Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εντυπώσεις απο mytoys.de


Recommended Posts

glaswegian ποσο στραβη μπορω να ειμαι?

δεν το ειχα προσεξει καθολου το acs που ελεγε στο γερμανικο site...

ενω εχουν ξαναφερει δεμα τα εξυπνοπουλια εδω ξαφνικα το δηλωσαν "αγνωστος παραληπτης"

για να δω θα το βρουν να μας το φερουν ή το εστειλαν πισω?

 

ευχαριστω!

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Προσοχή με την ACS. Τελευταία λες και το κάνουν επίτηδες για να φάνε πράγματα. Φίλη έστειλε πριν από 2 εβδομάδες φάκελο με έγγραφα που ήταν επείγον για να προλάβει μια προθεσμία που έληγε 2 ημέρες μετά. 2 εβδομάδες μετά της τηλεφώνησαν να της πουν ότι τάχα μου δεν βρίσκουν την διεύθυνση, ενώ είχαν ξαναστείλει στην ίδια διεύθυνση, και πως ο φάκελος της είναι ακόμη Αθήνα. Η κοπέλα έχασε 600 πληρωμένα ευρώ και όταν τους ζήτησε να της επιστρέψουν τον φάκελο και το αντίτιμο, αφού παράδοση δεν έκαναν, την έβρισαν και δεν της έδωσαν τίποτα. Τόσο κάφροι οι άνθρωποι. Μετά λες γιατί να προτιμάς ελληνικές εταιρείες ενώ οι ξένες τουλάχιστον δε θα σου κάνουν τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

vatraxaki και μενα υπο επεξεργασια ειναι!!!

αντε να δουμε...αμα εχω νεα θα στο πω!!!

θα περιμενω μεχρι αυριο ...και θα τους στειλω email γιατι εχουν αργησει λιγακι μου φαινεται!!

καλημερα!!!

μου εστειλαν εχθες μειλ οτι εστειλαν το δεμα σε 4-6 εργασημες μερες θα μου το παραδωσουν.

εσενα σου εστειλαν μειλ;

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

τελικα μου τα παρεδωσαν χτες στις 14 αφου τα ειχαν απο τις 8 του μηνα στα γραφεια τους με την αιτιολογια "λαθος διευθυνση"

την προηγουμενη φορα πως μας ειχαν βρει?

και το καλυτερο?

κατι ειχε χυθει στο κουτι κ τα περισσοτερα πραγματα ηταν λερωμενα με κατι κολωδες σαν coca-cola

σιγουρα εγινε Ελλαδα αυτο.....................

acs σου λεει μετα:twisted:

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χθες μου στειλαν -μετα απο μια βδομαδα που εκανα την παραγγελια-οτι θα αργησουν επειδη αναπτυσσονται κ αλλαζουν αποθηκες κλπ κ οτι μολις φυγει η παραγγελια μου θα μ ενημερωσουν ...φεξε μου κ γλιστρησα..γενναω λεμε οπου να ναι!!!

xthLp3.png?N3RWspeV

LBhKp2.png?23AKgaR7

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, τα φώτα σας... Θέλω να ψωνίσω και εγώ από το εν λόγο site αλλά από γερμανικά γριιιιιιιιι... Όταν δε κάνω τη google μετάφραση... Αλλού βαράν τα τύμπανα... Πείτε μου πώς; Και αν αξίζει να κάνω τώρα την παραγγελία που "μετακομίζουν"; Θέλω το buggyboo επιπρόσθετο κομμάτι για το καρότσι, για τη μεγάλη μου ζουζούνα.

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ

http://www.mytoys.de/Peg-Perego-Liegebuggy-Pliko-Switch-umsetzbar-Bambu/Buggys/Kinderwagen/KID/de-mt.ba.ca02.07.01/1732237

 

ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΤΟΣΟ ΦΘΗΝΟ?ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 460.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΑΙΡΙΑ Η ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΩ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι να πατήσεις? Είναι τόσο φθηνό βασικά γιατί δεν είναι Έλληνες... Τώρα για το αν είναι παλιό μοντέλο δεν ξέρω. Είσαι σίγουρη πως 460 ήταν για το συγκεκριμένο καρότσι? Κοίτα, mytoys 215 ευρώ με τα μεταφορικά, Ελλαδιστάν 460...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι.Και εμείς πηραμε το καρότσι μας από ξενο site με διαφορα 160€ από τα ελληνικά καταστήματα.Να αρχίσουμε να παιρνουμε τα πάντα απ'εξω να βάλουν μυαλό! :wink:

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!θα ηθελα την βοηθεια σασ!!!ποσα ειναι τα εξοδα αποστολησ?μπορουμε να διαβασουμε την σελιδα στα αγγλικα?ειναι αξιοπιστο σαιτ?ευχαριστω

 

Έξοδα αποστολής: 15,95 ευρώ

Σελίδα στα Αγγλικά: με αυτόν τον τρόπο

Αξιοπιστία: Αξιόπιστο πρέπει να 'ναι. Απλά κάπου έχουν χάσει το μπούσουλα με τη μεταφορά των αποθηκών τους (σύμφωνα με τα λεγόμενά τους) και είναι πιθανό να υπάρξει διαφορά μεταξύ παραγγελίας και τελικής παραλαβής. Τελικά τη βρίσκεις την άκρη, απλά θέλει υπομονή. Στη δική μου περίπτωση, η παραγγελία με απασχόλησε ένα μήνα παραπάνω (με mails, τηλέφωνα, πιστώσεις στην πιστωτική κάρτα, κλπ) αλλά όλα καλά τελικά. Παρά την ταλαιπωρία, το οικονομικό όφελος ήταν τέτοιο (προσοχή: δεν είναι τα πάντα φθηνότερα από Ελλάδα) που πιθανώς αγόραζα ξανά από αυτούς.

TM1Dp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!θα ηθελα την βοηθεια σασ!!!ποσα ειναι τα εξοδα αποστολησ?μπορουμε να διαβασουμε την σελιδα στα αγγλικα?ειναι αξιοπιστο σαιτ?ευχαριστω

Καλημέρα,

το site είναι αξιόπιστο και η εξυπηρέτηση μια χαρά.Είχα παραγγείλει κάποιες φορές παλαιότερα και όλα ηταν μια χαρά.Ισως -απ'οτι γραφουν τα κορίτσια-είχαν κάποιο πρόβλημα τελευταία λόγω μετεγκατάστασης.Και τωρα περιμένω μια παραγγελεία με παιχνιδάκια.

Την σελίδα την διαβάζω κι εγω με μεταφραση google όπως λέει και η Glaswegian.

Καλά ψώνια!!!

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη!!!

Τρίτη βράδυ παραγγελία.

Την επόμενη Τρίτη το πρωί παραλαβή!!!

Μεταφορικά 15,95 αν θυμάμαι καλά.

«Δικαίωμα δεν είναι κάτι που σου δίνει κάποιος, αλλά κάτι που κανείς δεν μπορεί να σου πάρει». Ramsey Clark

Link to comment
Share on other sites

Έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη!!!

Τετάρτη βράδυ παραγγελία.

Τρίτη πρωί παραλαβή!!!

Μεταφορικά 15,95 αν θυμάμαι καλά.

 

Genie σου έστειλαν κανένα μήνυμα; εγώ έκανα πριν 4 εργάσιμες μέρες παραγγελία και ακόμη την επεξεργάζονται.θα μου στείλουν κάποιο mail πρώτα;

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο βράδυ μου στείλανε αυτόματο ενημερωτικό mail για την παραλαβή της παραγγελίας μου.

Την επόμενη μου στείλαν mail οτι η μισή παραγγελία τιμολογήθηκε και έφυγε. Μου ανέφεραν αναλυτικά τα πακέτα και τι περιλαμβανόταν μέσα σε αυτά και οτι σε 4-6 εργάσιμες θα τα παραλάμβανα, και μου γραφαν οτι θα με ενημέρωναν για τα υπόλοιπα. Δυο μέρες αργότερα ήρθε και το επόμενο mail οτι τιμολογήθηκαν και τα υπόλοιπα (παρασκευή).

Τρίτη πρωι παρέλαβα ολοκληρωμένη την παραγγελία μου.

«Δικαίωμα δεν είναι κάτι που σου δίνει κάποιος, αλλά κάτι που κανείς δεν μπορεί να σου πάρει». Ramsey Clark

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο μήνυμα μου έκανα λάθος στην μέρα παραγγελίας και το διόρθωσα, Τρίτη έγινε η παραγγελία και την επόμενη τρίτη παρέλαβα!

«Δικαίωμα δεν είναι κάτι που σου δίνει κάποιος, αλλά κάτι που κανείς δεν μπορεί να σου πάρει». Ramsey Clark

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΕΝΑ ΜΕΙΛ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ; ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ, ΚΑΤΙ ΟΤΙ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ, ΕΝΩ ΔΕΝ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΕΝΑ ΜΕΙΛ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ; ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ, ΚΑΤΙ ΟΤΙ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ, ΕΝΩ ΔΕΝ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.

 

Καλημερα.

Στηλε πμ να το διαβασω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια καλησπέρα! Έστειλα παραγγελία στις 16.09 (15 πράγματα) αλλά ακόμη και σήμερα μου γράφει ότι επεξεργάζονται την παραγγελία!!! Περιμένει κάποια άλλη παραγγελία τώρα; Γιατί τόση καθυστέρηση;

Link to comment
Share on other sites

Προβληματίζομαι με όσα διαβάζω ρε παιδιά... Θέλω να κάνω μια παραγγελία γιατί θέλω κάτι για το δωμάτιο του μωρού μου που δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ αλλού...έχω φάει τον κόσμο...

Αλλά έχω ένα μήνα μέχρι να γεννήσω δεν θέλω να έχω και τρεχάματα με παραγγελίες.

Ακόμα να διορθωθεί το θέμα της καθυστέρησης??Υπάρχει ακόμα όριο στο ποσό...? Θυμάμαι κάποτε δεν μπορούσες να παραγγείλεις πάνω από 200(???) ευρώ μαζί με τα έξοδα αποστολής. Αχ θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια...κάθε απάντηση.... Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως παρηγγειλα...16.09 εφυγε η παραγγελια κι ελεγαν οτι κανει 4-6 εργασιμες να φτασει....εχουν ηδη περασει κι ακομη δεν παραδοθηκε...υποτιθεται οτι ειναι κουριερ.Θα περιμενω να δω...εεε,καποια στιγμη θα φτασει!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...