Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

OLYMPION ΠΑΤΡΑ


Panagiota

Recommended Posts

καλημέρα γέννησα πριν 8 μήνες. Δίνουν ότι έδιναν. Σερβιέτες λοχείας, αφρόλουτρα, pampers , κρέμες περιποίησης για τη μαμά.

Δεν έχει αλλάξει κάτι. Καλή λευτεριά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

κοριτσια γεια σας εγω ειμαι καινουργια και στο ολυμπιο και στη σελιδα.θα γεννησω το πολυ σε 20 μερες το ολο πακετο παει περιπου στα 4000-5.000 ευρω.ο δικος μου ο γιατρο,ενας πολυ.......ψηλος θελει 2000 ειτε ειναι φυσιολογικος ειτε καισαρικη,οποτε ξερεις οτι δεν θα σε <σφαξει για τα ευρα> αν γινει θα εχει πραγματικους λογους να το κανει.εγω μεχρι τωρα δεν εχω παραπονο απο τον γιατρο πλην της αναμονης στο ιατριο του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γεια σας κοριτσια γεννησε καμια προσφατα στο ολυμπιον?πειτε μου ποσο σας κοστισε μονο το μαιευτηριο σε 3κλινο και 2κλινο δωματιο με σφαλεια ικα....και αν κανουν εκπτωση σε ανεργες μητερες...!!!ακουσα στο ιασω οτι κανουν -20%

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

εκπτώσεις και τέτοια ξέχνατα στο ολύμπιον. όλα τέλεια το κόστος σε κανονικό μονόκλινο είναι 2000 περίπου. το ικα σου επιστρέφει τα χρήματα και με το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

να επαναφερω το θεμα,για να ρωτησω κι εγω ,τωρα με τον εοππυ τί γινεται;ειναι συμβεβλημενο απ οτι εχω ακουσει,αλλα ξερει κανεις λεπτομερειες;κι εχει τυχει να κανει καμια αμνιοπαρακεντηση εκει,κι αν ναι,τι τιμες χωρις εοππυ και με εοππυ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γεια σας κοριτσια.θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποια το κοστος τοκετου στο ολυμπιον, γιατι πηγα χθες και ρωτησα και δεν μου ειπαν γιατι γινονται λεει ανακαταταξεις λογω ΕΟΠΥ.Εγω ομως πρεπει να ξερω για να αποφασισω αναλογως του οικονομικου , αν θα επιλεξω να με παρακολουθησει γιατρος ιδιωτης η να παω στο ριο που γεννησα και το πρωτο μου παιδακι. Μηπως γνωριζει κανεις τον γυναικολογο Μάλλιο και την Λουκίδη? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια.θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποια το κοστος τοκετου στο ολυμπιον, γιατι πηγα χθες και ρωτησα και δεν μου ειπαν γιατι γινονται λεει ανακαταταξεις λογω ΕΟΠΥ.Εγω ομως πρεπει να ξερω για να αποφασισω αναλογως του οικονομικου , αν θα επιλεξω να με παρακολουθησει γιατρος ιδιωτης η να παω στο ριο που γεννησα και το πρωτο μου παιδακι. Μηπως γνωριζει κανεις τον γυναικολογο Μάλλιο και την Λουκίδη? ευχαριστώ

 

 

Γεια σου Χριστίνα,

Η νύφη μου γέννησε στο Ολύμπιον τον Σεπτέμβρη του 2012. Αν θυμάμαι καλά, πλήρωσαν περίπου 2700€ (καισαρική με επισκληρίδιο, δίκλινο δωμάτιο και αμοιβή γιατρού περίπου 1200 με 1500). Το βοήθημα τοκετού (περίπου 1000€) το πήρε η κλινική από τον ΕΟΠΥΥ.

Οι τιμές, βέβαια, δεν έχουν αλλάξει και πολύ από το 2009, που γέννησα εγώ στο Ολυμπιον. Τότε είχαμε δώσει σκάρτα 3900 (καισαρική με επισκληρίδιο, μονόκλινο δωμάτιο και αμοιβή γιατρού 1700€) και το βοήθημα τοκετού το είχαμε πάρει στα χέρια μας, δεν υπήρχε ΕΟΠΥΥ.

Υποτίθεται, λόγω κρίσης, δεν θα έπρεπε και οι κλινικές να κάνουν καλύτερες τιμές;;; Θέλουμε και εμείς δεύτερο παιδάκι, αλλά έχουμε μπλοκάρει λόγω οικονομικών δυσκολιών... :-(

Link to comment
Share on other sites

σ 'ευχαριστω πολυ χρυσα για την αμεση απαντησή σου.Πολλα λεφτά για 3 μέρες δηλ 2700+1200 περιπου στις 4000 πρεπει να δωσουμε σε μια μερα

αστο καλυτερα μαλλον για ριο με βλεπω οπως και το πρωτο.Δεν μπορω να πω δεν ηταν ασχημα, αλλα αν σου συμβει κατι αυτο που με εκνευριζει οτι δεν βρισκεις ευκολα το γιατρο στο τηλ συνηθως το εχει κλειστο και το ανοιγει 1 φορα την ημερα .Αυτο που λες οτι το σκεφτεστε για δευτερο λογω οικονομικων , δεν ειστε οι μονοι πολλοι ειναι σε παρομοια κατασταση και γω να σου πω το σκεφτομαι , αλλα θελουμε ενα δευτερο παιδακι και μετα στοπ.Ας ειμαστε αισιοδοξοι ...τι να πω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαλλον τα 1000 που πηρε η κλινικη απο τον εοππυ πρεπει να αφαιρουνται απο τα 2700 δηλ δωσανε μετρητησ στην κλινικη τα 1700 και τα 1500 του γιατρου ετσι δεν ειναι? και κατι αλλο αν δεν εργαζεται η γυναικα και ειναι εμμεσα ασφαλισμενη απο τον συζηγό της παιρνει αυτο το επιδομα?

Link to comment
Share on other sites

μαλλον τα 1000 που πηρε η κλινικη απο τον εοππυ πρεπει να αφαιρουνται απο τα 2700 δηλ δωσανε μετρητησ στην κλινικη τα 1700 και τα 1500 του γιατρου ετσι δεν ειναι? και κατι αλλο αν δεν εργαζεται η γυναικα και ειναι εμμεσα ασφαλισμενη απο τον συζηγό της παιρνει αυτο το επιδομα?

Νομίζω ότι έδωσαν 2700? στην κλινική. Ενώ το ΙΚΑ έδωσε επιπλέον το βοήθημα τοκετού. Θα τους ξαναρωτήσω και θα σου γράψω ξανά.

Το βοήθημα του τοκετού νομίζω, το παίρνει και η έμμεσα ασφαλισμένη σύζυγος.

Τα υπόλοιπα επιδόματα μητρότητας (κυοφορίας και λοχείας) τα δικαιούσαι αν έχεις 200 ένσημα την τελευταία διετία πριν την πιθανή ημερομηνία γέννησης, έστω και αν δεν εργάζεσαι την εποχή της εγκυμοσύνης.

Εγώ μέσα στο 2012 έχω γύρω στα 150ένσημα και προσπαθώ να μαζέψω άλλα 50, ώστε να φτάσω αυτά τα 200 ένσημα...εκτός και αν τα καταργήσουν και αυτά τα επιδόματα...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια για οποια ενδιαφερεται για το ολυμπιον , σημερα πηγα και ρωτησα για τιμες και εξεπλαγην ευχαριστα.

Φυσιολογικος 825 ευρω σε τρικλινο

και καισαρικη 1120 συμεριλαμβανομενου αναισθησιολογου και παιδιατρου.

Το σκεφτομαι για εκει απο το δημοσιο ,γιατι τα εβαλα κατω και μη σας πω κοστιζει περισοτερα στο δημοσιο, γιατι οι επισκεψεις πανε απο 75 ή 90 ευρω την φορα αναλογα το βαθμο του γιατρου, το φακελακι περι τα 1000 ευρω και εαν ζητησεις μονοκλινο η δικλινο φανταζομαι κατι θα χρεωνουν παραπανω.

εαν υπαρχει και καποια ιδιωτικη ασφαλιση οπως στη δουλεια του αντρα μου παιρνεις πισω 800 ευρω.Οποτε μενει μονο η αμοιβη του γιατρου περιπου στο 1000ρικο, οσο δηλ και το φακελακι και βεβαια καλυτερες συνθηκες και εχεις και το γιατρο του χεριου σου δεν τον ψαχνεις αν συμβει κατι και να το εχει συνεχεια κλειστο το κινητο .το μονο που με ανησυχει αν κατι δεν παει καλα στη μητερα ή το παιδί κατα ποσο μπορουν να το αντιμετωπισουν εκει...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια για οποια ενδιαφερεται για το ολυμπιον , σημερα πηγα και ρωτησα για τιμες και εξεπλαγην ευχαριστα.

Φυσιολογικος 825 ευρω σε τρικλινο

και καισαρικη 1120 συμεριλαμβανομενου αναισθησιολογου και παιδιατρου.

Το σκεφτομαι για εκει απο το δημοσιο ,γιατι τα εβαλα κατω και μη σας πω κοστιζει περισοτερα στο δημοσιο, γιατι οι επισκεψεις πανε απο 75 ή 90 ευρω την φορα αναλογα το βαθμο του γιατρου, το φακελακι περι τα 1000 ευρω και εαν ζητησεις μονοκλινο η δικλινο φανταζομαι κατι θα χρεωνουν παραπανω.

εαν υπαρχει και καποια ιδιωτικη ασφαλιση οπως στη δουλεια του αντρα μου παιρνεις πισω 800 ευρω.Οποτε μενει μονο η αμοιβη του γιατρου περιπου στο 1000ρικο, οσο δηλ και το φακελακι και βεβαια καλυτερες συνθηκες και εχεις και το γιατρο του χεριου σου δεν τον ψαχνεις αν συμβει κατι και να το εχει συνεχεια κλειστο το κινητο .το μονο που με ανησυχει αν κατι δεν παει καλα στη μητερα ή το παιδί κατα ποσο μπορουν να το αντιμετωπισουν εκει...

Μην ξεχνάς όμως και τις επισκέψεις στον ιδιώτη γιατρό (μέση τιμή επίσκεψης 40-50?) κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης! Από την άλλη, η αμοιβή του γιατρού στην ιδιωτικη κλινική είναι τουλάχιστον 1000?, ενώ στο νοσοκομείο υπάρχουν γιατροί που δεν ζητούν συγκεκριμένο φακελάκι. Τον Σεπτέμβρη, πάλι, γέννησε και η δεύτερη νύφη μου και αυτή επέλεξε το Ρίο. Εκεί τα έξοδα της γέννας (φυσιολογικός τοκετός σε δίκλινο δωμάτιο) δεν ξεπέρασαν τα 400? αλλά είχε πολύ δύσκολη γέννα και ο γιατρός εξαφανισμένος, την περισσότερη ώρα...Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, έπαιρνε επίσκεψη 75?...Πρέπει να τα ζυγίσεις τα συν και τα κατά και τελικά να δεις πού γλυτώνεις λεφτά!!! Λεφτά που πρέπει να μείνουν στο σπίτι για τα έξοδα της οικογένειας και όχι να καταλήξουν σε μία κλινική ή σε ενα νοσοκομείο!!!

Αλήθεια, μήπως ρώτησες τιμές αμνιοπαρακέντησης στο Ολύμπιον και πόσο κοστίζει στο Ρίο;

Επεξεργάστηκαν by Χρύσα, Μεσολόγγι
συμπληρωμα κειμενου
Link to comment
Share on other sites

Στο νοσοκομειο οι επισκεψεις κοστιζουν 75ή 90 ευρω αν ειναι καθηγητης οποτε παραπανω απο τον ιδιωτη και επειδη ο αντρας μου εχει ιδιωτικη ασφαλιση δεν θα πληρωσω τιποτα στην κλινικη μονο το γιατρο, οπως φυσικα και στο δημοσιο , οπου η πρωτη μου γεννα κοστισε 1500 με γιατρο , μαιες και δικλινο (γιατι αν γεννησεις εκτος βαρδιας του και θελεις να ρθει στη γεννα το θελει το κατιτις του που συνηθως πλησιαζει το 1000ρικο)και φυσικα μιλαμε για φιλικη συμμετοχη του 5λεπτου ημουν 5 ωρες στο νοσοκομειο και τον περιμενα εγω να ερθει την τελευταια στιγμη στην κυριολεξια μου λεγανε οι μαιες μην ζοριζεσαι κρατησου....και ημουνα τυχερη που ηταν νυχτα και δεν ειχαν δουλεια γιατι το πρωι δεν υπηρχε ουτε κρεββατι να με ξαπλωσουν να γεννησω και 2 μαιες τι να προτοκανουν.τελοσπαντων εγω ημουν υπερ του δημοσιου και μονο ,δεν συζητουσα για ιδιωτικη κλινικη αλλα μετα απο την προσωπικη μου εμεπιρια και την συμπεριφορα των γιατρων που τους ενδιαφερει μονο να φαει ο ενας τη θεση του αλλου, εχω αρχισει και αναιρω...και δεν ειναι μονο η γεννα ειναι και οι 9 μηνες παρακολουθησης ,οσες φορες τον χρειαστηκα κλειστο το κιν , οποτε η ψυχολογια μου τωρα δεν ειναι και η καλυτερη να ειμαι μονιμα στην αβεβαιοτητα.Τελοσπαντων ας ευχηθουμε να πανε καλα καθ'ολη την διαρκεια τα πραγματα(γιατι εχω 2 ασχημες εμειριες με παλινδρομες) και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια!!!

εγω γεννησα στην ιδιωτικη κλινικη ρηγα φεραιου...εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη κι αμα κανω παλι παιδακι παλι εκει θα παω με τον ιδιο γιατρο!!!

οι μαιες ειναι πολυ εμπειρες και βοηθανε πολυ στον θηλασμο...αντιθετα με το ολυμπιον που δεν βοηθανε..γενικως δεν βοηθαγανε πολυ...σιγουρα το Ολυμπιον εχει πολυ ωραια ατμοσφαιρα-χωρους αλλα υστερει στις μαιες κ οργανωση....η ξαδερφη μου γεννησε εκει μετην Κατσανου Στελλα και εβλεπα τα μειον που ενεφερα!!!οπως κ το φαγητο δεν ηταν καλο ...εγω πληρωσα 3.400 κλινικη-γιατρος-παιδιατρος-αναισθησιολογος-καισαρικη-επισκληριδιος κ.λ.π αυτα ειναι γουστα φυσικα και η καθεμια εχει τα δικα της θελω!!!!μου λεγανε να παω στο ολυμπιον γιανα ειμαι κοντα στο ριο για τυχων επιπλοκες....ειμαι προλυπτικη αλλα οχι σε αυτο το βαθμο...εχω θετικη ενεργεια και αμα γινει κατι κακο θα παμε στο ριο...εγω προτυμω ιδιωτικα γιατι τον γιατρο τον εχεις οποτε χρειαστεις....μια φιλη μου που γεννησε στο ριο ,,σπασανε τα νερα στης 2 την νυχτα και την κρατησανε μεχρι της 9 με πονους μεχρι να ερθει ο γιατρος της γιατι δεν αναλαμβανε αλλος.....φαναταζεσαι????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!

εγω γεννησα στην ιδιωτικη κλινικη ρηγα φεραιου...εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη κι αμα κανω παλι παιδακι παλι εκει θα παω με τον ιδιο γιατρο!!!

οι μαιες ειναι πολυ εμπειρες και βοηθανε πολυ στον θηλασμο...αντιθετα με το ολυμπιον που δεν βοηθανε..γενικως δεν βοηθαγανε πολυ...σιγουρα το Ολυμπιον εχει πολυ ωραια ατμοσφαιρα-χωρους αλλα υστερει στις μαιες κ οργανωση....η ξαδερφη μου γεννησε εκει μετην Κατσανου Στελλα και εβλεπα τα μειον που ενεφερα!!!οπως κ το φαγητο δεν ηταν καλο ...εγω πληρωσα 3.400 κλινικη-γιατρος-παιδιατρος-αναισθησιολογος-καισαρικη-επισκληριδιος κ.λ.π αυτα ειναι γουστα φυσικα και η καθεμια εχει τα δικα της θελω!!!!μου λεγανε να παω στο ολυμπιον γιανα ειμαι κοντα στο ριο για τυχων επιπλοκες....ειμαι προλυπτικη αλλα οχι σε αυτο το βαθμο...εχω θετικη ενεργεια και αμα γινει κατι κακο θα παμε στο ριο...εγω προτυμω ιδιωτικα γιατι τον γιατρο τον εχεις οποτε χρειαστεις....μια φιλη μου που γεννησε στο ριο ,,σπασανε τα νερα στης 2 την νυχτα και την κρατησανε μεχρι της 9 με πονους μεχρι να ερθει ο γιατρος της γιατι δεν αναλαμβανε αλλος.....φαναταζεσαι????

Όταν και εάν ξαναμείνω έγκυος, θα ψάξω όλες τις κλινικές της περιοχής... Γέννησα την κόρη μου το 2009 στο Ολύμπιον, έμεινα αρκετά ικανοποιημένη αλλά τότε τα 3900? τα ξόδευσα υπό άλλες οικονομικές συνθήκες. Απλά πλέον, έχουν αλλάξει κατά πολύ τα οικονομικά μας λόγω κρίσης, οπότε βασικό μου κριτήριο είναι το χαμηλότερο κόστος. Μακάρι, να μην ήμασταν στριμωγμένοι και δεν θα συζητούσα για δημόσιο νοσοκομείο.

Link to comment
Share on other sites

Στο νοσοκομειο οι επισκεψεις κοστιζουν 75ή 90 ευρω αν ειναι καθηγητης οποτε παραπανω απο τον ιδιωτη και επειδη ο αντρας μου εχει ιδιωτικη ασφαλιση δεν θα πληρωσω τιποτα στην κλινικη μονο το γιατρο, οπως φυσικα και στο δημοσιο , οπου η πρωτη μου γεννα κοστισε 1500 με γιατρο , μαιες και δικλινο (γιατι αν γεννησεις εκτος βαρδιας του και θελεις να ρθει στη γεννα το θελει το κατιτις του που συνηθως πλησιαζει το 1000ρικο)και φυσικα μιλαμε για φιλικη συμμετοχη του 5λεπτου ημουν 5 ωρες στο νοσοκομειο και τον περιμενα εγω να ερθει την τελευταια στιγμη στην κυριολεξια μου λεγανε οι μαιες μην ζοριζεσαι κρατησου....και ημουνα τυχερη που ηταν νυχτα και δεν ειχαν δουλεια γιατι το πρωι δεν υπηρχε ουτε κρεββατι να με ξαπλωσουν να γεννησω και 2 μαιες τι να προτοκανουν.τελοσπαντων εγω ημουν υπερ του δημοσιου και μονο ,δεν συζητουσα για ιδιωτικη κλινικη αλλα μετα απο την προσωπικη μου εμεπιρια και την συμπεριφορα των γιατρων που τους ενδιαφερει μονο να φαει ο ενας τη θεση του αλλου, εχω αρχισει και αναιρω...και δεν ειναι μονο η γεννα ειναι και οι 9 μηνες παρακολουθησης ,οσες φορες τον χρειαστηκα κλειστο το κιν , οποτε η ψυχολογια μου τωρα δεν ειναι και η καλυτερη να ειμαι μονιμα στην αβεβαιοτητα.Τελοσπαντων ας ευχηθουμε να πανε καλα καθ'ολη την διαρκεια τα πραγματα(γιατι εχω 2 ασχημες εμειριες με παλινδρομες) και βλεπουμε.

Να σου πάνε όλα καλά και ότι και να διαλέξεις, να καταφέρεις να βγάλεις εις πέρας την εγκυμοσύνη και να κρατήσεις το μωρό σου γερό!

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο Χρυσα!!!!γερα παιδακια να κανουμε και οπου ναναι!!!!δυστηχως τα πραγματα ειναι δυσκολα οικονομικα,,,μακαρι να ανακαμψουν ολες οι οικογενειες!!!!ευχομαι οτι καλυτερο!!!!φιλια στο υπεροχο Μεσολογγι

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Κοριτσια γνωριζει καμια τις καινουριες τιμες που ισχυουν στον Ολυμπιον μετα τις τελευταιες ανακοινωσεις του υπουργου υγειας (27 φεβρουαριου 2013)για καταργηση του επιδοματος τοκετου?

3YYfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γνωριζει καμια τις καινουριες τιμες που ισχυουν στον Ολυμπιον μετα τις τελευταιες ανακοινωσεις του υπουργου υγειας (27 φεβρουαριου 2013)για καταργηση του επιδοματος τοκετου?

καλησπερα και καλη σαρακοστη!για το ολυμπιον δεν εχει αλλαξει κατι,εφοσον ειναι συμβεβλημενο με το εοπυυ.οι τιμες ειναι οι ιδιες.το επιδομα τοκετου εχει καταργηθει για τις ιδιωτικες κλινικες που δεν ειναι συμβεβλημενες(δεν ειναι οπως παλια που πληρωνες και μετα κατεθετες τα χαρτια και επαιρνες το επιδομα στο χερι.σου λενε αν θες πηγαινε σε συμβεβλημενο μαιευτηριο να πληρωσεις τη διαφορα,εναλλακτικα σε νοσοκομειο και να μην πληρωσεις τιποτα,αλλιως πληρωσετα απο την τσεπη σου σε μη συμβεβλημενο μαιευτηριο) και για τα δημοσια νοσοκομεια.στο ολυμπιον απλα πληρωνουμε τη διαφορα οπως ισχυε και πριν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη σαρακοστη!για το ολυμπιον δεν εχει αλλαξει κατι,εφοσον ειναι συμβεβλημενο με το εοπυυ.οι τιμες ειναι οι ιδιες.το επιδομα τοκετου εχει καταργηθει για τις ιδιωτικες κλινικες που δεν ειναι συμβεβλημενες(δεν ειναι οπως παλια που πληρωνες και μετα κατεθετες τα χαρτια και επαιρνες το επιδομα στο χερι.σου λενε αν θες πηγαινε σε συμβεβλημενο μαιευτηριο να πληρωσεις τη διαφορα,εναλλακτικα σε νοσοκομειο και να μην πληρωσεις τιποτα,αλλιως πληρωσετα απο την τσεπη σου σε μη συμβεβλημενο μαιευτηριο) και για τα δημοσια νοσοκομεια.στο ολυμπιον απλα πληρωνουμε τη διαφορα οπως ισχυε και πριν.

 

Σ'ευχαριστω νικολ μου για την αμεση απαντηση σου.Εγω εχω τιμη απο Ολυμπιον για φ.τ κ τρικλινο 648?.Ισχυει ακομη αυτη η τιμη?

3YYfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με τον τιμοκαταλογο απο Ολυμπιον για οσες ενδιαφερονται(γιατι εγω το απεκλεισα πλεον)!!

Φ.Τ 3κλινο 825?,για επισκληριδιο κ αναισθησιολογο υπολογιστε εξτρα 240?

2κλινο 1096?

1κλινο 1458?

Κ.Τ 3κλινο 1195?

2κλινο 1512?

1κλινο 1783?

Εξωφρενικα ποσα για τις μερες μας!!!!Το ιδιο ισχυει και για τον γιατρο μου ο οποιος ζηταει 1300?φ.τ με αποδειξη 1100? και 1600? κ.τ. κ αποδειξη 1300?!!!

Χωρια οι επισκεψεις 35?καθε φορα!!!!:evil

3YYfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με τον τιμοκαταλογο απο Ολυμπιον για οσες ενδιαφερονται(γιατι εγω το απεκλεισα πλεον)!!

Φ.Τ 3κλινο 825?,για επισκληριδιο κ αναισθησιολογο υπολογιστε εξτρα 240?

2κλινο 1096?

1κλινο 1458?

Κ.Τ 3κλινο 1195?

2κλινο 1512?

1κλινο 1783?

Εξωφρενικα ποσα για τις μερες μας!!!!Το ιδιο ισχυει και για τον γιατρο μου ο οποιος ζηταει 1300?φ.τ με αποδειξη 1100? και 1600? κ.τ. κ αποδειξη 1300?!!!

Χωρια οι επισκεψεις 35?καθε φορα!!!!:evil

 

Αμαρυλλίδα, οι τιμές αυτές είναι οι τελικές που δίνουμε εμείς στο Ολύμπιον;

Ή από τις τιμές αυτές αφαιρούμε το βοήθημα τοκετού που το δίνει ο ΕΟΠΠΥ στην κλινική;;;

Όταν γέννησα το 2009 στο Ολύμπιον (πακέτο καισαρικής τομής με επισκληρίδιο, μονόκλινο και εξτρα εξετάσεις παιδιάτρου) είχα πληρώσει περίπου 3900? (από αυτά 1700 η αμοιβή γιατρού με απόδειξη 1000? και τα υπόλοιπα 2200 στη κλινική)!!! Τότε το βοήθημα τοκετού το έπαιρνες στα χέρια και όχι η κλινική μέσω εοππυ.

Σήμερα δηλαδή το αντίστοιχο πακέτο στο Ολύμπιον κοστίζει περίπου τα ίδια με το 2009 και η μόνη αλλαγή είναι στην αμοιβή του γιατρού;;;!!! Και κατά τ΄άλλα σου λένε, ότι έπεσαν οι τιμές λόγω κρίσης!!! Πώς ακριβώς έπεσαν οι τιμές;;;

Link to comment
Share on other sites

Αμαρυλλίδα, οι τιμές αυτές είναι οι τελικές που δίνουμε εμείς στο Ολύμπιον;

Ή από τις τιμές αυτές αφαιρούμε το βοήθημα τοκετού που το δίνει ο ΕΟΠΠΥ στην κλινική;;;

Όταν γέννησα το 2009 στο Ολύμπιον (πακέτο καισαρικής τομής με επισκληρίδιο, μονόκλινο και εξτρα εξετάσεις παιδιάτρου) είχα πληρώσει περίπου 3900? (από αυτά 1700 η αμοιβή γιατρού με απόδειξη 1000? και τα υπόλοιπα 2200 στη κλινική)!!! Τότε το βοήθημα τοκετού το έπαιρνες στα χέρια και όχι η κλινική μέσω εοππυ.

Σήμερα δηλαδή το αντίστοιχο πακέτο στο Ολύμπιον κοστίζει περίπου τα ίδια με το 2009 και η μόνη αλλαγή είναι στην αμοιβή του γιατρού;;;!!! Και κατά τ΄άλλα σου λένε, ότι έπεσαν οι τιμές λόγω κρίσης!!! Πώς ακριβώς έπεσαν οι τιμές;;;

 

Ασε Χρυσα εχω απογοητευτει!Εννοειτε οτι στις τιμες αυτες συμπεριλαμβανεται το επιδομα του εοππυ το οποιο εισπρατει το Ολυμπιον.Δεν ειναι πολλα..περιπου 700? απο τα 900? που ηταν πριν!

3YYfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...