Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ας ευχηθούμε στη Nat-Left μας -προκαταβολικά- για τα δίδυμα!


Recommended Posts

Σε ευχαριστώ καρδούλα μου, να είσαι καλά και σου εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να χαίρεσαι το παιδάκι σου :D Χαίρομαι που σου πήγαν όλα καλά! Εγώ είχα κόσμο στο δωμάτιο... αλλά τι να το κάνεις; αν είναι να συμβεί η στραβή που λένε... η πολυκοσμία ίσως είναι χειρότερη... Ευτυχώς όμως και για σένα και για μένα τέλος καλό όλα καλά :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 184
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπράβο, μπράβο, μπράβο Νατάσσα. Να είσαι πάντα γερή και δυνατή να χαίρεσαι την οικογένειά σου και να δίνεις δύναμη σε εμάς που σε διαβάζουμε και παίρνουμε κουράγιο. Και πάλι μπράβο κοπέλα μου. να σου ζήσουν τα μωράκια και ο παίδιαρος:D:D:D

ymSzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πω πωωωωω...

Στην κοσμάρα μου εγώ!! Τώρα είδα ότι γέννησες!!

Συγκλονιστική η ιστορία σου πραγματικά... Είσαι πολύ δυνατή!! μπράβο σου!

Συγχαρητήρια και για το θηλασμό των διδύμων!!

Και εγώ που κλαιγόμουνα στην αγλαϊα οτι έχω το βυζί συνέχεια έξω και θηλάζω....

 

Βλέπω ότι υπάρχουν μαμάδες με πολύ περισσότερες δυσκολίες΄...

 

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω τη συμπεριφορά των μαιών του ελενα στο θέμα του θηλασμού.. υποτίθεται ότι το ελενα έχει τμήμα εξειδικευμένο για το μητρικό θηλασμό και από ότι βλέπω μόνο φιλικοί δεν είναι (Ενώ στο Αρεταίειο και ψευτοθηλές αποστείρωναν, και τα μπουκάλια για να ταϊζονται τα μωρά με το μητρικό γάλα και οι μαίες βοηθούσαν και οι παιδίατροι-ειδικά μία Νικολαϊδου τις ξέχεζε όσες έδιναν ξένο!)

Εχω σοκαριστεί πολύ και με το θέμα της αναισθησίας με επισκληρίδιο. Μα καλά γιατί κάνουν σε όλες τα ίδια?? Στην αρχή καθησυχάζουν και μετα ή που δεν κάνουν επισκληρίδιο ακόμα κ αν τη ζητάει η γυναίκα ή τσούπ κάνουν την ολική... Δεν μπορώ να φανταστώ γιατί γίνεται αυτό...

Και πάλι συγχαρητηρια τρίτεκνη μανούλα και να μπαίνεις να μας λες τα νέα σου!!!

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ κοριτσάκια μου για τις ευχές και τα καλά σας λόγια :D

 

Είμαστε μία χαρούλα (λιγο κρυωμένοι και οι 5 αλλά την παλεύουμε...)

Έχω αρχίσει και κουράζομαι από την αϋπνία αλλά την παλεύω ακόμη... είμαι ακόμη όρθια :lol: , παρόλα αυτά τρώω σαν το μοσχαράκι. Έχασα 13,5 και πλακώθηκα αυτές τις ημέρες και πήρα πίσω 2, πρέπει να αρχίσω δίαιτα γιατί δεν με βλέπω να χάνω τα κιλά της εγκυμοσύνης. Αισίως φτάσαμε στις 3 εβδομάδες :D Κουράγιο μανούλες :D

 

 

Και εγώ περιμένα περισσότερη στήριξη όσον αφορά τον θηλασμό στο Έλενα αλλά απογοητεύτηκα λίγο, βέβαια δεν αλλάζω το rooming in με τίποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

όχι βέβαια δίαιτα ακόμα!!!!!!

Με τίποτα!!!

το έκανα κ εγώ για 2 ημέρες κ μειώθηκε προσωρινά το γάλα και τα είχα παίξει κ σωματικά!!

Θα τρως, πρέπει να αναρρώσεις, πέρασες πολλά!!

(Σημ. και εγώ είχα ρουμινγκ ιν στο Αρεταίειο. Τωρα ξεκίνησε κ ευτυχώς είχα μαζί μου το μωράκι)

Α σχετικά με το θηλασμό κ το Ελενα! όταν τις πρώτες μέρες τάιζα το μωρό 24 ώρες το 24ωρο και είχα απελπιστει πήρα στο Ελενα να μου πουν τι να κάνω κ μόνο που δεν με έδειραν. Μου είπαν πως πρέπει το πολύ 20 λεπτά να θηλάζει το μωρό και είχαν απαίσιο ύφος. Ευτυχώς που μίλησα με την αγλαϊα και με διαφώτισε και συνέχισα ακάθεκτη!!

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

Νατασσούλα μου να σου ζήσουν τα κουκλιά σου!!! Ναι ειναι πάντα γερά και τυχερα!

 

Ευτυχώς μετα τη μεγαλη περιπέτεια που πέρασες, μπορείς τώρα να τα χαρεις με όλη σου την καρδια!

 

Να ειστε πάντα όλοι σας ευτυχισμένοι!!!

 

Πολλά Φιλάκια!

T9oHp3.png
Link to comment
Share on other sites

yioupi τρομερό το rooming in ε; ναι μεν κουράζεσαι αλλά είναι υπέροχο να είσαι μαζί με τα παιδάκια σου αμέσως μετά τη γέννα, στην τελική όσο ταλαιπωρημένη κι αν είσαι πάλι καλύτερα θα τα προσέξεις...

stavento ευχαριστώ καλή μου και εσύ με το καλό! (ο νικολαιδης μου είχε πέσει αρκετά έξω στο βάρος. να υπολογίσεις το 10% της απόκλισης προς τα κάτω για να είσαι σίγουρη)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

νατακι μου .. είχα πάρα πολύ καιρό να μπώ αλλά σε σκεφτόμουν αρκετά συχνά .. τώρα διάβασα την περιπέτειά σου και έχω μείνέι άφωνη με το τι πέρασες!! Βέβαια τώρα 5 μήνες μετά, όλα φαντάζουν σαν ένα μακρινό παρελθόν ..

Ειλικρινά είσαι παλικάρι!!

Να σου ζήσουν τα κουκλάκια σου, να τα καμαρώσεις όπως εσύ επιθυμείς!! Να είναι πάντα γερά και καλοτυχερά στη ζωή τους!!

Φυσικά τώρα θα είναι στα καλύτερά τους .. !! :D

Φιλιά πολλά Νατασσάκι μου και σου εύχομαι και πάλι να σου ζήσουν και τα τρία τα παιδάκια σου :D

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...