Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αφαιρεση σπίλου / ελιάς από το κεφάλι


efi94

Recommended Posts


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, efi94 είπε:

Έχει αφαιρέσει κάποιος σπιλο (ελιά) από το κεφαλι; 

Ναι έχω αφαιρέσει εγω μια τεράστια ελια στο κέντρο του κεφαλιού. Πολυ απλή διαδικασία δεν φαινετε τιποτα μετά 

Link to comment
Share on other sites

Το έκανες με λειζερ ή κανονική εκτομη; Έχω κι εγώ μια αρκετά μεγάλη, προς το πίσω μέρος του κεφαλιού και έχω κανονίσει να τη βγάλω και όσο περνάνε οι μέρες αγχώνομαι. Φαντάζομαι με την τοπική αναθσθησια δεν ένιωθες τιποτα, κανένα πόνο... επίσης τα ράμματα σε ποναγαν; Σε πόσες μέρες τα εκοψες; 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο σχετικό με την ηλικία.... Για ηλικιωμένο είναι εντελώς διαφορετικό το αποτέλεσμα και μπορεί να αργήσει εντελώς η ίαση του δέρματος.. Θέλει προσοχή, δεν θα έλεγα ότι είναι τόσο απλό αλλά πραγματικά ίσως έχει να κάνει με αυτό μόνο.... 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, belleblue είπε:

Ειναι λιγο σχετικό με την ηλικία.... Για ηλικιωμένο είναι εντελώς διαφορετικό το αποτέλεσμα και μπορεί να αργήσει εντελώς η ίαση του δέρματος.. Θέλει προσοχή, δεν θα έλεγα ότι είναι τόσο απλό αλλά πραγματικά ίσως έχει να κάνει με αυτό μόνο.... 

Τι εννοειτε; 28 ετών είμαι. Ο γιατρός το είδε, κυρίως για αισθητικούς λόγους το βγάζω και για το ενδεχόμενο να τραυματιστεί από χτένα κλπ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, efi94 είπε:

Το έκανες με λειζερ ή κανονική εκτομη; Έχω κι εγώ μια αρκετά μεγάλη, προς το πίσω μέρος του κεφαλιού και έχω κανονίσει να τη βγάλω και όσο περνάνε οι μέρες αγχώνομαι. Φαντάζομαι με την τοπική αναθσθησια δεν ένιωθες τιποτα, κανένα πόνο... επίσης τα ράμματα σε ποναγαν; Σε πόσες μέρες τα εκοψες; 

Δεν νιώθεις τιποτα απολυτος αν είναι κρεατοελλια όπως έμενα που προεξέχει στο κόβουν κανονικά με νυστερι κ μετα αν θυμάμαι καλά κάνουν λιγο λέιζερ. Παντως δεν ένιωσα τιποτα κ ειναι σύντομη διαδικασία.  Μετά βάζεις κάποια κρέμα για κάποιες μέρες.  Δεν κάνουν ράμματα. 

Είναι πολύ πιο ανώδυνο από ότι φαντάζεσε κ εγώ γι χρονια το ανεβαλα γιατί φοβόμουν ότι επειδή είναι μεγάλη ελιά θα αφήσει κενό αλλα καμια σχέση τωρα δεν θυμάμαι καν που ήταν ακριβώς.  Δεν το βρίσκω δηλαδη στο κεφάλι.  

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...