Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πονος στη μεση...συσπασεις η οχι;


Recommended Posts

Κοριτσια μου ειμαι στην 16 εβδομαδα και απο χθες το βραδυ με ποναει η μεση,το κοκαλο στη λεκανη χωρις ομως να εχω πονους περιοδου.δεν μπορω να καταλαβω αν αυτος ο πονος στη μεση ειναι απο συσπασεις η ειναι απλα μυικος.ο γιατρος μου ειπε τηλεφωνικα να ξαπλωσω και να παρω 2 μπουσκοπαν.το εκανα αλλα δεν μου περασε ο πονος.αν ηταν συσπασεις δεν θα μου περνουσε με τα χαπια;σκεφτομαι να παω σε ενα εφημερευον νοσοκομειο να με δουν αλλα δεν ξερω αν πραγματι υπαρχει λογος για να μπω σε αυτη την ταλαιπωρια.να σημειωσω οτι ειμαι κλινηρης με κοντο τραχηλο και γι αυτο φοβαμαι ακομα πιο πολυ.οι πιο εμπειρες τι λετε;αν ηταν συσπασεις θα με πονουσε και η κοιλια ταυτοχρονα;ο πονος ειναι συνεχομενος και οχι επαναλαμβανομενος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, maria_tweety είπε:

Κοριτσια μου ειμαι στην 16 εβδομαδα και απο χθες το βραδυ με ποναει η μεση,το κοκαλο στη λεκανη χωρις ομως να εχω πονους περιοδου.δεν μπορω να καταλαβω αν αυτος ο πονος στη μεση ειναι απο συσπασεις η ειναι απλα μυικος.ο γιατρος μου ειπε τηλεφωνικα να ξαπλωσω και να παρω 2 μπουσκοπαν.το εκανα αλλα δεν μου περασε ο πονος.αν ηταν συσπασεις δεν θα μου περνουσε με τα χαπια;σκεφτομαι να παω σε ενα εφημερευον νοσοκομειο να με δουν αλλα δεν ξερω αν πραγματι υπαρχει λογος για να μπω σε αυτη την ταλαιπωρια.να σημειωσω οτι ειμαι κλινηρης με κοντο τραχηλο και γι αυτο φοβαμαι ακομα πιο πολυ.οι πιο εμπειρες τι λετε;αν ηταν συσπασεις θα με πονουσε και η κοιλια ταυτοχρονα;ο πονος ειναι συνεχομενος και οχι επαναλαμβανομενος

Eγραψες οτι εισαι κλινηρης, μηπως ξαπλωνεις πολυ ανασκελα και πιεζεται η μεση σου απο το αυξανομενο βαρος της μητρας; Μηπως εφαγες κατι και σε πειραξε και αυτος ο πονος ειναι το εντερο που ερεθιστηκε; Μηπως απλα ειναι εντονη ενοχληση απο την μητρα που μεγαλωνει ή απο τουε συνδεσμους της λεκανη που "χαλαρωνουν"; Αν ηταν συσπασεις λογικα στη συγκεκριμενη φαση θα ενιωθες και πετρωματα, αλλα αν νιωθεις οτι θα ηρεμησεις αν πας στο νοσοκομειο, πηγαινε, δεν εχεις να χασεις κατι. 

 
Link to comment
Share on other sites

θέματα μέσης ξαναείχες πάθει ποτέ;   - για να εχεις μέσο σύγκρισης του πόνου ;

σου εύχομαι περαστικά κ ηρεμία... ... δοκίμασε να ξαπλώσεις μπρούμυτα με κάτι να στηρίζει πιο ψηλά την λεκάνη/ποπό ...   σου κ δες ανανακουφίζεσαι από τον πόνο 

εάν ανακουφίζεσαι με κάποιες στάσεις που είναι χαλαρωτικές για την μέση, την απάντηση την έχεις..   

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω κοριτσια.βασικα με πονουσαν τα κοκαλα στη λεκανη.τα πιεζα και οντως με πονουσαν.σημερα ειμαι καλυτερα αλλα ολο και κατι πονακια εχω και δεν ξερω αν ειναι συσπασεις.το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να ξεχωρισω τι ειδους ειναι ο πονος που εχω.με πιανει για παραδειγμα σαν σουβλια απο τον αφαλο μεχρι κατω.ενα τσακ κανει κ με αφηνει.μετα απο ενα λεπτο παλι το ιδιο σα να με χτυπαει στιγμιαια το ρευμα.δεν ειναι ομως πονος περιοδου.αυτο το πετρωμα στην κοιλια δεν το εχω νιωσει μεχρι στιγμης.τι να πω ξαφνικα μεσα σε 2 εβδομαδες μικρυνε ο τραχηλος μου κατα 1,5 εκ και πλεον ο καθε πονος σκεφτομαι μηπως τον επηρεασει.ασχετο με το θεμα αλλα κοριτσια να απαιτειτε να σας μετραει τον τραχηλο ο γιατρος.ενα λεπτο υποθεση ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...