Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οικογενειακη συμβουλος


Recommended Posts

Θα ηθελα τη βοηθεια σας σε κατι κ ελπιζω να ειμαι κ στη σωστη ενοτητα. Μηπως ξερει καποια να μου προτεινει καποια οικογενειακη συμβουλο καλη? Θελω για την αδερφη μου να παει μπας κ της βαλει μυαλο.. Απλα επειδη ειναι αρκετα επειγον, αν ξερει καποιος να μου συστησει καποιον κ ποσα περιπου περνουν... Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


νεφελακη, εγω πηγα σε μια στην Κηφισιας. υπεροχη γυναικα, ζεστη και φιλικη. αν βολευει η περιοχη πες μου να σου στειλω πμ.

 

και εγω θα ήθελα το τηλεφωνο της

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Θελω για την αδερφη μου να παει μπας κ της βαλει μυαλο.. !

Τί εννοείς? Για προβλήματα σχετικά με το παιδί, έχω μία στη Νέα Σμύρνη. Είναι πραγματικά πολύ καλή. Αν ενδιαφέρεσαι, πες μου να σου στείλω πμ με τα στοιχεία της.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις ενδιαφερομαστε για καποιον που να ασχολειται με τις σχεσεις των ανθρωπων, γιατι εχει προβληματα με τον αντρα της, τα οποια της εχουν δημιουργησει κ θεματα αυτοεκτιμησης κ ολα τα υπολοιπα. Κ επειδη μπορει να οδηγηθει κ σε διαζυγιο για ψυχολογικη υποστηριξη πιο πολυ κ ισσως κ για το παιδι.

Link to comment
Share on other sites

Η κουμπάρα μου αντιμετώπισε μία εξαιρετικά δύσκολη κατάσταση με το διαζύγιό της, γιατί το παιδί ήταν πολύ μικρό και οι δύο γονείς, χωρίς να το θέλουν το 'χρησιμοποιούσαν' και φυσικά όλοι το βλέπαμε αλλά οι δύο γονείς δεν το έβλεπαν. Το δύσκολο ήταν ότι ο σύζυγος και πατέρας αρνούνταν να πάνε μαζί στην σύμβουλο, αλλά ότι μπορούσε να κάνει έπρεπε να το κάνει μόνη της. Η κουμπάρα μου κατάφερε να κάνει την όλη διαδικασία πιο εύκολη για το παιδάκι αλλά και να διατηρήσει μία αξιοπρεπή σχέση με τον άντρα της, ώστε το παιδί να μη βιώνει άσχημες καταστάσεις. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι προσπάθησε πολύ, δεν ξέρω αν οφείλεται στην ψυχολόγο ή στην εσωτερική δύναμη που έκρυβε αυτή η γυναίκα. Σου στέλνω τα στοιχεία της (αυτά που έχω) με πμ. Σημασία σε αυτά έχει και η προσωπική χημεία.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις ενδιαφερομαστε για καποιον που να ασχολειται με τις σχεσεις των ανθρωπων, γιατι εχει προβληματα με τον αντρα της, τα οποια της εχουν δημιουργησει κ θεματα αυτοεκτιμησης κ ολα τα υπολοιπα. Κ επειδη μπορει να οδηγηθει κ σε διαζυγιο για ψυχολογικη υποστηριξη πιο πολυ κ ισσως κ για το παιδι.

 

μπες στο θεμα σχεσεις εδω στο φορουμ ίσως βρεις και άλλες πληροφορίες

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

νεφελη και fenaki σας εστειλα πμ με τα στοιχεια που θελετε. σε περιπτωση που δεν τα λαβετε ενημερωστε ( μπορει και να χω κανει καμια μ......α γιατι αυτος ο αναδρομος μου εχει κατσικωθει στο σβερκο και δεν λεει να φυγει ) :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
Η κουμπάρα μου αντιμετώπισε μία εξαιρετικά δύσκολη κατάσταση με το διαζύγιό της, γιατί το παιδί ήταν πολύ μικρό και οι δύο γονείς, χωρίς να το θέλουν το 'χρησιμοποιούσαν' και φυσικά όλοι το βλέπαμε αλλά οι δύο γονείς δεν το έβλεπαν. Το δύσκολο ήταν ότι ο σύζυγος και πατέρας αρνούνταν να πάνε μαζί στην σύμβουλο, αλλά ότι μπορούσε να κάνει έπρεπε να το κάνει μόνη της. Η κουμπάρα μου κατάφερε να κάνει την όλη διαδικασία πιο εύκολη για το παιδάκι αλλά και να διατηρήσει μία αξιοπρεπή σχέση με τον άντρα της, ώστε το παιδί να μη βιώνει άσχημες καταστάσεις. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι προσπάθησε πολύ, δεν ξέρω αν οφείλεται στην ψυχολόγο ή στην εσωτερική δύναμη που έκρυβε αυτή η γυναίκα. Σου στέλνω τα στοιχεία της (αυτά που έχω) με πμ. Σημασία σε αυτά έχει και η προσωπική χημεία.

 

 

Maya ειμαι νέο μέλος και βασικά βρήκα το parents.gr μέσω google στην αναζήτησή μου για έναν οικογενειακό σύμβουλο ή και ψυχολόγο ίσως, σαν το τελευταίο μου βήμα πριν προχωρήσω σε διαζύγιο. Έχω 2 παιδιά, μικρά και επειδή θεωρώ πως αυτά είναι το μόνο ίσως όμορφο που έχει προκύψει από αυτό το γάμο, θέλω να είμαι όσο πιο βέβαιος γίνεται ότι το όλο θέμα το χειρίστηκα σωστά, σε σχέση με τα παιδιά.

 

Αν μπορείς να μου στείλεις και μένα το τηλ/νο της συμβούλου που ξέρεις στη Ν. Σμύρνη, θα το εκτιμούσα.

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Maya ειμαι νέο μέλος και βασικά βρήκα το parents.gr μέσω google στην αναζήτησή μου για έναν οικογενειακό σύμβουλο ή και ψυχολόγο ίσως, σαν το τελευταίο μου βήμα πριν προχωρήσω σε διαζύγιο. Έχω 2 παιδιά, μικρά και επειδή θεωρώ πως αυτά είναι το μόνο ίσως όμορφο που έχει προκύψει από αυτό το γάμο, θέλω να είμαι όσο πιο βέβαιος γίνεται ότι το όλο θέμα το χειρίστηκα σωστά, σε σχέση με τα παιδιά.

 

Αν μπορείς να μου στείλεις και μένα το τηλ/νο της συμβούλου που ξέρεις στη Ν. Σμύρνη, θα το εκτιμούσα.

 

Ευχαριστώ !

καλησπερα σε ολους...ειμαι σε παρομοια φαση με τη συζηγο μου και πριν προχωρησουμε σε διαζυγιο θα θελαμε να μιλησουμε με καποιον συμβουλο...αν γνωριζετε καποιον συμβουλο που θεωρειτε οτι θα μπορουσε να βοηθησει θα σας ημουν ευγνωμων...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο yiannisz viewpost.gif

Maya ειμαι νέο μέλος και βασικά βρήκα το parents.gr μέσω google στην αναζήτησή μου για έναν οικογενειακό σύμβουλο ή και ψυχολόγο ίσως, σαν το τελευταίο μου βήμα πριν προχωρήσω σε διαζύγιο. Έχω 2 παιδιά, μικρά και επειδή θεωρώ πως αυτά είναι το μόνο ίσως όμορφο που έχει προκύψει από αυτό το γάμο, θέλω να είμαι όσο πιο βέβαιος γίνεται ότι το όλο θέμα το χειρίστηκα σωστά, σε σχέση με τα παιδιά.

 

Αν μπορείς να μου στείλεις και μένα το τηλ/νο της συμβούλου που ξέρεις στη Ν. Σμύρνη, θα το εκτιμούσα.

 

Ευχαριστώ !

 

 

καλησπερα σε ολους...ειμαι σε παρομοια φαση με τη συζηγο μου και πριν προχωρησουμε σε διαζυγιο θα θελαμε να μιλησουμε με καποιον συμβουλο...αν γνωριζετε καποιον συμβουλο που θεωρειτε οτι θα μπορουσε να βοηθησει θα σας ημουν ευγνωμων...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κι από μένα!εγώ μέσα στο χρόνο που μας πέρασε δυσκολεύτηκα πολύ στη σχέση μου με τον άντρα μου, προσπαθώντας να κρατήσω μακριά τα παιδιά μας...δεν ήταν πάντα εύκολο!ήταν δύσκολο διάστημα, με πολλή σύγχυση, θυμό, νεύρα, μπλοκάρισμα, αίσθημα αδυναμίας, δεν ήξερα τι να κάνω, σκεφτόμουν να χωρίσω, δεν το αποφάσιζα, δεν ήξερα τι με κρατούσε αλλά και τι θα μου έδινε τη δύναμη να αποφασίσω τι ήθελα να κάνω...επισκέφτηκα μια πολύ καλή ψυχολόγο στην Ηλούπολη, η οποία ,με βοήθησε να καταλάβω τα συναισθήματά μου, τα μπλοκαρίσματά μου, του λόγους για τους οποίους ένιωθα να πνίγομαι στη σχέση μου αλλά και μου βγαλε το δυναμικό μου να φανώ δυνατή και να πάρω αποφάσεις και τελικά να αλλάξω πράγματα στη σχέση με τον άντρα μου και τώρα είμαστε πολύ καλά!εγώ βέβαια με έχω γνωρίσει πολύ καλύτερα και νιώθω ήρεμη!τη συστήνω ανεπιφύλακτα!αν θέλεις, μπορώ να σου δώσω πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Μπουσμπουκο μήπως μπορείς να μου στείλεις το τηλ αυτής στην Κηφισίας; Η αν υπάρχει κάποιος άλλος να προτείνει κάποιον/α προς βόρεια; Το θέμα επείγει. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
Γεια σας κι από μένα!εγώ μέσα στο χρόνο που μας πέρασε δυσκολεύτηκα πολύ στη σχέση μου με τον άντρα μου, προσπαθώντας να κρατήσω μακριά τα παιδιά μας...δεν ήταν πάντα εύκολο!ήταν δύσκολο διάστημα, με πολλή σύγχυση, θυμό, νεύρα, μπλοκάρισμα, αίσθημα αδυναμίας, δεν ήξερα τι να κάνω, σκεφτόμουν να χωρίσω, δεν το αποφάσιζα, δεν ήξερα τι με κρατούσε αλλά και τι θα μου έδινε τη δύναμη να αποφασίσω τι ήθελα να κάνω...επισκέφτηκα μια πολύ καλή ψυχολόγο στην Ηλούπολη, η οποία ,με βοήθησε να καταλάβω τα συναισθήματά μου, τα μπλοκαρίσματά μου, του λόγους για τους οποίους ένιωθα να πνίγομαι στη σχέση μου αλλά και μου βγαλε το δυναμικό μου να φανώ δυνατή και να πάρω αποφάσεις και τελικά να αλλάξω πράγματα στη σχέση με τον άντρα μου και τώρα είμαστε πολύ καλά!εγώ βέβαια με έχω γνωρίσει πολύ καλύτερα και νιώθω ήρεμη!τη συστήνω ανεπιφύλακτα!αν θέλεις, μπορώ να σου δώσω πληροφορίες!
. σου ειναι ευκολο να μου στειλεις τα στοιχεια της ?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
και εγω θα ήθελα το τηλεφωνο της

Καλησπέρα, έκανα εγγραφή στο συγκεκριμένο forum γιατί ψάχνω σύμβουλο γάμου, μήπως σώσω το δικό μου γάμο! Μήπως θα σας ήταν εύκολο να μου στείλετε τα στοιχεία της; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

παιδιά καλησπέρα , και εγώ έκανα εγγραφή στο σαιτ γιατί οι γονεις μου δυστυχως ψάχνουν συμβουλο γαμου.. όποτε θέλω μια καλή.. μπουσπουκο σε παρακαλώ αν σου είναι εύκολο μπορείς να μου δώσεις το τηλέφωνο της συγκεκριμένης κυρίας στη Κηφισίας?! σου είμαι υπόχρεη... ελπίζω να πανε καλά.. είναι κρίμα να φθείρονται έτσι οι ανθρώπινες σχέσεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για συμβουλευτική στο ζευγάρι έχω να σας προτείνω πολύ καλούς συμβούλους στο Μαρούσι και στην Νέα Φιλαδέλφεια. Για συμβουλευτική γονέων ή για να δει το παιδί, πολύ καλή παιδοψυχολόγο στον Χολαργό. Αν θέλετε σας στέλνω στοιχεία σε προσωπικό μήνυμα.

xhHtp2.pngkSQIp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλημέρα, για συμβουλευτική στο ζευγάρι έχω να σας προτείνω πολύ καλούς συμβούλους στο Μαρούσι και στην Νέα Φιλαδέλφεια. Για συμβουλευτική γονέων ή για να δει το παιδί, πολύ καλή παιδοψυχολόγο στον Χολαργό. Αν θέλετε σας στέλνω στοιχεία σε προσωπικό μήνυμα.

 

Καλημερα μπορεις να μου στειλεις τα στοιχεια για συμβουλευτικη ζευγαριου?

Σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...
On 17/4/2021 at 12:12 ΜΜ, teacher40 είπε:

Οι κοπελες που πηγατε σε συμβουλο γαμου σωσατε τελικα  το γαμο σας; ειμαι κ εγω σε απελπιστικη κατασταση...ειναι η τελευταια μιυ ελπιδα.

Καλησπέρα! Βλέπω ότι δημοσιεύεις σε θέματα που οι κοπέλες έγραφαν ότι είχαν πρόβλημα στον γάμο τους. Επειδή στα θέματα που δημοσιεύεις είναι παλιά και πιθανόν να μην τα δουν και να μην σου απαντήσουν ποτέ. Εγώ θα σου πρότεινα να ανοίξεις ένα καινούργιο θέμα .. να περιγράψεις το δικό σου θέμα από την αρχή. Και θα δεις ότι θα βρεθούμε πολλές που θα θελουμε να συζητήσουμε και τις δικές μας καταστάσεις .. γιατί εδώ μέσα γνωρίζω πολλές κοπέλες που θα σε συμβουλέψουν και θα σου πουν κι τα δικά τους θέματα και πως τα διαχειρίζονται. Απλά άνοιξε ένα θέμα δικό σου η σε ένα υπάρχον θέμα που έχει να κάνει με συζυγικές σχέσεις γράψε το δικό σου πρόβλημα. Φιλικά πάντα ! 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...