Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

προτοτυπη ιδεα για γλυκο βαφτισης


Μωρουλινι

Recommended Posts

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν αν θες και στο σάιτ

http://chocolategraphics.gr/Products.aspx?category=11

Έχει πολύ ωραίες πλάκες σοκαλάτας καθώς και γλειφιτζούρια με σοκολάτα με διάφορα λογάκια πάνω χαραγμένα. Εγώ έκανα στην βάφτιση της μικρής μου τέτοια και πραγματικά όλοι καταενθουσιάστηκαν γιατί δεν είχαν ξαναδεί κάτι παρόμοιο. Πέραν του ότι ήταν πεντανόστιμα..

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!ΜΕ ΛΕΝΕ ΔΩΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΠΤΙΣΩ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΓΕΝΑΡΗ.ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ SITE ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΕΣ ΟΙ ΠΛΑΚΕΣ ΣΟΚΟΛΑΤΑΣ .ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΣΟ ΕΙΧΕ Η ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Επίσης πολυ ωραίο ειναι το μαλλί της γριας. Ειναι για ολες τις εποχές δεν λερωνεσε και δεν σε λιγώνει.

 

Καλημέρα... ξέρω πως είναι αργά, αλλά πολλές μανούλες μου ζητήσατε μαλλί της γριάς για την βάπτιση των παιδιών τους.. Εγω δεν μπορώ να εξυπηρετήσω αλλά μπορώ να σας πω ότι το lidl θα έχει οικιακή συσκευή για μαλλί της γριάς την επόμενη εβδομάδα...

Δείτε εδω...

 

Συσκευη για μαλλι της γριάς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως κι εγώ, επειδή δεν θέλω να κόψουμε τούρτα στο τραπέζι, σκέφτομαι να έχω πιατέλες με διάφορα κωκάκια, σουδάκια, εκλεράκια, μιλφέιάκια κ.λ.π. σε κάθε τραπέζι και όποιος θέλει τρώει. Προσωπικά ποτέ δεν τρώω τις τούρτες και γάμους και βαπτίσεις αλλά λυπάμαι να΄βλέπω το κομμάτι μου στο πιάτο και στα πιάτα των άλλων και να ξέρω οτι θα τα πετάξουν. Με τις πιατέλες νομίζω οτι όποιος θέλει θα φάει 2 γλυκά και άλλος κανένα.

67d6bea5bf.png
Link to comment
Share on other sites

Από που πήρες το μαλλι eva27?

Μου έφτιαξαν τραπέζι ευχών, με μαλλί της γριας, ζαχαρωτά, γλυφιτζούρια και βιβλίο ευχών και τον ανάλογο στολισμό με το θέμα που είχαμε διαλέξει στην τιμή των 120ευρώ.Νομίζω πως ήταν πολύ καλή τιμή, δεν ασχολήθηκα καθόλου και ενθουσιάστηκαν όλοι.Γι αυτό δεν ξέρω πόσο ακριβως κοστίζουν οι μπάλες, όμως μπορώ να τους ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γεια σας κορίτσια είμαι καινούργια στο site. ψάχνω κι εγώ γλυκά .Είμαι από Κύπρο. Ρώτησα σε 2 ζαχαροπλαστεία για βαζακια και μου είπανε 7 Εuro το ένα !!!! που τα πουλανε 1 euro kai 2,50 ? μήπως ξέρετε εαν τα στέλνουν Κύπρο? μάλλον όχι ε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα!

μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει??? Ψαχνω να βρω ζαχαροπλαστείο ή εστω μια φωτογραφια μεσω internet που να εχει για τουρτα με εναν βατραχο με το στεμμα του.!!!!! ειναι για βαπτιση :roll:

 

MΠΕΓΝΗΣ CATERING

a0emy25qixu8hjtz.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... ξέρω πως είναι αργά, αλλά πολλές μανούλες μου ζητήσατε μαλλί της γριάς για την βάπτιση των παιδιών τους.. Εγω δεν μπορώ να εξυπηρετήσω αλλά μπορώ να σας πω ότι το lidl θα έχει οικιακή συσκευή για μαλλί της γριάς την επόμενη εβδομάδα...

Δείτε εδω...

 

Συσκευη για μαλλι της γριάς

 

Αχ βρε κοριτσι να'σαι καλα. Ποτε το φερνει γιατι δεν ειδα τιποτα... Ειμαι στραβη? Σ'ευχαριστω προκαταβολικα!

a0emy25qixu8hjtz.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσι να'σαι καλα. Ποτε το φερνει γιατι δεν ειδα τιποτα... Ειμαι στραβη? Σ'ευχαριστω προκαταβολικα!

totastath το μήνυμα για την συσκευή μαλλιού της γριάς είναι παλιό.;)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά σκεφτόμουνα αντι για ένα γλυκό σε βάζο όπως προφιτερόλ κτλ. να έχω μια ποικιλία μικρότερων γλυκών π.χ. κωκάκια, νεγράκια κτλ. και πλαστικά πιατάκια και να παίρνει ο καθένας ότι θέλει. Από κόστος δεν ξέρω αν θα στοιχίσει λιγότερο ανα άτομο σε σχέση με το 1.30 που χρεώνουν για το ατομικό βαζάκι.

Έχετε κάνει κάτι τέτοιο?

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

http://www.pixmania.gr/gr/gr/624973/art/tefal/ic-ai-oanaoeao-o-iaeeeiy.html

 

http://www.candyworld.gr/EN/ChildrenParties.aspx

 

Σε μια πρόχειρη αναζήτηση βρήκα αυτά τα δύο.. εγώ προσωπικά τη μηχανή θα τη δανειστώ απο γνωστή μου και τα ηλικά απο μεγαλό κατάστημα χονδρικής πώλησης της Θεσσαλονίκης!!

EwCip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

καλησπερα κοριτσια.ειμαι και εγω νεο μελος και εχω το ιδιο προβλημα.ο μπεμπης μου ειναι 8 μηνων και τον βαπτιζουμε Σεπτεμβρη και δεν ξερω τι γλυκακια να βαλω.καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

εγω ειχα κανει για γλυκο μπισκοτακι baby cookies σς μεγαλο μεγεθος στα χρωματα τη βαγτισης και ηραν απο αμυγδαλοπαστα. σαν προσκλητηριο μοιρασα σοκολατες με το κειμενο τηςε βαφτισης.

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...