Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Έντονη φαγούρα με κίτρινα υγρά


Recommended Posts

17 ως τώρα...! :evil: Και τρώω και υγιεινά, χωρίς υπερβολές... Αυτή η παλιοακινησία με καταστρέφει. Εγώ αν δε χτυπηθώ στο γυμναστήριο δεν καίω τίποτα. Πέρσι που με παρακολουθούσε διαιτολόγος, της είχα ζητήσει το πιο αυστηρό πρόγραμμα και στο τέλος μου είπε πως έχω μεταβολισμό 50άρας!!! :shock:

Ούτε εγώ τρώω πολύ κρέας Πελαγίτσα, δε μ΄αρέσει. Μόνο μπιφτέκια και μπριζόλες. Αλλά παίρνω σίδηρο από άλλες τροφές. Τρώω πολλά λαχανικά, μου αρέσουν τα βραστά αυγά, οι φακές κλπ. Κάνε κάτι, για να μην έχεις πρόβλημα μετά. Πρέπει να΄χεις δυνάμεις, κοντεύεις με το καλό!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 463
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Mωρε και εγω τρωω φακες , λαχανικα τωρα που ειπες λαχανικα θα βρασω πατζαρια για αυριο, και μενα μου αρεσουν τα βραστα αυγα επισης το σπανακι , δεν ειμαι δυσκολη στο φαγητο ευτηχως. :P:P

 

 

Θηλαζες τον Αντωνακι :?:

Link to comment
Share on other sites

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. Ούτε εγώ τρώω συκώτι και κόκκινο κρέας και ο χυμός πορτοκάλι που βοηθάει την πρόσληψη σιδήρου, μου΄χουν πει να τον κόψω... Καλά κρασιά!

Μήπως δε σε βοηθάει ο σίδηρος που παίρνεις Πελαγίτσα? Το συζήτησες με τον γιατρό σου?

Ο Αντωνάκης ήπιε από το δικό μου γάλα 3 μήνες. Είχαμε πρόβλημα στον θηλασμό και το΄βγαζα με θήλαστρο.΄Ισως γι αυτό κόπηκε απότομα το γάλα μου.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω τρωω συκωτι και κοκκινο κρεας αλλα οχι συνεχεια, χυμο πορτοκαλι φτιαχνω φρεσκο η σημερα η μαμα μου, μου εφερε μανταρινια οποτε θα το ριξω εκει. Θα του το πω αυριο αλλα εκεινος δεν διχνει να ανησηχει ιδαιτερος με τον αιματοκριτη, τι να πω. Και τα ακτινιδια ξερω οτι καλα , να τρως εγω δεν τα μπορω μονο αν ειναι γλυκα.

 

Θελω πολυ να θηλασω , μακαρι να τα καταφερω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έχω πάρει 6 προς το παρόν και έπεται συνέχεια :wink::wink: Μετά θα λιώσουν οι διάδρομοι και τα ελλειπτικά :cool::cool: Είχα αγοράσει ένα από τότε που γέννησα το 2ο παλικάρι μου κι ευτυχώς είχα άμεσα αποτελέσματα :wink::wink: Πωπω όσο το σκέφτομαι τι θα κάνω με τόσο σώβρακο βρε κορίτσια;Μήπως να αρχίσω να σκέφτομαι και για 4ο; :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

Πωπω όσο το σκέφτομαι τι θα κάνω με τόσο σώβρακο βρε κορίτσια;Μήπως να αρχίσω να σκέφτομαι και για 4ο; :roll::roll:

 

 

:P:P:P:P:P:P

 

Λοιπο Ζαμπετακι μου τωρα που εμαθες καλα το μονοπατι για τα αγορια, στριψε απο τον αλλο δρομο να κανεις και ενα κοριτσακι ε τι λες?

 

Οχι δεν το ειχα δει , αλλα δεν τα πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Άσε τα δοκίμασα όλα δεν γίνεται τίποτα τόπο άλλαξα, στάση άλλαξα ,μήνα άλλαξα,μήπως να άλλαζα και άντρα να δω τι θα γίνω;Εχω ακόμα ακούσει πως ο γιατρός μπορεί βλέποντας τον πλακούντα να σου πει τι θα είναι το επόμενο :wink::wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας,

πριν λίγο καιρό έμαθα ότι είμαι έγκυος και πετάω απο τη χαρά μου...

Πήγα και έκανα εχτές και τις εξετάσεις που μου υπέδειξε ο γιατρός μου και περιμένω τώρα με αγωνία τα αποτελέσματα.. (μακάρι να βγουν όλες καθαρές). Είμαι 3 εβδομάδων.

Το θέμα είναι ότι δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα. Ούτε πρήξιμο στο στήθος, ούτε αναγούλες, ούτε ζαλάδες. Μόνο που πονάει λίγο η κοιλιά μου λες και θα αδιαθετήσω. Το είπα στο γιατρό μου και μου είπε ότι είναι απολύτως φυσιολογικό. Σήμερα το πρωί είδα λίγα κίτρινα υγρά και ανησύχησα και απο τότε όλο πάω στην τουαλέτα φοβούμενη μη δώ αίμα.. Εσείς είχατε καθόλου υγρά? Ρωτάω γιατί απο το άγχος μου δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν είναι υγρά απλά ή της περιόδου.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό το μπεμπάκι σου,συγχαρητήρια :D:D Τα κολπικά υγρά είναι φυσιολογικά αλλα συνήθως είναι διαυγή.Ρώτησες το γιατρό σου;Μην τρομάζεις πάντως και σε πιάνει τέτοιο άγχος! Και οι πόνοι χαμηλά είνα απόλυτα φυσιολογικοί,κι εγώ τους είχα!

Link to comment
Share on other sites

andromeda ελπιζω να σου πανε ολα καλα!!Δεν ξερω και πολλα να σε συμβουλεψω!

pelagia και γω εχω προβλημα με το σιδηρο!!ειχα ελλειψη πριν μεινω εγκυοσ και στισ τελευταιεσ εξετασεισ (πριν ενα μηνα)απο 38 αιματοκριτη ειχε πεσει στο 34 τωρα πρεπει να ξανακανω να δω τι θα γινει παλι!!εγω παντα ετρωγα τα παντα παρολαυτα ειχα ελλεψη σιδηρου, το θεμα ειναι πωσ το απορροφαει ο οργανισμος ετσι μου ειχε πει η παθολογοσ μου!τεσπα να μην ανησυχεισ και ολα θα πανε καλα!ειναι φυσιολογικο να εχεισ χαμηλο αιματοκριτη γιατι τραβαει ολο το σιδηρο το μωρο!

Link to comment
Share on other sites

Ζαμπετακι και Μαριαννακι τι κανετε?? Τα παιδακια σας πως ειναι???

 

Εγω σημερα ειδα τον μπεμπακο μου ο οποιος ειναι 2800γρ (λεει ο αντρας μου στον γιατρο , εγω γεννηθηκα 2800 και του κανει ο γιατρος δεν σου φενεται :D:D:D ) το μωρο ειναι πολυ καλα εχει παρει θεση αλλα εμενα μου εδωσε αντιβιωση και υποθετα :mad::mad::mad: τι να κανω θα το υποστω και αυτο.

 

Σημερα γεννησε μιας φιλης μου η αδερφη και η φιλη μου ηταν μεσα οποτε και ο αντρουλης θα ειναι μεσα αφου με την κοπελα εχουμε τον ιδιο γιατρο και χαιρομαι τοσο που θα γινει αυτο το εχω μεγαλη επιθυμια....

 

Ο καλος μου εφερε χθες το βραδι το κραβατακι του μωρου μας και σημερα το εστησε και ειναι πραγματικα τελειο δειτε το P3136899.jpg

 

 

adromeda με το καλο το μπεμπακι σου....

ευδοκια πηγα σημερα στον γιατρο και δεν τον ειδα να ανησυχει για το σιδιρο και μου ειπε να μην ανησυχω και εγω οποτε ολα καλα πστευω....

 

Λοιπον γραψτε και εσεις τα νεα σας , εγω παω να φαω τα ρεβιφια μου, και θα τα πουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλορίζικο Πελαγία μου! Πολύ όμορφο!

Ο Αντωνάκης μου από χθες το βράδυ πάει χειρότερα, ο πυρετός επέστρεψε πιο συχνός και πιο υψηλός και σε μισή ώρα θα τον πάει ο άντρας μου στον γιατρό.

Κάνε τη θεραπεία σου σαν καλό κορίτσι και μην αγχώνεσαι.΄Εφαγες τον γάιδαρο και σου΄μεινε η ουρά πλέον! :wink:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα περάσει κι αυτό, απλά όταν βλέπεις το παιδί σου να υποφέρει, είναι άστα να πάνε! Πολλές φορές σκέφτομαι τους ανθρώπους που έχουν παιδιά με ανίατες ασθένειες... Πώς αντέχουν? :cry:

Θα σου πω νέα μόλις με πάρουν τηλέφωνο.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πελαγίτσα μπράβο στον μπέμπαρό σου :P:P Καλορίζικο το κρεβατάκι του μπεμπάκου :P:P Εμείς είμαστε μια χαρά!Πω πω βρε Μαριάννα μου το έχει εξαντλησει το μωρό αυτή η ίωση :( Κι εμένα ο Γιωργάκης είχε τύχει να είναι απύρετος 1 ολόκληρη ημέρα και την επομένη ανέβασε 39 πυρετό!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς το άλλο μου παιδάκι την έχει γλιτώσει :roll: Πηγαίνει δημοτικό και δεν είναι εύκολο να κάνει απουσίες,και είναι και ο λόγος που το β επιπέδου θα το κάνω εδώ κι όχι στην Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω στενοχωρηθεί. Ο γιος μου έχει μικρόβιο στο λαιμό, ως επιπλοκή της ίωσης, θα πάρει μια βδομάδα αντιβίωση και ο γιατρός τόνισε ότι πρέπει να είμαι με μάσκα όσο είναι το παιδί στο σπίτι και να μην τον πλησιάζω... :shock::cool::( Μα είναι δυνατόν? Και η γκαντεμιά είναι ότι έρχεται Σαββατοκύριακο και θα είμαστε μαζί πολλές ώρες... Να κάνω λέει και γαργάρες με λεμόνι προληπτικά!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πωπω ρε γ@?το το παιδάκι ταλαιπωρία κι εσύ φυσικά είναι λίγο ζόρι γιατί είναι κι αυτό μωράκι και μπορείς να μην πηγαίνεις κοντά του;Το καρδουλάκι μου ελπίζω γρήγορα να αναρρώσει!Κι εσύ κάνε ότι σου λέει ο γιατρος γιατί δεν είσαι για περαιτέρω ταλαιπωρία!Αυτό το ζόρι με τη μάσκα το είχα όταν γέννησα το 1ο γιατί κόλλησα ίωση μέσα στο μαιευτήριο και ο γιατρός απόρρησε πώς δεν κόλλησε το νεογέννητο!

Link to comment
Share on other sites

TARA τι να σου πω??περαστικα του να γινει πολυ γρηγορα καλα!!!

pelagia ειναι υπεροχο!!καλοριζικο!!!αντε να μπει και το μωρακι σου να το βλεπεισ και να χαιρεσε!!εγω αυτη τη στιγμη φανταζομαι(και πολλες αλλεσ βεβαια!)να κοιμαται και να το κοιταω δεν θα υπαρχει ωραιοτερο συναισθημα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...