Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ SOS


rena

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Σ'ευχαριστω πολυ kalamaraki ,μηπως ξερεις το inglesina otutto,μονο του χωρις το πορτ μπεμπε και τα αξεσουαρ του ,δηλ.μονο το καροτσι ποσο εχει?Δεν το βρησκω στο babynet oυτε στο Λητω,δεν εχει κυκλοφορησει ακομα Ελλαδα? Αν εχει ερθει πρεπει να αγορασω ολο το ''πακετο''.Σορυ αν σε ζαλιζω αλλα ερωτευτηκα το otutto. :oops::oops:Βρηκα το pegperego switch, το καροτσι μονο του 440ευρω στο Λητω, βασικα γιαυτο ρωταω.

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το inglesina οτουτο έχει 920 το peg perego έχει 750 αλλά και το zippy της inglesina έχει 780

Συγγνώμη, αλλά δεν θεωρείτε αυτές τις τιμές πολύ υψηλές? Νομίζω ότι οι εταιρείες έχουν "ξεφύγει" τελείως... Ένα καροτσάκι για το μωρό θέλουμε να πάρουμε, όχι να αγοράσουμε μοτοσυκλέτα...

Προσωπικά, κι επειδή γέννησα το μωρό καταχείμωνο, τους 3 πρώτους μήνες το έβγαζα βόλτα με μάρσιππο, που βόλευε πολύ εμένα και είναι και χουχουλιάρικο για το μωρό και αργότερα αγόρασα της Chicco το Liteway, που έχει πέντε θέσεις ανάκλισης στην πλάτη (η σήμανσή του είναι από 0 μηνών), έχει ποδόσακκο, είναι ελαφρύ, είναι πολύ μαζεμένο και χωράει να περάσει ανάμεσα σε κάθε είδους εμπόδιο, κλείνει ομπρέλα και πιάνει ελάχιστο χώρο στο πορτμπαγκάζ και έχει μόνο 130 ευρώ. Το αναφέρω λοιπόν εδώ σαν εναλλακτική, για όποια κοπέλα ενδιαφέρεται για μια πιο οικονομική λύση.

EoHCp3.png2Xnpp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστω πολυ kalamaraki ,μηπως ξερεις το inglesina otutto,μονο του χωρις το πορτ μπεμπε και τα αξεσουαρ του ,δηλ.μονο το καροτσι ποσο εχει?Δεν το βρησκω στο babynet oυτε στο Λητω,δεν εχει κυκλοφορησει ακομα Ελλαδα? Αν εχει ερθει πρεπει να αγορασω ολο το ''πακετο''.Σορυ αν σε ζαλιζω αλλα ερωτευτηκα το otutto. :oops::oops:Βρηκα το pegperego switch, το καροτσι μονο του 440ευρω στο Λητω, βασικα γιαυτο ρωταω.

 

Δυστηχώς το inglesina otutto δεν πωλείται χωριστά μόνο του μονο σαν πολυσύστημα. http://www.inglesina.com/en/products/details.php?sectionid=15&itemid=319 Και μένα μου έιχε αρέσει πολύ στην αρχή,είμαι σίγουρη γιατί πήγα και πήρα το zippy system τελικά,αλλά δεν χάνεις κάτι να τους παρεις τηλέφωνο να τους ρωτήσεις είναι πολύ εξυπηρετικοί DIONIC SA

 

13671 ATHENS - 95 ARISTOTELOUS STR. - AXARNAI

Tel. 0030 210 2419582

Fax 0030 210 2404290

[email protected]

 

Link to comment
Share on other sites

Το inglesina οτουτο έχει 920 το peg perego έχει 750 αλλά και το zippy της inglesina έχει 780

Συγγνώμη, αλλά δεν θεωρείτε αυτές τις τιμές πολύ υψηλές? Νομίζω ότι οι εταιρείες έχουν "ξεφύγει" τελείως... Ένα καροτσάκι για το μωρό θέλουμε να πάρουμε, όχι να αγοράσουμε μοτοσυκλέτα...

Προσωπικά, κι επειδή γέννησα το μωρό καταχείμωνο, τους 3 πρώτους μήνες το έβγαζα βόλτα με μάρσιππο, που βόλευε πολύ εμένα και είναι και χουχουλιάρικο για το μωρό και αργότερα αγόρασα της Chicco το Liteway, που έχει πέντε θέσεις ανάκλισης στην πλάτη (η σήμανσή του είναι από 0 μηνών), έχει ποδόσακκο, είναι ελαφρύ, είναι πολύ μαζεμένο και χωράει να περάσει ανάμεσα σε κάθε είδους εμπόδιο, κλείνει ομπρέλα και πιάνει ελάχιστο χώρο στο πορτμπαγκάζ και έχει μόνο 130 ευρώ. Το αναφέρω λοιπόν εδώ σαν εναλλακτική, για όποια κοπέλα ενδιαφέρεται για μια πιο οικονομική λύση.

 

Έχεις απόλυτα δίκιο έχουν ξεφύγει και εγώ έψαχνα κάτι οικονομικό αλλά έίδα ότι χρειάζομαι για τον χ λόγο (που δεν μπορώ να βάλω κούνια ακόμα αν και θα την προτιμούσα) μια καλαθούνα βάλε 150 ευρώ με όλα της τα κομφόρ,χρειάζομαι ένα καρέκλι αμαξιού βάλε 170+50 για την βάση και χρειάζομαι και ενα καρότσι να την βγάλει έως 3 χρονών βάλε αλλά 370 και δεν θέλω και μια τσαντούλα για τα πράγματα της μπέμπας? ε βάλε αλλα 20 ε στο τέλος μας κάνουν στο σύνολο 760 ευρώ!! Ε το πολυσύστημα τα είχε όλα αυτά συν τα αξεσουρ του συν την τσάντα με 780 ευρώ η διαφορά δηλαδη για μένα ήταν 20 ευρώ παραπάνω :D:D Ε και για αυτό τον λόγω το πηρα τελικά, ουτως η άλλως θα τα ξοδευα τα χρήματα

Μονο που τώρα όλα κουμπώνουν στο καρότσι μου και έχω 3 καρότσια ουσιαστικά, ένα με πορτ μπεμπέ για να είναι ξαπλωτή, ένα με το καρέκλι του αμαξιού που κοιτάει εμένα εως τα 13 κιλά της και ένα κανονικό εως να πάει 3 χρονών (αν επιζήσει το καρότσι εως τότε)Δεν ξέρω πραγματικά ταλαντέυτηκα πάρα πολύ για την αγορά αυτή γιατι δεν μου αρεσει να κάνω περιτές αγορές , σπάταλη είμαι αλλά μόνο σε πράγματα που έχω ανάγκη και πιστέυω ότι έπραξα σωστά σύμφωνα με τα δικά μου κριτήρια πάντα :D:D Σορυ για το μεγάλο ποστ :D:D

 

Link to comment
Share on other sites

Κalamaraki Σ'ευχαριστω πολυ για την ενημερωση,ειναι σχετικα νωρις για να ξεκινησω τα ψωνια ,αλλα παιρνουμε ιδεες σιγα σιγα για την μπεμπα μας.Με το καλο να γεννηθει και η δικια σας, εσυ κοντευεις τυχερουλα. :D

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το inglesina οτουτο έχει 920 το peg perego έχει 750 αλλά και το zippy της inglesina έχει 780

Συγγνώμη, αλλά δεν θεωρείτε αυτές τις τιμές πολύ υψηλές? Νομίζω ότι οι εταιρείες έχουν "ξεφύγει" τελείως... Ένα καροτσάκι για το μωρό θέλουμε να πάρουμε, όχι να αγοράσουμε μοτοσυκλέτα...

Προσωπικά, κι επειδή γέννησα το μωρό καταχείμωνο, τους 3 πρώτους μήνες το έβγαζα βόλτα με μάρσιππο, που βόλευε πολύ εμένα και είναι και χουχουλιάρικο για το μωρό και αργότερα αγόρασα της Chicco το Liteway, που έχει πέντε θέσεις ανάκλισης στην πλάτη (η σήμανσή του είναι από 0 μηνών), έχει ποδόσακκο, είναι ελαφρύ, είναι πολύ μαζεμένο και χωράει να περάσει ανάμεσα σε κάθε είδους εμπόδιο, κλείνει ομπρέλα και πιάνει ελάχιστο χώρο στο πορτμπαγκάζ και έχει μόνο 130 ευρώ. Το αναφέρω λοιπόν εδώ σαν εναλλακτική, για όποια κοπέλα ενδιαφέρεται για μια πιο οικονομική λύση.

 

Έχεις απόλυτα δίκιο έχουν ξεφύγει και εγώ έψαχνα κάτι οικονομικό αλλά έίδα ότι χρειάζομαι για τον χ λόγο (που δεν μπορώ να βάλω κούνια ακόμα αν και θα την προτιμούσα) μια καλαθούνα βάλε 150 ευρώ με όλα της τα κομφόρ,χρειάζομαι ένα καρέκλι αμαξιού βάλε 170+50 για την βάση και χρειάζομαι και ενα καρότσι να την βγάλει έως 3 χρονών βάλε αλλά 370 και δεν θέλω και μια τσαντούλα για τα πράγματα της μπέμπας? ε βάλε αλλα 20 ε στο τέλος μας κάνουν στο σύνολο 760 ευρώ!! Ε το πολυσύστημα τα είχε όλα αυτά συν τα αξεσουρ του συν την τσάντα με 780 ευρώ η διαφορά δηλαδη για μένα ήταν 20 ευρώ παραπάνω :D:D Ε και για αυτό τον λόγω το πηρα τελικά, ουτως η άλλως θα τα ξοδευα τα χρήματα

Μονο που τώρα όλα κουμπώνουν στο καρότσι μου και έχω 3 καρότσια ουσιαστικά, ένα με πορτ μπεμπέ για να είναι ξαπλωτή, ένα με το καρέκλι του αμαξιού που κοιτάει εμένα εως τα 13 κιλά της και ένα κανονικό εως να πάει 3 χρονών (αν επιζήσει το καρότσι εως τότε)Δεν ξέρω πραγματικά ταλαντέυτηκα πάρα πολύ για την αγορά αυτή γιατι δεν μου αρεσει να κάνω περιτές αγορές , σπάταλη είμαι αλλά μόνο σε πράγματα που έχω ανάγκη και πιστέυω ότι έπραξα σωστά σύμφωνα με τα δικά μου κριτήρια πάντα :D:D Σορυ για το μεγάλο ποστ :D:D

 

Οφείλω να ομολογήσω ότι εγώ δεν χρησιμοποίησα πορτ μπεμπέ, έβαλα τον μπέμπη στην κούνια του την οποία "στρίμωξα" δίπλα από το κρεβάτι μας βγάζοντας το κομοδίνο.

Επίσης, το καθισματάκι αυτοκινήτου μας το έκανε δώρο ένα στενό συγγενικό πρόσωπο. Μάλιστα, εγώ είχα ζητήσει την απλη version, χωρίς την βάση. Μας πήραν το καθισματάκι με τη βάση, δεν χωρούσε στο αμαξι μας, και δεν την χρησιμοποιησαμε ποτέ. Τσάμπα λεφτά.

Γενικά, με τον άντρα μου είχαμε κάνει έρευνα αγοράς πριν γεννήσω, χωρίς να ψωνίσουμε τίποτα όμως, κι όταν με το καλό γέννησα και συνειδητοποιήσαμε στην πράξη ποιές ήταν οι ανάγκες μας και τι θα μας βόλευε, τότε κάναμε τις αγορές μας. Στην δική μου περίπτωση λοιπόν το πολυσύστημα δεν ήταν απαραίτητο!

Προσωπικά προτείνω σε όλες τις εγκυμονούσες φίλες να μην ψωνίζουν βιαστικά. Επίσης, να δανειζονται κάποια πράγματα από φίλες και συγγενείς. Τα μωρά μεγαλώνουν πολύ γρήγορα και πράγματα που σου φαίνονται τρομερά χρήσιμα τώρα, σε ένα μήνα είναι άχρηστα.

Πάντως, το επαναλαμβάνω, αυτές είναι προτάσεις που κάνω για όσες και όσους θέλουν να βρουν κάτι πιο οικονομικό. Δεν κατακρίνουμε κανένα αν θέλει να πάρει κάτι ακριβότερο για να εξυπηρετηθεί καλύτερα ή για να το ευχαριστηθεί βρε αδελφέ! :D:D

EoHCp3.png2Xnpp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το inglesina οτουτο έχει 920 το peg perego έχει 750 αλλά και το zippy της inglesina έχει 780

Συγγνώμη, αλλά δεν θεωρείτε αυτές τις τιμές πολύ υψηλές? Νομίζω ότι οι εταιρείες έχουν "ξεφύγει" τελείως... Ένα καροτσάκι για το μωρό θέλουμε να πάρουμε, όχι να αγοράσουμε μοτοσυκλέτα...

Προσωπικά, κι επειδή γέννησα το μωρό καταχείμωνο, τους 3 πρώτους μήνες το έβγαζα βόλτα με μάρσιππο, που βόλευε πολύ εμένα και είναι και χουχουλιάρικο για το μωρό και αργότερα αγόρασα της Chicco το Liteway, που έχει πέντε θέσεις ανάκλισης στην πλάτη (η σήμανσή του είναι από 0 μηνών), έχει ποδόσακκο, είναι ελαφρύ, είναι πολύ μαζεμένο και χωράει να περάσει ανάμεσα σε κάθε είδους εμπόδιο, κλείνει ομπρέλα και πιάνει ελάχιστο χώρο στο πορτμπαγκάζ και έχει μόνο 130 ευρώ. Το αναφέρω λοιπόν εδώ σαν εναλλακτική, για όποια κοπέλα ενδιαφέρεται για μια πιο οικονομική λύση.

 

Έχεις απόλυτα δίκιο έχουν ξεφύγει και εγώ έψαχνα κάτι οικονομικό αλλά έίδα ότι χρειάζομαι για τον χ λόγο (που δεν μπορώ να βάλω κούνια ακόμα αν και θα την προτιμούσα) μια καλαθούνα βάλε 150 ευρώ με όλα της τα κομφόρ,χρειάζομαι ένα καρέκλι αμαξιού βάλε 170+50 για την βάση και χρειάζομαι και ενα καρότσι να την βγάλει έως 3 χρονών βάλε αλλά 370 και δεν θέλω και μια τσαντούλα για τα πράγματα της μπέμπας? ε βάλε αλλα 20 ε στο τέλος μας κάνουν στο σύνολο 760 ευρώ!! Ε το πολυσύστημα τα είχε όλα αυτά συν τα αξεσουρ του συν την τσάντα με 780 ευρώ η διαφορά δηλαδη για μένα ήταν 20 ευρώ παραπάνω :D:D Ε και για αυτό τον λόγω το πηρα τελικά, ουτως η άλλως θα τα ξοδευα τα χρήματα

Μονο που τώρα όλα κουμπώνουν στο καρότσι μου και έχω 3 καρότσια ουσιαστικά, ένα με πορτ μπεμπέ για να είναι ξαπλωτή, ένα με το καρέκλι του αμαξιού που κοιτάει εμένα εως τα 13 κιλά της και ένα κανονικό εως να πάει 3 χρονών (αν επιζήσει το καρότσι εως τότε)Δεν ξέρω πραγματικά ταλαντέυτηκα πάρα πολύ για την αγορά αυτή γιατι δεν μου αρεσει να κάνω περιτές αγορές , σπάταλη είμαι αλλά μόνο σε πράγματα που έχω ανάγκη και πιστέυω ότι έπραξα σωστά σύμφωνα με τα δικά μου κριτήρια πάντα :D:D Σορυ για το μεγάλο ποστ :D:D

 

Οφείλω να ομολογήσω ότι εγώ δεν χρησιμοποίησα πορτ μπεμπέ, έβαλα τον μπέμπη στην κούνια του την οποία "στρίμωξα" δίπλα από το κρεβάτι μας βγάζοντας το κομοδίνο.

Επίσης, το καθισματάκι αυτοκινήτου μας το έκανε δώρο ένα στενό συγγενικό πρόσωπο. Μάλιστα, εγώ είχα ζητήσει την απλη version, χωρίς την βάση. Μας πήραν το καθισματάκι με τη βάση, δεν χωρούσε στο αμαξι μας, και δεν την χρησιμοποιησαμε ποτέ. Τσάμπα λεφτά.

Γενικά, με τον άντρα μου είχαμε κάνει έρευνα αγοράς πριν γεννήσω, χωρίς να ψωνίσουμε τίποτα όμως, κι όταν με το καλό γέννησα και συνειδητοποιήσαμε στην πράξη ποιές ήταν οι ανάγκες μας και τι θα μας βόλευε, τότε κάναμε τις αγορές μας. Στην δική μου περίπτωση λοιπόν το πολυσύστημα δεν ήταν απαραίτητο!

Προσωπικά προτείνω σε όλες τις εγκυμονούσες φίλες να μην ψωνίζουν βιαστικά. Επίσης, να δανειζονται κάποια πράγματα από φίλες και συγγενείς. Τα μωρά μεγαλώνουν πολύ γρήγορα και πράγματα που σου φαίνονται τρομερά χρήσιμα τώρα, σε ένα μήνα είναι άχρηστα.

Πάντως, το επαναλαμβάνω, αυτές είναι προτάσεις που κάνω για όσες και όσους θέλουν να βρουν κάτι πιο οικονομικό. Δεν κατακρίνουμε κανένα αν θέλει να πάρει κάτι ακριβότερο για να εξυπηρετηθεί καλύτερα ή για να το ευχαριστηθεί βρε αδελφέ! :D:D

 

Αυτό είναι το μαμώτο της υπόθεσης εμείς δεν έχουμε από πουθενά να δανειστούμε κάτι από όλα αυτά! Και πες με ανάποδη δεν ήθελα κανείς να μπλεχτεί με τις αγορές αυτές παρά μόνο εγώ και ο αντρούλης μου γιατί στην τελική θα πάρω κάτι που βολεύει εμένα οχι τους άλλους ας πούμε η πεθερά μου είπε να μας πάρει το καρότσι αλλά ήθελε να μας πάρει το peg perego που δεν βόλευε εμένα γιατί το κλείσιμό του έίναι μανούρα και είναι κατά πολύ βαρύτερο από αυτό που είχα διαλέξει εε...... :D:D οπώτε το πήραμε μόνοι μας για να διαλέξουμε και ότι θέλαμε εμεις.Επίσης η θεία μου πήγε και μου πήρε χωρίς να με ρωτήσει ένα ρηλάξ πολυ βαρύ και φορτωμένο με μπιχλιμπίδια, εμένα δεν μου άρεσε καθόλου και τώρα έχω πίστωση σε αυτό το μαγαζί 110 ευρώ.... Δεν θέλω να έχω πίστωσει σε 2-3 μαγαζιά που θα μου πάρουν διάφορα και να πρέπει να πάρω κατί σώνει και καλά.Προτιμώ τα κύρια πράγματα της μπέμπας να τα ψωνίσουμε εμείς.

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το μαμώτο της υπόθεσης εμείς δεν έχουμε από πουθενά να δανειστούμε κάτι από όλα αυτά! Και πες με ανάποδη δεν ήθελα κανείς να μπλεχτεί με τις αγορές αυτές παρά μόνο εγώ και ο αντρούλης μου γιατί στην τελική θα πάρω κάτι που βολεύει εμένα οχι τους άλλους ας πούμε η πεθερά μου είπε να μας πάρει το καρότσι αλλά ήθελε να μας πάρει το peg perego που δεν βόλευε εμένα γιατί το κλείσιμό του έίναι μανούρα και είναι κατά πολύ βαρύτερο από αυτό που είχα διαλέξει εε...... :D:D οπώτε το πήραμε μόνοι μας για να διαλέξουμε και ότι θέλαμε εμεις.Επίσης η θεία μου πήγε και μου πήρε χωρίς να με ρωτήσει ένα ρηλάξ πολυ βαρύ και φορτωμένο με μπιχλιμπίδια, εμένα δεν μου άρεσε καθόλου και τώρα έχω πίστωση σε αυτό το μαγαζί 110 ευρώ.... Δεν θέλω να έχω πίστωσει σε 2-3 μαγαζιά που θα μου πάρουν διάφορα και να πρέπει να πάρω κατί σώνει και καλά.Προτιμώ τα κύρια πράγματα της μπέμπας να τα ψωνίσουμε εμείς.

 

γι'αυτο κι εγω πηγα κι εκανα λιστα δωρων απο 1 μαγαζι και διαλεξα αυτα που ηθελα και μου τα πηραν. :wink:

γιατι να τρεχ μετα να αλλαζω το καθε τι????

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω χρειαζομαι τη βοηθεια σας και τα φωτα σας!!!!

 

Τωρα που θα παμε διακοπες, εχουμε 1 καροτσι. Και σκεφτομαι μηπως θα επρεπε να αγορασω αλλο ενα (στυλ μπαστουνι και ελαφρυ) για τη μεγαλη μας.

Γιατι?

Αν παμε βολτα το βραδυ που θα καθησει αν θελει να κοιμηθει?

Αν κουραστει?

Ομως το σκεφτομαι και εδω θελω τη βοηθεια σας!

Αν δεν κατσει ποτε.......θα το κουβαλαω??? :shock:

Δεν θα ειναι και ιδιαιτερα ευκολο!

 

Εκτος αν εχετε να μου προτεινετε κατι που δεν εχω σκεφτει!!!! :?:idea:

 

 

Εμεις πάμε βόλτα με δυο καρότσια γιατί την έχουμε πατήσει. Κουράζοταν η μεγάλη (ζηλευει που βλέπει και το αλλο καρότσι) και τελικα την παιρναμε αγκαλια. Ετσι καλυτερα να εχουμε να κουβαλαμε δυο καροτσια παρα να πηγαινουμε αγκαλιτσα. Το μονο κακο ειναι οτι καροτσι - μπαστουνι που να ξαπλωνει βρηκαμε μονο της chicco το οποιο κοστιζει 100€. (Δεν ειναι και λιγα αν το αγορασεις μονο και μονο για το αν κουραστει και αν νυσταξει)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Το αγοράκι μου είναι 45 ημερών και δεν του πολυαρέσει να κοιμάται στην κούνια του (μάλλον τη βρίσκει μεγάλη). Επειδή δεν θέλω να κοιμάται το βράδι στο ριλάξ, προτιμώ να τον βάζω να κοιμάται στο καρότσι. Έχω το CT03 της Chicco. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μου φαίνεται πολύ άνετο. Η πλάτη είναι σκληρή και μπορείς να νιώσεις το ανάγλυφο του σκελετού όταν το πιέζεις. Ξέρετε κάποια λύση ή αν υπάρχουν ειδικά στρωματάκια για καρότσια;

 

Ευχαριστώ

 

ηθελα ενα στρωματακι για το πορτ μπεμπε του μικρου γιατι ηταν σκληρο και για καποιο διαστημα τον κοιμιζα εκει και βρήκα στο λητω. το ειχα δοκιμασει και στο καροτσι, σε καποια εξοδο και ταιριαζε. αλλα ειναι ταλαιπωρια το καροτσι. σιγουρα δεν τον ενοχλει κατι αλλο; τον δικο δεν τον ενοχλουσε το κρεβατακι αλλα η πάντα(ετσι νομιζω οτι το λενε αυτο το μαξιλαρι που βαζουν γυρω γυρω στα καγκελα) γιατ του εκοβε τον αερα. καλοκαιρινος και ο Θωμακος μου.

5Ikbp3.png

as1cCDx0g411210MTA5bGR8MjIzOTM5ZHxpIHN0YWxpdHNhIG1hcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να πω για το Peg Perego Pliko P3 ότι το κλείσιμο του είναι πανευκολάρα , απλά τα ζώα οι πωλητές δεν ξερουν να το δείξουν σωστα...

 

Εγώ πλέον το ανοίγω και το κλείνω με το ένα μόνο χέρι , στο άλλο κρατάω τον μπέμπη και όταν το κλείνω με το ίδιο χέρι το ρίχνω στο πορτ μπαγκαζ.

 

Να πω επίσης ότι όταν κλείνει χωράει άνετα στο πορτ μπαγκάζ ακόμα στο Saxo της γυναίκας μου και περισεύει και απλετος χώρος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalamaraki έγραψε

"...δεν ήθελα κανείς να μπλεχτεί με τις αγορές αυτές παρά μόνο εγώ και ο αντρούλης μου γιατί στην τελική θα πάρω κάτι που βολεύει εμένα οχι τους άλλους"

 

Συμφωνώ απολύτως, οι αποφάσεις αυτές καλό είναι να παίρνονται από το ζευγάρι!

Μία τελευταία παρατήρηση που έχω να κάνω για τις τιμές των καροτσιών, είναι ότι στα συνοικιακά καταστήματα, αν πληρώσεις μετρητοίς, κατά κανόνα έχεις μία γενναία έκπτωση, που φυσικά δεν την κάνουν καταστήματα τύπου ΛΗΤΩ.

Ψάξτε το!!! :lol:

EoHCp3.png2Xnpp3.png
Link to comment
Share on other sites

kalamaraki Τελικα παραγγειλα το otutto της inglesina. :D

 

Πολύ χαίρομαι πιστεύω θα μέινεις ικανοποιημένη απο το πόσο ευκολα ανοιγοκλείνει και το πόσο ελαφρύ είναι θα το λεώ συνέχειαααααααα (ούτε αντιπρώσοπος να ήμουν χεχε κανονικά πρέπει να με πληρώνουν όπου σταθώ και βρεθώ αυτό λεω) Μου έιχαν φάει τα αυτιά όλοι τους να πάρεις peg perego είναι τα καλύτερα και τα ανθεκτικότερα και τα ποιο όμορφα (σε αυτό ισως να συμφωνήσω έχουν ποιο ωραίους συνδυασμούς πιστεύω) και όταν πήγα πρώτη φορά στο κατάστημα τρώω μια απογοήτευση με το δύσκολο της υπόθεσης να το χειριστώ και να το κουβαλάω... ε μετά πήρε το μάτι μου τα inglesina LOVE AT FIRST SIGHT (δεν έχω ενθουσιαστεί ποτέ τόσο πολύ με αγορά που έχω κάνει) 9,2kgr με το καρότσι πάνω του!!! Με το καρέκλι αυτοκινήτου μόνο 9,5kgr και με την καλαθούνα 10,8kgr μόνο!!!!! Σε σχέση με άλλα πούπουλο! Εγώ αυτό ερωτεύτηκα εξαρχής το ελαφρύ και το πανεύκολο της υπόθεσης να ανοιγοκλείνει στην στιγμή μονο με το ένα χέρι. Και έκανα πολλά τεστ πάνω στης κουμπάρας μου το peg perego και της κουνιάδας μουκαι η μόνη διαφορά για μένα τουλάχιστον τα 80 ευρώ παραπάνω της inglesina αλλά χαλάλι γιατί της peg perego 104 εκ το δικό μου 99 εε... χαλάλι για την μέση μου και για την ευκολία μου να το βάζω μονη μου στο πορτ μπαγκάζ. Α πήρες το auto kit? επειδή εγώ θα την μεταφέρω με την καλαθούνα στο αμάξι και όχι με το καρέκλι το πρώτο καιρό πήρα και το auto kit για να είμαστε κομπλέ! Το μόνο εξτρά έξοδο που έκανα ήταν αυτό

 

Link to comment
Share on other sites

Tα παραγγειλα ολα,και το πορτ μπεμπε και το auto kit και το καθισμα του καροτσιου 3 σε 1 δηλ.Α και την τσαντα μην τη ξεχασω :lol: Ειμαι Χανια και επειδη θα ερθουν απο Ιταλια το πιθανοτερο,θα τα εχω τελος Σεπτεμβρη.Γενναω αρχες Νοεμβρη οποτε εχω καιρο.Τωρα θα ασχοληθω με τα του δωματιου. :D Παντως εμεινα κατενθουσιασμενη με την αγορα και την ποιοτητα,χαλαλι τα λεφτα. :D

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορεί κάποιος να μου πει αν στο πορτ μπεμπέ της MacLaren (αυτό του MX3) μπορούμε -και από πού να τα πάρουμε?- λουράκια για να κρατούν το μωρό σταθερό? Ευχαριστώ...

27 μηνών ο πρώτος, 9 μηνών ο δεύτερος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λοιπόν επειδή βλέπω πως έχετε κάνει διατριβή στο θέμα θα σας περιγράψω τι ακριβώς θέλω ώστε να με συμβουλέψετε τι να πάρω.Θέλω ένα κάρότσι που κλείνοντας να καταλαμβάνει μικρό χώρο, ώστε να χωρά άνετα στο πορτμπαγκάζ. Να κλείνει εύκολα και να είναι ελαφρύ, να ξαπλώνει εντελώς, ώστε να διευκολύνει τον ύπνο του μικρού, και η πλάτη του να είναι σταθερή - σκληρή. Έχουμε καρότσι από το πρώτο μας παιδάκι αλλά είναι τεραστίων διαστάσεων και δεν εξυπηρετεί για τις διακοπές. Τέλος εννοείται πως δεν θέλουμε να ξοδέψουμε μια περιουσία.

.pngec95dae21f.png
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι αρκετοί απορείτε με τις τιμές που έχουν τα καρότσια στην ελληνική αγορά, θέλω να τονίσω ότι δεν φταίνε αποκλειστικά οι εταιρείες αλλά και τα ελληνικά πολυκαταστήματα.

Επειδή έχω συνηθίσει να κάνω τις αγορές μου μέσω ιντερνετ, όταν χρειάστηκε να αγοράσουμε ένα πολυκαρότσι για την μπέμπα μας και ξενέρωσα με την κατάσταση στην αγορά στράφηκα σε ξένα on-line shops. Έτσι βρήκαμε το site bimbomarket.it, απ'όπου αγοράσαμε το peg perego pliko p3 modular system tri-fix στην τιμή των 509 ευρώ, όταν στην Ελλάδα είχε νομίζω γύρω στα 700 ή λίγο πιο πάνω. Επειδή η Ελλάδα δεν είναι στις default χώρες που κάνουν αποστολές, αναγκαστήκαμε και συνεννοηθήκαμε με email με τους ανθρώπους και μας το έστειλαν με TNT courier κατ'οικον με επιβάρυνση 70 ευρώ.

Αντίστοιχα χαμηλές τιμές έχουν και για πολλά άλλα καρότσια, ιδίως ιταλών κατασκευαστών (που είναι και οι περισσότεροι). Ρίξτε μια ματιά. Είναι κρίμα, οι Έλληνες μεταπωλητές να μας εκμεταλλεύονται έτσι.

Τη μυτούλα την πήρε από τον μπαμπά (Δυστυχώς:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή βλέπω πως έχετε κάνει διατριβή στο θέμα θα σας περιγράψω τι ακριβώς θέλω ώστε να με συμβουλέψετε τι να πάρω.Θέλω ένα κάρότσι που κλείνοντας να καταλαμβάνει μικρό χώρο, ώστε να χωρά άνετα στο πορτμπαγκάζ. Να κλείνει εύκολα και να είναι ελαφρύ, να ξαπλώνει εντελώς, ώστε να διευκολύνει τον ύπνο του μικρού, και η πλάτη του να είναι σταθερή - σκληρή. Έχουμε καρότσι από το πρώτο μας παιδάκι αλλά είναι τεραστίων διαστάσεων και δεν εξυπηρετεί για τις διακοπές. Τέλος εννοείται πως δεν θέλουμε να ξοδέψουμε μια περιουσία.

Να μην τα ξαναγράφω δες εδώ -όχι μόνο τα δικά μου, δες και τα επόμενα για άλλες απόψεις

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?p=184599&highlight=#184599

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μήπως μπορείτε να μου πείτε ποια είναι η διαφορά ανάμεσα στο inglesina zippy και στο inglesina ottuto? Εκεί που είχα καταλήξει στο perego εχθές που πήγα και είδα το zippy εντυπωσιάστηκα από το εύκολο κλείσιμο. Το ottuto όμως δεν το είχαν... Γιατί έχουν περίπου διακόσια ευρώ διαφορά στην τιμή????

Και κάτι άλλο... Διάβασα τις διαστάσεις του πορτ μπεμπέ και μου φάνηκε μικρό σε σχέση με chicco και perego. Θα με ενδιέφερε να μπαίνει μέχρι και τριών μηνών τουλάχιστον (αν όχι και παραπάνω)... Περιμένω τις απόψεις σας!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...