Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

OLYMPION ΠΑΤΡΑ


Panagiota

Recommended Posts

Καλημέρα και από μένα! Εμένα γέννησε η ξαδερφή μου στο Ολύμπιο το Σεπτέμβρη που μας πέρασε. Το μόνο που μου φάνηκε περίεργο είναι ότι δεν επιτρέπανε στο μεγαλύτερο παιδί της να πάει να τους δεί. Την πρώτη φορά που πήγε και τους είδε ο γιατρός τους σκυλόβρισε και την επόμενη τον πήγαν κρυφά. Επίσης κάτι άλλο που με παραξένεψε (επειδή η αδερφή μου είχε γεννήσει 15 μέρες πριν στο Ιδιωτικό και δεν μας έτυχε) ήταν ότι το μωρό το είχαν ανάσκελα και της απαγόρεψαν να το βάλει στο πλάι.

 

Εγώ ήξερα ότι τα αφήνουν στο πλάι μην κάνουν κανέναν εμετό. Τωρα γιατί αυτό δεν ξέρω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια! ηθελα να ρωτησω οποια κοπελα ξερει δηλαδη, για τα δωματια του ολυμπιον.

εγω με το καλο γενναω τον αλλο μηνα και δεν ξερω ακομα τι δωματιο να παρω, ειμαι αναμεσα στο δικλινο και μονοκλινο.εσεις τι προτεινετε??

το οικονομικο ειναι που μας προβληματιζει λιγο...

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω βρε αναστασια!το θεμα του δωματιου ειναι καθαρα προσωπικο θεμα!εγω δεν αντεχω ουτε με την μανα μου στο ιδιο δωματιο!ποσο μαλλον με καποια αγνωστη κοπελα!ασε το θεμα των επισκεπτων!απαπαπαπαπα!εγω μονοκλινο ειχα παρει και μονοκλινο θα ξαναπαρω με το καλο.τωρα οσον αφορα το χρηματικο δεν εχεις αδικο ειδικα στις μερες που ζουμε.ειναι πολυ μεγαλη διαφορα στα χρηματα;δεν ειχα ρωτησει καν.παντως προσωπικα εγω ψηφιζω μονοκλινο.για την ηρεμια μου και την ησυχια μου θα χαλουσα κατι παραπανω....

PRW0p2.pngORfXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μονόκλινο είχα στο Ολύμπιο με καταπληκτική θέα στην γέφυρα:D

Εκτός από τους επισκέπτες είναι και το θέμα της τουαλέτας...γενικά το μονόκλινο είναι προτιμότερο αλλά αν δεν θες να πληρώσεις την διαφορά:cool: όλα καλά και στο δίκλινο;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνω απολυτα με τη Γιωτα Αμαλιαδα. Τα δωματια ειναι τα ιδια ακριβως, δεν ειναι οτι λειπει κατι απο τα δικλινα. Απο κει και περα ειναι θεμα προσωπικης επιλογης.

 

Ειδικα αυτο που λες Γιωτα μου με τους επισκεπτες.....απαπαπαππα! Εγω δε μπορουσα με τους δικους μου, θα εχω και της διπλανης? Με τιποτα ομως!

 

Η διαφορα στη τιμη δε νομιζω οτι ειναι μεγαλη παντως. Οταν ειχα νοσηλευτει στον 8ο με προωρες συσπασεις, ειχε το 3κλινο 90 ευρω, ενω το 1κλινο 120...οποτε αν ειναι τοσο λιγη η διαφορα μονοκλινο-τρικλινο, φανταζομαι οτι μονοκλινο-δικλινο ειναι ακομα μικροτερη

 

Παντως υπαρχει ενα μονοκλινο, νομιζω το 204, που ειναι απο την πισω πλευρα και δεν εχει ψυγειο μεσα και το χρεωνουν λιγοτερο. Για ρωτα γι' αυτο....αλλα ειναι μονο ενα. Αν το χει πιασει αλλη κοπελα, δεν εχει αλλο ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας...ειμαι γενικως αναποφασιστη....

ειχα παρει τηλεφωνο και η διαφορα δικλινου με μονοκλινο ειναι περιπου 200 ευρω.

η αληθεια ειναι οτι υπολογιζω ολα μαζι τα εξοδα κλινικης και γιατρου, θα πανε πολυ up.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον καισαρικη θα παμε, οπότε παιρνω αυτο το πακετο.

ο γιατρος 2000 και κλινικη αναλογως με τι δωματιο θα παρω.

ξεκινα απο 2000 το τετρακλινο και ανεβαινουνε τα υπολοιπα.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον καισαρικη θα παμε, οπότε παιρνω αυτο το πακετο.

ο γιατρος 2000 και κλινικη αναλογως με τι δωματιο θα παρω.

ξεκινα απο 2000 το τετρακλινο και ανεβαινουνε τα υπολοιπα.

 

2000 το τετρακλινο?

:confused::confused::confused::confused:

 

 

εγω 2000 πληρωσα το μονοκλινο τον Απριλιο(με τον παιδιατρο, με καισαρικη με επισκληριδιο)....και 1400 ο γιατρος...

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με ολα μαζι βγαινει 2000 το τετρακλινο (δηλαδη τον παιδιατρο,εξετασεις, αναισθησιολογο και γενικως ολα τα βασικα).

ο γυναικολογος ειναι αλλη ιστορια.

Link to comment
Share on other sites

Ράννια εγώ είχα πληρώσει 2400 τον Ιούνιο του '09...:shock: μόνο για το δωμάτιο:roll:...βέβαια για καισαρική με επισκληρίδιο:rolleyes:

Είχα το 312 μπροστά (αν θυμάμαι καλά:oops:) απέναντι από τον γκισέ των νοσοκόμων;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω το 206. Ηταν προς το διαδρομο που ειναι τα χειρουργεια....

 

παντως βρε αναστασια, 2000 για τετρακλινο, πολλα μου φαινονται....σιγουρα καταλαβαν καλα τι τους ρωτησες?

 

 

Link to comment
Share on other sites

στην αρχη και εγω νομιζα οτι δεν ακουσα καλα...τοσα ειναι τα χρηματα ειναι σιγουρο, γιατι ξαναρωτησα και μου ειπανε αμα θελω μπορω να παω να παρω τον τιμοκαταλογο που τα γραφει ολα αναλυτικα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορείς να τους ζητήσεις να σου στείλουν τον τιμοκατάλογο και με φαξ....για να μην τρέχεις;) μια σελίδα είναι όλη κι όλη:rolleyes:

 

Και εμένα πολλά μου φαίνονται...μεσ' την κρίση αυτοί αυξήσαν τόσο πολύ τις τιμές?:shock::rolleyes::confused:

Link to comment
Share on other sites

2000 πληρωσα εγω με καισαρικη τον απριλιο(στη τιμη ειναι και ο παιδιατρος και η επισκληριδιος που κοστισε 270). Για φυσιολογικο νομιζω ειναι 1500 με επισκληριδιο...

και εγω το ιδιο.ασχετο αλλα ποτε γεννησες???εγω 17 απριλη

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσε κάποια να με ενημερώσει τι θα χρειαστεί να πάρω στο μαιευτήριο για το μωρό (πάνες ,σεντονάκια,φορμάκια κ.λ.π.) και τι για μένα (εσώρουχα μιας χρήσης, σερβίετες, πετσέτες κ.λ.π.), γιατί η προηγούμενη γέννα μου ήταν στο Ιασώ και δεν είχε χρειαστεί τίποτα από αυτά αφού τα έδιναν από το μαιευτήριο. Ευχαριστώ

IGHNp2.png

 

ZiQSp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα για σενα οντως δεν θα χρειαστει να παρεις τιποτα εκτος απο αυτα που ειπε η ραννια αλλα πετσετες θα χρειαστεις,τουλαχιστον σε εμενα δεν ειχαν

Για το παιδι τωρα ειχαν και παμπερς και μωρομαντηλα και διαφορα αφρολουτρα,ταλκ,κρεμες συγκαματος κ,τ.λ

insekten-0042.gif

Link to comment
Share on other sites

Για το παιδί θα χρειαστείς τα ρούχα του, σεντονάκια, κουβερτούλες και πετσέτες για το μπάνιο. Επίσης κάποια πανάκια για το ρέψιμο;)

Όλα τα υπόλοιπα θα στα δώσουν εκεί και φυσικά θα σε χρεώσουν για όλα...ένα προς ένα:(...δεν είναι δωράκια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...