Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΦΟΒΙΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ 2012


Recommended Posts

Xrysalis παιδί μου δεν με προσέχεις...φταίει η χελώνα φαίνεται. :lol::lol:

Εγώ έγραψα για μαθηματκά...Η δημιουργία του κόσμου σε 7 ημέρες υφίσταται κατά τη θρησκεία κτλ..Φυσικά και δεν δημιουργείται ο κόσμος σε 7 ημέρες. :roll::)

η χελώνα απουσιάζει πρώτον... και δευτερον... τα ίδια λέμε!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μαθηματικά ο κόσμος δε φτιάχνεται σε 7 μέρες αλλά βάσει θρησκείας όλα γίνοντε!! μέχρι και συντέλεια.... και δευτέρα παρουσία... και τελική κρίση... και κόλαση... και παράδεισος... ΟΛΑ! :wink:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Xrysalis παιδί μου δεν με προσέχεις...φταίει η χελώνα φαίνεται. :lol::lol:

Εγώ έγραψα για μαθηματκά...Η δημιουργία του κόσμου σε 7 ημέρες υφίσταται κατά τη θρησκεία κτλ..Φυσικά και δεν δημιουργείται ο κόσμος σε 7 ημέρες. :roll::)

η χελώνα απουσιάζει πρώτον... και δευτερον... τα ίδια λέμε!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μαθηματικά ο κόσμος δε φτιάχνεται σε 7 μέρες αλλά βάσει θρησκείας όλα γίνοντε!! μέχρι και συντέλεια.... και δευτέρα παρουσία... και τελική κρίση... και κόλαση... και παράδεισος... ΟΛΑ! :wink:

 

:lol::lol::lol::lol:

α καλά!!!!!Φαίνεται το αντιπυρετικό έκαψε κανένα κύτταρο του εγκεφάλου μου... :lol::lol::lol:

Τώρα κατάλαβα οτι λέμε τα ίδια..

Ήθελα και μαθηματικά τρομάρα μου..χαχαχαχαχαχα

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειχα αγχωθει μια μερα στο εργαστηριο κεραμικης με αυτα που μου ελγαν (τον χαρδαβε αρνουμαι να τον παρω σοβαρα) και το γκουγκλαρα λιγο.....με αυτα που βρηκα ξεαγχωθηκα καπως.......τωρα δεν θυμαμαι γιατι ξεαγχωθηκα.... :lol:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

με αυτα που βρηκα ξεαγχωθηκα καπως.......τωρα δεν θυμαμαι γιατι ξεαγχωθηκα.... :lol:

 

vera μου αυτο είναι το σημαντικό, ΤΙ ΒΡΗΚΕΣ ΚΑΙ ΞΕΑΓΧΩΘΗΚΕΣ?????

με ενδιαφερει αμεσσα :!:

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ λεπτομερειες τωρα αλλα ειχα βρει το μπλογκ ενος καθηγητη επιστημονα δλδ που ανετρεπε ολα αυτες τις υστεριες......

 

Βασικα οι μαγιας δεν ειπαν ποτε οτι ερχεται το τελος του κοσμου.....

 

Ερχεται μια νεα εποχη .......μαλιστα περιγραφονται καποια εντυπωσιακα πραγματα προφητειες απο αρχαιους κλπ, αν δλδ θελουμε να τα λαβουμε ντε και καλα υποψιν μας.....

 

 

Αν εχω χρονο αργοτερα και το ξαναβρω θα το βαλω...οκ? :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Nταλια μου αγαπημενη αν ειναι αν συμβει αυτο κανενας δεν θα σωθει θα φυγουμε ολοι μαζι. Επομενως μην στεναχωριεσαι θα εχουμε παρεα :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Σκοπος ειναι να περναμε καλα γιατι τα χρονια πισω δεν ξαναγυρνανε και δεν ξερουμε ποτε θα φυγουμε απο αυτην την ζωη....

 

θα συμφωνίσω απόλυτα με τη Νάντια

εδώ δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει αύριο θα ανησυχήσουμε για μετά από 4 χρόνια;;; ή έχουμε κάνει κανένα συμβόλαιο ότι θα είμαστε ζωντανοί μέχρι τότε (μη φωνάζεται χτυπάω ξύλο)

εγώ πάντως λέω εκείνη τη μέρα να κανονίσουμε μία μεγάλη συνάντηση του forum για να είμαστε σίγουρα παρέα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

σοβαρότερα τώρα ... (γίνεται;;;)

αυτά που έχω ακούσει από επιστημονικής πλευράς είναι λίγο πολύ αυτά που λέει το :

http://www.focusmag.gr/articles/view-article.rx?oid=407806

ότι δηλαδή θα γίνει η ευθυγράμμιση του ήλιου (άκουσα και για όλους τους πλανήτες :roll: ) κάτι που τεκμηριώνεται επιστημονικά

καθώς και ότι έχουν ενδείξεις ότι θα αντιστραφούν οι πόλοι της γης (κάτι που έχει ξαναγίνει κατά τη ζωή της γης όχι όμως στα ιστορικά χρόνια) το αν θα γίνει στις 21/12/2012 κανείς δεν το ξέρει

όπως δεν ξέρουν και τις συνέπειες αυτού του γεγονότος

 

έχω ακούσει και πράγματα όπως:

http://mysteries.b2w.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=341

που κάθε άλλο από απαισιόδοξα είναι και είναι πιο κοντά σε αυτά που ακούω και από τη γιόγκα που ασχολούμαι

στις αισιόδοξες θεωρίες αναφέρεται η ρίξη του κόσμου όπως τον ξέρουμε και η ανατολή ενός καλύτερου

λένε μάλιστα πως η ρίξη αυτή έχει ήδη αρχίσει π.χ. με την τρελλή παγκόσμια οικονομική κρίση

 

δεν ξέρω αν σε ηρέμησα καθόλου Dalia μου :roll::D

age.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτα που λεει η νανο σε γενικες γραμμες.......

 

Δλδ η καταστροφολογια ειναι απλα μια υποθεση.......οπως γινεται δλδ καθε τοσο........κι για αλλες ευθυγραμισεις ελεγαν οτι θα γινοταν καποια καταστροφη και δεν συνεβει ποτε τιποτα (ευθυγραμμιση 5 πλανητων νομιζω)....γιατι να συμβει με την ευθυγραμμιση των 7?

 

Αυτο που μενει ειναι η ελευση του πλανητη, αλλα παλι γιατι να αγνωνομαστε? Ξερετε ποσες τετοιες ελευσεις γινονται και δεν τις μαθαινουμε ποτε?\\Παντως οσο αστειο κι αν ακουγεται κι εγω ειχα στενοχωρηθει καποιο διαστημα, για το παιδι μου δλδ, αλλα ηρεμησα Νταλια μου......δεν θα τρελλαθουμε επειδη καποιοι καταστροφολογουν για διασκεδαση και να πουλανε νουμερα Ιβλεπε χαρδαβελα) :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ας ευχηθουμε να μη τα γιορτασουμε με "πυροτεχνηματα" :lol:

 

Οπως μου λεγε καποια "Δες το απο την καλη πλευρα....ειμαστε τυχεροι που θα ειμαστε μαρτυρες τοσο σημαντικων γεγονοτων!" (δλδ την καταστροφη μας) :shock:

 

Να μου λειπει τετοι "χαρα"!!!! :roll:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Και για περσυ το πασχα δεν ειχε λυσσαξει ο χαρδαβλακας?

 

Καθε χρονο με τα ιδια ασχολειται........ξαναμανα τα ιδια θεματα.......μεχρι το 2012 ανημερα με αυτο θα μας βομβαρδιζει.....μετα θα αλλαξει θεμα σαν να μην εγινε τιποτα.... :roll:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ένας αστεροειδής που αρχικά φαινόταν τελείως άκακος, τελικά αποδείχτηκε ότι έχει ορισμένες πιθανότητες να προσκρούσει στον πλανήτη μας μετά από 160 χρόνια.

Ο αστεροειδής 1999 RQ36 ανακαλύφθηκε πριν μια δεκαετία και τότε δεν θεωρήθηκε ότι αποτελεί πρόβλημα, όμως οι νέες εκτιμήσεις αναβάθμισαν την εν δυνάμει απειλή του, καθώς υπάρχουν μία στις 1.400 πιθανότητες να χτυπήσει τη Γη μεταξύ των ετών 2169 - 2199, σύμφωνα με τον αστρονόμο Αντρέα Μιλάνι του πανεπιστημίου της Πίζας και τους συνεργάτες του, όπως αναφέρει το New Scientist...

Η διάμετρός του υπολογίζεται στα 560 μέτρα και είναι υπερδιπλάσιος σε μέγεθος από το γνωστότερο αστεροειδή Άποφι, που έχει μια πιθανότητα στις 45.000 να χτυπήσει τη Γη το 2036. Και οι δύο αστεροειδείς είναι αρκετά μεγάλοι, αν πέσουν στους ωκεανούς του πλανήτη μας, για να προκαλέσουν καταστροφικά κύματα τσουνάμι.

Αν και αργεί το πλησίασμα του 1999 RQ36, το «παράθυρο» ευκαιρίας για την αποτροπή της απειλής του είναι πολύ πιο νωρίς, στη διάρκεια μιας σειράς από κοντινές προσεγγίσεις του αστεροειδούς προς τη Γη μεταξύ των ετών 2060 - 2080. Μια μικρή παρεκτροπή κατά ένα χιλιόμετρο της τροχιάς του θα ήταν αρκετή για να εξαλειφθεί τελείως η απειλή τον επόμενο αιώνα. Μετά το 2080 ο αστεροειδής δεν πλησιάζει τη Γη τόσο κοντά, μέχρι την πιθανή πρόσκρουσή του, άρα, αν είναι να γίνει κάτι, πρέπει να γίνει τις αμέσως επόμενες δεκαετίες.

Πάντως, όπως έχει συμβεί ξανά στο παρελθόν, νέοι και ακριβέστεροι υπολογισμοί στο μέλλον μπορεί να αποκλείσουν τελικά την πιθανότητα πρόσκρουσης."

 

http://my-greek.blogspot.com/2009/02/160.html

Link to comment
Share on other sites

daffy μόνη σου τα σκέφτηκες και τα έγραψες όλα αυτά? :shock::shock::shock:

Dalia μην φοβάσαι πουλάκι μου σκέψου αυτό που είπε και η Nantia αν κάτι γίνει θα είμαστε όλοι μαζί. Μην σκέφτεσαι το κακό να σκέφτέσαι θετικά και να απολαμβάνεις τις στιγμές τις καθημερινές με το γλυκό σου παιδάκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι σίγουρη (καλά, κρατώ και μια επιφύλαξη) πως στις 22/12/2012 θα είμαστε πάλι εδώ να μιλάμε όλες μαζί για τα ζουζούνια μας και ότι άλλο μας προβληματίζει...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρη (καλά, κρατώ και μια επιφύλαξη) πως στις 22/12/2012 θα είμαστε πάλι εδώ να μιλάμε όλες μαζί για τα ζουζούνια μας και ότι άλλο μας προβληματίζει...

 

Καλε ναι...Τοτε θα ειμαστε και ολες πολυτεκνες!

FWusp3.png
Link to comment
Share on other sites

τί μου θυμήσατε τώρα...

αρχές οκτώβρη,πρώτες μέρες στο σπίτι με την μπεμπούλα,η ώρα κάπου 4 τα ξημερώματα και εγώ στημένη στο καναπέ με το μωρό να θηλάζει και να κάνω ζάπινγκ..πετυχαίνω λοιπόν στο σκάι ένα ντοκυμαντέρ για το 2012,το οποίο παρουσίαζε στοιχεία από πολλούς πολιτισμούς και θρησκείες,τα οποία είχαν ένα κοινό:το τέλος του κόσμου το 2012..

από τον τρόμο μου ξύπνησα τον άντρα μου με κλάμματα και δεν μπορούσε να καταλάβει τί έπαθα.νόμιζε πως κάτι έπαθε το μωρό :shock::shock::shock:

αφού ξεκαθάρισε τί γινόταν,δεν μου είπε τίποτα,με αγνόησε,πήρε τη μπέμπα και πήγαν για ύπνο :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

άτιμες ορμόνες!!!!!!!!

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

βρε evangelia... άσχετο...

τρόμαξα να καταλάβω τί δείχνει η φωτό σου στο άβαταρ...

αλλά τελικά είναι ΤΕΛΕΙΑ :D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

βρε evangelia... άσχετο...

τρόμαξα να καταλάβω τί δείχνει η φωτό σου στο άβαταρ...

αλλά τελικά είναι ΤΕΛΕΙΑ :D

 

 

Eγω ακομα δεν καταλαβα :?:?:?:?

 

Το χέρι του μπαμπά είναι...

ο αντίχειράς του είναι όοοοολη η πατούσα του μωρού!!!! :D

 

ΟΚ! έκλεισε η παρένθεση!!

παρακαλώ συνεχίστε!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που γεννήθηκα, για τέλος του κόσμου ακούω να λένε...

Αμαν πια με αυτές τις προφητείες, δεν βλέπουν ότι το τέλος του κόσμου είναι όλα αυτά που περνάμε καθημερινά τί άλλο χειρότερο από όλα αυτά που βλέπουμε ζούμε κάθε μέρα θα μπορούσε να συμβεί :cry:

Τι άλλο δηλαδή χείρότερο από πολέμους, σεισμούς,πυρκαγιές, φαγωμάρα μεταξύ μας, γονείς να σκοτώνουν τα παιδιά τους κλπ

Προσωπικά δεν φοβάμαι γιατί ότι είναι να συμβεί θα συμβεί και εξάλλου αυτό που θα πρέπει να καταλάβουμε είναι ότι να μάθουμε επιτέλους να αγαπάμε και να ζούμε ανθρώπινα και να μην ασχολούμαστε με προφητείες (όσοι ασχολούνται) για να ανεβάζουν τα νούμερα της τηλεθέασης.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...