Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΓΟΝΙΟ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ?


Recommended Posts

αυτο με τους φυλακες στα παρκα, για ποιο δημο μιλατε???

εγω την τρίτη σκέφτομαι να κάνω μια επιστολή στο δήμαρχο (α ρε Βασίλαρε ατελείωτε)

και για φύλαξη αλλά και για την καθαριότητα των πάρκων... άμμος για τα παιδάκια μας μέσα στις γόπες...

αφήστε που σήμερα σκέφτηκα το φρικτό: στον μικρό δίνω το dolal όποτε χρειάζεται με μεγάλη σύριγγα... σαν παιχνιδάκι.. αλληθώρισα σήμερα όταν σκέφτηκα ότι άμα βρει τίποτα τέτοιο θα το χώσει στο στόμα...

baduz ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ...

Μαζί σου! Μαζί με τα παιδάκια όλου του κόσμου δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 193
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν έπρεπε να πάνε τον γέρο αυτόφορο...αλλά τους γονείς που το αμολήσανε μόνο του απροστάτευτο. Αλλά το χειρότερο είναι ότι δεν αδιαφορούν μερικοί γονείς μόνο για τη σωματική υγεία του παιδιού τους. Αδιαφορούν για την αγωγή του, με αποτέλεσμα μερικά παιδιά να δημιουργούν προβλήματα όταν βρίσκονται έξω. Ίσως και αυτός ο γέρος , λόγω και της ηλικίας του δεν κρατήθηκε και ξέσπασε με αυτό τον τρόπο για κάποιο λόγο. Δε λέω ότι έτσι έγινε, αλλά ίσως...μπορεί να έγινε και έτσι. Όπως και να έγινε την ευθύνη και το φταίξιμο για ό,τι συμβαίνει στα παιδιά μας μέχρι να μεγαλώσουν την έχουμε εμείς.

"Εύχομαι στους Γερμανούς από ελληνίζοντα φαντάσματα να γίνουν Έλληνες."Φρειδερίκος Νίτσε

Δίχως Ελληνικές σπουδές, δεν υπάρχει εκπαίδευση.

Leo Tolstoy

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι πρέπει πάντα να επεμβαίνουμε αλλιώς δεν ξέρεις τι γίνεται ποτέ... Θα θυμάστε βέβαια ιστορίες με τραγικό τέλος και γείτονες που έλεγαν στν τηλεόραση "τα ξέραμε αλλά τι να κάνουμε, δεν ήταν δική μας δουλειά". Και ποιανού "δουλειά "δηλαδή είναι να προστατεύσει ένα παιδί από τις ορέξεις κάθε τρελού γονέα? Εμένα το μόνο που με ανησυχεί είναι οι συνθήκες της απομάκρυνσης του παιδιού και της διαμονή για κάποιο διάστημα αλλού. Δεν ξέρω τι σοκ υφίσταται το παιδί όταν απομακρύνεται από το σπίτι του, έστω κι αν αυτό είναι κόλαση...

Πάντως σε ανάλογη περίπτωση στην απέναντι πολυκατοικία μας (όχι από τις χειρότερες, αλλά πάντως ξύλο επεφτε μπόλικο και φωνές πολλές) η μαμά μου βγήκε στο μπαλκόνι και τους είπε ότι αν τυχόν και ξανακούσει το παιδί να κλάιει θα τους φέρει την αστυνομία και θα τους το πάρουν. ΓΙα κάποιο λόγο που δεν μπορώ να φανταστώ σταμάτησαν από τότε οι τσακωμοί και το ξύλο και έβλεπες ένα παιδί πολύ καλύτερα και χαμογελαστό επιτέλους....

H9ROp3.png

 

 

 

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν έπρεπε να πάνε τον γέρο αυτόφορο...αλλά τους γονείς που το αμολήσανε μόνο του απροστάτευτο. Αλλά το χειρότερο είναι ότι δεν αδιαφορούν μερικοί γονείς μόνο για τη σωματική υγεία του παιδιού τους. Αδιαφορούν για την αγωγή του, με αποτέλεσμα μερικά παιδιά να δημιουργούν προβλήματα όταν βρίσκονται έξω. Ίσως και αυτός ο γέρος , λόγω και της ηλικίας του δεν κρατήθηκε και ξέσπασε με αυτό τον τρόπο για κάποιο λόγο. Δε λέω ότι έτσι έγινε, αλλά ίσως...μπορεί να έγινε και έτσι. Όπως και να έγινε την ευθύνη και το φταίξιμο για ό,τι συμβαίνει στα παιδιά μας μέχρι να μεγαλώσουν την έχουμε εμείς.

 

Αν κατάλαβα καλά, από την απάντησή σου, πιστεύεις ότι ο κόσμος πρέπει να είναι επικίνδυνος για τα παιδιά και ο κάθε ενήλικος δικαιούται να χρησιμοποιεί τη μυική του υπεροχή όπως γουστάρει ακόμα και παραβαίνοντας νόμους του κράτους;

Τη δεκαετία του 70, που είμουν εγώ παιδί, δεν θεωρείτο απαραίτητο να κυκλοφουρούν τα παιδιά με συνοδεία. Αντί λοιπόν να διεκδικήσουμε ένα ασφαλές περιβάλλον για τα παιδιά μας, λες ότι πρέπει να αντιμετωπίσουμε μοιρολατρικά το καθεστώς του τρόμου;

Εγώ πάντως δεν μπορώ να βρω κανένα ελαφρυντικό στο γέρο που έκλεψε το ποδήλατο του επτάχρονου μέσα σε παιδική χαρά. Το παιδί είχε κάθε δικαίωμα να βρίσκεται στην παιδική χαρά, ο γέρος ήταν φιλοξενούμενος.

etCDp3.png hk8kp3.png

 

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, από την απάντησή σου, πιστεύεις ότι ο κόσμος πρέπει να είναι επικίνδυνος για τα παιδιά και ο κάθε ενήλικος δικαιούται να χρησιμοποιεί τη μυική του υπεροχή όπως γουστάρει ακόμα και παραβαίνοντας νόμους του κράτους;

Τη δεκαετία του 70, που είμουν εγώ παιδί, δεν θεωρείτο απαραίτητο να κυκλοφουρούν τα παιδιά με συνοδεία. Αντί λοιπόν να διεκδικήσουμε ένα ασφαλές περιβάλλον για τα παιδιά μας, λες ότι πρέπει να αντιμετωπίσουμε μοιρολατρικά το καθεστώς του τρόμου;

Εγώ πάντως δεν μπορώ να βρω κανένα ελαφρυντικό στο γέρο που έκλεψε το ποδήλατο του επτάχρονου μέσα σε παιδική χαρά. Το παιδί είχε κάθε δικαίωμα να βρίσκεται στην παιδική χαρά, ο γέρος ήταν φιλοξενούμενος.

 

Συμφωνώ μαζί σου!

 

Απλά επειδή, από το 70 μέχρι το σήμερα έχουν αλλάξει πάρα μα πάρα, το να αφήνεις ένα παιδί 6-7 ετών μόνο του πλέον ίσως να θεωρηθεί από αμέλεια σε έγκλημα.

 

Όμως η άποψή σου έχει βάση και νομίζω ότι πρέπει όντως να διεκδικούμε καθημερινά και αδιάκοπα ένα ασφαλές περιβάλλον για τα παιδιά ας!

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΩΣ ΤΟΥΣ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΓΩ ΜΕ ΔΥΟ ΚΑΙ ΑΝ ΦΩΝΑΞΩ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΧΙΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ.ΗΜΟΥΝ ΠΡΟΧΘΕΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΠΑΠΑΣ ΔΙΑΒΑΖΕ ΤΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΗΜΑΣΤΑΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΝΑ ΔΕΙΝΕΙ ΣΦΑΛΙΑΡΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!1!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου!

 

Απλά επειδή, από το 70 μέχρι το σήμερα έχουν αλλάξει πάρα μα πάρα, το να αφήνεις ένα παιδί 6-7 ετών μόνο του πλέον ίσως να θεωρηθεί από αμέλεια σε έγκλημα.

 

Όμως η άποψή σου έχει βάση και νομίζω ότι πρέπει όντως να διεκδικούμε καθημερινά και αδιάκοπα ένα ασφαλές περιβάλλον για τα παιδιά ας!

Εννοείται ότι δεν αφήνεις μόνο του όχι παιδί 7 ετών ούτε δώδεκα και δεκατέσσερα. Απλά δεν νομίζω ότι έτσι πρέπει να ζουν τα παιδιά μας.

etCDp3.png hk8kp3.png

 

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι δεν αφήνεις μόνο του όχι παιδί 7 ετών ούτε δώδεκα και δεκατέσσερα. Απλά δεν νομίζω ότι έτσι πρέπει να ζουν τα παιδιά μας.

 

Συμφωνώ!

 

Και να συμπληρώσω ούτε και εμείς πρέπει να ζούμε έτσι, με το φόβο!

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Λοιπον σημερα το απογευμα πηγαμε στην παιδιατρο για την μηνιαια επισκεψη. Πριν απο μας περιμενε ενα ζευγαρι μεγαλουτσικοι στην ηλικια με το μικρο τους αγορακι το οποιο μου φανηκε περιπου 10 μηνων. Το παιδακι ηταν πολυ βολικο και ησυχο σχετικα με κατι αγριμια που εχω δει. Εμ βεβαια γιατι το καημενο μολις εκανε λιγο να γκρινιαξει ετρωγε ξυλο! Παιδια τρελαθηκα! Του εδιναν ξυλιες στον πωπο και στα χερακια! Και οι δυο! Ειναι δυνατον να υπαρχουν τοσο αμυαλοι γονεις που να χτυπαν ενα τοσο μικρο μωρο? Δεν αντεδρασα, δεν τους ειπα τιποτα γιατι διστασα. Και το μετανιωσα μετα. Φανταζομαι και στο σπιτι θα το δερνουν αν κανει σαν παιδι καμμια αταξια, εφοσον το κανουν σε ξενο μερος για το τιποτα. Και το ληπηθηκα το καημενο! Γιατι να το κανουν αυτο? Τοσο τους κοβει πια?

6e27704b68.png

 

1ce464eb8b.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το παιδακι,καρδουλα μου,δεν κανει καμια αταξια στο σπιτι,ειμαι σιγουρη.

Απο φοβο,οχι επειδη καποιος καθησε με υπομονη να του εξηγησει το σωστο και το λαθος.

Υπαρχει καινουρια νομοθεσια για την ψυχολογικη και σωματικη κακοποιηση των παιδιων,την οποια ειχε παραθεσει η elenic σε καποιο thread το οποιο δυστυχως τωρα δεν θυμαμαι.

Μπορεις να της το ζητησεις (η εγω αυριο αν θελεις) να το ποσταρει εδω και εσυ να το εκτυπωσεις και να εχεις δυο τρια copies στην τσαντα σου και οπου βλεπεις τετοιους¨"στοργικους" γονεις να τους το δινεις (θα ηθελα να σου πω να τους τα τριψεις στην μουρη,αλλα δεν θα το πω).

Εγω εν τω μεταξυ,εχω πολυ ανεση με τον παιδιατρο μου.Στην θεση σου θα πηγαινα την επομενη φορα,θα του περιεγραφα το ζευγαρι,θα του ανεφερα το περιστατικο και θα του ζητουσα να κανει μια νυξη για το ποσο κακο κανει στο παιδακι το ξυλο.

Ελπιζω να εχεις την ιδια ανεση και εσυ με τον γιατρο του μωρου σου.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!:mad:δυστυχος ειναι μαλλον πολυ συνηθισμενο το να ασκουν τετοιου ειδους εξουσια πολλοι ανθρωποι καλα απαραδεκτο σε τοσο μικρο μωρο αλλα εγω αναρωτιεμε,ειναι τοσο δυσκολο να ΜΙΛΗΣΗΣ με το παιδι σου να του κανεις ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ να το ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗΣ και μετα να το χτυπησης ΟΧΙ στο ΠΡΟΣΩΠΟ αλλα στο μπουτακι και ΟΧΙ για να ξεσπασεις εσυ αλλα για να περιορισεις το παιδακι σου μεχρι εκει που θα καταλαβει καποια στιγμη τα ορια του και θα μπορειτε πια να συνενοηθητε αμαν πια!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Koufetaki,ουτε στο μπουτακι επιτρεπεται να χτυπησεις το παιδακι.Πιλα του περνας λαθος μυνηματα και το πονας.Εστω και αν το χτυπημα δεν ειναι δυνατο.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ακούστε περιστατικό να φρίξετε...ζούσα στη Ρόδο κι έκανα ιδιαίτερα σε δύο αδέρφια πέμπτης και έκτης δημοτικού...ο μικρός πολύ ήσυχο παιδί αλλά περιορισμένης αντίληψης, ο μεγάλος πανέξυπνος αλλά αλητάμπουρας..πάντως και τα δύο παιδιά μαζί μου ήταν ευγενικά..

η μάνα σε όλη τη διάρκεια του μαθήματος καθόταν σε μία γωνία και παρακολουθούσε(αυτό δεν μου έχει ξανασυμβεί, τέλος πάντων)..τελείωνε ο ένας και μετά ερχόταν η σειρά του άλλου...

όσο εγώ λοιπόν έκανα με τον δεύτερο η μάνα έβριζε τον πρώτο με φράσεις του τύπου"κωλό...ο να σε βρει καρκίνος" και άκουγα και ύποπτους θορύβους(σαν ξύλο μου φαινόταν)..αυτή τη μάνα πραγματικά τη φοβόμουνα κι εγώ!

τα μαθήματα τα σταμάτησα μετά από δύο μήνες(και πολύ άντεξα), η μάνα μου έφαγε τα μισά λεφτά που έπρεπε να πάρω...

το άφησα να περάσει για λίγο αλλά με έτρωγε ..λίγες μέρες πριν φύγουμε από Ρόδο ειδοποίησα την αστυνομία ότι κάτι ύποπτο συμβαίνει σε αυτό το σπίτι και μου είπαν ότι θα το ερευνήσουν...όπως και να έχει φαντάζεστε το ψυχικό κόστος στις ψυχές των παιδιών αυτών;

 Λατρεύω τα παιδάκια μου!!

Link to comment
Share on other sites

Δ ε μπορω να το διανοηθω να δειρω τα παιδια μου Δηλαδη ζουμε σε μια κοινωνια που οποιος μας ενοχλει ,μας δημιουργει προβλημα τον αντιμετωπιζουμε με σφαλιαρες;Αν οχι γιατι να το κανω αυτο στα παιδια μου που επιπλεον τα αγαπω πανω απο καθετι και η δουλεια μου ειναι να τα προστατευω;Εμενα μου εχει τυχει να δω ξυλοδαρμο παιδιου απο τη μητερα του(με το σκουποξυλο παρακαλω)και την προειδοποιησα οτι εαν την δω να το ξανακανει θα καλεσω την αστυνομια..

.png
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καινουρια νομοθεσια για την ψυχολογικη και σωματικη κακοποιηση των παιδιων,.

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=978030&postcount=7

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η μάνα έβριζε τον πρώτο με φράσεις του τύπου"κωλό...ο να σε βρει καρκίνος"
:twisted::twisted::twisted::twisted: Και τα υπολοιπα ειναι εξωργηστικα αλλα με αυτο "φουντωσα" :twisted::twisted::twisted:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Παλαιοτερα δεν ασχολουμουνα, και εμενα με τις τυψεις.

Πλεον οταν βλεπω κατι (μιλαμε να δω κατι σοβαρο, οχι ενα απλο χαστουκακι), επεμβαινω.Συνηθως ψελλίζουν κατι στο στυλ "τι σε νοιαζει εσενα;" και τους απαντω οτι με νοιαζει και πολυ μαλιστα,εκει καπου το βουλωνουν οι ανδρες,οι γυναικες δυστυχως συνεχιζουν και βγαζουν γλωσσα πονταροντας στο οτι δεν θα τολμησω τις χτυπησω :?

Link to comment
Share on other sites

:twisted::twisted::twisted::twisted: Και τα υπολοιπα ειναι εξωργηστικα αλλα με αυτο "φουντωσα" :twisted::twisted::twisted:

 

Τι άνθρωποι είναι αυτοί ...

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Ζουμε σε τριτοκοσμικη χωρα εντελως . Το ξυλο θεωρειτε συνηθησμενο γιατι οπως λεγανε και παλια "το ξυλο βγηκε απο τον παραδεισο " , τα παιδια οι γονεις τα θεωρουνε κτηματα , θεωρουνε οτι τους εχουνε υποχρεωση επειδη τα μεγαλωσαν . Μην πατε μακρια , το ξυλο ειναι το λιγοτερο μπροστα στον ψυχολογικο εκβιασμο οπου κανουνε πολλοι γονεις στα παιδια τους οταν μεγαλωσουνε , ειτε για να δωσουνε το ονομα τους στο εγγονι τους , ειτε επειδη τους βοηθανε οικονομικα . Δεν λεω οτι σε αλλες χωρες δεν υπαρχει κακοποιηση ανηλικων παιδιων αποτους γονεις τους , σαφως και παντου ειναι το φρικτο φαινομενο , στην ελλαδα ομως ειναι παραπανω . Ειμαστε πανω κατω ολοι της ιδιας γεννιας του 1970+ , ποσοι απο μας μεγαλωσανε τρογωντας πολυ ξυλλο ? ολοι εγω εφαγα παρα πολυ ξυλο και μαλιστα για πολλα χρονια ειχα πισθει οτι εφταιγα εγω , δεν κατηγορω τους γονεις μου , τελειοι ανθρωποι ειναι , απλως δυστηχως τοτε αυτη ηταν η νοοτροπια του "το ξυλο βγηκε απο τον παραδεισο" . Μιλαμε για μια χωρα οπου τα περισσοτερα παιδακια ειναι στα αυτοκινητα εκτος παιδικων καθησματων (χθες ειδα μονο 3 περιπτωσεις) , οπου το προβλημα ειναι τι ονομα θα παρει το παιδι κτλ κτλ .Εγω παντως κοριτσια πηρα το μαθημα μου και δεν μιλαω αλλο , πηγα και εγω να προστατεψω ενα παιδακι απο την αγνοια τον γονεων του και κοντεψα να φαω ξυλο μεσα στο αυτοκινητο μου και με τα παιδια μου στο πισω καθησμα . Απαπα δεν ξανασχολουμε , αμα ημουνα μονη στη ζωη χωρις παιδια κατι θα εκανα , τωρα ομως δεν ρισκαρω τιπτοα , πολυ εγωιστικη αποψη αλλα τρομαξα τοσο πολυ .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγω παντως ειναι δεδομενο οτι ειμαι τρελλη και ασχολουμαι...:D

 

Ημουν σε μια παιδικη χαρα στο Φαληρο και μια εξυπνη επινε καφε με τη φιλη της και δεν κοιτουσε καν που βρισκοταν το 2χρονο αγορι της.

Εχασαν το παιδι (δεν ειναι και δυσκολο εδω που τα λεμε), αυτο το καημενο ηταν πιο περα και εκλαιγε τρομαγμενο που ειχε χασει τη μαμα του και αφου της φωναξε ο φυλακας οτι βρηκε το παιδι της, ηρθε και αντι να του ζητησει και συγγνωμη του παιδιου που το εχασε, αρχισε να το χτυπαει και να του ουρλιαζει.

 

Της εβαλα κι εγω τις φωνες, την εκανα ρεζιλι, της την επεσαν και πολλοι αλλοι γονεις που ηταν εκει και ελπιζω να το ξανασκεφτει καλυτερα την επομενη φορα.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω ανατριιασει πραγματικα...και εγω ειχα μια γνωστη που χτυπουσε πολυ το κοριτσακι της (διοτι ηταν απο τον πρωτο της γαμο και ως 2ροπαντρμενη της ηταν βαρος)...

απλα δεν την ξαναειδα ποτε..μα ποτε και ας ζουσαμε στην ιδια γειτονια....

τωρα θα εχει μεγαλωσει το κοριτσακι της...θα θελα να μαθω τι απεγινε αυτο το παιδι με τοσο ξυλο και ολα αυτα που βιωσε...

Link to comment
Share on other sites

το εχω ξαναγραψει και αλλου

ΤΗΛ 1056

ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ

ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ 24 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΠΙΤΟΠΙΑ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΜΕ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟ

ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΛΕΙΤΑΙ ΑΝΩΝΥΜΑ

ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ

ΑΠΟ ΚΑΡΤΟΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ 100

ΔΛΔ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛΕΚΑΡΤΑ

ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΔΛΔ SOS ΤΗΛΕΦΩΝΟ

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειναι δεδομενο οτι ειμαι τρελλη και ασχολουμαι...:D

 

Ημουν σε μια παιδικη χαρα στο Φαληρο και μια εξυπνη επινε καφε με τη φιλη της και δεν κοιτουσε καν που βρισκοταν το 2χρονο αγορι της.

Εχασαν το παιδι (δεν ειναι και δυσκολο εδω που τα λεμε), αυτο το καημενο ηταν πιο περα και εκλαιγε τρομαγμενο που ειχε χασει τη μαμα του και αφου της φωναξε ο φυλακας οτι βρηκε το παιδι της, ηρθε και αντι να του ζητησει και συγγνωμη του παιδιου που το εχασε, αρχισε να το χτυπαει και να του ουρλιαζει.

 

Της εβαλα κι εγω τις φωνες, την εκανα ρεζιλι, της την επεσαν και πολλοι αλλοι γονεις που ηταν εκει και ελπιζω να το ξανασκεφτει καλυτερα την επομενη φορα.

 

και καλα εκανες και επαινεβεις.μπραβο σου.εγω αν το παθαινα αυτο θα ελιωνα στο κλαμα και μολις το εβρισκα το μωρο μου θα το γεμιζα φιλια.

αχ σε τι χερια βρισκονται καποιες φορες τα παιδια...:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Αυτες τις μερες ημουν στο Βολο και βρεθηκα μπροστα σε μια ακομη αναλογη σκηνη.

Περνωντας εξω απο ενα μαγαζι κινητης τηλεφωνιας ειδα μια μαμα που την ενοχλουσε το κοριτσακι της και δεν μπορουσε να καλοδιαλεξει κινητο, να το αρπαζει απο τα μαλλια, να το σηκωνει ψηλα και να το πεταει πανω σε κατι σκαλες!!!

Η ιδιοκτητρια του μαγαζιου κοιτουσε αποσβωλομενη μην μπορωντας να πει κατι αφου ηταν και πελατισσα η κυρια...

Ανοιξα την πορτα, ειπα στο κοριτσακι να αρπαξει κι αυτο τη μαμα απο το μαλλι (αφου τετοιο παραδειγμα της δινει) και στην "κυρια" που με κοιταξε με εκπληξη αλλα και νευρα της ειπα οτι αυτη τη φορα της τη χαριζω, την επομενη θα βρεθουμε στο αυτοφωρο:P

Πηρε τετοια τρομαρα, που ελπιζω να το ξανασκεφτει. Μηπως τουλαχιστον το κοριτσακι γλιτωσει το δημοσιο εξευτελισμο και κακοποιηση...

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...