Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μετακόμιση-Μεταφορική


Recommended Posts

δεν ηξερα που ακριβως πρεπει να ανοιξω αυτο το θεμα αν χρειαζεται ας μεταφερθει. Προκειται για τον αδερφο μου ο οποιος θα μετακομισει αυτον τον μηνα κι εχω ακουσει για καποιες εταιρειες που αναλαμβανουν εξ ολοκληρου την μετακομιση δλδ μαζευουν ολα τα πραγματα και τοποθετουν στο καινουριο σπιτι μ ενδιαφερει κι εμενα γιατι δεν θα για μεινω πολυ ακομα εδω κι ειναι μια πολυ καλη λυση ,εχω δει μετακομιση τετοια να γινεται τετοια σε μια μερα. θα ηθελα λοιπον αν καποια κοπελα ξερει να μου πει κοστος ή και καποια εταιρεια εδω στην αθηνα γιατι δεν εχω ιδεα

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εχω ακουσει γι αυτες τις μετακομισεις αλλα εχω ακουσει επισης οτι ειναι πολυ ακριβα.. μια γνωστη μου ειχε ρωτησει και πηγαινε πανω απο 1000 ευρω. Εδω εμεις ενα φορτηγο πηραμε για να μεταφερει καποια πραγματα στην αδελφη μου πριν 4 χρονια και μας πηρε 200 ευρω μονο η μεταφορα χωρις να τα φορτωσουν και να τα ξεφορτωσουν.. Απλα τα μετεφερε.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα...εχει μεγαλη διαφορα λοιπον... βεβαια εχει κι αρκετη δουλεια απο την μερια τους γιατι θα πρεπει εκτος απο το να τα μαζεψουν να κανουν πλανο για να τα ξαναβαλουν στις ιδιες θεσεις... ευχαριτω πολυ... οταν ερθει η ωρα θα το σκεφτω...

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν ηξερα που ακριβως πρεπει να ανοιξω αυτο το θεμα αν χρειαζεται ας μεταφερθει. Προκειται για τον αδερφο μου ο οποιος θα μετακομισει αυτον τον μηνα κι εχω ακουσει για καποιες εταιρειες που αναλαμβανουν εξ ολοκληρου την μετακομιση δλδ μαζευουν ολα τα πραγματα και τοποθετουν στο καινουριο σπιτι μ ενδιαφερει κι εμενα γιατι δεν θα για μεινω πολυ ακομα εδω κι ειναι μια πολυ καλη λυση ,εχω δει μετακομιση τετοια να γινεται τετοια σε μια μερα. θα ηθελα λοιπον αν καποια κοπελα ξερει να μου πει κοστος ή και καποια εταιρεια εδω στην αθηνα γιατι δεν εχω ιδεα

 

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

 

ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ ΠΡΙΝ 6-7 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΑ ΕΙΧΑ ΚΟΥΦΑΘΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ ΒΡΗΚΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΡΚΕΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΜ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΗΛ.

ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ ( ΤΑ ΜΑΖΕΨΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΙ ΜΕΤΑΦΟΡΕΙΣ ) ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΚΑΙ 1000€ ΚΑΙ 1200 ΚΑΙ 1500 ΚΑΙ 1600

ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΣΑ 700€

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οπως είπε η andedantinos θέλει πολύ ψάξιμο... θα βρεις μεγάλες διαφορες..

εγώ εκανα την μετακομιση με την ταχυμεταφορική και εμεινα ευχαριστημένη, δεν μου πακέταραν, αλλά μου συσκεύασαν επιπλα τραπέζια κτλλλ για να μη γδαρθουν, τα μετέφεραν και μου έστησαν μεχρι και τα κρεβατια...

Σου βάζω την ιστοσελιδα τους

http://www.taxymetaforiki.gr/

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! πολλα χρηματα γλυτωσες ευτυχως!! η μετακομιση που εκανες ηταν τετοια? δλδ που τα μαζευουν και τα ξανατοποθετουν στο νεο σπιτι?

 

 

ΗΡΘΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΜΑΖΕΨΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ........................ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΝΤΟΥΛΑΠΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΑ ΞΑΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΑΝ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΝΤΟΥΛΑΠΕΣ ΠΧ ΠΑΛΤΑ , ΚΟΥΣΤΟΥΜΙΑ ΚΛΠ

......

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Κοριτσακια επαναφερω το θεμα γιατι τωρα ενδιαφερει κ εμενα. Αν εχετε να μου συστησετε καμια καλη μεταφορικη κ οικονομικη (βεβαιως) για να κανω την μετακομιση, θα το εκτιμουσα πολυ! Για Αθηνα ενδιαφερομαι!! Σας ευχαριστω!!

Ποτέ δεν μας δίνεται κάτι που δεν μπορούμε να αντέξουμε...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

και ξαναεπαναφερω και εγω το θεμα με την διαφορα οτι χρειαζομαι την βοηθεια σας για μεταφορικη στην θεσσαλονικη που να κανει πληρη αμπαλαρισμα κτλ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...

καλημέρα,

 

πρόκειται να μετακομίσουμε το καλοκαίρι και ψάχνω φθηνή και ασφαλή μεταφορική εταιρεία.

 

Έχει κανένας πρόσφατη εμπειρία?

 

Πήρα δύο προσφορές και οι δύο ήταν 400 - 450 € για συσκευασία μόνο επίπλων και 600 - 700 € για συσκευσία γυαλικών - ρούχων.

 

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εγώ έκανα πριν καιρό μετακομίσει από μια περιοχή σε άλλη ,μέσα στην αθηνα και βρήκα πολύ φτηνά ,είχα πακετάρει τα πράγματα μονη μου.και είχα αρκετά πράγματα εμενα σε δυάρι ,120 ευρώ μονο μεταφορά αν έχητε δικη σας αντροπή να κουβαλήσουν ,αν είναι με δυο εργάτες η τιμή ανεβαίνει σε 180 ευρώ(60 ευρώ παραπάνω)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Επειδη μετακομιζω σε ενα μηνα,απο νικαια σε χαιδαρι,βρηκα την ασσος μεταφορικη στη νικαια σε προσφορα 400-550 ευρω αναλογως τι θα αμπαλλαρουν.Θα ερθουν απο εδω να δουν τα πραγματα και θα μου πουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Καλησπερα, ψαχνω φθηνη μεταφορικη εταιρεια για μετακομιση εντος αττικης. Αν εχετε να προτεινετε κατι περιμενω πμ.Ευχριστω πολυ!

Οι ηλίθιοι είναι αήτητοι

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Eπαναφερω το θεμα γιατί με ενδιαφερει.

Εντος αττικής κι εγώ, θα ηθελα πληροφορίες αν εχετε για μεταφορικές εταιρίες, καλυτερα ποσταρετε εδώ οχι με πμ για να υπαρχουν οι πληροφορίες και για άλλες συμφορουμιτισσες που ίσως βρίσκονται σε παρομοια κατασταση (εξάλου δεν ειναι διαφήμιση).

Εχω ζητησει προσφορές από 2-3, αλλά μου εχουν δωσει κατι τιμες εξωφρενικές (1100 ευρώ ο ένας, 900 ο άλλος :shock: ) και επειδή θελω να μου μεινει στο κεφάλι καμιά τρίχα απ' την κομη μου, σας παρακαλώ αν εχετε προσωπική εμπειρία από καποια μετακομιστική εταιρία να με παει 5 στενά πιο πανω και να μη ζηταει τα μαλλια της κεφαλής μου, πειτε μου.

Ευχαριστω!

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Εμεις μετακόμισαμε τον περασμένο Νοέμβριο και είχαμε δωσει 400-500 ευρώ,δεν θυμάμαι ακριβώς.Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες θα ρωτήσω τον σύζυγο και θα σου πω.Υπ'όψιν τα έπιπλα που είχαμε ήταν για τεσσαρι σχεδόν και χρησιμοποίησαν και ανυψωτικο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Σε λίγους μήνες πρόκειται να μετακομίσουμε για επαρχία. Ψάχνουμε λοιπόν από τώρα μια καλή μεταφορική εταιρεία να μας μεταφέρει ΤΑ ΠΑΝΤΑ συσκευασμένα. Ξέρετε καμμιά καλή που να μην μιας πάρει του κόσμου τα χρήματα και να μας προσέξει τα έπιπλα;;; Επιπλέον αυτές οι μεταφορικές κάνουν και αποσυναρμολογήσεις των επίπλων;; π.χ κρεββατοκάμαρα;;;

Link to comment
Share on other sites

Μετακόμισα πριν σχεδόν δυο χρόνια από Αθήνα (και νομίζω ίδια περιοχή με εσένα) προς επαρχία. Ήρθαν, συσκεύασαν τα ογκώδη (τα μικροπράγματα τα είχα συσκευάσει μόνη μου με την ησυχία μου), φόρτωσαν και έφυγαν την ίδια μέρα. Να τονίσω πως είχα κανονίσει με άλλη εταιρία και με έστησε (ναι ναι). Πήρα αυτούς και ήρθαν αμέσως. Αποσυναρμολογούν και επανασυναρμολογούν έπιπλα. Αν θες σου λεω επωνυμία.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μετακόμισα πριν σχεδόν δυο χρόνια από Αθήνα (και νομίζω ίδια περιοχή με εσένα) προς επαρχία. Ήρθαν, συσκεύασαν τα ογκώδη (τα μικροπράγματα τα είχα συσκευάσει μόνη μου με την ησυχία μου), φόρτωσαν και έφυγαν την ίδια μέρα. Να τονίσω πως είχα κανονίσει με άλλη εταιρία και με έστησε (ναι ναι). Πήρα αυτούς και ήρθαν αμέσως. Αποσυναρμολογούν και επανασυναρμολογούν έπιπλα. Αν θες σου λεω επωνυμία.

 

Aθήνα είναι αυτή η μεταφορική;;; Μπορείς να μου στείλεις π.μ;;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...