Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πού κάνατε τη Β΄Επιπέδου?


Recommended Posts

Αφήστε τα λεφτά και μείνετε στην ουσία. Η αυχενική διαφάνεια και η β' επιπέδου είναι πολύ σοβαρές εξετάσεις, δείχνουν προβλήματα εκ γενετής τα οποία τα κουβαλάμε εμείς και τα παιδιά μας για όλη τους τη ζωή. Το πρόβλημα της μικρής μου στο ένα νεφρό συνήθως δεν το βλέπουν οι γιατροί. Εγώ όμως το γνώριζα από τη β' επιπέδου. Έχω συναντήσει και μιλήσει με δεκάδες γονείς που δεν τους είχαν βρεί το πρόβλημα... Είναι κρίμα να διαβάζω πως κάποιες μανάδες προτιμούν τα δημόσια νοσοκομεία γι'αυτές τις εξετάσεις. Σε κάποια πράγματα το δημόσιο απλά δεν μπορεί να ανταπεξέλθει!! Και μην ακούω για οικονομικά προβλήματα, γιατί οποιοδήποτε πρόβλημα, ω μη γένοιτο, θα σας στοιχίσει και οικονομικά και κυρίως ψυχολογικά για πολύ καιρό!

 

Δυστυχώς ο Πέτρος ο Καμινόπετρος δεν εργάζεται τώρα, αλλά θα προτιμήσω τον δεύτερο γιατρό στο ιατρείο του, τον Παναγιώτη Λίβανο, 210 6772922, Αγ. Σοφίας 8 Ν. Ψυχικό.

 

 

Που βασίζεσαι κ λες οτι δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν ? την ίδια δουλειά που κανει ο ιδιώτης , κανει κ του δημοσίου . και δεν μιλάω για τον γυναικολόγο. Για γιατρό που κάνει μόνο αυτούς τους υπέρηχους.

Δηλ. επειδή ο ιδιώτης δίνει dvd , τον κάνει αυτομάτως καλύτερο ?

Και ποια εισαι στην τελική , που θα μας πεις οτι είναι κρίμα ?

Η μήπως επειδή κάνω τις εξετάσεις σε δημόσιο , με κάνει χειρότερη μάνα απο σενα ?

Το οποιοδήποτε πρόβλημα , όπως λες , είναι βέβαιο οτι θα στοιχίσει περισσότερο στα ιδιωτικά !!!!! Το θέμα είναι μην σου τυχει.

Εγώ εχω φίλη , που γέννησε στο ΙΑΣΩ και το παιδί εχει πρόβλημα στον εγκέφαλο , δεν μιλάει , δεν περπατάει και αλλα πολλά.

Μερικά πραγματα δεν ανιχνεύονται , όποιος κι αν σου κανει την εξέταση

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 171
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αφήστε τα λεφτά και μείνετε στην ουσία. Η αυχενική διαφάνεια και η β' επιπέδου είναι πολύ σοβαρές εξετάσεις, δείχνουν προβλήματα εκ γενετής τα οποία τα κουβαλάμε εμείς και τα παιδιά μας για όλη τους τη ζωή. Το πρόβλημα της μικρής μου στο ένα νεφρό συνήθως δεν το βλέπουν οι γιατροί. Εγώ όμως το γνώριζα από τη β' επιπέδου. Έχω συναντήσει και μιλήσει με δεκάδες γονείς που δεν τους είχαν βρεί το πρόβλημα... Είναι κρίμα να διαβάζω πως κάποιες μανάδες προτιμούν τα δημόσια νοσοκομεία γι'αυτές τις εξετάσεις. Σε κάποια πράγματα το δημόσιο απλά δεν μπορεί να ανταπεξέλθει!! Και μην ακούω για οικονομικά προβλήματα, γιατί οποιοδήποτε πρόβλημα, ω μη γένοιτο, θα σας στοιχίσει και οικονομικά και κυρίως ψυχολογικά για πολύ καιρό!

 

Δυστυχώς ο Πέτρος ο Καμινόπετρος δεν εργάζεται τώρα, αλλά θα προτιμήσω τον δεύτερο γιατρό στο ιατρείο του, τον Παναγιώτη Λίβανο, 210 6772922, Αγ. Σοφίας 8 Ν. Ψυχικό.

 

Άστοχη η τοποθέτησή σου,, νομίζω ότι πρέπει να ανακαλέσεις,,,,

Αααααα επίσης ωραία η διαφημισούλα, ξέχασες να μας γράψεις τον όροφο!!!

"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Άστοχη η τοποθέτησή σου,, νομίζω ότι πρέπει να ανακαλέσεις,,,,

Αααααα επίσης ωραία η διαφημισούλα, ξέχασες να μας γράψεις τον όροφο!!!

 

Αυτό σκέφτηκα και εγώ όταν το είδα...

Zzlwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Που βασίζεσαι κ λες οτι δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν ? την ίδια δουλειά που κανει ο ιδιώτης , κανει κ του δημοσίου . και δεν μιλάω για τον γυναικολόγο. Για γιατρό που κάνει μόνο αυτούς τους υπέρηχους.

Δηλ. επειδή ο ιδιώτης δίνει dvd , τον κάνει αυτομάτως καλύτερο ?

Και ποια εισαι στην τελική , που θα μας πεις οτι είναι κρίμα ?

Η μήπως επειδή κάνω τις εξετάσεις σε δημόσιο , με κάνει χειρότερη μάνα απο σενα ?

 

Το οποιοδήποτε πρόβλημα , όπως λες , είναι βέβαιο οτι θα στοιχίσει περισσότερο στα ιδιωτικά !!!!! Το θέμα είναι μην σου τυχει.

Εγώ εχω φίλη , που γέννησε στο ΙΑΣΩ και το παιδί εχει πρόβλημα στον εγκέφαλο , δεν μιλάει , δεν περπατάει και αλλα πολλά.

Μερικά πραγματα δεν ανιχνεύονται , όποιος κι αν σου κανει την εξέταση

ΤΟ DVD ναι κανει τη διαφορα γιατι αν εχει ολη την εξεταση ειναι πιστηριο σε δικαστηριο για αυτο καποιοι εχουν σταματησει να δινουν ή δινουν μονο φωτογραφιες.στο νοσοκομειο δε ξερω πως το κανουν δεινουν χαρτια με μετρησεις και υπογραφη απο κατω αυτου που το εκανε?

Link to comment
Share on other sites

Εμείς την αυχενική διαφάνεια αλλά και την Β' επιπέδου την είχαμε κάνει στο Ιασώ στον Πολύζο, που είναι πραγματικά εξαιρετικός και είναι πιστοποιημένος (τον βρήκα στην λίστα του Νικολαϊδη) αλλά όλοι νομίζω στο Ιασώ είναι. Ωστόσο (ίσως λίγο οφ τόπικ αλλά έχω καημό να το πω), το ντόπλερ το κάναμε πάλι στο Ιασώ στον Θεοδωρόπουλο (κι εκείνος πιστοποιημένος στην λίστα Νικολαϊδη) και ενώ όλες οι μετρήσεις ήταν μια χαρά (σε όλες τις εξετάσεις ήταν πάντοτε στην μέση ακριβώς σε όλα τα ανώτατα και κατώτατα που δίνουν), άρχισε να λέει "ναι, αλλά ξέρετε, είναι λίγο μικρό και να το ξαναδούμε σε 10 μέρες" κτλ κτλ και εμείς πανικοβληθήκαμε, ενώ η εγκυμοσύνη ήταν τέλεια από την αρχή μέχρι το τέλος, μας χάλασε ο τελευταίος μήνας από το άγχος, πήγαμε κι αλλού αλλά στον καθηγητή που έχει την έδρα και μας είπε ότι "μία χαρά το βρίσκω, ναι, δεν θα βγει 4 κιλά και τι πειράζει;", με αποτέλεσμα να τρώω μανιωδώς τις τελευταίες εβδομάδες (υγιεινά φαγητά αλλά πολύ) και ακόμα να μην έχω χάσει τα κιλά, ενώ ήξερα ότι αυτό δεν έχει σχέση με το βάρος του εμβρύου και μέχρι τότε δεν είχα πάρει καθόλου πολλά κιλά αλλά ξέρετε πώς ακούγεται το παραμικρό με την ψυχολογία της εγκύου και τις ορμονικές διακυμάνσεις κτλ κτλ. Τελικά γεννήθηκε στις 39 εβδ. 2930 γρ. και δεν νομίζω ότι είναι μικρό, κανονικό είναι και από τότε που γεννήθηκε μέχρι σήμερα (22 μηνών) είναι στα ανώτατα όρια των καμπυλών στο βιβλιάριο. Θέλω να πω ότι ο συγκεκριμένος ήθελε και λίγο τα χρήματα (ενδεχομένως;), αφού όλοι οι άλλοι δεν συμφώνησαν μαζί του, δημιουργώντας θέμα χωρίς να υπάρχει θέμα, δεν έκανε κάποια διάγνωση ή κάτι, απλώς να ξαναβρισκόμαστε για να τα ξαναλέμε (και να ξαναπληρώνουμε; - λέω εγώ) και ίσως αυτό είναι σημαντικό επίσης όταν ψάχνει κάποιος πού να κάνει την Β' επιπέδου. Ο Πολύζος είναι εξαιρετικός στο Ιασώ και για τον Τζιότη έχω επίσης ακούσει τα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΟ DVD ναι κανει τη διαφορα γιατι αν εχει ολη την εξεταση ειναι πιστηριο σε δικαστηριο για αυτο καποιοι εχουν σταματησει να δινουν ή δινουν μονο φωτογραφιες.στο νοσοκομειο δε ξερω πως το κανουν δεινουν χαρτια με μετρησεις και υπογραφη απο κατω αυτου που το εκανε?

 

Φυσικά κ δίνουν !!!! Γιατροί είναι !!!!! τι δηλαδή ? σου λενε προφορικά ΟΚ κ σε διώχνουν?

Το dvd είναι για νε λεμε οτι εχουμε τρισδιάστατες φωτογραφίες του μωρού κ να χρεώνουν εξτρα. Δηλ οι μανες μας που δεν ειχαν dvd τι έγινε ?

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

Άστοχη η τοποθέτησή σου,, νομίζω ότι πρέπει να ανακαλέσεις,,,,

Αααααα επίσης ωραία η διαφημισούλα, ξέχασες να μας γράψεις τον όροφο!!!

 

ακριβώς , δεν νομίζω οτι καμιά κοπέλα ζήτησε τα στοιχεία που αναφέρεις

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά κ δίνουν !!!! Γιατροί είναι !!!!! τι δηλαδή ? σου λενε προφορικά ΟΚ κ σε διώχνουν?

Το dvd είναι για νε λεμε οτι εχουμε τρισδιάστατες φωτογραφίες του μωρού κ να χρεώνουν εξτρα. Δηλ οι μανες μας που δεν ειχαν dvd τι έγινε ?

οχι ρε εσυ ολη η εξεταση ειναι μεσα μια ωρα και υπερηχος τα τετραδιαστατα τα ειχα παρει σε φλασακι αυτα τα εχω δει πολλες φορες το dvd2 φορες προσπαθησα στα δεκα λεπτα βαρεθηκα

οσο για τους υπερηχους του νοσοκομειο τους απλους 3 λεπτα μετρηση και εξω απο την πορτα στηνπρωτη εγκυμοσυνη ετσι ηταν και στη δευτερη τη μιση την υπολοιπη μιση πηγαινα εξω σε γιιατρο που κανει β και το εβλεπε καθε φορα απο την κορυφη ως τα νυχια και αν δεν εχω μαζεψει μια στιβα χαρτια

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε εσυ ολη η εξεταση ειναι μεσα μια ωρα και υπερηχος τα τετραδιαστατα τα ειχα παρει σε φλασακι αυτα τα εχω δει πολλες φορες το dvd2 φορες προσπαθησα στα δεκα λεπτα βαρεθηκα

οσο για τους υπερηχους του νοσοκομειο τους απλους 3 λεπτα μετρηση και εξω απο την πορτα στηνπρωτη εγκυμοσυνη ετσι ηταν και στη δευτερη τη μιση την υπολοιπη μιση πηγαινα εξω σε γιιατρο που κανει β και το εβλεπε καθε φορα απο την κορυφη ως τα νυχια και αν δεν εχω μαζεψει μια στιβα χαρτια

 

Δεν εχω καμία διάθεση να διαφωνήσω.....και δεν μιλάμε για τους απλούς υπερηχους , αλλά το τόπικ είναι για την Β επιπέδου.

Εγω οταν εκανα την Β επιπέδου , εμεινα 3 ωρες εκεί , μπήκα κ βγήκα 3 φορές , γιατί ο μπέμπης δεν γυριζε να δει την σπονδυλική στήλη. τελικά γυρισε κ αν δεν γύριζε θα πηγαινα την επόμενη ξανα. Και πλήρωσα 35 ευρώ .

Δικαίωμα του καθενός είναι να κάνει οτι νομίζει:P:p:p

 

Αλλωστε η διαφωνία μου ηταν με την κοπέλα , που μας είπε οτι ειναι κριμα....λες κ την βάλαμε κριτή

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα από εμένα.

 

Τη β' επιπέδου την έκανα πριν απο ένα μήνα περίπου στον Κούρτη. Δεν έχω παρά να πω τα καλύτερα. Ήταν πρόθυμος να λύσει κάθε απορία μας, ήρεμος, φιλικός και λεπτολόγος. Με κράτησε σχεδόν 2 ώρες μέχρι να μετρήσει τα πάντα. Δεν νομίζω ότι θα πάει κάποια και θα το μετανιώσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Εγω το εκανα στο Λητω το β επιπέδου και έμεινα πολυ ευχαριστημένη όλα καλα και στοίχισε 100ε.την αυχενικη διαφάνεια την εκανα στο γιατρο μου πάλι 100 και το doppler πάλι στο Ιατρειο του γιατρου μου θα το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς , δεν νομίζω οτι καμιά κοπέλα ζήτησε τα στοιχεία που αναφέρεις

Μα τί λέτε; Απάντησα στο θέμα σας. "Πού κάνατε τη Β' επιπέδου". Δεν θεωρώ σε καμία περίπτωση το ΙΑΣΩ καλύτερο από δημόσιο νοσοκομείο. Ούτε οι γιατροί που έγραψα είναι στο ΙΑΣΩ ή σε άλλο ιδιωτικό μαιευτήριο ούτε δίνουν DVD αυτά είναι δικά σας άστοχα σχόλια..

 

Να σας πώ πως επειδή στο Ελενα θα γεννήσω πήγα να κάνω το ντοπλερ εκεί και περίμενα 2 ωρίτσες παρόλο που είχα ραντεβού, μέσα στο δωμάτιο που έκαναν και διάφορες επεμβάσεις που έχουν προτεραιότητα σε σχέση με το ντόπλερ (λήψη αμνιακού υγρού κ.α.) και είδα την ξεπέτα σε δύο περιπτώσεις των 5 λεπτών στη β' επιπέδου.. Καμία σχέση!!!! Οι γιατροί δεν έχουν χρόνο/χώρο για να μη μιλήσω για τα μηχανήματα που πολύ συχνά έχω ακούσει πως επιλέγονται στα δημόσια νοσοκομεία βάσει του ποιά εταιρία θα πληρώσει περισσότερα χρήματα... Αν πρέπει να εξετάσεις 30 γυναίκες σε ένα πρωινό φυσικά και δεν γίνεται να αφιερώσεις τον χρόνο που αφιέρωσαν στο δικό μου μωρό οι γιατροί που επέλεξα! ΑΝ υποθέσουμε οτι έχουν την ίδια ειδίκευση ... που την έχουν πολύ λίγοι.......

 

KITTY 35 Eυρώ σε δημόσιο νοσοκομείο, 3 ώρες εξέταση; Εντύπωση μου 'κανε τώρα που το διαβάζω. Στην Αθήνα;

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Που βασίζεσαι κ λες οτι δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν ? την ίδια δουλειά που κανει ο ιδιώτης , κανει κ του δημοσίου . και δεν μιλάω για τον γυναικολόγο. Για γιατρό που κάνει μόνο αυτούς τους υπέρηχους.

Δηλ. επειδή ο ιδιώτης δίνει dvd , τον κάνει αυτομάτως καλύτερο ?

Και ποια εισαι στην τελική , που θα μας πεις οτι είναι κρίμα ?

Η μήπως επειδή κάνω τις εξετάσεις σε δημόσιο , με κάνει χειρότερη μάνα απο σενα ?

Το οποιοδήποτε πρόβλημα , όπως λες , είναι βέβαιο οτι θα στοιχίσει περισσότερο στα ιδιωτικά !!!!! Το θέμα είναι μην σου τυχει.

Εγώ εχω φίλη , που γέννησε στο ΙΑΣΩ και το παιδί εχει πρόβλημα στον εγκέφαλο , δεν μιλάει , δεν περπατάει και αλλα πολλά.

Μερικά πραγματα δεν ανιχνεύονται , όποιος κι αν σου κανει την εξέταση

 

παραθέτω και το αντίστοιχο μήνυμα, επειδή κατηγορήθηκα για διαφήμιση. Είναι κρίμα γιατί δεν καταλαβαίνετε οτι μία εξέταση που παίρνει 50 λεπτά και πλέον στον ένα δεν μπορεί στον άλλον να παίρνει 5 λεπτά. Και 99% βέβαια δεν θα έχει κανένα πρόβλημα το έμβρυο οπότε δεν μπορεί να διαπιστωθεί από την εγκυμονούσα το πόσο σωστά έγινε ή όχι η εξέταση.

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τα λεφτά και μείνετε στην ουσία. Η αυχενική διαφάνεια και η β' επιπέδου είναι πολύ σοβαρές εξετάσεις, δείχνουν προβλήματα εκ γενετής τα οποία τα κουβαλάμε εμείς και τα παιδιά μας για όλη τους τη ζωή. Το πρόβλημα της μικρής μου στο ένα νεφρό συνήθως δεν το βλέπουν οι γιατροί. Εγώ όμως το γνώριζα από τη β' επιπέδου. Έχω συναντήσει και μιλήσει με δεκάδες γονείς που δεν τους είχαν βρεί το πρόβλημα... Είναι κρίμα να διαβάζω πως κάποιες μανάδες προτιμούν τα δημόσια νοσοκομεία γι'αυτές τις εξετάσεις. Σε κάποια πράγματα το δημόσιο απλά δεν μπορεί να ανταπεξέλθει!! Και μην ακούω για οικονομικά προβλήματα, γιατί οποιοδήποτε πρόβλημα, ω μη γένοιτο, θα σας στοιχίσει και οικονομικά και κυρίως ψυχολογικά για πολύ καιρό!

 

Δυστυχώς ο Πέτρος ο Καμινόπετρος δεν εργάζεται τώρα, αλλά θα προτιμήσω τον δεύτερο γιατρό στο ιατρείο του, τον Παναγιώτη Λίβανο, 210 6772922, Αγ. Σοφίας 8 Ν. Ψυχικό.

 

και το δικό μου στο οποίο αναφερθήκατε. Παρεπιπτόντως στον Κούρτη έκανα τη β' επιπέδου. την αυχενική την έκανα στον Λίβανο. Να σημειώσω όμως οτι όταν έγραφα το μήνυμα δεν ήξερα οτι έχει κρατήσει το τηλέφωνο αλλά το ιατρείο έχει μεταφερθεί Λ. Πορφυρα 21 κοντά στον Σκλαβενίτη στο Ψυχικό.

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω στο Λητω το εκανα και ναι έχει δίκιο που λέει αυτα η κοπέλα .το β επιπέδου στα δημόσια και διαγνωστικά κέντρα γίνεται για 10 λεπτά δεν υπάρχει λεπτομερής ανάλυση της ανατομίας του μωρού και η έκθεση που δίνουν είναι συγκριτικά με τα ιδιωτικά απαράδεκτη.μια γνωστή μου που το έκανε σε άλλο νοσοκομείο πήρε μόνο έκθεση ότι όλα απεικονίζονται φυσιολογικά και την προβολή και τον ομαλότητα .ε όχι αυτα δεν είναι σωστά να γίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Χτες στις 26 Αυγούστου ολοκληρώθηκε η Β' επιπέδου. Το λέω έτσι γιατί την προηγούμενη βδομάδα στο 1ο ραντεβού γίναν οι μετρήσεις με το μπέμπη μπρούμυτα. Έπρεπε να γυρίσει και ανάσκελα για να μετρήσουμε καρδούλα και πρόσωπο. Δεν γύρναγε με τίποτα! Τι βόλτα πήγαμε, τι γλυκά εφαγα, τίποτα. Τελικά στο 5ο ραντεβού γύρισε και όλα καλά.

Την εξέταση την έκανα στον Ελευθεριάδη και δεν μας χρέωσε παραπάνω τις εξτρα επισκέψεις. Είχε πρώτα εκείνος μεγάλη υπομονη και επιμονή στο να γυρίσει ανάσκελα. Η διάρκεια της εξέτασης ήταν 40' και κόστος 150 ευρώ. Γενικά έμεινα ευχαριστημένη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας!! Εγώ θα ήθελα να αναφέρω την εμπειρία μου για να προφυλάξω άλλες κοπέλες. Πρόκειται για τον υπέρηχο β επιπέδου που έκανα στο Κέντρο Εμβρυικής Ιατρικής με τον Αποστολίδη (Γούναρη 7, στη Θεσσαλονίκη). Ο άνθρωπος είναι απαράδεκτος. Εκτός του ότι μου χτυπούσε την κοιλιά για να γυρίσει το παιδί, με τρόμαξε εσκεμμένα για να με στείλει σε έναν παιδοκαρδιολόγο, που έρχεται στο ίδιο κέντρο. Μόλις ήρθε η ώρα να δει την καρδιά του παιδιού, πριν δει ήδη με ειδοποίησε ότι μπορεί να δει κάτι κι ότι συνεργάζονται και με παιδοκαρδιολόγο. Εκεί άρχισα να καταλαβαίνω ότι κάτι δεν πάει καλά. Κι, όπως φαντάστηκα, είπε ότι είδε ένα κομβίο κι ότι είναι μία ένδειξη για σύνδρομο down και χρωμοσωματικές ανωμαλίες. Κι ότι θα έπρεπε να κλείσω ραντεβού με τον απιδοκαριολόγο. Κατάλαβα την απάτη κι έφυγα εκνευρισμένη. Το έδειξα στη γιατρό μου και μου εξήγησε ότι το κομβίο είναι κάτι φυσιολογικό που φεύγει αργότερα κι ότι μόνο το κομβίο δεν αποτελεί ένδειξη για down αλλά πρέπει να συνδυάζεται με κάτι άλλο. Φυσικά πήγα και σε ένα άλλο κέντρο, στην Αγ. Σοφία, και με διαβεβαίωσαν ότι όλα είναι μια χαρά! Με τάραξε τόσο πολύ αυτός ο άνθρωπος που παραλίγο να μου δημιουργήσει όντως πρόβλημα! Ήθελα να το γράψω αμέσως στο forum αλλά περίιμενα να γεννήσω για να σας πω ότι το παιδί μου όντως δεν έχει πρόβλημα -εγώ ήμουν σίγουρη βέβαια. Στην πορεία διαπίστωσα ότι σε 2 φίλες μου ο ίδιος είπε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια πράγματα. Κορίτσια, διαδώστε το. Είναι κρίμα να το περάσει αυτό μία κοπέλα και να βλέπει εφιάλτες μέχρι να γεννήσει. Πρώτη φορά ένιωσα να σε εκμεταλλεύονται για να αποσπάσουν χρήματα και είναι πολύ λυπηρό, ειδικά σε περίοδο εγκυμοσύνης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΤΗΝ ΚΑΝΑΜΕ ΕΧΘΕΣ ΣΤΗΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΠΑΧΟΥΜΗ ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 40 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΞΗΓΟΥΣΕ ΚΙΑ ΜΕΤΡΟΥΣΕ ΤΟ ΚΑΘΕ ΤΙ ΚΙΑ ΜΑΣ ΠΗΡΕ 150 ΕΥΡΩ ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

Link to comment
Share on other sites

Την αυχενική την έκανα στο προγέννεσις στην κ. Αυγίδου (στοίχισε 120 ευρώ), η οποία μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.Μας είχε 15' στον υπέρηχο και μας εξήγησε τα πάντα.Την Β' επιπέδου την κάναμε στην εμβρυοιατρική στον Νικολαΐδη (λόγω αλλαγής γιατρού).Ήταν καλός αλλά πολύ γρήγορος (7-10 λεπτάκια το πολύ)...βέβαια μας τα εξήγησε όλα κι αφού μου είπε ότι όλα είναι καλά, μένω εκεί!!!Στοίχισε 170 ευρώ.

ebyKp3.png?H3UgLDY0

dev272pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...