Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΠΙΝΑΤΕ;


Marmota

Recommended Posts

λοιπον.... κ εγω εχω δοκιμασει, το γαλα μου!! να μην ξερω τι γευση εχει το μωρο μου οταν το πινει? :D:D μια χαρα γαλα ειναι!!! απο τις σκονες :evil: πολυ καλυτερη γευση εχει!!!

μαλιστα περα την πλακα!! το εχω δοκιμασει πολλες φορες για να δω αν αλλαζει η γευση, αναλογα με τις τροφες που τρωω εγω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω δεν το χω δοκιμασει γιατι δε μου αρεσει το γαλα αμα εβγαζα τπτ σε κοκα κολα θα το δοκιμαζα ευχαριστως θα δινα και σε ολους.

 

Τετοιους καταρρακτες φανταζομουν οταν αντλουσα θυμαμαι το χε σα συμβουλη η felinidoc χχαχα

Link to comment
Share on other sites

Κλαψ.Μονο εγω δεν το χω δοκιμασει? Ο αντρας μου δοκιμασε και μου ειπε οτι γλυκιζει,αλλα η αληθεια ειναι οτι ακομα δισταζω να δω πως ειναι. Θα δοκιμασω ομως καποια στιγμη. Αλλα οσο καλυτερο και να ναι απο της αγελαδας μου ρχεται καπως στη σκεψη οτι θα πιω. Αυτο για τον καφε δεν το χα σκεφτει. Να μην παιρνω και τζαμπα τα νουνου. χεχε :shock:

Link to comment
Share on other sites

Χρειάστηκε να αντλήσω 90 λίτρα γάλα, κάποιες φορές έμενε στο μπουκάλι και λυπόμουν να το πετάξω, οπότε το έπινα ή το έδινα να το πιει κάποιος άλλος.

 

Το μητρικό γάλα έχει χρησιμοποιηθεί θεραπευτικά σε ενήλικες που ήταν βαριά άρωστοι και δεν μπορούσαν να δεχθούν κανενός είδους τροφή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν και δεν θα επρεπε να γραφω σε αυτη την ενοτητα αφου δεν εκανα προσπαθεια για θηλασμο :?:( . εγω δεν δοκιμασα γιατι δεν πινω γαλα. ο αντρας μου που δοκιμασε του αρεσε πολυ :) και στα δυο παιδια απο 20 μερες προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα :( (ντρεπομαι γιατι καταλαβα οτι αν ηθελα θα τα καταφερνα :? ).

Link to comment
Share on other sites

Αγλαια, χρυση μου κοπελα, ηρθα να σου πω αντιο. Φεύγω από αυτο το φόρουμ γιατι μου διέλυσαν την αξιοπρεπια μου. Ο Θεος να σε εχει καλα και σενα και την οικογενεια σου.

Προς τις μανουλες τις καλες που μου δωσανε τις συμβουλες τους εχω να πω ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ, ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και να χαιρεστε τις οικογενειες σας!!

ΑΝΤΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάστηκε να αντλήσω 90 λίτρα γάλα, κάποιες φορές έμενε στο μπουκάλι και λυπόμουν να το πετάξω, οπότε το έπινα ή το έδινα να το πιει κάποιος άλλος.

 

Το μητρικό γάλα έχει χρησιμοποιηθεί θεραπευτικά σε ενήλικες που ήταν βαριά άρωστοι και δεν μπορούσαν να δεχθούν κανενός είδους τροφή.

εκανα αμυγδαλεκτομη την παρασκευη και δεν μπορω ακομη να φαω,λογω πονου...το πιστευεις οτι ειπα...αχ να ειχα λιγο γαλα,μπορει να βοηθουσε;;;
Link to comment
Share on other sites

Χρειάστηκε να αντλήσω 90 λίτρα γάλα, κάποιες φορές έμενε στο μπουκάλι και λυπόμουν να το πετάξω, οπότε το έπινα ή το έδινα να το πιει κάποιος άλλος.

 

Το μητρικό γάλα έχει χρησιμοποιηθεί θεραπευτικά σε ενήλικες που ήταν βαριά άρωστοι και δεν μπορούσαν να δεχθούν κανενός είδους τροφή.

εκανα αμυγδαλεκτομη την παρασκευη και δεν μπορω ακομη να φαω,λογω πονου...το πιστευεις οτι ειπα...αχ να ειχα λιγο γαλα,μπορει να βοηθουσε;;;

 

Περαστικά Αθηνά!

Θα βοηθούσε! :wink:

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως έκανα τη μεγαλύτερη βλακεία που υπάρχει!!! Είχα αποψύξει γάλα και το είχα αφήσει 2 μέρες στο ψυγείο γιατί δεν χρειάστηκε τελικά και λέω πριν το πετάξω ας το δοκιμάσω. Και ήταν ξυνισμένο :lol::lol::lol: Στην αρχή λέω πω πω χάλια είναι πώς το πίνει; και μετά το συνειδητοποίησα :oops::oops:

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγλαια, χρυση μου κοπελα, ηρθα να σου πω αντιο. Φεύγω από αυτο το φόρουμ γιατι μου διέλυσαν την αξιοπρεπια μου.

ΑΝΤΙΟ.

 

σου διελυσε ενα φορουμ την αξιοπρεπεια σου?? :?

 

το χω ξαναπει οτι δε βαριεμαι ποτε σ αυτο το φορουμ???

Link to comment
Share on other sites

και εγω ειχα δοκιμασει ...

μια χαρα μου φανηκε

και αν το ειχα σκεφτει πιο νωρις δεν θα ειχα πεταξει 2-3 μπουκαλακια που ειχα μαζεψει στην αρχη που ειχα υπερπαραγωγη...

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω οτι φυσικά το εχω δοκιμάσε και ειναι ...νεκταρ :D Πεντανόστιμο καμια σχεση με την αηδία το αγελαδινό γαλα (μπλιαχ) .

Δοκιμάζω παντα πριν δωσω κατι στο μωρό μου :D

κι εγώ το ίδιο!

lN4Kp3.png6tK9p2.png
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω οτι φυσικά το εχω δοκιμάσε και ειναι ...νεκταρ :D Πεντανόστιμο καμια σχεση με την αηδία το αγελαδινό γαλα (μπλιαχ) .

Δοκιμάζω παντα πριν δωσω κατι στο μωρό μου :D

κι εγώ το ίδιο!

εμενα δεν μου αρεσε καθολου παντως...απορω πως το επινε ο Μαριος 2 ολοκληρα χρονια κι ακομα το ζηταει... :roll::lol:
Link to comment
Share on other sites

Αγλαια, χρυση μου κοπελα, ηρθα να σου πω αντιο. Φεύγω από αυτο το φόρουμ γιατι μου διέλυσαν την αξιοπρεπια μου.

ΑΝΤΙΟ.

 

σου διελυσε ενα φορουμ την αξιοπρεπεια σου?? :?

 

το χω ξαναπει οτι δε βαριεμαι ποτε σ αυτο το φορουμ???

συμφωνώ...

 

στο θέμα μας τώρα!

 

Ναι! έχω δοκιμάζει και όντως γλυκίζει και είναι πολύ ελαφρύ!

το φρέσκο είναι ωραίο... το αποψυγμένο είναι κάπως... ειδικά όταν το δοκίμασα όταν ήταν ακόμη παγωμένο... μπλιαχ!

 

Αλήθεια, γιατί να σιχαθώ να το δοκιμάσω; επειδή βγαίνει από μέσα μου;

δεν είναι και μύξα! τροφή είναι! και μάλιστα η μοναδική που εμπιστευομαι για τον μονάκριβό μου! για όλες τις άλλες έχω τις αμφιβολίες μου!

 

Ακόμη και ο άντρας μου που ήταν διστακτικός με την περιοχή γενικότερα...

όταν έστω και από λάθος δοκίμασε... γλειφότανε! και έχει να το λέει!!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Το'χω δοκιμάσει και'γω μερικές σταγόνες φυσικά κ ήταν γλυκό αυτό δεν σημαίνει όμως ότι θα έδινα σε άλλους να πιουν ή θα το χρησιμοποιούσα στην μαγειρική μου

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας μου είχε "φαγωθεί" να δοκιμάσει την πρώτη φορά που άντλησα για να αποσυμφορήσω (ημερών ο μπουμπούκος) και μόλις ήπιε 2 γουλιές μου είπε ότι είναι τέλειο! Καλύτερο κι από το ζαχαρούχο :-D. Τότε δοκίμασα κι εγώ και όντως μου άρεσε πολύ.

Την τελευταία φορά που άντλησα (5 μηνών ο μπουμπούκος) για να το δώσει η μαμά μου με μπιμπερό, το μωρό αρνήθηκε πεισματικά να το πιεί. Το ξαναδοκίμασα και μου φάνηκε πιο "πλούσια" η γεύση του. Πεντανόστημο πάλι!

Το αποψυγμένο δεν μπορούσαν να το καταπιώ με τίποτα! Σαν να είχε οξειδωθεί...!:?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...