Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόνος στο ιερό οστό


Lisa_nsk

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολους! Αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν παρόμοιες περιπτώσεις με την δική μου. Με συγχωρείτε αν εχει ξανασυζητηθεί παρόμοια περίπτωση σε άλλο θέμα, αλλα είμαι καινούριο μέλος και θα ήθελα τη κατανόησή σας.
Απο τον τέταρτο μήνα της εγκυμοσύνης μου ειχα φοβερους πόνους στο ιερό οστό, με αποτέλεσμα  όταν κάθομαι να πονάω τόσο πολύ, που έφθανα σε σημείο πολλα βράδια να μη μπορώ να ξαπλώσω ανάσκελα, καθώς από τον πόνο ένιωθα να μου κόβεται η ανάσα. Στην αρχή θεώρησα πως αυτό συμβαινει λόγω της εγκυμοσύνης και της αλλαγής του σώματός μου, αλλα εχω γεννήσει εδω κ επτά μήνες σχεδον κ ακόμη οι πόνοι παραμένουν. Ειδικά τις μέρες που θα έχω λίγο πιο φορτική μερα, το βράδυ ο πόνος γίνεται τόσο αφόρητος, που φοβάμαι τόσο να κάτσω όσο και να σηκωθώ απο τον καναπέ γτ θα πονέσω πολύ. Έχω φτάσει σε σημείο που σκέφτομαι πως να παω μια βόλτα έξω με τον άντρα μου και το μπεμπάκι μας, γτ ξέρω πως και απο το περπάτημα που θα κάνω έστω και για μια ώρα θα με καταπονησει πολύ. 

Να ενημερώσω πως πάσχω απο ΣΕΛ και κατά την εγκυμοσύνη μου έπαιρνα την κατάλληλη αγωγη ανοσοκατασταλτικών φαρμάκων και κορτιζόνη. 
Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σου,,,,

αυτό που έχεις το είχα και εγώ.  Πέρασα από 4 ορθοπεδικούς χειρουργούς και μή,  πέρασαν 4 χρόνια,... 

τελικά λέγεται

 

iliosacral blockage  IS    μπλοκάρισμα  

 θα πας σε έναν οστεοπαθητικό, 

και θα στο φτιάξει.

Εμένα μου έφτιαξε στην 3η συνεδρία αλλά χρειάστηκαν άλλες 5-6 για να επανελθει το σώμα και τώρα ειμαι τέλεια, 

τρέχω αρκετά χιλιόμετρα και έφτιαξε παλι η ζωή μου.

Τότε μου ήταν αδύνατο ούτε να σκύψω να βάλω πιατα στο πλυντήριο και όλα ήταν ένα μαρτύριο. ΜΑΡΤΥΡΙΟ !!!!!

 

Η ασχετοσύνη στο μεγαλείο της, όσον αφορά τις διαγνώσεις των φωστήρων που δεν ξέρουν τι προβλήματα έχει το γυναικείο σώμα. 

Μέχρι βαρύ παυσίπονο μου χαν γράψει ελλείψει δυνατότητας διάγνωσης. 

 

Διαγνώστηκα από άλλο ορθοπεδικό, όχι στην Ελλάδα, τελικά. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...