Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΣΧΗΜΑ ΣΧΟΛΙΑ...


Monique_99

Recommended Posts

Βαλια μου θα συμφωνησω με τα κοριτσια μη δινεις σημασια και βγαλε την απο τη ζωη σου η μαλλον βγαλτε την, ξερω οτι για τον αντρα σου ισως ειναι δυσκολο αλλα ανθρωπους που σου κανουν κακο ειναι πιο συνετο να τους απομακρυνεις οσο ειναι καιρος...το εκανα και'γω μαντεψε με ποιον! με την μανα μου γιατι οσο και να με ποναει αυτη η γυναικα μου εκανε κακο μεχρι πριν 2,5 χρονια που αποφασισα να κοψω καθε επαφη.κοιτα τα παιδακια σου και ασε τους αλλους να κουρευονται,και οσο για το ονομα με τι αξιωσεις θελει να λεγεται ''γιαγια'' και να βγαλετε και το ονομα της? οχι βεβαια καπους τιτλους στη ζωη μας τους κερδιζουμε με τις πραξεις μας οχι γιατι ετσι μας μαθανε καποιοι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όντως πρέπει να το πάρουμε απόφαση οτι δεν θα αλλάξει ποτέ.Λυπάμαι που το λέω...

Ο σύζυγος μου την δέχεται και προσπαθεί γιατί είναι ο μικρότερος άρα και αυτός που την είχε λιγότερο...

Ξανασυζητήσαμε για πολοστή φορά το θέμα και ίδιος μου είπε πως πλέον νοιάζεται μόνο για την οικογένεια του(τους ανθρώπους που πραγματικά εμπιστέυεται δηλαδή τον μπαμπα του,τα αδέρφια και τα ανίψια του,τα παιδιά μας και εμένα)

Θέλει να την κρατήσουμε σε απόσταση αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα του επιτρέψω να κόψει την επαφή.

sesame,συμφωνώ απόλυτα ο καθένας κάνει τις επιλογές του και τελικά καταλίγει να ζει όπως θέλει.Και εγώ δεν θέλω καμία ''σκιά'' μέσα στο σπίτι μας.Ο γιος μου είναι μικρός τώρα και δεν πληγώνεται απο αυτά που λεέι.Αλλά μεγαλώνοντας;:?

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να δεις...είναι πολύ συγκινητικό να μη θες να κόψει την επαφή, αλλά αυτή η γυναίκα θα τον πληγώνει πάντα...όσο τουλάχιστον το επιτρέπει ο ίδιος.

Δεν την έζησε και ίσως την έχει ανάγκη, ή να νομίζει ότι την έχει ανάγκη...δεν την έχει όμως πια...όταν την είχε ανάγκη η κυρία αυτή αδιαφορούσε...

Αυτή είναι που έχει ανάγκη τώρα ή θα έχει στο μέλλον και ψάχνει κάποιον για να ακουμπήσει...βασικά ψάχνει θύμα...βλέπεις οι φίλοι κάποια στιγμή τελειώνουν....και τότε λίγο πριν η μοναξιά χτυπήσει την πόρτα θυμούνται ότι έχουν παιδιά...

Ναι ο καθένας κάνει τις επιλογές του, η κυρία είπαμε τις έκανε πριν χρόνια...προσέξτε μόνο μη σας φορτωθεί...γιατί τότε θα λουστείτε τη δική της επιλογή άλλη μια φορά...

Μια παροιμία λέει "η "κοινή γυναίκα" (για να το πω και κομψά) δεν το κόβει το χούι.."

Απλά ξεριζώστε την από τη ζωή σας...ο άντρας σου είναι ενήλικας πια..κι έχει τη δική του οικογένεια...δε χρειάζεται ούτε αυτός σκιές στη ζωή του...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι μου απο αυτα που διαβασα τα χω παρει μα ειναι δυνατον??να βγαζει τοσο πολυ κακια στο εγγονακι της?δεν θα αναφερθω παλι για αυτο που ειπε για τα δυδυμακια σου γιατι θα μιλησω πολυ ασχημα και δεν θελω.καταλαβαινω τον αντρα σου πως νιωθει ντροπη αλλα και κατι μεσα του σιγοκαιει επειδη ειναι η μανα του αλλα οπως και να χει το θεμα εφοσον εχει δειξει τα ¨¨μητρικᨨτης ενστικτα απομακρυνε την αναγκη δεν την εχεις μα και να την ειχες με ολα αυτα επρεπε να την απομακρυνεις οχι ονομα δικο της στο παιδι ουτε καν να την χαρακτηρισει γιαγια αν εσενα δεν σε θεωρει ανταξια του γιου της και κακη μανα για φαντασου τι θα λεει αργοτερα στα παιδια.οσο το αφηνεις να γινεται αυτο τοσο μεγαλυτερες διαστασεις θα παιρνει για αυτο κοριτσι μου εξω απ την πορτα τετοιους ανθρωπους.εχεις τον αντρα σου εχεις τα παιδια σου μην την αφηνεις να σου χαλαει την γαληνη σου και πανω απ ολα την γαληνη της οικογενειας σου

Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ..

Δεν έχουμε πολύ συχνή επαφή και αυτό γιατί ο άντρας μου το επέλεξε.Ίσως σας φανεί περίεργο αλλά ενώ την αγαπάει δεν έχει προσπαθήσει ποτέ να την δικαιολογήσει.Τώρα μετά απο αυτή της την συμπεριφορά θέλει να την διώξει απο την ζωή μας εντελώς όπως προείπα.Εγώ πάλι δεν θέλω να χαθεί η επαφή τους ολοκληρωτικά.Ο ίδιος μου έχει πει ''Ευτυχώς που μας άφησε να μεγαλώσουμε με τον πατέρα μας''.Και εδώ να σημειώσω οτι και τα 3 παιδιά έχουνε γίνει πολύ καλοί άνθρωποι και παλευουν για τις οικογένειες τους.Με τα αδέρφια του άντρα μου είμαστε πάρα πολύ κοντά όπως και με τον πατέρα του...Αλλά ο σύζυγος μου είναι ο μόνος που κρατάει επαφή με την μητέρα.

Παρόλο τις αραιές επαφές μας ,αντί να χαρεί το παιδί και το εγγόνι της κοιτάει μόνο να με προσβάλλει και να κάνει αγενής σχολιασμούς...

Οπως έστρωσε θα κοιμηθεί...Θέλω τα παιδιά μου να μεγαλώσουν με τις καλύτερες αναμνήσεις

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mama xrysa η ίδια μιλάει για έκτρωση διδύμων στον 5ο μήνα!!!!!:mad:Είναι τρελό,είναι παρανοικό!!!Με το που έμεινα έγκυος μου έδωσα κάρτα ένος γυναικολόγου που ''θα μας κάνει και καλύτερη τιμή''!:mad:Την σκέφτομαι και ανατριχιάζω!

 

γλυκια μου μην τα σκεφτεσε, σκεψου οτι μεσα σου εχει δυο μωρα που μεγαλωνουν και πρεπει να εισαι πολυ ηρεμη, χαλαρη

αυτο εχει σιμασια για σενα τωρα, η πεθερα σου μαλλον εχει μαθει να τα πει και τα λει εσυ ομοσ μην τησ δωσεισ την χαρι ουτε να στεναχοριεσε ουτε να ανχωνεσε

να ξερεισ οτι στο δρωμο τησ ζωησ μασ υπαρχουν πολλα ατομα που κακια βγαζουν μεσα τους εμεισ ομοσ δεν πρεπει να τουσ αφησουμε να μασ επιρεασουν

τα γλυκουλια που εχεισ μεσα σου θελουν τη μανουλα τουσ να χαμογελα, κανετω

Link to comment
Share on other sites

Monique μου συγνώμη αλλά η πεθερά σου χρήζει ψυχιατρικής βοήθειας!!Κακώς την βάζετε στο σπίτι σας,άκου εκεί κακώς κρατήσατε τα μωρά!Καλά σου λέει τόσα κι εσυ πας με το γάντι;Κι εγώ είμαι πολύ ήρεμη αλλά για την οικογένειά μου βγάζω νύχια!!Θέλει να βγάλεις και το όνομά της δεν πιστεύω να της κάνεις τη χάρη μετά από όλο αυτό το υβρεολόγιο εναντίον σου στην κατάσταση που είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα δώσουμε το όνομα της(δεν μας αρέσει εξάλλου)

Θα δώσουμε το όνομα του πεθερού μου και ένα άσχετο:wink:

Τέλεια,εδώ σου είπε να κάνεις έκτρωση έχει και τέτοιες αξιώσεις;Έλεος!!:o

Link to comment
Share on other sites

καλή μου μην την αφήνεις να σε στεναχωρεί!!!

 

αν δεν μπορείς να την αγνοείς,τότε βγάλτε την και εσείς από τη ζωή σας,΄οπως έχουν κάνει τα άλλα της παιδιά!!

 

να χαίρεσαι την οικογένεια σου και με το καλό οι διδυμούλες!!!

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΤΡΕΛΛΗ ΓΙΑ ΔΕΣΙΜΟ.. ΚΟΙΤΑ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ!!!!ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΒΓΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ (ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΘΕΩΡΕΙ ΠΩΣ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣΑΝ ΔΥΟ ΨΥΧΟΥΛΕΣ)ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΩΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΑΣ ΦΕΡΟΝΤΑΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μαμάδες και μπαμπάδες!

Είμαι νέο μέλος.Ονομάζομαι Βάλια,έχω ένα αγοράκι σχεδόν 2 ετών και στις 10/7/09 περιμένω τα δίδυμα κοριτσάκια μου.

Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενη για αυτό το γεγονός αλλα δυστυχως κάποια περιστατικά επισκιάζουν την οικογενειακή μου ευτυχία

Η μητέρα του συζύγου μου ήταν ιδιαίτερα αρνητική απο την αρχή για την σχέση μας.Εγώ προσπαθώ να είμαι ευγενική απέναντι της παρότι ακούω πολλά άσχημα σχόλια.Επικρίνει τα πάντα...Απο τα ρούχα που θα φοράει ο μικρούλης μου μέχρι την απόφαση μας να χτίσουμε ένα σπίτι.Με έχει χαρακτηρίσει άπειρες φορές κακή μητέρα,κακή σύζυγο κτλ.:!:Προσπαθώ να μην της δίνω σημασία,να κρατάω τους τύπους και σκέφτομαι οτι είναι μητέρα και εκείνη....Όταν με προσβάλλει ,φυσικά της απαντάω όμως όχι με υβριστικά λόγια ή προκλητικό τρόπο.Εδώ να τονίσω οτι με τον πεθερό μου έχω άριστη σχέση καθώς μεγάλωσε ολομόναχος τον σύζυγο και τα αδέρφια του και γενικά είναι ένα αξιόλογο άτομο.

Εχθές είχε έρθει η πεθερά μου στο σπίτι μας ''να μας δει''.Εγώ ήμουνα ξαπλωμένη γιατί λόγω της δίδυμης κύησης κουράζομαι πολύ πιο εύκολα.Καθόμασταν όλοι μαζί στο σαλόνι και απευθυνόμενη στον άντα μου είπε ''Κακώς τα κρατήσατε!Άκου εκεί δυο μωρά!Μόνο προβλήματα θα φέρουν και θα εισαι αναγκασμένος να την ανέχεσαι μια ζωή!!!''.Φυσικά ο σύζυγος μου νεύριασε και της είπε να φύγει.Όμως κατάφερε να με ταράξει.Αυτή απο μέσα της θα εύχεται να αποβάλλω...Έχω ανεχτεί πάρα πολλά όμως αυτή ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι.

Το εξοφρενικό είναι οτι ΑΠΑΙΤΕΙ να δώσουμε το όνομα της!!!

Αχ δεν ξέρω τι να κάνω πλέον...:(Παρακαλώ βοηθήστε με όσοι είχατε ή έχετε παρόμοια ιστορία.Πώς να το αντιμετωπίσω;Έχω κάνει πάρα πολύ υπομονή αλλα απο οτι φαίνεται δεν βγαινει τίποτα!:mad:

 

ΜΑΚΡΙΑ Κ "ΑΛΑΡΓΑ" :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα έχω να δηλώσω μετά απ' όσα διάβασα: μπορεί να είσαι ο πιο ανεκτικός άνθρωπος στον κόσμο, ο άντρας σου το ίδιο. Συμβουλή μου όμως είναι να μην αφήσεις να έρθει σ'επαφή με τα παιδιά σου αυτός ο άνθρωπος (πεθερά) και να ριψοκινδυνέψεις την καλή ψυχολογία των παιδιών σου. Ο άντρας σου ας κάνει ότι θέλει, έξω από το σπίτι σας, μεγάλος άνθρωπος είναι, ορίζει την ζωή του. Όχι όμως να έχει επιπτώσεις στα παιδιά σας.

 

--

You came and changed the way I feel, no one could love you more

Link to comment
Share on other sites

Μενει κοντα σας? Ερχεται συχνα?

Μηπως ενα θυροτηλεφωνο ή μια μετακομιση σας εσωζε?

 

Εγω σ αυτα παιρνω το ειρωνικοτατο υφακι που σκοτωνει και "καθαριζω" χωρις υβρις αλλα με λογια που θα πονεσουν πολυ!!

 

Θα εκανα μια καθαροτατη συζητηση μαζι της του τυπου:

"Ο γιος σας σας αγαπαει και ειστε η μητερα του αρα ατομο που σεβομαικαι δεν θα ηθελα να ερθουμε σε ρηξη ΑΛΛΑ μερικες φορες ισως χωρις να το καταλαβαινετε λετε πραγματα που πληγωνουν. Εχετε καποιο προβλημα μαζι μου προσωπικα ή με τα παιδια μου? Προσπαθω να δωσω στα παιδια μου αυτο που τους αξιζει. Μια ηρεμη μανα διπλα τους και μια ανατροφη που θα τους δωσει τα σωστα παραδειγματα πως να γινουν καλυτεροι ανθρωποι. Το γεγονος οτι πρεπει να βιωνουν την αποριψη απο εσας ειτε για εκεινα ειτε για την μητερα του δεν βοηθαει. Αν εχετε καποιο συγκεκριμενο παραπονο απο μενα και φερεστε ετσι θα ηθελα να μου το πειτε ωστε να καταλαβω αυτο το ΓΙΑΤΙ. Αν μπορουμε να το λυσουμε θα ηταν πολυ θετικο βημα. Αν παλι δεν μπορουμε θα ηθελα ή να κρατησουμε τους τυπους τουλαχιστον για τα παιδια (εδω πετας και ενα γιατι η γιαγια ειναι ενα πολυ σημαντικο κοματι της ζωης τους) και αν και αυτο ειναι ανεφικτο λυπαμαι αλλα δεν μπορω να κανω κατι αλλο. Οπως ξερετε και σεις σαν μανα που ειστε η μανα γινεται σκυλα για να προστατευσει την ψυχικη υγεια των παιδιων της.-"

 

Ο συζυγος πως θα αντιδρουσε με κατι τετοιο?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Χτυπάει μπαμ εκεί που πονάει αυτή η συζήτηση, αλλά τα προβλήματα της κυρίας (συναισθηματική ανικανότητα...κ.α.) είναι πολύ βαθιά για να καταλάβει από λόγια....σιγά μη νοιαστεί για την ψυχική υγεία των εγγονιών και της νύφης μια γυναίκα που δε νοιάστηκε ποτέ για τα ίδια της τα παιδιά...χαμπάρι δε θα πάρει η μαντάμ...

Κάτι τέτοιοι απλά θέλουν ξερίζωμα....κακοφορμίζουν γρήγορα και τους γύρω τους.....κουβαλάνε το μικρόβιο....μια ζωή θα προσπαθεί να τους κάνει να νιώσουν άσχημα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

....σιγά μη νοιαστεί για την ψυχική υγεία των εγγονιών και της νύφης μια γυναίκα που δε νοιάστηκε ποτέ για τα ίδια της τα παιδιά...χαμπάρι δε θα πάρει η μαντάμ...

 

Δεν θα νοιαστει αλλα αν το παραδεχθει θα ειναι σαν να παραδεχετε την ανικανοτητα της ως μητερα.Οποτε δεν θα το κανει. Για αυτο της πετας το "οπως ξερετε και σεις σαν μανα που ειστε...." . Γιατι δεν ξερει αλλα θα κανει πως ξερει :wink:.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η γυναίκα δεν είναι άξια να λέγεται μητέρα πόσο μάλλον γιαγιά.

Απομάκρυνέ τη από τη ζωή σου και κοίταξε να είσαι καλά στην κατάστασή σου και μην επιτρέψεις σε κανέναν να σε στεναχωρεί.

Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά με τη δίδυμη κύηση.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Της απαντάω πάντα αλλα όσο ευγενικότερα μπορώ

1.γιατί δεν θέλω να ταραχτώ

2.γιατί δεν θέλω να πέσω στο επίπεδο αυτό

3.για να μην μπορεί να πει σε κανέναν(γιατί φυσικά με κατηγορεί και σε όποιον βρει μπροστά της !)οτι την έβρισα ,και τελικά να την δικαιώσω

 

Αλλά την έχω σε όσο μεγαλύτερη απόσταση μπορώ...

 

Αφού κοριτσάκι μου θα σε κατηγορήσει έτσι και αλλιώς άκου :

 

1. Μην ταράζεσαι χεσ..ην και βάλε την στην θέση της το γρηγορότερο

2. Πέσε σε αυτό το επίπεδο ή ακόμα σε χειρότερο μπας και το βούρλο καταλάβει τίποτα. Οσο είσαι κυρία δείχνεις σε αυτήν ότι είσαι αδύναμη. Γίνε δυνατή και κατίνα!!!

3. Οτι και να κάνεις αυτή θα λέει πάντα κακίες και θα σε κατηγορεί. Οποτε ας σε κατηγορεί δικαίως.

 

Το νόμισμα έχει 2 όψεις. Αυτή έχει δει την καλή όψη. Δείξε της και την "άλλη"!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Συγνώμη που δεν ανταποκρίθηκα όλες αυτές τις μέρες αλλά είχα κάποιο τεχνικό πρόβλημα με το ίντερνετ.

 

 

elenik θα κάνω μια ξεκάθαρη κουβέντα μαζί της ,όπως μου είπες και εσύ.Ο σύζυγος μου έχει νευριάσει τις τελευταίες μέρες γιατί είπε κάτι χοντράδες...Την αποφευγει

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Εσύ να κοιτάς τον εαυτούλη σου, τα παιδάκια σου και το ακλό της οικογένειας σου! Αυτήν αστην να κουρεύεται! Μα πώς μπορούν και υπάρχουν τόσο κακοί άνθρωποι?? Απορώ πραγματικά.. αντί να χάιρονται για το καλό των παιδιών τους να σκέφτονται έτσι αρνητικά! Την οικογένεια σου και τον αντρούλη σου...μην την αφήσεις να σας δηλητηριάσει!!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Εσύ να κοιτάς τον εαυτούλη σου, τα παιδάκια σου και το ακλό της οικογένειας σου! Αυτήν αστην να κουρεύεται! Μα πώς μπορούν και υπάρχουν τόσο κακοί άνθρωποι?? Απορώ πραγματικά.. αντί να χάιρονται για το καλό των παιδιών τους να σκέφτονται έτσι αρνητικά! Την οικογένεια σου και τον αντρούλη σου...μην την αφήσεις να σας δηλητηριάσει!!

 

Συμφωνώ απολύτως !!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

συγνωμη κοπελα μου αλλα εισαι πολυ καλη για να εισαι αληθινη. ελεος αρχισε τη στα βρισιδια την π@τσα@βουρ@, στα κομματια που θελει και το ονομα. σκ@τ@ στα μουτρα της και ριξτης και μια ροχ@λ@ απο μενα. συνχιστηκα παλι. σοβαρα τωρα να ανεχεσαι για σενα οκ αλλα οχι για τα αγγενητα μωρακια σου να λεει να τα ειχατε ριξει. αυτο παραπαει.

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος μου είχε πει "άμα βλέπεις κάποιον κακό να φεύγεις"

Η κακία είναι μεταδοτική. Κάποιον θα επηρεάσει στο τέλος αυτή η γυναίκα, τον άντρα σου, εσένα ή τα παιδιά σου.

Αν δεν θες να ξεκόψεις τελείως για να μην της δώσεις λαβή, βλέπε την μια φορά το χρόνο και πολύ της πάει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... Τωρα ειδα το θεμα και, χωρις να θελω να επεκταθω περισσοτερο, σε νοιωθω απολυτα!!!! Δυστυχως...

 

Το θεμα εχει ως εξης: Δεν εχει σημασια η δικη σου σχεση με την πεθερα σου. Ο αντρας σου με την μανα του ειναι το προβλημα! Την πιο υγιη σταση κραταν τα αδερφια του. Τον εχει απορριψει τοσες φορες, τι περιμενει πια απο αυτη την μανα; Τον απερριψε ως παιδι, ως εφηβο, ως συζυγο, ως οικογενειαρχη και συνεχιζει να αποριπτει τα παιδια του και τις επιλογες του. Και συνεχιζει να κρατα επαφη... Εστω και σπανια... ΓΙΑΤΙ;;;

 

Θα σου πω εγω γιατι... Γιατι περιμενει αυτη η γυναικα καποια στιγμη να του πει συγνωμη, καποια στιγμη να του πει μπραβο για αυτα που εχει καταφερει, καποια στιγμη επιτελους να τον αποδεχτει και να του απαντησει σε ολα αυτα τα γιατι που εχει μεσα του απο παιδι... Και δυστυχως αυτο ποτε δε θα γινει... Σε καμια περιπτωση...

 

Η λυση... Αφου εχει κρατησει επαφη ως τωρα να την πιασει και να της μιλησει. Να της πει αυτα που πραγματικα κρυβει μεσα του, πως ενοιωσε σαν παιδι χωρις την μαμα του, οταν ηταν αρρωστο, στα παρτυ με τους συμμαθητες του, σε σχολικες γιορτες, στο απολυτηριο, σε ολες αυτες τις στιγμες που η μανα ειναι διπλα!!! Και να την βρισει... Και να κλαψει... Και μετα να μην της ξαναμιλησει ΠΟΤΕ!!! Και εσυ να τον στηριξεις σε αυτο, και ασε τα "δηθεν", να κρατησουμε επαφη, να μην πει οτι δεν ειμαι καλη νυφη, να ειμαι ευγενικη... Μη σε νοιαζει η εικονα σου σε ανθρωπους που δεν αξιζουν...

 

Καλα κουραγια...

 

ΥΓ1 Η κορη μου ειναι 7 μηνων και καθε μικρο κατορθωμα που κανει γυριζει να δει αν την κοιταζω για να της πω μπραβο... Ο αντρας σου δεν το ειχε αυτο.

ΥΓ2 Η γυναικα αυτη ειναι αρρωστη, αλλα δεν ειστε εσεις η θεραπεια. Οφειλετε να προστατευσετε την οικογενεια σας...

ΥΓ3 Πρεπει να εχεις γεννησει. Να σου ζησουν τα διδυμακια σου...

ΥΓ4 Συγνωμη για το σεντονι...

Link to comment
Share on other sites

Αφου κ ο αντρας σου παραδεχεται την απαραδεκτη συμπεριφορα της μανας του, τοτε πραγματικα δεν καταλαβαινω που ειναι το προβλημα το δικο σου. Αν εκεινος θελει να κοψει σχεσεις ή εστω να μειωσει τις επαφες σας με τη μανα του εσυ τι προβλημα εχεις? Καλη η μεγαλοψυχια αλλα μερικες φορες πρεπει να παρουμε δραστικα μετρα για να προστατεψουμε την οικογενεια μας. Οποτε δικη μου συμβουλη ασε κατα μερους τις ανωτεροτητες κ τις ευγενειες κ κανε οτι θελει ο αντρας σου. Μην τον πιεσεις για τιποτα, απλα ακολουθησε τις δικιες του προτασεις, ωστε να μην μπορει κ αργοτερα να σε κατηγορησει κανεις οτι εσυ μπηκες στη μεση. Κ αφου κ οι υπολοιποι της οικογενειας εχουν κανει το ιδιο δεν χρειαζεται εσυ να εισαι η καλη νυφη που τρωει ολο το παλουκι...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...