Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδιατρος στα Βριλησσια


zefi

Recommended Posts

Αν σε ενδιαφέρει Χαλάνδρι, μπορώ να σου προτείνω τη δική μου, Μαρία Γριβακη λέγεται, είναι λ. Πεντέλης 12-14 πίσω απο το mother care. είμαι πολυ ευχαριστημένη ως τώρα, είναι πολυ καλή με το μωρο και μου εξηγεί τα πάντα. Την παίρνω τηλ ότι ώρα θέλω για το οτιδήποτε. Έρχεται και στα σπίτια , μια φορά την εβδομάδα δουλεύει έτσι αλλα εγω μόνο την 1η φορά την κάλεσα σπιτι, που το μωρο ήταν ημερών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Χωρίς να τους ξέρω προσωπικά, σου γράφω τους παρακάτω γιατρούς που είχαν κάποιοι γονείς μαθητών μου στον παιδικό στα βριλήσσια:

 

Γκιουμέ Ολυμπία 2106138335

 

Χρέλια Δήμητρα 2106890679

Γιώργος 21/10/2008 - Αλέξης 09/09/2010

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ειναι στο μαρουσι γι αυτο λεω οτι μου πεφτει καπως μακρυα. Εχω ακουσει καλα λογια αλλα στο forum μαλλον δεν τον ξερει κανεις. Γίνεται αυτο? Τοσες μανούλες είναι εδω μεσα. Τι να πω? Λες να μην εχουν ακουσει καλα λογια και να ντρεπονται να το πουν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

o παιδιατρος μας εχει ιατρειο στη γλυφαδα,

αλλα δεχεται κ στο μητερα ( κ σ/κ).

ερχετε κ στο σπιτι στην αρχη.

αν δεν απαντησει ο ιδιος το τηλεφωνο, σιγουρα θα σου απαντησει μια απο τις 2 βοηθους του, εκ των οποιων η μια ειναι κ η ιδια παιδιατρος.

αν σε ενδιαφερει να σου στειλω πιμι τα στοιχεια του.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Βρε μηπως δεν τον λενε Αθανασιο Θωμα και τον λενε Θωμα Αθανασιου και γι αυτο δεν τον ξερει καμια σας? Αρα το διλημα μετετρεπεται σε Καββαδια ή Αθανασιου?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορω να μιλαω απειρες ωρες για την κα Καββαδια. Μετα απο 3 γιατρους κατεληξα σε εκεινη και ειναι υπεροχη!!! Απανταει πάντα στο τηλεφωνο , ειναι τρομερα εμπειρη και λατρευει τα παιδια!!! Τα δικα μου αν και μικρα , τρελενονται οταν τη Βλπεπουνε. Με το καλό!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote=babakoita;2195340

α)Στελλα Καββαδία:έχω ακούσει και καλά και κακά αλλα με βολεύει πολύ γιατί είναι διπλα στο σπίτι μου

 

Απο περιεργεια, για πες καποια κακα που εχεις ακουσει;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κυριως οτι δεν απανταει στα τηλεφωνα και γενικως οτι δεν ειναι διαθεσιμη. Αλλα τωρα τι να σου πω κι εγω?

 

Με τρομαζει η ιδεα να εχει κατι το μωρο μου και να μη βρισκω το γιατρο μου αλλα δεν ξερω κιολας, ανθρωποι ειναι κι αυτοι δεν μπορουν να ειναι συνεχεια πανω απο ενα τηλεφωνο και να περιμενουν ποτε θα αρρωστησει το δικο μου το παιδι.

 

Βεβαια μπορει να ειναι και θεμα τυχης. Εσενα να σου απανταει και σε καποιον αλλο να ετυχε και να μην απαντησε. Τεσπα αυτο που θα ήθελα είναι να γυρνανε τα τηλεφωνηματα οταν δεν ειναι διαθεσιμοι.

 

Αληθεια το ρωτησα και πριν χρειαζομαι νεογνολογο στην αρχη και μετα παιδιατρο? Απο ποια ηλικια αναλαμβανουν οι παιδιατροι?

Link to comment
Share on other sites

H παιδίατρός μου μένει Βριλήσσια...έχει ιατρείο στα Βριλήσσια...και πληρεί τις παραπάνω προϋποθέσεις πλην του νοσοκομείου...δεν είναι σε νοσοκομείο...

 

Την έχω από τον μεγάλο...και την κράτησα και στη μικρή...και είμαι πολύ ευχαριστημένη...και την έχω συστήσει και σε φίλη μου...και είναι και εκείνη ικανοποιημένη!

 

Αν θέλεις περισσότερα στοιχεία πολύ ευχαρίστως!

Link to comment
Share on other sites

manoula23 ευχαριστώ πολύ. Δεν μου τα λες πολύ καλά τα πράγματα. Για το άλλο όνομα ξέρεις τίποτα?

 

Αν θέλεις γνώμη για τη Γριβάκη, μπορώ να σου πω κι εγώ και χωρίς pm!! Αν έχεις σκοπό να θηλάσεις, δεν είναι και η καλύτερη επιλογή... Ήταν η πρώτη παιδίατρος που είχαμε και στους 2 μήνες αλλάξαμε... πέρα από το θέμα του θηλασμού εμένα μου φαινόταν πολύ τυπική, ήταν μονίμως με το κινητό στο χέρι στις επισκέψεις της στο σπίτι και μιλούσε συνεχώς με πελάτες. Επίσης για να κλείσουμε ραντεβού έπρεπε να μιλήσουμε 2 φορές με τη γραμματέα της, και πάλι δε μας έλεγε τι ώρα να την περιμένουμε, μας έλεγε μόνο "απόγευμα" και δεν είχαμε ιδέα τι ώρα θα μας έρθει. και άλλα πολλά βέβαια.

Τέλος πάντων, όλα αυτά είναι πολύ υποκειμενικά γιατί έχω γνωρίσει πολλές μητέρες που τη θεωρούν καταπληκτική γιατρό και πολύ προσιτή. Εγώ πάντως ακόμα της τα έχω μαζεμένα, ειδικά για το θηλασμό που πήγε να μου "σαμποτάρει" . Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!! Μην αγχώνεσαι, δοκιμάζεις και αλλάζεις γιατρό μέχρι να βρεις κάποιον να σε ικανοποιεί.

tMJnp2.png

W2cQp3.png

Link to comment
Share on other sites

τωρα μπερδευτηκα παλι! Πως γινεται παιδιατρος να σαμποταρει το θηλασμο? Ολοι δε λενε οτι ειναι πολυ σημαντικος για την αναπτυξη του παιδιου? Θε ηθελα να θηλασω... αλλα και για αυτο εχω ακουσει ενα σωρο διαφορετικα παραγματα.

απο το οτι εναι δυσκολο και δεν μπορουνε ολες μεχρι οτι ειναι το πιο φυσικο πραγμα στον κοσμο. Και πως γινεται να θηλαζεις και να διαφωνει ο παιδιατρος? Δεν καταλαβαινω. Εγω παντως θα το προσπαθήσω. και απο την αλλη αυτο που περιγραφεις δεν νομιζω να αρεσει σε καμα μανουλα, αλλα να που λες οτι υπαρχουν και καποιες που τη θεωρουν πολυ καλη. Τι να πω? Για τον αλλον καμια πληροφορια? Θωμας Αθανασιου ή Αθανασιος Θωμας...ο παιδιατρος φαντασμα!! Δεν τον ξερει κανεις!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο babakoita

manoula23 ευχαριστώ πολύ. Δεν μου τα λες πολύ καλά τα πράγματα. Για το άλλο όνομα ξέρεις τίποτα?

 

nana80

Αν θέλεις γνώμη για τη Γριβάκη, μπορώ να σου πω κι εγώ και χωρίς pm!!

__________________

 

 

nana80 το πμ μου δεν αναφερόταν στην κυρία Γριβάκη αλλά στην κυρία Καββαδία.

Γιώργος 21/10/2008 - Αλέξης 09/09/2010

Link to comment
Share on other sites

Τζωρτζινα ευχαριστώ. Αρα ο γιατρος υπαρχει. Το όνομα τελικα ειναι Αθανασιος Θωμας και όχι Θωμας Αθανασιου. Αυτά για τα φαρμακα που μου γραφεις δεν τα πολυκαταλαβαίνω. Δηλαδή δεν ταξερω. Φανταζομαι όμως οτι θα χρειαστεί να τα μαθω. Αυτο που μου λες οτι ο Θωμαε ειναι νεογνολογος στο Μητερα έχει να κανει με αυτο που ρωταω για τους νεογνολογους και τους παιδιατρους? Ξεκιναω με νεογνολογο και μετα το γυρναω σε παιδιατρο? Σε ποια ηλικια. Ισως γι αυτο να μην τον ξερει καμια (επειδη ειναι νεογνολογος) ενω όλες έχετε παιδιατρο

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...