Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΣΧΗΜΑ ΣΧΟΛΙΑ...


Monique_99

Recommended Posts

Καλησπέρα μαμάδες και μπαμπάδες!

Είμαι νέο μέλος.Ονομάζομαι Βάλια,έχω ένα αγοράκι σχεδόν 2 ετών και στις 10/7/09 περιμένω τα δίδυμα κοριτσάκια μου.

Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενη για αυτό το γεγονός αλλα δυστυχως κάποια περιστατικά επισκιάζουν την οικογενειακή μου ευτυχία

Η μητέρα του συζύγου μου ήταν ιδιαίτερα αρνητική απο την αρχή για την σχέση μας.Εγώ προσπαθώ να είμαι ευγενική απέναντι της παρότι ακούω πολλά άσχημα σχόλια.Επικρίνει τα πάντα...Απο τα ρούχα που θα φοράει ο μικρούλης μου μέχρι την απόφαση μας να χτίσουμε ένα σπίτι.Με έχει χαρακτηρίσει άπειρες φορές κακή μητέρα,κακή σύζυγο κτλ.:!:Προσπαθώ να μην της δίνω σημασία,να κρατάω τους τύπους και σκέφτομαι οτι είναι μητέρα και εκείνη....Όταν με προσβάλλει ,φυσικά της απαντάω όμως όχι με υβριστικά λόγια ή προκλητικό τρόπο.Εδώ να τονίσω οτι με τον πεθερό μου έχω άριστη σχέση καθώς μεγάλωσε ολομόναχος τον σύζυγο και τα αδέρφια του και γενικά είναι ένα αξιόλογο άτομο.

Εχθές είχε έρθει η πεθερά μου στο σπίτι μας ''να μας δει''.Εγώ ήμουνα ξαπλωμένη γιατί λόγω της δίδυμης κύησης κουράζομαι πολύ πιο εύκολα.Καθόμασταν όλοι μαζί στο σαλόνι και απευθυνόμενη στον άντα μου είπε ''Κακώς τα κρατήσατε!Άκου εκεί δυο μωρά!Μόνο προβλήματα θα φέρουν και θα εισαι αναγκασμένος να την ανέχεσαι μια ζωή!!!''.Φυσικά ο σύζυγος μου νεύριασε και της είπε να φύγει.Όμως κατάφερε να με ταράξει.Αυτή απο μέσα της θα εύχεται να αποβάλλω...Έχω ανεχτεί πάρα πολλά όμως αυτή ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι.

Το εξοφρενικό είναι οτι ΑΠΑΙΤΕΙ να δώσουμε το όνομα της!!!

Αχ δεν ξέρω τι να κάνω πλέον...:(Παρακαλώ βοηθήστε με όσοι είχατε ή έχετε παρόμοια ιστορία.Πώς να το αντιμετωπίσω;Έχω κάνει πάρα πολύ υπομονή αλλα απο οτι φαίνεται δεν βγαινει τίποτα!:mad:

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kοριτσακι μου κατα αρχην μην ταραζεσαι στην κατασταση σου εφοσον εχεις και την συμπαρασταση του αντρα σου αγνοησε την εντελως και απεφυγε καθε επαφη μαζι της.το τι θα κανεις εσυ αφορα μονο εσενα και τον αντρα σου αν δεν παιρνει απο λογια οσο σκληρο και να σου ακουγεται δωστης ενα σουτ.ανθρωπος που μιλαει ετσι (και ιδιαιτερα αυτο που ειπε για τα δυδυμακια σου) δεν ειναι ανθρωπος.

Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites

μαρακικ,ευχαριστώ για την άμμεση απάντηση σου.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου συμπεριφέρεται έτσι.Αντί να χαίρεται που αγαπάω τον γιο της και θέλω να δημιουργήσω μια σωστή οικογένεια μαζί του κάνει τα πάντα για να χωρίσουμε.:mad:Κυρίως με απασχολεί οτι με τα λόγια και τις πράξεις της στεναχωρεί τον άντρα μου που ήδη είχε εξειτίας της πολύ δύσκολα παιδικά χρόνια...

.png.png
Link to comment
Share on other sites

βαλια μου μερικοι ανθρωποι δεν ξερω τους λογους θελουν παντα να κυριαρχουν στους αλλους ανασφαλεια?καλο στον εγκεφαλο?πες το οπως θες ισως αν δεν ειχε μια ευτηχισμενη οικογενεια βλεποντας τους υπολοιπους να δημιουργουν και να φτιαχνουν ομορφες σωστες και αγαπημενες οικογενειες να τρελενονται.αν κανεις μια βολτα στο φορουμ θα δεις τι περνανε πολλες κοπελες με το θεμα πεθερα η καλυτερη αμυνα ειναι η παντελης αδιαφορια και αστην να κουρευεται.συγνωμη αν μιλαω λιγο σκληρα μα προεχει η ευτηχια της οικογενειας σου και η δικη σου γαληνη και προκειμενου να στην ταραζει αστην εντελως στην απεξω.δεν λεω δεκτες και οι συμβουλες μα και η παρατηρηση ακομα σε λογικα πλαισια ομως και οχι η επιβολη και η διαρκης ασχημη κριτικη.με το καλο να ρθουν τα μωρακια σου να χαιρεσαι την οικογενεια σου και ανθρωπους που μας βλαπτουν αστους στην απεξω.

Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βαλια μου καλησπερα!!!

με το καλο τα κοριτσακια!!!!!

δεν πρεπει να ταραζεσε ουτε το τι λει η πεθερα σου η κανενασ αλλοσ, προσπαθησε να την αποφυγεισ οσο μπορεισ, και ασε τον αντρα σου να απανταει σε αυτα που θελει να ακουσει, εγω στην θεση σου δεν θα μιλαγα σε κανεναν που μ ταραζει ψυχολογικα και αυτο θα το ξεκαθαρησα στον αντρα μου πρωτα. στο σπιτι μου δεν χωρανε αυτη που δεν με εκτιμανε

ειναι σκληρα τα λογια που λεω απλα να ξερεισ οτι την ηρεμια και την υσυχια μασ εμεισ την κανονιζουμε και κανεισ αλλοσ, δεν αφηνουμε χωρο σε τιποτα κακο να μασ στεναχωρησει

Link to comment
Share on other sites

Βαλι ουτε στον συζυγο μου αρέσει αυτή η κατάσταση και συνήθως εκείνος τσακώνεται μαζί της.Φυσικά του λεει πως τον έχω βάλει...στο βρακί μου και θα τον...καταστρέψω..

αχ κοριίτσια μου ανεβάσατε το ηθικό!:-P

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Monique_99 καλως ορισες,

ορισμενοι ανθρωποι νιωθουν κατωτεροτητα και μειονεκτικα απο τη μια

απο την αλλη ειναι εγωιστες και θελουν να εξερευνησουν την ψυχη του αλλου,πραγμα που αν δεν καταφερουν τσατιζονται και τους βγαινει ολο αυτο το αρνητικο συνοθυλευμα λογων και πραξεων.μην μπαινεις στην διαδικασια του πως και γιατι ακρη δεν θα βγαλεις.....

ειναι πολυ ψυχοφθορες τετοιου ειδους καταστασεις...

βρισκεσαι σε μια φαση δημιουργιας δυο νεων ζουζουνιων που θα μεγαλωσουν οχι μονο την οικογενεια σας αλλα και την ευτυχια σας!!αφεσου στη χαρα αυτη και κλεισε τα αυτια σου σ ολες τις κακοβουλες προθεσεις....

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Monique_99 καλώς μας ήρθες!και για να καταλάβω έχει την απαίτηση να δώσετε το όνομα της σε παιδάκι που απο την αρχή ήταν εναντίον να κρατήσεις;Απίστευτη παιδιά η γυναίκα!!!Όσο για το οτι τον έχεις βάλει στο βρακί σου την επόμενη φορά να της πείς οτι έχει δίκιο γιαυτό έχουμε ένα παιδί και περιμένουμε άλλα δύο!!!!

Μην ασχολείσαι πάντως, δεν υπάρχει λόγος να χαλιέσαι και ειδικά στην καταστασή σου.Εφόσον ο άντρας σου παίρνει το μέρος σου και απάντάει γράψε την κανονικά!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Bαλια διαβασα την ιστορια και εκνευριστηκα εγω ποσο μαλλον εσυ που ζεις σχεδον τραγελαφικες καταστασεις μαζι της. Νομιζω οτι πρεπει να την βγαλετε εξω απο την ζωη σας την κυρια. Αυτο σημαινει οτι ή πρεπει να της απαγορευσετε επισκεψεις στο σπιτι ή πρεπει να απομακρυνθητε εσεις.

Επειδη τα σχολια της εχουν ξεπερασει κατα πολυ το οριο της ανοχης και πανω απο ολα ειναι η ηρεμια της οικογενειας σας δεν υπαρχει αλλος τροπος να την διασφαλισετε αυτη ειδιακ τωρα στην κατασταση σου.

Πιθανοτατα η νεα αυτη κατασταση την κανει να σκεφτει και να αναθεωρησει την συμπεριφορα της.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλώς όρισες και με το καλό να έρθουν να μωράκια σου!!!

Στην θέση σου, δεν θα ήμουν και τόσο ευγενική με την συγκεκριμένη "κυρία". Ξέρεις, μερικοί άνθρωποι όσο βλέπουν ότι ο άλλος είναι χαμηλών τόνων, παίρνουν τα πάνω τους και δεν τους σταματάει τίποτα, πιστεύουν ότι μπορούν να πουν τα πάντα, χωρίς κανένας ν'αντιδράσει. Πόσο μάλλον να μιλάει χωρίς να της πέφτει λόγος και να έχει άποψη (και κακή μάλιστα άποψη) για ένα τόσο σοβαρό θέμα, σε μια γυναίκα που περιμένει τα μωράκια της. Βάλτη στη θέση της όσο είναι καιρός, και δείξε της τα όρια της.

Link to comment
Share on other sites

mama xrysa η ίδια μιλάει για έκτρωση διδύμων στον 5ο μήνα!!!!!:mad:Είναι τρελό,είναι παρανοικό!!!Με το που έμεινα έγκυος μου έδωσα κάρτα ένος γυναικολόγου που ''θα μας κάνει και καλύτερη τιμή''!:mad:Την σκέφτομαι και ανατριχιάζω!

.png.png
Link to comment
Share on other sites

mama xrysa η ίδια μιλάει για έκτρωση διδύμων στον 5ο μήνα!!!!!:mad:Είναι τρελό,είναι παρανοικό!!!Με το που έμεινα έγκυος μου έδωσα κάρτα ένος γυναικολόγου που ''θα μας κάνει και καλύτερη τιμή''!:mad:Την σκέφτομαι και ανατριχιάζω!

Ειναι παρανοια βεβαια!!

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταρχήν καλώς όρισες και με το καλό να έρθουν να μωράκια σου!!!

Στην θέση σου, δεν θα ήμουν και τόσο ευγενική με την συγκεκριμένη "κυρία". Ξέρεις, μερικοί άνθρωποι όσο βλέπουν ότι ο άλλος είναι χαμηλών τόνων, παίρνουν τα πάνω τους και δεν τους σταματάει τίποτα, πιστεύουν ότι μπορούν να πουν τα πάντα, χωρίς κανένας ν'αντιδράσει. Πόσο μάλλον να μιλάει χωρίς να της πέφτει λόγος και να έχει άποψη (και κακή μάλιστα άποψη) για ένα τόσο σοβαρό θέμα, σε μια γυναίκα που περιμένει τα μωράκια της. Βάλτη στη θέση της όσο είναι καιρός, και δείξε της τα όρια της.

 

Της απαντάω πάντα αλλα όσο ευγενικότερα μπορώ

1.γιατί δεν θέλω να ταραχτώ

2.γιατί δεν θέλω να πέσω στο επίπεδο αυτό

3.για να μην μπορεί να πει σε κανέναν(γιατί φυσικά με κατηγορεί και σε όποιον βρει μπροστά της !)οτι την έβρισα ,και τελικά να την δικαιώσω

 

Αλλά την έχω σε όσο μεγαλύτερη απόσταση μπορώ...

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Της απαντάω πάντα αλλα όσο ευγενικότερα μπορώ

1.γιατί δεν θέλω να ταραχτώ

2.γιατί δεν θέλω να πέσω στο επίπεδο αυτό

3.για να μην μπορεί να πει σε κανέναν(γιατί φυσικά με κατηγορεί και σε όποιον βρει μπροστά της !)οτι την έβρισα ,και τελικά να την δικαιώσω

 

Αλλά την έχω σε όσο μεγαλύτερη απόσταση μπορώ...

 

Eγω πιστεύω οτι η εν λόγω κυρία έχει χάσει την ισοροπια μέσα της.Νιώθει την ανάγκη να αποποιηθει τις ευθυνες της για την κακη συμπεριφορά του γιού της απεναντι της.Θέλει λοιπον να πιστεύει (για να νιώθει καλυτερα) οτι για την κακη του συμπεριφορα προς αυτήν ευθύνεται άλλος !Μάντεψε ποιος!(εσύ).Δεν είναι όλοι ικανοί να σκεφτούν τα λάθη τους και κυριώς να τα παραδεχτούν.Θα ήθελε πολύ να την επιβεβαιώσεις.Μην της κάνεις την χάρη.Φερσου έξυπνα.Κανε το αντίθετο!!!Και ειδικά μπροστά σε άλλους δείξε γλυκήτητα.Έτσι την βγάζεις ψεύτρα.Και ΘΑ ΣΚΥΛΙΑΣΕΙ...Και εσυ γέλα με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

παράδεισος ,συμφωνώ απόλυτα!

Βέβαια στην συγκεκριμένη περίπτωση θα έπρεπε ο γιος να μην μιλάει στην μάνα.Ήταν πάντοτε πολύ ανεύθυνη.Παράτησε 3 παιδιά σε ηλικίες 7,6 και 4 ετών!Γυρνούσε όποτε δεν τα πήγαινε καλά με τον εκάστοτε σύντροφο της και ξανάφευγε μόλις έβρισκε τον επόμενο κάνοντας στην καλύτερη περίπτωση ένα τηλεφώνημα στις δυο εβδομάδες να δει τι κάνουν τα παιδιά της.

Δεν ξέρω αν τελικά έχω να κάνω με ένα δυστυχισμένο άτομο η απλώς με μια γυναίκα που δεν μπορεί να κατανοήσει την πραγματική ζωή και ζει στο δικό της παραμύθι...

Σίγουρα δεν θα της επιτρέψω να επέμβει άλλο στη ζωή μας επειδή θυμήθηκε τώρα πως είναι μάνα(διευκρίνηση:δεν έχει επαφές με τα άλλα δυο της παιδιά γιατί δεν θέλουν τα ίδια)

.png.png
Link to comment
Share on other sites

παράδεισος ,συμφωνώ απόλυτα!

Βέβαια στην συγκεκριμένη περίπτωση θα έπρεπε ο γιος να μην μιλάει στην μάνα.Ήταν πάντοτε πολύ ανεύθυνη.Παράτησε 3 παιδιά σε ηλικίες 7,6 και 4 ετών!Γυρνούσε όποτε δεν τα πήγαινε καλά με τον εκάστοτε σύντροφο της και ξανάφευγε μόλις έβρισκε τον επόμενο κάνοντας στην καλύτερη περίπτωση ένα τηλεφώνημα στις δυο εβδομάδες να δει τι κάνουν τα παιδιά της.

Δεν ξέρω αν τελικά έχω να κάνω με ένα δυστυχισμένο άτομο η απλώς με μια γυναίκα που δεν μπορεί να κατανοήσει την πραγματική ζωή και ζει στο δικό της παραμύθι...

Σίγουρα δεν θα της επιτρέψω να επέμβει άλλο στη ζωή μας επειδή θυμήθηκε τώρα πως είναι μάνα(διευκρίνηση:δεν έχει επαφές με τα άλλα δυο της παιδιά γιατί δεν θέλουν τα ίδια)

Εγώ Μονίκ δεν θέλω να κρίνω τους ανθρώπους.Ο καθένας έχει έναν δικό του ,μοναδικό τρόπο να σκέφτεται.Αυτό που για εμας ειναι παράλογο γι αυτην μπορεί να μην είναι.Μέσα στο μυαλό της μπορεί να έχει δικαιολογήσει την συμπεριφορά της.Σίγουρα όλες μας στο θέμα παιδί έχουμε ευαισθησίες και δεν μπορούμε να δικαιολογήσουμε την απουσία της μάνας.Αυτή με κάποιον δικό της τρόπο το έχει κάνει.Γι αυτό και νιώθει καλά και έρχεται να σας "δει".Εγώ προσωπικά θα της έκανα την χάρη να δώσω το όνομα της στο παιδί.Το "πιστεύω" μου είναι οτι το κακό "χτυπιέται" μόνο με το καλό.Ίσως αν γίνει καλή γιαγιά να χαρεί και ο αντρας σου..Καποτε τα χάσματα πρέπει να γεφυρώνονται..Αλλα προς Θεού ..μην μπεις στο παιχνίδι της.Δείξε οτι δεν της μοιάζεις.Οτι αγαπάς τον γιό της.Οτι είσαι αυτό που δεν ήταν ..Καλή μάνα,συζηγος και γενικά καλός άνθρωπος...Ισως αυτο φέρει και μία ηρεμίά...

Link to comment
Share on other sites

Βαλε τον συζυγο να "καθαρισει". Το καλο ειναι οτι δεν ειναι "μαμακιας" απ οτι φαινεται οποτε κρατηστε την εξω απο το σπιτι. Τωρα ειναι η ευκαιρεια σου . Αν δεν γινει τωρα δεν θα γινει ποτε.

Ειναι κριμα να σας ταραζει.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν ηταν σωστη μανα δεν θα το αναπληρωσει με το να ειναι σκυλα πεθερα. Τα πηρα τωρα. Δηλωσε ξεκαθαρα την θεση σου στον συζυγο. Δεν ειναι πραγματα αυτα που λεει

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Με το σύζυγο μου μιλάμε ξεκάθαρα για τα πάντα και του ανοίγω τις σκέψεις μου.Του έχω πει τι πιστευω και για να πω την αλήθεια βγάζω ίσως ένα σκληρό συμπέρασμα γιατί βλέπω πως είναι πληγωμένος απο εκείνη την γυναίκα.Με επηρεάζει αρκετά ο διάλογος μαζί του πάνω σε αυτό το θέμα.Ευτυχώς εκείνος έχει ως παράδειγμα τον πατέρα του και είναι ένας άψογος μπαμπάς:)

Απ'ότι διαπιστώνω δεν είναι όλες οι γυναίκες γεννημένες για να γίνονται μητέρες...Όπως δεν ήτανε καλή μάνα(βέβαια το ''καλός''έχει διαφορετική έννοια,αλλά εγώ συγκρίνω με το γενικά αποδεκτό και αυτό που περιμένουμε απο μια μαμά)έτσι δεν θα είναι και καλή γιαγιά.Μέχρι τώρα δεν έχει φερθεί ποτέ γλυκά στον γιό μου,παραμόνο όταν είναι μπροστά άλλοι!!!:mad:Αναφέρεται σε εκείνον μόνο για να κάνει κάποιο κακόβουλο σχόλιο,όπως πχ όταν γεννήθηκε ο μικρός ''Να πάτε να το κοιτάξατε,δεν το βλέπω και πολύ καλά.Πολύ χλωμό και αδύνατο είναι...''

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Με το σύζυγο μου μιλάμε ξεκάθαρα για τα πάντα και του ανοίγω τις σκέψεις μου.Του έχω πει τι πιστευω και για να πω την αλήθεια βγάζω ίσως ένα σκληρό συμπέρασμα γιατί βλέπω πως είναι πληγωμένος απο εκείνη την γυναίκα.Με επηρεάζει αρκετά ο διάλογος μαζί του πάνω σε αυτό το θέμα.Ευτυχώς εκείνος έχει ως παράδειγμα τον πατέρα του και είναι ένας άψογος μπαμπάς:)

Απ'ότι διαπιστώνω δεν είναι όλες οι γυναίκες γεννημένες για να γίνονται μητέρες...Όπως δεν ήτανε καλή μάνα(βέβαια το ''καλός''έχει διαφορετική έννοια,αλλά εγώ συγκρίνω με το γενικά αποδεκτό και αυτό που περιμένουμε απο μια μαμά)έτσι δεν θα είναι και καλή γιαγιά.Μέχρι τώρα δεν έχει φερθεί ποτέ γλυκά στον γιό μου,παραμόνο όταν είναι μπροστά άλλοι!!!:mad:Αναφέρεται σε εκείνον μόνο για να κάνει κάποιο κακόβουλο σχόλιο,όπως πχ όταν γεννήθηκε ο μικρός ''Να πάτε να το κοιτάξατε,δεν το βλέπω και πολύ καλά.Πολύ χλωμό και αδύνατο είναι...''

Α....βγάζει και χολή για το παιδί?

ΟΚ.

Αρα δοκιμάστηκε και σαν γιαγια.

ΟΚ

Συμφωνώ οτι δεν είναι όλες γυναίκες φτιαγμένες για να γίνουν μάνες.

Μάλλον έχει μεγαλύτερο πρόβλημα άρα ας το λύσει μόνη της .Δεν είναι ανάγκη να σας αναστατώνει.

Link to comment
Share on other sites

To προβλημα δεν ειναι οτι μερικες δεν γεννηθηκαν για να γινουν μανες αλλα οτι εφτασαν μεχρι τα 3 παιδια.

Εχω την εντυπωση οτι η συγκεκριμενη ενδιαφερεται αποκλειστικα για τον εαυτο της και δεν εχει ιδιαιτερα συναισθηματα ουτε για τα παιδια της.

Καλυτερα μακρια οσο το δυνατον και βεβαια ουτε και επισκεπτης.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

παράδεισος ,συμφωνώ απόλυτα!

Βέβαια στην συγκεκριμένη περίπτωση θα έπρεπε ο γιος να μην μιλάει στην μάνα.Ήταν πάντοτε πολύ ανεύθυνη.Παράτησε 3 παιδιά σε ηλικίες 7,6 και 4 ετών!Γυρνούσε όποτε δεν τα πήγαινε καλά με τον εκάστοτε σύντροφο της και ξανάφευγε μόλις έβρισκε τον επόμενο κάνοντας στην καλύτερη περίπτωση ένα τηλεφώνημα στις δυο εβδομάδες να δει τι κάνουν τα παιδιά της.

Δεν ξέρω αν τελικά έχω να κάνω με ένα δυστυχισμένο άτομο η απλώς με μια γυναίκα που δεν μπορεί να κατανοήσει την πραγματική ζωή και ζει στο δικό της παραμύθι...

Σίγουρα δεν θα της επιτρέψω να επέμβει άλλο στη ζωή μας επειδή θυμήθηκε τώρα πως είναι μάνα(διευκρίνηση:δεν έχει επαφές με τα άλλα δυο της παιδιά γιατί δεν θέλουν τα ίδια)

 

 

Και πάνω που θα ρωτούσα...΄

Πάντα λέω ότι όποιος αφήνει ένα γάμο αφήνει και τα παιδιά του....και επιβεβαιώνομαι για άλλη μια φορά...αν εξαιρέσουμε τις περιπτώσεις που ο γάμος πρέπει να διαλυθεί λόγω καταστάσεων...όποιος παρατάει τον άλλο για αρπαχτές παρατάει και τα παιδιά του...

Η σχέση χαλάει και ποτέ δεν αποκαθίσταται...ο άντρας σου δηλαδή τις δίνει ευκαιρίες, το προσπαθεί από ότι βλέπω..αλλά αυτή μια ζωή θα τα χαλάει όλα...και τις ευκαιρίες και την ψυχολογία των παιδιών της..έχει συνηθίσει στις καταστροφές η μαντάμ...

Κάντε την πέρα κορίτσι μου....και πρώτα από όλους ο ίδιος σου ο άντρας...τι ανάγκη την έχει πια?

Τον μεγάλωσε ο πατέρας έχει εσένα τα παιδιά του τον πατέρα του τα αδέρφια του...τι τη θέλει την μέγαιρα?

Διώχτε την από τη ζωή σας...έκανε τις επιλογές της....ας κάνετε και σεις τις δικές σας...αυτή δε θα αλλάξει...έχει πολλά ψυχολογικά...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...