Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικά Καθίσματα και Ασφάλεια παιδιών


gerkon

Recommended Posts

Ρε παιδιά δεν νομίζω ότι χρειάζεται να καταδικαστεί κανείς.

Εγώ ήθελα να προσεγγίσω κυρίως ανθρώπους που δεν χρησιμοποιούν ζώνη ή κάθισματάκι για να καταλάβω το γιατί. Δεν συμφωνώ μαζί τους αλλά δεν μπορώ να τους κατατάξω σε μια συγκεκριμένη κατηγορία. Όλοι ανεύθυνοι είναι ;

Γιατί προφανώς υπάρχουν και είναι πολλοί ( εγώ τους βλέπω σε καθημερινή συχνότητα )αλλά μάλλον δεν υπάρχουν σε αυτό το forum.

 

Οχι! Δεν πιστευω οτι ειναι ολοι ανευθυνοι.

 

Εγω, τους κατατασσω σε δυο κατηγοριες:

 

α)Οι μορφωμενοι και οι σκεπτομενοι ανθρωποι (αυτοι, δεν εχουν ελαφρυντικο κανενα), οπωτε ειναι σιγουρα ανευθυνοι!

 

β)Οι αγραμματοι, ανιδεοι, μη σκεπτομενοι ανθρωποι, τους οποιους δεν μπορει να τους κατηγορησει κανεις για τιποτα. Κατι που δεν γνωριζουν, πως να το εφαρμοσουν?

 

Αυτες οι δυο κατηγοριες (για μενα παντα) ισχυουν σε πολλα που αφορουν τα παιδια (διατροφη, υγεια, κα)

Δυστηχως το μεγαλυτερο μερος, ανηκει στην α κατηγορια (Και φυσικα, οταν λεω μορφωμενους, δεν εννοω μονο αποφοιτους Πανεπιστημιου!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 325
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...