Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ζητείται Υπόδειγμα κειμένου Υπέρηχου εσω γεννητικών οργάνων - επιτροπή εοπυυ


Recommended Posts

Καλησπέρα ...εχει καποια κοπελα να μου στειλει τον υπερηχο εσω γεννητικων οργανων που χρειαζεται η επιτροπη του εοπυυ?Η γυναικολογος ειπε  να βρω ενα κειμενο- υποδειγμα και να της το παω ετοιμο για υπογραφη.... βαριέται να το συντάσσει εκ νέου!

Καλη δύναμη σε ολες σας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 hours ago, elenita17 said:

Καλησπέρα ...εχει καποια κοπελα να μου στειλει τον υπερηχο εσω γεννητικων οργανων που χρειαζεται η επιτροπη του εοπυυ?Η γυναικολογος ειπε  να βρω ενα κειμενο- υποδειγμα και να της το παω ετοιμο για υπογραφη.... βαριέται να το συντάσσει εκ νέου!

Καλη δύναμη σε ολες σας!!

Καλημερα.

Ο εξωσωματικος σου δεν σου εχει κανει εναν υπερηχο το τελευταιο διαστημα?

Ο υπερηχος πρεπει να γινει απο ιατρο που εχει συγκεκριμενη αδεια.

Δεν υπαρχει καποιος να σε καθοδηγησει εκει που θα κανεις την εξωσωματικη?

 

k0oZp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν υπάρχει κάποιο κείμενο υπόδειγμα συγκεκριμένο για τον υπέρηχο, δεν μπορώ να καταλαβω τι είναι αυτό που σου ζητάει. Εγώ κ τις 2 φορές που πέρασα Επιτροπή ο υπέρηχος ήταν από την Βιοϊατρική κ Αυτός που μου τον έκανε Ακτινολογος. Δεν μπήκα στην διαδικασία να ψάχνω γυναικολόγο με άδεια ΚΕΣΥ Αφού δέχονται κ από ακτινολογο σε κέντρο συμβεβλημενο με τον ΕΟΠΥΥ. Μήπως να το ψάξεις κάπως έτσι να ξεμπερδευεις?

Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2018 at 6:01 ΜΜ, elenita17 είπε:

Καλησπέρα ...εχει καποια κοπελα να μου στειλει τον υπερηχο εσω γεννητικων οργανων που χρειαζεται η επιτροπη του εοπυυ?Η γυναικολογος ειπε  να βρω ενα κειμενο- υποδειγμα και να της το παω ετοιμο για υπογραφη.... βαριέται να το συντάσσει εκ νέου!

Καλη δύναμη σε ολες σας!!

Mάλλον χρειάζεσαι άλλο γυναικολόγο. 

Αλλιώς βρωμάει απάτη από μίλια μακριά...

Link to comment
Share on other sites

On 14 Οκτωβρίου 2018 at 6:01 ΜΜ, elenita17 είπε:

Καλησπέρα ...εχει καποια κοπελα να μου στειλει τον υπερηχο εσω γεννητικων οργανων που χρειαζεται η επιτροπη του εοπυυ?Η γυναικολογος ειπε  να βρω ενα κειμενο- υποδειγμα και να της το παω ετοιμο για υπογραφη.... βαριέται να το συντάσσει εκ νέου!

Καλη δύναμη σε ολες σας!!

Η γιατρός σου δεν εχει σίγουρα άδεια απο κεσυ , αλλιώς θα ήξερε τι να γράψει. Και να της πας το κείμενο χρειαζεται την σφραγίδα.

Θα συμφωνήσω με την βιοϊατρική, την πρώτη φορα που περασα επιτροπή το 2015 τότε πρώτοζητούσαν αυτην την σφραγίδα, ταλαιπωρήθηκα πολυ, πήρα μεχρι και σε γιατρο δημοσίου για να μου κανει τον υπέρηχο και αρνήθηκε επι λέξη μου ειπε να πας εκεί που θα σου κανουν την εξωσωματική.

 Τωρα πια στο κέντρο που ειμαι έχουν γυναικολόγο που εχει την άδεια και σφραγίζει όλους τους υπερήχους. Μηπως να προβληματιζοσουν λιγο με την γιατρο σου και την ανοργανωσιά σε όλο αυτο το θεμα; Τι θα γίνει στα πιο σημαντικά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης θα ήθελα να συμπληρώσω πως ο δικός μου υπερηχος δεν ειχε κατι ιδιαιτερο γραμμενο. Ηταν ενας κλασικος υπερηχος που ανεφερε οτι η μητρα ηταν κατα φυσει, το ενδομητριο τόσα χιλιοστα, δουγλασιος ελευθερος κ οτι στη δεξια μου ωοθηκη υπηρχε κυστη ενδομητριωσης 3 χιλ. Φυσικα συναπτονταν και οι φωτογραφιες. 

 

k0oZp3.png
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Κάντι said:

Η γιατρός σου δεν εχει σίγουρα άδεια απο κεσυ , αλλιώς θα ήξερε τι να γράψει. Και να της πας το κείμενο χρειαζεται την σφραγίδα.

Θα συμφωνήσω με την βιοϊατρική, την πρώτη φορα που περασα επιτροπή το 2015 τότε πρώτοζητούσαν αυτην την σφραγίδα, ταλαιπωρήθηκα πολυ, πήρα μεχρι και σε γιατρο δημοσίου για να μου κανει τον υπέρηχο και αρνήθηκε επι λέξη μου ειπε να πας εκεί που θα σου κανουν την εξωσωματική.

 Τωρα πια στο κέντρο που ειμαι έχουν γυναικολόγο που εχει την άδεια και σφραγίζει όλους τους υπερήχους. Μηπως να προβληματιζοσουν λιγο με την γιατρο σου και την ανοργανωσιά σε όλο αυτο το θεμα; Τι θα γίνει στα πιο σημαντικά;

Ευχαριστω για τις πληροφοριες..

Η ανοργανωσια δεν αφορα το κεντρο εξωσωματικης....δεν ηξερα οτι μπορω να το ζητησω απο κει....

Τελικα βρηκα ακρη....

Φιλιά σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...