Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδιατρος στα Βριλησσια


zefi

Recommended Posts

Κοριτσια, γνωριζετε κανενα καλο παιδιατρο στα Βριλησσια ή τη γυρω περιοχη?

Γενναω σε λιγες μερες και εχω αρχισει ηδη να ψαχνω...

Α, και μια ακομη ερωτηση... Απο την ωρα που γυριζουμε στο σπιτι ποτε πρεπει να ερθει ο παιδιατρος να δει το μωρο?

32e4p3.png

 

wdwIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Zefi... στείλε πμ στο μέλος Erica... νομίζω η δικιά της παιδίατρος είναι Βριλήσσια... :wink:

 

Ο παιδίατρος έρχεται σπίτι κανά δυο μέρες αφού επιστρέψετε από το μαιευτήριο!

Με το καλό! :D

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μας δεν έχει ιατρείο και πηγαίνει μόνο σε σπίτια στην περιοχή Χαλάνδρι-Βριλήσσια- Πεντέλη και είναι και στο Παίδων Πεντέλης. Επίσης αν γεννήσεις στο ΙΑΣΩ θα έρθει μια που έχει ιατρείο στο Γέρακα και είναι αρκετά καλή απλά μου φάνηκε λίγο ακριβή..Αν θέλεις στείλε μου πμ για να σου δώσω τα στοιχεία του γιατρού...Α και πρέπει να έρθει σπίτι σε 2-3 μέρες από τότε που θα πάτε σπίτι. Με το καλό :D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστω για την αμεση απαντηση σας...

Νικολ δε θα γεννησω στο Ιασω... Θα γεννησω στο Αρεταιειο... Αν μπορεις στειλε μου τα στοιχεια του γιατρου σου...

32e4p3.png

 

wdwIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

Κορίτσια και αγόρια καλησπέρα. Ξέρετε κανένα καλό και έμπειρο παιδίατρο στα Βριλήσσια και γενικά στις γύρω περιοχές; Αν είχε και ιδικότηατ στην αλλεργία ακόμα καλύτερα.

Ευχαριστώ

K6Nzp2.pngv6d5p2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλημέρα Σταυρούλα,

 

Ψάχνω και εγώ για καλό παιδίατρο στα Βριλήσσια.

Να έχει δλδ αρκετή εμπειρία, να είναι διαθέσιμος και να μη χορηγεί φάρμακα με το παραμικρό. Ιδανικά, να είναι και συζητήσιμος ως προς τα εμβόλια που κρίνει απαραίτητα.

Θα σύστηνες το δικό σου;

 

Σε ευχαριστώ,

 

Ισαβέλλα

Ιζα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα Σταυρούλα,

 

Ψάχνω και εγώ για καλό παιδίατρο στα Βριλήσσια.

Να έχει δλδ αρκετή εμπειρία, να είναι διαθέσιμος και να μη χορηγεί φάρμακα με το παραμικρό. Ιδανικά, να είναι και συζητήσιμος ως προς τα εμβόλια που κρίνει απαραίτητα.

Θα σύστηνες το δικό σου;

 

Σε ευχαριστώ,

 

Ισαβέλλα

 

Είναι μια πολύ καλή παιδίατρος. Δεν θυμάμαι όμως το όνομά της. Είναι εύκολο όμως να τη βρεις. Είναι στα Βριλήσσια, στη Δημ.Βερνάρδου, ακριβώς απέναντι από την πόρτα του Δημαρχείου. Έχω ακούσει μόνο καλά λόγια από όποιον έχει πάει το παιδί του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
  • 6 months later...

Καλησπέρα σε όλους!

είμαι νέο μέλος της παρέας σας και ελπίζω σε λίγο καιρό που θα είμαι κι εγώ μανουλα να κάνουμε στενή παρέα. Προς το παρόν ζητώ βοήθειά από εσας τις έμπειρες στην αναζήτηση παιδιατρου. Μένουμε στα Βριλήσσια οπότε κάτι εδω γύρω θα ήταν βολικό. Μου έχουν πει ότι δεν πάνε όλοι στα σπίτια. Ξερετε κανέναν που να κάνει επισκέψεις κατ οίκον? Επιπλέον θα ήθελα να είναι γλυκος και τρυφερός με το μωράκι μου. Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

καλος ηρθες λοιπον νεα μανουλα....κοιτα ειναι λιγο δυσκολο να βρεις καλο παιδιατρο με τα μωρακια ειναι ενταξει με τις μαμαδες τρελενονται..εγω αλλαξα 3 μεχρι να βρω...γιατι οταν επαιρνα τηλ για αποριες που ειδικα στις αρχες εχουμε αρκετες μου μιλουσαν αποτομα κ ηθελαν να μου το κλεισουν οσο πιο γρηγορα γινεται...μεχρι που βρηκα αυτον που εχω εαν κ ειναι ακριβως μου περνει 100 στο σπιτι κ 70 στο ιατρειο ειναι πολυ καλος κ με βοηθαει αρκετα...βεβαια λογο περιοχεις δεν ξερω εαν σε βολευει ειναι πειραια αλλα ειναι τοπ ηταν κ μεσα στο μητερα αλλα επειδη ηταν καλος εφυγε κ ανοιξε ιατρειο μονος του..εχω βεβαια μια ξαδελφη που εχει καποιον απο αυτη την περιοχη εκει κ λεει ειναι καλος αλλα δεν τον ξερω εαν δεν βρεις κατι καλυτερο πες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

υπαρχει αλλη προταση για παιδιατρο σε περιοχη κοντα στα βριλησσια? Η προταση από τον πειραια μαλλον δε θα δουλεψει. Το μωρο μας ερχεται τελος Νοεμβριου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα babakoita με το καλό να έρθει το μωράκι!

Εγώ είχα μια παιδίατρο στα Βριλήσσια στην Κύπρου και σε γενικές γραμμές ήμουν ευχαριστημένη,όμως σχεδόν ποτέ δεν σήκωνε το κινητό.

Τώρα έχω κάποιον στη Νέα Πεντέλη, είναι και στην Παιδιατρική του Μητέρα,όπου τον γνώρισα μετά από νοσηλεία του μωρού μου.

Λέγεται Γιώργος Χατζηγεωργίου και το τηλ. είναι 6974079677.

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη, πάντα τον βρίσκω όταν τον χρειάζομαι, με τα παιδιά μου είναι τέλειος και όταν το μικρό μου ήταν νεογέννητο, μετά τη νοσηλεία, ερχόταν στο σπίτι μας.

Όπως και να έχει και ο παιδίατρος είναι προσωπική επιλογή.Δες και αποφασίζεις

Αν θες και της παιδιάτρου στα Βριλήσσια πες μου και στα γράφω.Ό,τι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε

Γιώργος 21/10/2008 - Αλέξης 09/09/2010

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ Manoula23. Αυτή που δε σηκώνει το τηλ μαλλον δεν...

Για τον δικο σου θα το δω.Γενναω στο Μητερα οποτε ισως τον ψαξω εκει. Οταν λεμε οτι ο παιδιατρος ειναι προσωπικο θεμα τι εννοούμε? Τους περναμε απο συνεντευξη και μετα λέμε ευχαριστουμε πολυ θα σας ειδοποιήσουμε! ?? Δεν μπορούμε να κανουμε πειραματα με την υγεία των παιδιων μας ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλέ δεν εννοώ να τους περάσουμε από συνέντευξη :) Απλά κάποιος που για μένα μπορεί να είναι καλός και να είμαι ευχαριστημένη μπορεί για κάποιον άλλο γονέα να μην είναι έτσι.Παράδειγμα με την πρώτη παιδίατρο στο πρώτο παιδί δεν είχα κανένα θέμα,όμως και το αγοράκι μου δεν είχε αντιμετωπίσει κάτι σοβαρό ποτέ.Εδώ στα Βριλήσσια για την συγκεκριμένη άκουγες ή πολύ καλές απόψεις ή τελείως αρνητικές.Εγώ ήμουνα στις θετικές μέχρι που το δεύτερο μωρό μου αντιμετώπισε σοβαρό θέμα με αναπνευστικό και εκεί που την χρειαζόμουν δεν την βρήκα.Και όταν την βρήκα είχε πολύ απότομη και γρήγορη αντιμετώπιση με αποτέλεσμα να καταλήξουμε στο νοσοκομείο με δικιά μας πρωτοβουλία μες στη νύχτα με πολύ χαμηλό κορεσμό οξυγόνου και τους γιατρούς να μας λένε "καλά δεν το βλέπατε το βρέφος?παιδίατρο δεν είχατε να το αντιμετωπίσει πιο νωρίς?"

Αυτό εννοώ..ότι μέχρι τότε την θεωρούσα εξαιρετική στα δύσκολα όμως με απογοήτευσε και δυστυχώς δεν θα μπορούσα να το ξέρω από την αρχή, γιατί αυτό που ενοχλούσε τις άλλες μαμάδες, ότι δεν την έβρισκαν εύκολα στο τηλέφωνο, εμένα μέχρι τότε δεν με ενοχλούσε.

Γιώργος 21/10/2008 - Αλέξης 09/09/2010

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από μένα.....έχεις απόλυτο δίκιο να ψάχνεις απο τώρα και συνήθως οι γιατροι ειναι περίργη περίπτωση.....εγώ στην αρχή εμπίστευτηκα την παιδίατρο που είχε η κουνιάδα μου η οποια δεν έδινε συμβουλές δεν σήκωνε το κινητο και η κουνιάδα μου αισθανόταν και άσχημα που μας την συστησε διότι πριν απο 10 χρονια που ειχε γεννηθεί ο γιός της ειχε άλλη συμπεριφορά................

την αλλάξαμε σχεδόν όταν η κόρη μου ήταν 8 μηνών.....και αφου και εμείς πηγαμε το παιδι στο νοσοκομειο και πάλι ψάχναμε να την βρουμε.....αυτη που έχω τώρα ειναι πολυ καλή πάντα θα μου απαντήσει ακόμη και ασήμαντα θέματα ειναι λίγο μεγαλουτσικη σε ηλικία αλλά με τεράστια πειρα.....μπορω να πω στα χέρια της ειδα βελτιωση στο παιδι μου διότι έχει αλλεργική σπαστική βροχίτιδα με κρίσεις άσθματος.....και μπορω να πώ πλέον πως ακόμη και πότε η μικρή θα σήκωνε πηρετο μου έλεγε και πως να το αντιμετωπεισω.....βέβαια ειναι λιγο μακριά για σένα....αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να μην έρθει.....το ιατρειο της ειναι στη Ηράκλειο μένει λυκοβρυση....αλλά στα νεογνά πάντα πάει στο σπίτι....ακόμη και άρρωστο να ειναι 6 η ωρα το πρωι θα απαντησει και θα σου πει θα περάσω την τάδε ώρα να το δω......

αν θέλεις μπορώ να σου πω το όνομα της και το τηλέφωνο της....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ fenaki, ναι θα ήθελα το όνομα και το τηλέφωνό της. Οι παιδίατροι - νεογνολόγοι βλέπουν μόνο τα πολύ μωρα? Δηλαδή στην αρχή ξεκινας με έναν νεογνολόγο και μετά αλλάζεις και πας σε παιδιατρο? Συγγνώμη αν είναι χαζή ερώτηση αλλά έχω μπερδευτεί! Επίσης φίλες μου μου λένε να πάρω γιατρό που να δουλέυει σε νοσοκομείο γιατί αν συμβεί κάτι σοβαρό είναι καλό ο γιατρός που βλέπει το παιδί να έχει άκρες και σε νοσοκομείο. Βοηθήστε με γιατί κοντευω να συγκαλέσω ιατρικό συμβούλιο πριν καν γεννήσω. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να ανακεφαλαιώσω:

Ψαχνουμε παιδιατρο στα Βριλησσια ή στα περιξ

Γλυκό και τρυφερό με τα παιδακια

που να απαντάει στο τηλέφωνο

να κανει επισκέψεις κατ οικον

να είναι σε νοσοκομείο

Γενναω σε 3 βδομαδες

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!! Χθες πηγα το γιατρό μου και μου είπε οτι το μωρακι μας μπορεί να έρθει λίγο νωρίτερα!!! Επιτέλους! Εχω αρχίσει και κουραζομαι. Και αυτό το περπάτημα πια.... Αντε να τελειώνουμε! Λοιπον επειδή δεν βλέπω πολλές προτάσεις για το θέμα μου εψαξα και λίγο από γνωστούς φιλους και γειτονες και έχω το παρακατω ερωτημα.

α)Στελλα Καββαδία:έχω ακούσει και καλά και κακά αλλα με βολεύει πολύ γιατί είναι διπλα στο σπίτι μου

β)Αθανασιος Θωμας: Εχω ακούσει καλά, αλλά μεσα στο forum δεν υπάρχει πουθενά και μου πέφτει και λίγο μακρυά.

Είναι καμία που να τους ξέρει και να μπορεί να μου προτείνει κάτι?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...