μπορεί να ψάχνει τρόπο να μείνει μόνος του κ.λπ. κ.λπ.

 

Αποφάσισα λοιπόν, αν έχω καμιά καλή ιδέα για το πώς να κοιμηθεί μόνος του να την εφαρμόσω κι αν πιάσει έχει καλώς. Αν όχι, δεν με χαλάει καθόλου. Θέλω να τον απολαμβάνω και τώρα που θέλει κι αυτός είναι ευκαιρία...:cool:

 

(Υ.Γ. για όσους δεν με κατάλαβαν, με έχει πιάσει κρίση και πανικός για το πόσο γρήγορα φεύγει ο καιρός και μεγαλώνουν και δεν προλαβαίνουμε να τα χαρούμε :()

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και οι επιστήμονες δεν έχουν βρει τεκμηριωμένα, γιατί μερικά παιδιά ξυπνάνε το βράδυ. Εχουν φτάσει σε κάποια συμπεράσματα, όπως οτι περισσότερο ξυπνούν τα παιδιά που έχουν κάποιον ψηλό γονέα.

Άμα κοντύνω τον σύζυγο πιάνει :twisted: ή είναι πλέον πολύ αργά...;:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για όσους δεν με κατάλαβαν, με έχει πιάσει κρίση και πανικός για το πόσο γρήγορα φεύγει ο καιρός και μεγαλώνουν και δεν προλαβαίνουμε να τα χαρούμε

 

Κάποια στιγμή είχα πάθει κι εγώ αυτό το "σύνδρομο".

Μετά, επειδή επηρεάστηκα με τα περί καταστροφής του κόσμου το 2012, αποφάσισα να ζω την στιγμή αλλά δεν μπορώ να το εφαρμόσω απόλυτα.

Στο καινούργιο Τρίτο Μάτι έχει και νεότερα στοιχεία που αντικρούουν τα περί καταστροφής ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή είχα πάθει κι εγώ αυτό το "σύνδρομο".

Μετά, επειδή επηρεάστηκα με τα περί καταστροφής του κόσμου το 2012, αποφάσισα να ζω την στιγμή αλλά δεν μπορώ να το εφαρμόσω απόλυτα.

Στο καινούργιο Τρίτο Μάτι έχει και νεότερα στοιχεία που αντικρούουν τα περί καταστροφής ;)

καλο:D

 

εμενα χτες κοιμηθηκε 7 ωρες σερι!!!!!!

ειναι η 2η εβδομαδα που κοιμαται μαζι μας...

για να δουμε τι θα κανει αυριο

 

τωρα που ξεκιναει να περπαταει κ να μιλαει συγχρονως ειναι λιγο δυσκολα και θελει να νιωθει την ασφαλεια της μανουλας;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Αποφασισα καποια στιγμη (λιγο πριν χρονισει) να την αφησω λιγες ημερες να γκρινιαζει στο καθε ξυπνημα ωστε να σταματαει μονη της. Ειχα πει μαλιστα να μετραω 2-3 λεπτα γκρινιας - κλαματος, και εφοσον δεν σταματαγε να πηγαινα στο δωματιο της.

Αυτό το έκανα κι εγώ κάποιες από τις φορές που ξύπναγε. Επειδή δεν ήμουν σίγουρη ότι καλοξύπναγε όταν έκλαιγε κι εγώ γρήγορα-γρήγορα του έδινα το στήθος για να μην ξαγρυπνήσει, είπα να περιμένω λίγο. Εμείς κοιμόμαστε στο δωμάτιό του σε δύο μονά στρώματα. Μόλις έκλαιγε, περίμενα λοιπόν στο στρώμα μου και δεν κουνιόμουν και τον έβλεπα που γυρνούσε μπρούμητα, κοπανιόταν στην κυριολεξία μία δεξιά, μία αριστερά, αλλά τελικά βολευόταν (ή τον βοηθούσα εγώ) και ξανακοιμόταν.

Δεν συνέβαινε όλες τις φορές όμως. Κάποιες φορές γύρω στις 2 και κατά τις 5-5.30 ήθελε να θηλάσει - προφανώς από πείνα. Πάντως εγώ ξύπναγα είτε έτσι είτε αλλιώς. Μάλιστα όταν θήλαζα χαλάρωνα κιόλας, οπότε ξανακοιμόμουν πιο εύκολα, όταν όχι στριφογύριζα μέχρι να με ξαναπάρει ο ύπνος. Δεν ξέρω τι να πω. Αυτά τα δόντια άραγε πότε σταματάνε; Πιο πολύ λυπάμαι αυτόν. Μα τί ύπνο κάνει ο καημένος; Σχεδόν κάθε μία ώρα ξυπνάει.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια

εμεις συνεχιζουμε να ξυπναμε το βραδυ

συνηθως κοιμαται 4μιση ωρες και ξυπναει και μετα ξανακοιμαται για αλλες 3ωρες

ε μετα παιζει το ποτε θα ξαναξυπνησει, θα ναι σε δυο θα ναι σε τρεις...

 

συνεχιζω να την κοιμιζω στο κρεββατι μας, γιατι δεν αντεξα αλλο την αυπνια...

την ανοιξη θα την παω σε κρεββατι μονό με προστατευτικο καγκελο, ετσι ωστε οταν ξυπναει το βραδυ να μπορω να ξαπλωσω διπλα της και να μην με τρωει η αυπνια...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Και η δικιά μου ξυπνάει ακόμη 2-3 φορές.

 

Ειδικά τις τελευταίες μέρες ξύπναγε κάθε 1-2 ώρες (έλεος).

Πρέπει να είχε ίωση, με ελαφριά διάροια και εχτές έκανε και εμετό 2 φορές.

 

Οταν δεν την ενοχλεί κάτι ξυπνάει λιγότερο. Είναι προφανές πλέον.

 

Είμαι κι εγώ μια ακόμη μαμά που αναρωτιέται πότε θα κοιμηθεί μονοκόματα :-P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

η μικρη μου κοιμηθηκε 8ωρες σερι ενα βραδυ την περασμενη βδομαδα!

αυτο σημαινει οτι μπορει να το κανει, αλλα τις υπολοιπες μερες κατι προφανως την ενοχλει.

εχω καταληξει στα δοντια της....τις 2 ημερες αφοτου εχει σκασει μυτη καποιο δοντι, παντα κοιμαται περισσοτερες ωρες....υπομονη μεχρι να τελειωσουμε την οδοντοφυια λοιπον....

Link to comment
Share on other sites

Eμεις θηλαζουμε 16 μηνες-οσο ειμαστε δηλαδη.και το μεσημερι και το βραδυ θελει στηθος και κουνημα.Και δυστυχως το βραδυ μετα το πρωτο τριωρο τετραωρο ξυπναει παρα πολλες φορες.βεβαια τωρα βγαζουμε τα σκυλοδοντα κι ευχομαι οταν τα βγαλει να ξυπναει το πολυ 1-2 φορες.ακομα την εχω στο δωματιο μου εσεις?λεω να την βγαλω οταν πρωτα ο θεος βγαλει τα δοντια.λεω να δοκιμασω να την κοιμιζω χωρις να την θηλαζω μετα τα 2-και ο θεος βοηθος!

Link to comment
Share on other sites

Eμεις θηλαζουμε 16 μηνες-οσο ειμαστε δηλαδη.και το μεσημερι και το βραδυ θελει στηθος και κουνημα.Και δυστυχως το βραδυ μετα το πρωτο τριωρο τετραωρο ξυπναει παρα πολλες φορες.βεβαια τωρα βγαζουμε τα σκυλοδοντα κι ευχομαι οταν τα βγαλει να ξυπναει το πολυ 1-2 φορες.ακομα την εχω στο δωματιο μου εσεις?λεω να την βγαλω οταν πρωτα ο θεος βγαλει τα δοντια.λεω να δοκιμασω να την κοιμιζω χωρις να την θηλαζω μετα τα 2-και ο θεος βοηθος!

 

συμφωνω συμφωνω

εμεις την πηραμε στο κρεββατι μας εδω και κανα 4μηνο, γιατι δεν παλευοταν η αυπνια...

σιγουρα κοντα στα 2 τους χρονια ειναι πιο ευκολο γιατι καταλαβαινουν οταν τους εξηγεις

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

η ζουζουνα μου παραμεγαλωσε

σημερα την ωρα που θηλαζε το βραδυ για να κοιμηθει της ειπα "τωρα μολις τελειωσεις το γαλα σου θα καθησεις αγκαλιτσα και θα κλεισεις τα ματια σου, θα κλεισω κ εγω τα δικα μου κ θα κοιμηθουμε"

και τελειωσε το γαλα της και μετα απο λιγη γκρινια κ αρκετη αναταραχη στο κρεββατι κοιμηθηκε!!!!!!!!!!!!

επειδη της το ειπα! το καταλαβε και το εκανε!

βεβαια ειναι μια απο τις μερες που δεν την ενοχλουν κ πολυ τα δοντια της κ ετσι το καταφερε, γιατι κι αλλες μερες προσπαθει χωρις να θηλασει αλλα δεν τα καταφερνει

Link to comment
Share on other sites

η ζουζουνα μου παραμεγαλωσε

σημερα την ωρα που θηλαζε το βραδυ για να κοιμηθει της ειπα "τωρα μολις τελειωσεις το γαλα σου θα καθησεις αγκαλιτσα και θα κλεισεις τα ματια σου, θα κλεισω κ εγω τα δικα μου κ θα κοιμηθουμε"

και τελειωσε το γαλα της και μετα απο λιγη γκρινια κ αρκετη αναταραχη στο κρεββατι κοιμηθηκε!!!!!!!!!!!!

επειδη της το ειπα! το καταλαβε και το εκανε!

βεβαια ειναι μια απο τις μερες που δεν την ενοχλουν κ πολυ τα δοντια της κ ετσι το καταφερε, γιατι κι αλλες μερες προσπαθει χωρις να θηλασει αλλα δεν τα καταφερνει

 

καλημερα

Protoula εμεις δεν κανουμε καμια ουσιαστικη προοδο με τον θηλασμο και ιδιως με τον βραδυνο θηλασμο.

Προχθες και εχθες εχει μεγαλη γκρινια προφανως απο δοντι και με εχει κανει πιπιλα.η αλοιφη δεν την ανακουφιζει σε διαρκεια και ειμασταν στην αυπνια..

και εγω πιστευω οτι ο βραδυνος θηλασμος θα μεινει τελευταιος για να τον σταματησει..

και οπως λεει και η μητρια της μανας μου η οποια ειχε θηλασει 3 χρονια η μικρη θα παψει να θηλαζει μολις δεν θα χω γαλα...περιμενω να ανοιξει ο καιρος και να αρχισουμε να κοβουμε τα απογευματινα γευματα..

 

αλλα 8ωρο δεν εχει κοιμηθει ποτε σερι..σπανια εχουμε πιασει το 4ωρο και αυτο οταν ηταν μηνων..αχ εχουμε δροοοοοοοομο μπροστα μας..

Link to comment
Share on other sites

α ναι..στις 18/3 εχει συναντηση η ομαδα της LLL στη Νικαια για την διατροφη και τον απογαλακτισμο..λεω να παω αν και ειναι πρωι και θα πρεπει να απουσιασω απο τη δουλεια μπας και μαθω τιποτε χρησιμο σε σχεση με τις εμπειριες των ηδη απογαλακτισμενων..

Link to comment
Share on other sites

α ναι..στις 18/3 εχει συναντηση η ομαδα της LLL στη Νικαια για την διατροφη και τον απογαλακτισμο..λεω να παω αν και ειναι πρωι και θα πρεπει να απουσιασω απο τη δουλεια μπας και μαθω τιποτε χρησιμο σε σχεση με τις εμπειριες των ηδη απογαλακτισμενων..

2η νυχτα: ξεκινωντας να πινει το γαλα της απο το ενα στηθος, της ψιθυρισα "μολις τελειωσεις με το γαλα σου, θα κατσεις αγκαλια και θα κλεισεις τα ματια σου, θα κλεισω κι εγω τα δικα μου και θα κοιμηθουμε"

της το επανελαβα στο επομενο στηθος και μολις τελειωσε το γαλα της και συνεχιζε σε πιπιλισμα για να κοιμηθει της το επανελαβα και μετα απο λιγο την εβγαλα απαλα απο το στηθος

εκει διαμαρτυρηθηκε τσιριζωντας για λιγο κ μετα κοιμηθηκε μπρουμυτα

 

3η νυχτα: χτες το βραδυ την θηλασα στο σαλονι, μετα καμια ωρα πηγαμε στο κρεββατι, την αλλαξα πανα, βαλαμε πυτζαμες και ξεφυλλισαμε τα παραμυθια μας. Οταν αρχισε να γκρινιαζει "γαλα" για να κοιμηθει της ειπα "ελα αγκαλια, αν κλεισουμε το φως, να κλεισουμε τα ματια μας κ να κοιμηθουμε" και εκλεισα το φως κ την πηρα αγκαλια και γκρινιαζε βεβαια, αλλα καθε φορα που γκρινιαζε "γαλα" της ελεγα "αγκαλια, ελα αγκαλια" κ μετα απο 2 λεπτα εκατσε αγκαλια μονη της και κοιμηθηκε μπρουμυτα (τραγουδωντας της το μια ωραια πεταλουδα 5-6 φορες)

 

κ σημερα το μεσημερι αποκοιμηθηκε αγκαλια στον μπαμπα της βλεποντας υπολογιστη κ αφοτου την πηγαμε στο κρεββατι μας ξυπνησε κ πηγα εγω κ την πηρα αγκαλια (ηθελε βεβαια παλι "γαλα" αλλα της ελεγα "αγκαλια") και κοιμηθηκε στο 1 λεπτο! :cheers:

 

αυτα απο εμας

prosperous πηγαινε και για μενα στην συναντηση που δουλευω κ δεν μπορω :|

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...