Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πού κάνατε τη Β΄Επιπέδου?


Recommended Posts

κοριτσια, εγω θα την κανω με τον Ελευθεριαδη, στο ιατρειο του γυναικολογου μου, ηταν αυτος που τον ανακαλυψε, τον ειχε φοιτητη του, κ μετα τον στειλανε για μετεκπαιδευση διπλα σε εναν κορυφαιο γιατρο στις αυχενικες ειδικα στην Αγγλια με υποτροφια, ειναι τελειος, σχολαστικος, γυρω στα 45, με ματι γερακι, - ετσι μου λεει ο γιατρος μου- με ειχε 1 ωρα κ με ξεκοκαλισε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 171
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 1 month later...

Εγώ έκανα και την αυχενική διαφάνεια και την β'επιπέδου (130ευρώ) στο Προγένεσις στον Πειραιά μετά από σύσταση του γιατρού μου. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη, ήταν πολύ σχολαστικές και γλυκές οι κοπέλες εκεί. Την άλλη εβδομάδα θα πάω πάλι εκεί για το Doppler.

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Στο Παναγιώτη Λίβανο, μου το σύστησαι μια κοπέλα που δουλεύει σε ένα ίδρυμα με παιδιά με νοητικά προβλήματα. Μου είπε ότι όσοι δουλεύουν εκεί τον εμπιστεύονται. Πήγα στο πρώτο μου παιδάκι ειχα πληρώσει 180 ευρώ και μου είχαν φανεί πολλά. Στο δεύτερο πάλι εκεί πήγαμε τελικά , όσο και και να μη μου περισσεύουν τον εμπιστεύομαι.

υγ. τιμή ίδια

Link to comment
Share on other sites

Κ' εγώ στον κ. Λίβανο!Η υπομονή αυτού του ανθρώπου δεν υπάρχει!όταν είχα πάει για την β' επιπέδου ήμασταν 4 ραντεβού που πηγαίναμε και ερχόμασταν μέχρι τα μωράκια να πάρουν την σωστή θέση να δεί όλα όσα έπρεπε!Δεν βλέπω την ώρα να πάω για το doppler αλλά έχω ακόμα καιρό :-(

yTiOp3.png

 

nzfhp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω την εκανα σε ενα διαγνωστικο κεντρο στο μενιδι, κρατησε 25λεπτα περιπου και πληρωσα 120ευρω, εκει ειχα κανει και για το πρωτο μου, και μου ειχε βρει διατασουλα στο ενα νεφρακι, ολουσ τους υπερυχους τους εκανα εκει τον εμπιστευομαι πολυ.......

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο δικός μου υπερηχογραφιστής Πιλάλης Αθανάσιος,πιστοποιημένοςιατρός για β-επιπέδου κιόχι μόνο.

Εδώη λίστα :

https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1

 

στο βελάκι διαλέγειςGreece και εμφανίζει ποιοί γιατροί έχουν την πιστοποίηση.

Η πιστοποίηση είναι τόσο σημαντική, αν δεν την έχουν είναι σαν να κάνατε απλό υπέρηχο στο γιατρό σας. Ψάξτε το αξίζει.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Κορίτσια έχετε κανει την Β επιπέδου στην κα Γεωργακοπουλου Α . Εκει με στέλνει ο γιατρός και θα ήθελα να μου γράψετε εντυπώσεις . Πόση ώρα κράτησε ; Σας μέτρησε τον τραχηλο ; Ποσο κόστισε ; Κτλ.

:wdZ6p3.png

 

arhIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου υπερηχογραφιστής Πιλάλης Αθανάσιος,πιστοποιημένοςιατρός για β-επιπέδου κιόχι μόνο.

Εδώη λίστα :

https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1

 

στο βελάκι διαλέγειςGreece και εμφανίζει ποιοί γιατροί έχουν την πιστοποίηση.

Η πιστοποίηση είναι τόσο σημαντική, αν δεν την έχουν είναι σαν να κάνατε απλό υπέρηχο στο γιατρό σας. Ψάξτε το αξίζει.

 

Dimmi, μου φαίνεται ότι υπερβάλλεις, και μάλιστα αγχώνεις τις κοπέλες που είναι μακριά από την Αθήνα και δεν έχουν τη δυνατότητα να πάνε σε "πιστοποιημένο γιατρό".

Και γιατί το λέω αυτό: Εγώ (34η εβδομάδα πλέον) έχω κάνει όλους τους "μεγάλους" υπερήχους στο πανεπιστημιακό της Ζυρίχης στην Ελβετία (http://www.geburtshilfe.usz.ch/), και κανένας από τους γιατρούς-υπερηχογραφιστές του πανεπιστημιακού δε φαίνεται στη λίστα με τους "πιστοποιημένους". Οπότε προφανώς υπάρχουν κι άλλες οδοί απόκτησης της σχετικής γνώσης. Δε γνωρίζω όμως κάτι παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

καλημερα σε ολες και ευχομαι με το καλο! εγω εκανα τη β'επιπεδου στον γιατρο μου,τον Κο Τρύφο,ο οποιος ειναι του πολεμικου ναυτικου,στο ιατρειο του. ειχα παει στο ελενα(εκει θα γεννησω)και μου ειπαν οτι θα πληρωσω 60 ευρω κ ραντεβου μετα απο 1 μηνα. στο δικο μου γιατρο πληρωσα 50 ευρω και με εξετασε περιπου 40 λεπτα,μου εβγαλε τρισδιαστατη φωτο και dvd. εγω ανησυχουσα για τυχον δυσπλασιες και αλλα ατυχη γεγονοτα και με καθυσηχασε παρα πολυ δειχνοντας μου καθολη τη διαρκεια της εξετασης το καθετι που βλεπαμε. δοξα το θεω ολα πανε καλα,μαθαμε και 100% το φυλο.κ περιττο να σας πω οτι δεν ειχε καθολου καλη θεση ο μπεμπης,παρολαυτα ειδαμε τα παντα. εαν θελετε συστασεις κ στοιχεια,στειλτε μου μηνυμα να σας πω λεπτομερειες,το ιατρειο του ειναι αθηνα,διπλα στο χιλτον.

nKD1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Dimmi, μου φαίνεται ότι υπερβάλλεις, και μάλιστα αγχώνεις τις κοπέλες που είναι μακριά από την Αθήνα και δεν έχουν τη δυνατότητα να πάνε σε "πιστοποιημένο γιατρό".

Και γιατί το λέω αυτό: Εγώ (34η εβδομάδα πλέον) έχω κάνει όλους τους "μεγάλους" υπερήχους στο πανεπιστημιακό της Ζυρίχης στην Ελβετία (http://www.geburtshilfe.usz.ch/), και κανένας από τους γιατρούς-υπερηχογραφιστές του πανεπιστημιακού δε φαίνεται στη λίστα με τους "πιστοποιημένους". Οπότε προφανώς υπάρχουν κι άλλες οδοί απόκτησης της σχετικής γνώσης. Δε γνωρίζω όμως κάτι παραπάνω...

 

μπορει για το β επιπεδου να εχει κ αλλες πιστοποιησεις για την αυχενικη διαδανεια ειναι ο μοναδικο κενρο που δινει πιστοποιησεις https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1. μπορει να υπαρχουν κεντρα που ασχολουνται με περιγεννητικη κ τους εκπαιδευουν εδω στην ελλαδα δεν υπαρχουν οποτε ολοι φευγουν εξωτερικο.Συνεπως για εδω στην ελλαδα θα πρεπει να ειναι μεσα σε καποια απο τις λιστες.Για αυτο κ ολοι τους παιρνουν πανω κατω τα ιδια χρηματα οσοι παιρνουν λιγοτερα ισως δεν παρεχουν τις ιδιες υπηρεσιες.οποτε για την υγεια των παιδιων μας καλο ειναι να το ψαχνουμε

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες και ευχομαι με το καλο! εγω εκανα τη β'επιπεδου στον γιατρο μου,τον Κο Τρύφο,ο οποιος ειναι του πολεμικου ναυτικου,στο ιατρειο του. ειχα παει στο ελενα(εκει θα γεννησω)και μου ειπαν οτι θα πληρωσω 60 ευρω κ ραντεβου μετα απο 1 μηνα. στο δικο μου γιατρο πληρωσα 50 ευρω και με εξετασε περιπου 40 λεπτα,μου εβγαλε τρισδιαστατη φωτο και dvd. εγω ανησυχουσα για τυχον δυσπλασιες και αλλα ατυχη γεγονοτα και με καθυσηχασε παρα πολυ δειχνοντας μου καθολη τη διαρκεια της εξετασης το καθετι που βλεπαμε. δοξα το θεω ολα πανε καλα,μαθαμε και 100% το φυλο.κ περιττο να σας πω οτι δεν ειχε καθολου καλη θεση ο μπεμπης,παρολαυτα ειδαμε τα παντα. εαν θελετε συστασεις κ στοιχεια,στειλτε μου μηνυμα να σας πω λεπτομερειες,το ιατρειο του ειναι αθηνα,διπλα στο χιλτον.

 

ειναι πολυ λιγα ολοι παιρνουν 3πλασιες ιμες.μηπως δε σου εκανε β επιπεδου?σου υπεγραψε χαρτια πως η εξεαση ειναι β επιπεδου που σου εκανε με τις μερησεις?

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ λιγα ολοι παιρνουν 3πλασιες ιμες.μηπως δε σου εκανε β επιπεδου?σου υπεγραψε χαρτια πως η εξεαση ειναι β επιπεδου που σου εκανε με τις μερησεις?

 

φυσικα.εχω ολες τις μετρησεις απο ολα τα οργανα και τα χαρτια τους.φωτογραφιες,dvd και τρισδιαστατη απεικονιση.ναι ειναι λιγα γιατι ο συγκεκριμενος γιατρος δεν πιστευει πως πρεπει να παιρνει περισσοτερα,το συζητησα μαζι του γιατι κ εμενα μου φανηκε περιεργο.αλλα επειδη πανω απο ολα ειναι ανθρωπος και κοντα στα προβληματα του κοσμου,πιστευω πως αξιζει τον κοπο να εδινα και περισσοτερα. οταν ομως δεν εχεις,τι γινεται? ευτυχως που υπαρχουν κ καποιοι γιατροι που δινουν το καλο παραδειγμα κ δεν κοιτανε να αρπαξουν στη τσεπη τους.

nKD1p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες και ευχομαι με το καλο! εγω εκανα τη β'επιπεδου στον γιατρο μου,τον Κο Τρύφο,ο οποιος ειναι του πολεμικου ναυτικου,στο ιατρειο του. ειχα παει στο ελενα(εκει θα γεννησω)και μου ειπαν οτι θα πληρωσω 60 ευρω κ ραντεβου μετα απο 1 μηνα. στο δικο μου γιατρο πληρωσα 50 ευρω και με εξετασε περιπου 40 λεπτα,μου εβγαλε τρισδιαστατη φωτο και dvd. εγω ανησυχουσα για τυχον δυσπλασιες και αλλα ατυχη γεγονοτα και με καθυσηχασε παρα πολυ δειχνοντας μου καθολη τη διαρκεια της εξετασης το καθετι που βλεπαμε. δοξα το θεω ολα πανε καλα,μαθαμε και 100% το φυλο.κ περιττο να σας πω οτι δεν ειχε καθολου καλη θεση ο μπεμπης,παρολαυτα ειδαμε τα παντα. εαν θελετε συστασεις κ στοιχεια,στειλτε μου μηνυμα να σας πω λεπτομερειες,το ιατρειο του ειναι αθηνα,διπλα στο χιλτον.

καλά, ο συγκεκριμένος γιατρός σου δίνει μόνος του και θεραπεία για υποθυρεοειδισμό, σάκχαρο, θρομβοφιλία κλπ. ούτε που του περνάει από το μυαλό να σε στείλει σε γιατρό άλλης ειδικότητας να σε τσεκάρει... και μετά τραβάς τα μαλλιά σου...

Link to comment
Share on other sites

μπορει για το β επιπεδου να εχει κ αλλες πιστοποιησεις για την αυχενικη διαδανεια ειναι ο μοναδικο κενρο που δινει πιστοποιησεις https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1. μπορει να υπαρχουν κεντρα που ασχολουνται με περιγεννητικη κ τους εκπαιδευουν εδω στην ελλαδα δεν υπαρχουν οποτε ολοι φευγουν εξωτερικο.Συνεπως για εδω στην ελλαδα θα πρεπει να ειναι μεσα σε καποια απο τις λιστες.Για αυτο κ ολοι τους παιρνουν πανω κατω τα ιδια χρηματα οσοι παιρνουν λιγοτερα ισως δεν παρεχουν τις ιδιες υπηρεσιες.οποτε για την υγεια των παιδιων μας καλο ειναι να το ψαχνουμε

αυτό το "πρέπει" το ορίζει κάποιος νόμος, διάταξη, εγκύκλιος κλπ? αν κάποιος γιατρός δεν έχει αυτή την πιστοποίηση από το ιδιωτικό αυτό κέντρο και παρόλα αυτά κάνει τους υπερήχους, υπάρχει κάποια υπηρεσία που να μπορείς να τον καταγγείλεις?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τη β'επιπέδου όπως και την αυχενική στον Παναγιώτη Λίβανο. Είναι στην περιβόητη λίστα αλλά δε το ήξερα να σας πω την αλήθεια, ο γιατρός μου είχε κλείσει το ραντεβού σε αυτόν. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη.

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

καλά, ο συγκεκριμένος γιατρός σου δίνει μόνος του και θεραπεία για υποθυρεοειδισμό, σάκχαρο, θρομβοφιλία κλπ. ούτε που του περνάει από το μυαλό να σε στείλει σε γιατρό άλλης ειδικότητας να σε τσεκάρει... και μετά τραβάς τα μαλλιά σου...

 

δε ξερω αν εχετε τετοια εμπειρια με το συγκεκριμενο γιατρο.εγω παντως ειμαι ευχαριστημενη και δεν παρατηρησα να εφαρμοζει γενικη ιατρικη στην περιπτωση μου γιατι εχω αγγειολογικα προβληματα και ο ιδιος με παρεπεμψε σε αγγειοχειρουργο του ναυτικου και σε συνεργασια αποφασισαν οτι θα χρειαστει καισαρικη.

nKD1p3.png
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν εχετε τετοια εμπειρια με το συγκεκριμενο γιατρο.εγω παντως ειμαι ευχαριστημενη και δεν παρατηρησα να εφαρμοζει γενικη ιατρικη στην περιπτωση μου γιατι εχω αγγειολογικα προβληματα και ο ιδιος με παρεπεμψε σε αγγειοχειρουργο του ναυτικου και σε συνεργασια αποφασισαν οτι θα χρειαστει καισαρικη.

δυστυχώς έχω άσχημες εμπειρίες (όχι μόνο μία). μακάρι να με είχε παραπέμψει κι εμένα.

όλα να σου πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

αυτό το "πρέπει" το ορίζει κάποιος νόμος, διάταξη, εγκύκλιος κλπ? αν κάποιος γιατρός δεν έχει αυτή την πιστοποίηση από το ιδιωτικό αυτό κέντρο και παρόλα αυτά κάνει τους υπερήχους, υπάρχει κάποια υπηρεσία που να μπορείς να τον καταγγείλεις?

 

αυτο που εμαθα στα μισα της δευτερης κ στην 3η εγκυμσοσυνη!ειναι το μοναδικο κεντρο που δινει πιστοποιηση για αυχενικη διαφανεια.ο γιατρος μου εχει πιστοποιησει απο γερμανια κ εχει δωσει κ σε αυτο το κεντρο κ εχει παρει τις πιστοποιησεις για αυχενικη/β επιπεδου/ντοπλερ/ κ κατι για τον τραχηλο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...