Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οξυτενη κονδυλώματα


Recommended Posts

Καλησπέρα σας!μετά από ταλαιπωρία 1,5 χρόνου αναγκάζομαι να ζητήσω τα φώτα σας! Όλο αυτό το διάστημα ο γυναικολόγος μου πρότεινε καυτηριασμους για οξυτενη κονδυλώματα  και κάθε φορά 2μηνη αποχή από επαφή. Αποτέλεσμα μηδέν! Όνομα καιμε όλο βγαίνουν. Το μόνο που δεν έχω κάνει αυτό το διάστημα είναι η διακοπή καπνίσματος. Τη τελευταία φορά ανακαλύψαμε και εσωτερικά όπου πρότεινε λέιζερ με ολική νάρκωση χωρίς να είναι σιγουρος ότι θα ξεμπερδέψω! Τα pap καθαρά! Επισκέφτηκα άλλη γυναικολόγο η οποία μου έδωσε βιταμίνες 3μηνη αγωγή και ανέφερε ότι τα εξωτερικά ίσως είναι θηλωματα και τα εσωτερικά θα απορροφηθούν και ότι συνεχίζω τη σεξουαλική ζωή μου κανονικά με προφυλάξεις.  Τα εξωτερικά ωστόσο μεγαλώνουν δεν μπορώ να τα αφήσω! Έχει κάποια κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία ώστε να μου προτείνει κάποιον εξειδικευμένο γυναικολόγο στην Αθήνα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, Mariann88 είπε:

Καλησπέρα σας!μετά από ταλαιπωρία 1,5 χρόνου αναγκάζομαι να ζητήσω τα φώτα σας! Όλο αυτό το διάστημα ο γυναικολόγος μου πρότεινε καυτηριασμους για οξυτενη κονδυλώματα  και κάθε φορά 2μηνη αποχή από επαφή. Αποτέλεσμα μηδέν! Όνομα καιμε όλο βγαίνουν. Το μόνο που δεν έχω κάνει αυτό το διάστημα είναι η διακοπή καπνίσματος. Τη τελευταία φορά ανακαλύψαμε και εσωτερικά όπου πρότεινε λέιζερ με ολική νάρκωση χωρίς να είναι σιγουρος ότι θα ξεμπερδέψω! Τα pap καθαρά! Επισκέφτηκα άλλη γυναικολόγο η οποία μου έδωσε βιταμίνες 3μηνη αγωγή και ανέφερε ότι τα εξωτερικά ίσως είναι θηλωματα και τα εσωτερικά θα απορροφηθούν και ότι συνεχίζω τη σεξουαλική ζωή μου κανονικά με προφυλάξεις.  Τα εξωτερικά ωστόσο μεγαλώνουν δεν μπορώ να τα αφήσω! Έχει κάποια κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία ώστε να μου προτείνει κάποιον εξειδικευμένο γυναικολόγο στην Αθήνα;

Απευθυνσου καλυτερα σε εξειδικευμενο δερματολογο-αφροδισιολογο και οχι γυναικολογο. Εχουν μεγαλυτερη εμπειρια στα ΣΜΝ.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Mariann88 είπε:

Καλησπέρα σας!μετά από ταλαιπωρία 1,5 χρόνου αναγκάζομαι να ζητήσω τα φώτα σας! Όλο αυτό το διάστημα ο γυναικολόγος μου πρότεινε καυτηριασμους για οξυτενη κονδυλώματα  και κάθε φορά 2μηνη αποχή από επαφή. Αποτέλεσμα μηδέν! Όνομα καιμε όλο βγαίνουν. Το μόνο που δεν έχω κάνει αυτό το διάστημα είναι η διακοπή καπνίσματος. Τη τελευταία φορά ανακαλύψαμε και εσωτερικά όπου πρότεινε λέιζερ με ολική νάρκωση χωρίς να είναι σιγουρος ότι θα ξεμπερδέψω! Τα pap καθαρά! Επισκέφτηκα άλλη γυναικολόγο η οποία μου έδωσε βιταμίνες 3μηνη αγωγή και ανέφερε ότι τα εξωτερικά ίσως είναι θηλωματα και τα εσωτερικά θα απορροφηθούν και ότι συνεχίζω τη σεξουαλική ζωή μου κανονικά με προφυλάξεις.  Τα εξωτερικά ωστόσο μεγαλώνουν δεν μπορώ να τα αφήσω! Έχει κάποια κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία ώστε να μου προτείνει κάποιον εξειδικευμένο γυναικολόγο στην Αθήνα;

Λοιπόν καλύτερα να πας σε δερματολόγο αφροδισιολόγο που να έχει μεγαλύτερη εμπειρία για τα δερματικά. Και εγώ είχα. Ένα χρόνο και κάτι μου βγαίνανε συνέχεια .. δεν μπορούσα να ηρεμήσω .. πήγαινα και μου τα καυτηριάζανε κάθε φορά .. μια φορά είχα δοκιμάσει και μια κρέμα που έβαζα πάνω στο σημείο και υποτίθεται ότι με αυτή έπρεπε να φεύγουν αλλά δεν έκανε καμία δουλειά .. όποτε πήγαινα σε δερματολόγο και τα καυτηρίαζε. Εσωτερικά είχα και εγώ .. καλά δεν σου είπαν να κανείς κολποσκοπηση ; Να δείτε ξεκάθαρα τι γίνεται μέσα ; Πάντως περίεργο που το τεστ παπ βγαίνει καθαρό. Εμένα για 3 χρόνια έβγαζε CIN 1. Και είχα κάνει και τυποποίηση ιών και είχα δει ποιους ιούς είχα και είχα  και έναν που ήταν υψηλού κινδύνου , τον τύπο 16.  1 μισή χρόνο σχεδόν έτρεχα να καυτηριάζω και μετά από αυτό το διάστημα σταματήσανε να βγαίνουν. Και για 3 χρόνια σύνολο το τεστ παπ έβγαζε αυτό που σου είπα. Κάθε χρόνο έκανα κολποσκοπηση και παρακολουθούσαμε να μην προχωράει. Σε αυτό το στάδιο που ήμουν κατάφερα να το ξεπεράσω. Μετά από 3 μισή χρόνια είδα καθαρό τεστ παπ. Πρέπει να αλλάξεις τρόπο ζωης. Να αρχίσεις καλή διατροφή , να πάρεις βιταμίνες , να τονίσεις το ανοσοποιητικό σου σύστημα , να αφήσεις το κάπνισμα , να σταματήσεις να αγχώνεσαι και να είσαι ήρεμη - πολύ συμβατικό αυτό. Κάνε το καλύτερο για σένα , βοηθά τον οργανισμό σου για να έχει δύναμη να καταπολεμήσει το πρόβλημα. Βρες γιατρό που θα σου τα πει όλα αυτά .. και δεν θα σε αφήσει με απορίες να αγχώνεσαι. Εύχομαι να γίνεις γρήγορα καλά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...