Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ,ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ, ΚΑΜΑΤΕΡΟ,ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ


VANILIA123M

Recommended Posts

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ,ΕΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥΣ ?

ΧΡΟΝΑΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ -ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ

ΠΕΤΡΑΚΗ ΜΑΡΙΚΑ-ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

ΧΡΙΣΤΟΦΗ-ΤΕΡΖΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ --ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ -ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΔΡΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΚΑΜΑΤΕΡΟ

 

 

ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΜΙΑ 2Η ΓΝΩΜΗ

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΕΑΝ ΞΕΡΕΤΕ!!!!

ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΤΕ ΠΗΓΑΤΕ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ? ΠΡΙΝ Ή ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Για τον Αναγνώστου έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια. Εμείς δεν πάμε σε αυτόν αλλά τον έχουμε στο ταμείο μας και τον έχουμε δηλώσει. Είναι πολύ εξυπηρετικός και ευγενέστατος ακόμα και σε εμάς που τον έχουμε μόνο για να μας γράφει τα εμβόλια.

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Εγώ φώναξα πρώτη φορά τον παιδίατρο στο σπίτι την επομένη μέρα που βγήκαμε από το μαιευτήριο. Πρίν δεν έιχα καμία επαφή μαζί του.

Από τους γιατρούς που αναφέρεις ξέρω μόνο τον Χροναίο γιατί τον είχε μια φίλη μου, πρίν από χρόνια όμως. Η κοπέλα δεν είχε παράπονο και μου είπε και εμένα να πάω εκεί. Εγώ επέλεξα όμως έναν στην Νέα Φιλαδέλφεια που νομίζω δεν είναι σε κανένα ταμειο. Έρχεται όμως μέχρι το σπίτι μου (Καματερό).

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites

ΖΑΝΝΑΚΗ-ΠΟΛΙΑΝΚΟ ΦΑΝΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΑΙΔΙΑ.

 

Η παιδιατρος μας.......

 

 

Κι εσυ αυτην εχεις ποεμακι???

 

Κι εμεις την αγαπαμε πολυ!!!

 

Ειναι και με το ικα......

 

 

 

Παιδιατρο καλο ειναι να χεις βρει πριν γεννησεις αλλα δεν χρειαζεται και να τον δεις.........μπορεις αν θες να παρεις ενα τηλεφωνο και να του μιλησεις για τον τοκετο να σου πει 2 πραγματακια και ποτε να τον καλεσεις....τον παιρνεις τηλεφωνο μολις γυρισεις σπιτι και κανονιζετε ραντεβου......

 

Υπολογισε να χεις σπιτι σου καποια πραγματα που χρειαζονται ωστε να περιποιηθει ο γιατρος το μωρο και να σου δειξει πως να τα κανεις κι εσυ. Εμενα μου τα χε ετοιμασει ξαδερφος μου που ειναι φαρμακοποιος και μου συστησε την Φανη.

 

Λοιπον εγω ειχα στο σπιτι

 

Ζυγαρια νοικιασμενη

Γαζες αποστειρωμενες

Φυσιολογικο ορο

Συριγγες (χρειαζονται για να βγαζεις φυσιολογικο ορο-παιρνεις τη μεγαλη συσκευασια/1 τεταρτο? αν δε κανω λαθος)

Συστημα οτριζαλιν (το οποιο και θα ζητησεις να σου δειξουν πως να το κανεις στο μωρο)

 

Η ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ γιατρου πρωτη φορα κραταει 1-2 ωρες και σου μιλαει γενικως και σου δειχνει πως να φροντιζεις το μωρο........να χεις βοηθεια καποιον στο σπιτι για να μπορεις να παρακολουθησεις τι λεει ο γιατρος και να κρατας σημειωσεις αν χρειαστει......

 

Επισης να χεις ετοιμες οτι ερωτησεις νομιζεις σε απασχολουν....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αλήθεια τι είναι το οτριζαλιν?

και σε τι χρησιμεύει?

 

 

Το πιο απαραίτητο αξεσουάρ, λεγεται συσκευή ρινικής απόφραξης.

Είναι ένα σωληνάκι με ένα στόμιο που έχει σφουγγαράκι, το βάζεις στην άκρη της μυτούλας του παιδιού και την άλλη πλευρά στο στόμα σου και ρουφάς. Όλα μένουν μεταξύ στομίο και σφουγγαράκι δεν έρχεται τίποτα στο στόμα σου. Η μυτούλα αδειάζει εντελώς και το μωρό αναπνέει τέλεια. Κόστος περίπου 10 ευρώ (πριν 2 χρόνια). Αν και στις οδηγίες λέει το στόμιο είναι μιας χρήσης, εγώ τα χρησιμοποιήσα αρκετές φορές, πλένοντάς τα. Υπάρχουν ανταλλακτικά.

Το περιέγραψα όσο παραστατικά μπορούσα

 

Άγαλμα στον εφευρέτη του!!!!!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα, τα ανταλλακτικα θα τα πλενεις με καυτο νερο και θα τα επαναχρησιμοποιεις. Μεγαλη οικονομια.......(εναι 3 κομματια....η συσκευη, οι αμπουλες φυσιολογικου ορου και τα ανταλλακτικα)

 

Να το χεις οπωσδηποτε σπιτι σου οταν ερθει ο γιατρος για να σου δειξει πως θα το χρησιμοποιεις......ειναι ταλαιπωρια για το μωρακι αλλα χρειαζεται......

 

Μερικοι γιατροι λενε να το βαζεις μονο οταν αρωσταινει το μωρο, η δικη μας ομως καταρχας το ξεμπουκωσε για τα καλα (απο τα υγρα) την πρωτη μερα που ηρθε και μου ειπε να το χρησιμοποιω 2-3 φορες την μερα καθε μερα........τωρα εγω δεν το ακολουθησα κατα γραμμα, αλλα το χρησιμοποιησαμε πολυ......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Γιατρο θα διαλεξεις με συγκεκριμενα κριτιρια........μπορει να δοκιμασεις καποιον και να μη σου αρεσει........τον αλλαζεις...σημαντικο ειναι να υπαρχει καλη χημεια μεταξυ σας.....

 

Ο γιατρος πρεπει να ειναι ευγενικος, προθυμος να σου λυνει αποριες, να σου εξηγει πραγματα, να σε ενθαρρυνει να παιρνεις τηλεφωνο οταν χρειαζεσαι κατι, να ειναι με το ταμειο σου, να σε πεισει οτι εχει γνωσεις, να ειναι προσεχτικος με το παιδι κι οχι αμελης (υπαρχουν γιατροι που δεν δινουν και πολυ σημασια και σε ξεπετανε :roll: ). να ειναι καθαρος κι επισης αν σε ενδιαφερει ο θηλασμος να ειναι υποστηρικτικος και να μη σε στελνει πακετο στη νεστλε (το τελευταιο ειναι δυσκολο)

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 11, 2009 6:59 pm Θέμα δημοσίευσης:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

poemaki έγραψε:

ΖΑΝΝΑΚΗ-ΠΟΛΙΑΝΚΟ ΦΑΝΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΑΙΔΙΑ.

 

 

Η παιδιατρος μας.......

 

 

Κι εσυ αυτην εχεις ποεμακι???

 

Κι εμεις την αγαπαμε πολυ!!!

 

Ειναι και με το ικα......

 

 

 

Παιδιατρο καλο ειναι να χεις βρει πριν γεννησεις αλλα δεν χρειαζεται και να τον δεις.........μπορεις αν θες να παρεις ενα τηλεφωνο και να του μιλησεις για τον τοκετο να σου πει 2 πραγματακια και ποτε να τον καλεσεις....τον παιρνεις τηλεφωνο μολις γυρισεις σπιτι και κανονιζετε ραντεβου......

 

Υπολογισε να χεις σπιτι σου καποια πραγματα που χρειαζονται ωστε να περιποιηθει ο γιατρος το μωρο και να σου δειξει πως να τα κανεις κι εσυ. Εμενα μου τα χε ετοιμασει ξαδερφος μου που ειναι φαρμακοποιος και μου συστησε την Φανη.

 

Λοιπον εγω ειχα στο σπιτι

 

Ζυγαρια νοικιασμενη

Γαζες αποστειρωμενες

Φυσιολογικο ορο

Συριγγες (χρειαζονται για να βγαζεις φυσιολογικο ορο-παιρνεις τη μεγαλη συσκευασια/1 τεταρτο? αν δε κανω λαθος)

Συστημα οτριζαλιν (το οποιο και θα ζητησεις να σου δειξουν πως να το κανεις στο μωρο)

 

Η ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ γιατρου πρωτη φορα κραταει 1-2 ωρες και σου μιλαει γενικως και σου δειχνει πως να φροντιζεις το μωρο........να χεις βοηθεια καποιον στο σπιτι για να μπορεις να παρακολουθησεις τι λεει ο γιατρος και να κρατας σημειωσεις αν χρειαστει

 

1-2 ωρες κρατατει η πρωτη επισκεψη????????? εμενα ο ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ηρθε την πρωτη φορα και καθησε βιαια ενα τεταρτο :roll:

.. :roll::roll: μαλλον θα τον αλλαξω..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πληρωσα την πρωτη επισκεψη 60 ευρω και μου χε πει οτι ειναι ακριβως επειδη ειναι ενημερωτικη.........

 

Ειδε το παιδι, το εξετασε, την ρωτησαμε οτι θελαμε, μας εδειξε πως να το πλενουμε/αλλαζουμε (ειχαμε και γυψο στο ποδαρακι τοτε και ηταν ενα θεμα) συζητησαμε το ιστορικο της οικογενειας και γενικως καθισε πολλη ωρα........

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Υποψιν οτι εγω ειχα σπιτι οτι χρειαζοταν ο γιατρος για να να μου κανει ενημερωση.......φυσιολογικο ορο για να μου δειξει πως να τον χρησιμοποιω, γαζες και λοιπα για να μου δειξει πως να καθαριζω το μωρο.......επισης ειχα ζυγαρια σπιτι (καλο ειναι να συνεννοεισαι με το γιατρο αν θα εχεις δικη σου ζυγαρια η πρεπει να φερει αυτος, η δικια μου δεν κουβαλουσε μαζι της)

 

 

Αν δλδ εισαι απροετοιμαστη για την επισκεψη του γιατρου μπορει να μην εχει τι να σου δειξει και η επισκεψη να τελειωσει νωρις.......εμεις την ειχαμε βαλει κατω και την ειχαμε ξεζουμισει!!! :lol:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Κωστόπουλος Μανώλης στην Πλατεία της Πετρούπολης. Πολύ καλός γιατρός (και τα δύο μου παιδιά εκεί και το πρώτο με αρκετά προβλήματα).

 

Συμφωνω αλλα και τις 2 φορες που τον χρειαστηκα βραδυνη (οχι μεταμεσονυκτια ωρα) ηταν αφαντος. Δεν τον εχω αλλαξει γιατι τον εμπιστευομαι απολυτα αλλα δυσευρετος ωρες ωρες και οταν καιγεσαι ...

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

1-2 ωρες κρατατει η πρωτη επισκεψη????????? εμενα ο ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ηρθε την πρωτη φορα και καθησε βιαια ενα τεταρτο :roll:

.. :roll::roll: μαλλον θα τον αλλαξω..........

 

Ναι αλλα ξερει τι να ελενξει. Τις τουμπες που κανει τις κανουν λιγοι και σε 5 λεπτα εχει ελενξει ολα τα αντανακλαστικα του (εχω και εγω δυσαρεστηθει σε καποια θεμετα -βλ. παραπανω αλλα οτι ειναι καλος γιατρος δεν θα τ αμφισβητησω )

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Κωστόπουλος Μανώλης στην Πλατεία της Πετρούπολης. Πολύ καλός γιατρός (και τα δύο μου παιδιά εκεί και το πρώτο με αρκετά προβλήματα).

 

Συμφωνω αλλα και τις 2 φορες που τον χρειαστηκα βραδυνη (οχι μεταμεσονυκτια ωρα) ηταν αφαντος. Δεν τον εχω αλλαξει γιατι τον εμπιστευομαι απολυτα αλλα δυσευρετος ωρες ωρες και οταν καιγεσαι ...

 

Κι εμεις αυτον εχουμε. Οσες φορες τον χρειαστηκαμε (λιγες ειναι η αληθεια) τον βρηκαμε εκτος απο μια, που μας πηρε πισω μετα απο 1 ωρα (ειχε παρει φωτια το σπιτι του). Μας εχει ενημερωσει οτι το κινητο ειναι κλειστο μονο οταν ειναι στην εντατικη στο Παιδων γιατι λογω αποστειρωσης, δεν μπορει να απαντησει(λογικο). Κι εμας τοσο καθεται,αλλα ειναι πολυ περιεκτικος στον λογο του και μας απανταει παντα τις ερωτησεις μας,που νιωθω οτι δεν χρειαζεται να μεινει παραπανω... Γενικα προς το παρον,δεν εχουμε κανενα παραπονο!

Link to comment
Share on other sites

Και δε μου λετε.......στο θεμα του πουλιου στα αγορακια τι γνωμη εχει? Το πειραζουμε η οχι?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

1-2 ωρες κρατατει η πρωτη επισκεψη????????? εμενα ο ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ηρθε την πρωτη φορα και καθησε βιαια ενα τεταρτο :roll:

.. :roll::roll: μαλλον θα τον αλλαξω..........

 

Ναι αλλα ξερει τι να ελενξει. Τις τουμπες που κανει τις κανουν λιγοι και σε 5 λεπτα εχει ελενξει ολα τα αντανακλαστικα του (εχω και εγω δυσαρεστηθει σε καποια θεμετα -βλ. παραπανω αλλα οτι ειναι καλος γιατρος δεν θα τ αμφισβητησω )

 

...τι να πω και στο ιατρειο του που πηγαμε στο διμηνο δεν προλαβαμε να καθησουμε!! την εξετασε λιγο και αμεσως εκοψε την αποδειξη. εγω κομπλαρα και εφυγα :shock:

Link to comment
Share on other sites

1-2 ωρες κρατατει η πρωτη επισκεψη????????? εμενα ο ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ηρθε την πρωτη φορα και καθησε βιαια ενα τεταρτο :roll:

.. :roll::roll: μαλλον θα τον αλλαξω..........

 

Ναι αλλα ξερει τι να ελενξει. Τις τουμπες που κανει τις κανουν λιγοι και σε 5 λεπτα εχει ελενξει ολα τα αντανακλαστικα του (εχω και εγω δυσαρεστηθει σε καποια θεμετα -βλ. παραπανω αλλα οτι ειναι καλος γιατρος δεν θα τ αμφισβητησω )

 

...τι να πω και στο ιατρειο του που πηγαμε στο διμηνο δεν προλαβαμε να καθησουμε!! την εξετασε λιγο και αμεσως εκοψε την αποδειξη. εγω κομπλαρα και εφυγα :shock:

 

Με το που πηγατε σπιτι δεν τον φωναξατε να ερθει να εξετασει το παιδι? Γενικα τα αντανακλαστικα του τα ειδε?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Και δε μου λετε.......στο θεμα του πουλιου στα αγορακια τι γνωμη εχει? Το πειραζουμε η οχι?

 

Εμας μας ειχε πει στον Βασιλη να το ανεβοκατεβαζουμε οταν το πλενουμε μεχρι εκει που παει. Δεν θυμαμαι σε ποια ηληκια :?. Τι εννοεις να το πειραξουμε? Ειχε ελενξει απλα αν κατεβαινει κανονικα το πετσακι και αυτο. Τελος

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...