Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τεράστια διαφορά στις τιμές:(


zwza

Recommended Posts

Είμαι σχεδόν 3 ώρες μέσα στο ιντερνετ κάνωντας έρευνα αγοράς για μπομπονιέρες και έχω φρικάρει..

Μα είναι δυνατόν να βρίσκω ένα κουτάκι στο αντορεξ με 1,88 ευρώ χωρίς κουφέτα και στον ναρλή να το βρίσκω 1.25 με κουφέτα??????!!!!

Μα τόση διαφορά βρε κορίτσια? Είναι δυνατόν?

Δείτε το και εσείς:

http://www.adorex.gr/viewimage.php?id=67

και το ιδιο κουτάκι

http://www.narlis.gr/bobonieres_v3.php

Τελικά όλα μα όλα θέλουν πολύ ψάξιμο.

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγώ λέω για βάφτιση τον αύγουστο και έχω ξεκινήσει από τώρα το ψάξιμο, φαντάσου!!και μπαίνω καθημερινά στο ίντερνετ,έτσι και με τα πράγματα του μωρού πριν γεννηθεί. έτσι όμως βρίσκεις καλές τιμές, θα τα κοιτάξω τα site αυτά,μου φαίνονται καλά. αν πας σε κατάστημα θα κουφαθείς με τις τιμές.thanks

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν 3 ώρες μέσα στο ιντερνετ κάνωντας έρευνα αγοράς για μπομπονιέρες και έχω φρικάρει..

Μα είναι δυνατόν να βρίσκω ένα κουτάκι στο αντορεξ με 1,88 ευρώ χωρίς κουφέτα και στον ναρλή να το βρίσκω 1.25 με κουφέτα??????!!!!

Μα τόση διαφορά βρε κορίτσια? Είναι δυνατόν?

Δείτε το και εσείς:

http://www.adorex.gr/viewimage.php?id=67

και το ιδιο κουτάκι

http://www.narlis.gr/bobonieres_v3.php

Τελικά όλα μα όλα θέλουν πολύ ψάξιμο.

 

Καταρχάς αν το προσέξεις καλά δεν ειναι το ίδιο. Έχουν το ίδιο κέντημα επάνω (στο ένα από τα 3 του ναρλή- αυτά πάνε σετ) αλλά κατα τάλλα δεν είναι το ίδιο. Η αντορεξ είναι εισαγωγική εταιρία που μετα πουλά στον ναρλή και σε κάθε άλλο μαγαζί, οπότε απόκλείται το ίδιο ακριβως να πουλείται φθηνότερα. Σίγουρα ο ναρλής τα παίρνει από άλλον εισαγωγέα ο οποίος τα συγκεκρριμένα τα εισάγει φθηνότερα από αυτα του αντορεξ. Εκτός αυτού ενα πολύ μα πολύ σημαντικό είναι το ποσο συχνά ενημερώνεται μαι σελίδα. Της αντορεξ είναι κατάλογος 2009... του ναρλή μπορεί να είναι από πέρισυ. Πολλές φορές υπάρχουν προιοντα σε σελίδες ου ιντερνετ τα οποία έχουν αποσυρθει... έχουν τελειώσει στους εισαγωγείς, και παίρνεις τηλέφωνο να παραγγείλεις και σου λένε δεν έχουμε... πολύ απλά γιατί δεν ενημερώνουν τις σελίδες τους. Δεν διαφημίζω την αντορεξ, αλλά αναφερθηκες σε αυτές τις 2 εταιρίες . Το ίδιο ισχύει για όους τους εισαγωγείς με τα καταστήματα. Και ο ναρλής είναι κατάστημα λιανικής.

.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Ετοιμάζομαι και εγώ για βάφτιση μέσα στο καλοκαίρι δεν έχω ψάξει όμως ακόμα για μπομπονιέρες και τα άλλα σχετικά. Αλήθεια που είναι ο Ναρλής; Εγώ ξέρω κάποια μαγαζιά στην Αγίου Μάρκου, εκεί σκοπεύω να πάει σαν πρώτη ματιά και μετά βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

είναι το κουτάκι που ήθελα να παραγγείλω τηλεφωνικά απο το αντορεξ αλλά ευτυχώς δεν παρηγγειλα, ακόμα στην έρευνα είμαι και στα τηλέφωνα.

Δεν με χαλάει καθόλου που τα κουτάκια διαφοροποιούντε σε κάποιες πολύ μικρές λεπτομέρειες , σημασία για μένα έχει που έχουν 63 ολόκληρα λεπτά διαφορά στη τιμή τους και αν υπολογίσω και τα κουφέτα που θα χρειαστώ στο πρώτο η διαφορά μεγαλώνει ακόμα περισσότερο.

Του Ναρλή η σελίδα απο ότι μου είπαν τηλεφωνικά τώρα φτιάχνετε, άρα οι τιμές είναι φετινές αλλά δεν ρώτησα αν πουλάνε μέσω ιντερνετ γιατί βρίσκεται Καβάλα και είναι σχετικά κοντά μου.

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι σχεδόν 3 ώρες μέσα στο ιντερνετ κάνωντας έρευνα αγοράς για μπομπονιέρες και έχω φρικάρει..

Μα είναι δυνατόν να βρίσκω ένα κουτάκι στο αντορεξ με 1,88 ευρώ χωρίς κουφέτα και στον ναρλή να το βρίσκω 1.25 με κουφέτα??????!!!!

Μα τόση διαφορά βρε κορίτσια? Είναι δυνατόν?

Δείτε το και εσείς:

http://www.adorex.gr/viewimage.php?id=67

και το ιδιο κουτάκι

http://www.narlis.gr/bobonieres_v3.php

Τελικά όλα μα όλα θέλουν πολύ ψάξιμο.

 

Καλέ που την ξετρύπωσες αυτή την νσελίδα με το ναρλή??? Έχω πάθει πλάκα με τις τιμές...

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Το ίδιο διαπίστωσα και εγώ σε σχέση με ναρλή και e-shopgamou. Για περισσότερα πηγαίνετε στο φορουμ βάπτιση/καταστήματα με είδη βάπτισης τα τελευταία ποστς.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ απ τον Ναρλή θέλω να παραγγείλω και μένω Αθήνα. Έστειλα mail με τις απορίες μου, μεταξύ άλλων και αν στέλνει Αθήνα, αλλά με σύνδεσαν με Καϊρο και αναγκάζομαι τώρα να τρέχω να κοιτάζω στα μαγαζιά για φθηνές μπομπό...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια στελνει με κουριερ και ειναι οντως ο πιο φθηνος και πολυ εξυπηρετικος . Εγω τις παρηγγειλα απο εκει με speedex , καπου 20-22 ευρω τα μεταφορικα και πηρα μπομπονιερα με 1,50 ευρω , ενω αλλου ειχε 2 -2,50 η ιδια ακριβως . Την Τεταρτη τις περιμενω . Αφηστε που για Αθηνα θα ειναι πιο φτηνα , γιατι εδω δεν εχει η εταιρια κουριερ καταστημα της και αυτο στοιχιζει , οταν εισαι επαρχια , οπως εγω . Παρηγγειλα κι ενα καλαθι μεγαλο για να τις βαλω μεσα.....15 ευρω στολισμενο . Μεχρι και στην Κυπρο στελνουν.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ απ τον Ναρλή θέλω να παραγγείλω και μένω Αθήνα. Έστειλα mail με τις απορίες μου, μεταξύ άλλων και αν στέλνει Αθήνα, αλλά με σύνδεσαν με Καϊρο και αναγκάζομαι τώρα να τρέχω να κοιτάζω στα μαγαζιά για φθηνές μπομπό...

 

Πάρε τους καλύτερα τηλέφωνο γιατί και εγώ τότε που ενδιαφερόμουν τους είχα στείλει email και δεν μου απάντησαν- Όταν πήγα στο μαγαζί τους και τους ρώτησα γιατί δεν μου απάντησαν, δεν θυμάμαι τι απάντησαν αλλά θυμάμαι πως είχα συμπεράνει πως πρέπει να είναι αρχάριοι με τους υπολογιστές :)

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο διαπίστωσα και εγώ σε σχέση με ναρλή και e-shopgamou. Για περισσότερα πηγαίνετε στο φορουμ βάπτιση/καταστήματα με είδη βάπτισης τα τελευταία ποστς.

 

Βαλε κανενα λινκ καλη μου :-D Που να τρεχουμε ξημερωματα να ψαχνουμε :lol::lol::lol:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ απ τον Ναρλή θέλω να παραγγείλω και μένω Αθήνα. Έστειλα mail με τις απορίες μου, μεταξύ άλλων και αν στέλνει Αθήνα, αλλά με σύνδεσαν με Καϊρο και αναγκάζομαι τώρα να τρέχω να κοιτάζω στα μαγαζιά για φθηνές μπομπό...

 

Και εμενα με εχουν συνδεσει μαζι σου με καιρο.εγω ρωτησα τιμες για κτι φορεματακια

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα με εχουν συνδεσει μαζι σου με καιρο.εγω ρωτησα τιμες για κτι φορεματακια

 

Τι εννοειτε... σας κρεμασε το μαγαζι? Πειτε τα τωρα αν ειναι μην καω :?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα τηλεφωνικά από τον Ναρλή τις μπομπονιέρες για τη βάπτιση της μικρής. Ευγενικότατοι, εξυπηρετικότατοι, άμεσοι και διαλλακτικοί. Τέλη Σεπτέμβρη που θα παραλάβω, θα σας πω αν είναι όλα σούπερ. Πάντως θα πάω και στον Παρίση να δω από περιέργεια πόσο παραπάνω τις έχει. Γιατί χθες πήγα σε γειτονικό κατάστημα με μπομπονιέρες και για κουμπαρά που είδα στο Ναρλή 0,78 μου ζήταγε 1,65! Διπλή τιμή! Έλεος δηλαδή...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα τηλεφωνικά από τον Ναρλή τις μπομπονιέρες για τη βάπτιση της μικρής. Ευγενικότατοι, εξυπηρετικότατοι, άμεσοι και διαλλακτικοί. Τέλη Σεπτέμβρη που θα παραλάβω, θα σας πω αν είναι όλα σούπερ. Πάντως θα πάω και στον Παρίση να δω από περιέργεια πόσο παραπάνω τις έχει. Γιατί χθες πήγα σε γειτονικό κατάστημα με μπομπονιέρες και για κουμπαρά που είδα στο Ναρλή 0,78 μου ζήταγε 1,65! Διπλή τιμή! Έλεος δηλαδή...

 

Τέλη Σεπτέμβρη? κάνουν τόσο πολύ καιρό να παραδώσουν ή εσύ ζήτησες τότε παράδοση?

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου θα μου τα παραδώσει τέλη Σεπτέμβρη διότι η βάπτιση είναι 11 Οκτώβρη. Αν και μου είπε πως τις συγκεκριμενες δεν τις έχει παραλάβει ακόμα. Αργότερα με κάλεσε και μου είπε πως θα τις παραλάβει περίπου 20 Αυγούστου οπότε προλαβαίνει να μου τις φτιάξει. Εξυπηρετικότατοι σας λέω, κάντε ένα τηλέφωνο και θα σας λυθούν οι απορίες.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν 3 ώρες μέσα στο ιντερνετ κάνωντας έρευνα αγοράς για μπομπονιέρες και έχω φρικάρει..

Μα είναι δυνατόν να βρίσκω ένα κουτάκι στο αντορεξ με 1,88 ευρώ χωρίς κουφέτα και στον ναρλή να το βρίσκω 1.25 με κουφέτα??????!!!!

Μα τόση διαφορά βρε κορίτσια? Είναι δυνατόν?

Δείτε το και εσείς:

http://www.adorex.gr/viewimage.php?id=67

και το ιδιο κουτάκι

http://www.narlis.gr/bobonieres_v3.php

Τελικά όλα μα όλα θέλουν πολύ ψάξιμο.

 

εγω εψαχνα να βρω εδω και ενα χρονο κατι βατραχακια τελικα τα βρηκα σε 3 καταστηματα το ενα στην κορινθο μου ειπε 2,30 σκετο χωρις τουλι και κουφετα. στην αθηνα 3.50 παλι χωρις κουφετα και τουλι και τελικα τα εκανα παραγγελεια μεσο ιντερνετ και μου τα εστειλαν απο την θεσσαλονικη μονο 1.80 παλι χωρι κουφετα κτλ. ειναι που θα σε ποιασουν. λες και δεν τα περνουν απο τον ιδιο. τι να πω τελικα καταλαβα οτι θελει μεγαλο ψαξιμο.

ζωη μου ειναι η κορη μου

Link to comment
Share on other sites

οχι απλα δεν μου απαντασησαν στο Mail και δεν ασχοληθηκα παραπερα

 

Εμενα παντως απαντησαν την επομενη μερα.

Οταν τις παραλαβω θα σας πω εντυπωσεις :-D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Τέλη Σεπτέμβρη? κάνουν τόσο πολύ καιρό να παραδώσουν ή εσύ ζήτησες τότε παράδοση?

 

Εγω πηρα τωρα για αρχες Σεπτεμβριου παραδοση :cool:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...