Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

THN ΛΑΜΠΑΔΑ ΤΙ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΤΑ?


Recommended Posts

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΗΝ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΓΙΑ 2 ΚΗΡΙΑΚΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΨΟΥΜΕ!

ΚΑΙ ΜΕΤΑ?ΤΗΝ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΙ?

ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΨΩ ΜΙΚΡΑ ΚΕΡΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΨΩ?Η' ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΦΥΛΑΞΩ ΑΝΕΠΑΦΗ?

YV9Hp2.png

432968wwi0anufp3.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Από ότι ξέρω μετά από την βάπτιση και τις επόμενες 3 Κυριακές πας το παιδί στην εκκλησία για κοινωνία μαζί με την λαμπάδα του και μετά την λαμπάδα ή την αφήνεις ολόκληρη στην εκκλησία ή κόβεις ενα κομμάτι από πάνω το οποίο αφήνεις στην εκκλησία και την υπόλοιπη την παίρνεις σπίτι. Ετσι έκανα εγω με τις λαμπάδες του γάμου.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολύ ωραία ιδέα να την κοψεις σε οσα κομμάτια θες και να την δωσεις σε κάποιο ανδοπωλείο για διακόσμηση!!!

 

Εγώ του γάμου, την μία την στόλισα με γάζα και την άλλη με ξερά κλαδιά που μάζεψα από την παραλία. Της άφησα μεγάλες όμως. Εκοψα ενα κομματι 30cm από την καθεμία για την εκκλησία και έμειναν δυο κεριά 1,20cm περίπου. Ωράια ιδέα είναι να την σκάψει λιγάκι από πάνω και να δημιουργήσεις θέση για ρεσό. Αν πίάνουν τα χερια σου βάλε την φαντασία σου να δουλέψει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγώ ξέρω οτι μετά από 3 Κυριακές την αφήνεις στην εκκλησία.

Τώρα αν θες να κόψεις ένα κομμάτι για κερί ή για ενθύμιο φαντάζομαι δεν θα πειράξει κανέναν!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...