Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

επαφές μετά τον τοκετό


anemoni1989

Recommended Posts

9 minutes ago, mama16 said:

Αααααχ που καταντησαμε, να προγραμματίζουμε πότε θα βρεθούμε με τους άντρες μας... Πόσο πιο διαφορετική είναι η ζωή με παιδιά. Εγώ απορώ με κάποια ζευγάρια (συγκεκριμένα με ένα που ήξερα, ζούσε με πεθερικά, είχαν ένα δωμάτιο μόνο που έμενε το ζευγάρι, τα πεθερικά κοιμόταν στο σαλόνι κ έκαναν αν δεν κάνω λάθος η 3 η 4 παιδιά... Κ όλα τα παιδιά έμεναν στο δωμάτιο των γονιών τους.. Πως είχαν επαφές δεν ξέρω! Εγώ δεν θέλω ούτε να σκέφτομαι καθώς κοιμούνται τα παιδιά να είμαι στον ίδιο χώρο κ να κάνω διάφορα με τον άντρα μου!

 

Πω πω καλα και με πεθερικά δίπλα...! Τωρα όσο για τα παιδιά, εγώ να πω την αμαρτία μου με το παιδί στο ίδιο δωμάτιο δεν έχω τόσο θέμα :oops: αλλά με άλλους ενηλικες δίπλα θα ντρεπόμουν. Βεβαια, στο τελος όλα συνιθίζονται φαντάζομαι, θα στερούνται οι άνθρωποι για την πεθερά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Belmar είπε:

 

Πω πω καλα και με πεθερικά δίπλα...! Τωρα όσο για τα παιδιά, εγώ να πω την αμαρτία μου με το παιδί στο ίδιο δωμάτιο δεν έχω τόσο θέμα :oops: αλλά με άλλους ενηλικες δίπλα θα ντρεπόμουν. Βεβαια, στο τελος όλα συνιθίζονται φαντάζομαι, θα στερούνται οι άνθρωποι για την πεθερά;

Πω πω εγώ δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι με τα παιδιά στο ίδιο δωμάτιο, να ξυπνήσουν εκείνη την ώρα κ να σοκαριστουν... Εκτός κ αν είναι μηνών κ δεν καταλαβαίνουν τπτ! Πάντως επειδή μικρούλα είχα τέτοια εμπειρία (δεν θυμάμαι αν πήγαινα καν σχολείο) αλλά μου έμεινε κ δεν θα ήθελα να το κάνω στα παιδιά μου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Πω πω εγώ δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι με τα παιδιά στο ίδιο δωμάτιο, να ξυπνήσουν εκείνη την ώρα κ να σοκαριστουν... Εκτός κ αν είναι μηνών κ δεν καταλαβαίνουν τπτ! Πάντως επειδή μικρούλα είχα τέτοια εμπειρία (δεν θυμάμαι αν πήγαινα καν σχολείο) αλλά μου έμεινε κ δεν θα ήθελα να το κάνω στα παιδιά μου!

Όταν είναι μικρά είναι εύκολο. Πας και σε άλλο δωμάτιο στην τελική όταν κοιμούνται. Όταν μεγαλώσουν και αρχίσουν πιο αργά να κοιμούνται και καταλαβαίνουν και περισσότερα τι γίνεται; Απελπισία :P

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annitamik είπε:

Όταν είναι μικρά είναι εύκολο. Πας και σε άλλο δωμάτιο στην τελική όταν κοιμούνται. Όταν μεγαλώσουν και αρχίσουν πιο αργά να κοιμούνται και καταλαβαίνουν και περισσότερα τι γίνεται; Απελπισία :P

Χαχα μην το συζητάς... Δράμα!!! :grin:

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, mama16 said:

Πω πω εγώ δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι με τα παιδιά στο ίδιο δωμάτιο, να ξυπνήσουν εκείνη την ώρα κ να σοκαριστουν... Εκτός κ αν είναι μηνών κ δεν καταλαβαίνουν τπτ! Πάντως επειδή μικρούλα είχα τέτοια εμπειρία (δεν θυμάμαι αν πήγαινα καν σχολείο) αλλά μου έμεινε κ δεν θα ήθελα να το κάνω στα παιδιά μου!

 

Ναι, καλά, κι εγω οταν λέω παιδί εννοώ μέχρι το πολύ 2 ετών. Μετά υπάρχει θέμα αν ξυπνήσει και ζητήσει και εξηγήσεις... :oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς κορίτσια στην πρώτη γεννα είχαμε επαφή πρώτη φορά με τον άντρα μου μετά από 50 μέρες περίπου από την καισαρική που είχα κάνει. Τότε μου είχαν τελειώσει και τα λοχεια. Τώρα είμαι πάλι λεχώνα μετά από δεύτερη γέννα , περιμένω να τελειώσουν τα λοχεια να περάσει αυτή η δύσκολη περίοδος. 

20 ώρες πρίν, Belmar είπε:

 

Ναι, καλά, κι εγω οταν λέω παιδί εννοώ μέχρι το πολύ 2 ετών. Μετά υπάρχει θέμα αν ξυπνήσει και ζητήσει και εξηγήσεις... :oops:

πω πω δεν ξέρω εμένα 2 ετών μου φαίνεται ότι είναι αρκετά μεγάλο και θ ένιωθα πολύ αμήχανα αν ξύπναγε και μας κοίταζε. Εδώ μηνών που το είχαμε επιχειρήσει ήταν στο αθόρυβο :p και από κούνια που δεν μας έβλεπε 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Super.mum είπε:

Εμείς κορίτσια στην πρώτη γεννα είχαμε επαφή πρώτη φορά με τον άντρα μου μετά από 50 μέρες περίπου από την καισαρική που είχα κάνει. Τότε μου είχαν τελειώσει και τα λοχεια. Τώρα είμαι πάλι λεχώνα μετά από δεύτερη γέννα , περιμένω να τελειώσουν τα λοχεια να περάσει αυτή η δύσκολη περίοδος. 

πω πω δεν ξέρω εμένα 2 ετών μου φαίνεται ότι είναι αρκετά μεγάλο και θ ένιωθα πολύ αμήχανα αν ξύπναγε και μας κοίταζε. Εδώ μηνών που το είχαμε επιχειρήσει ήταν στο αθόρυβο :p και από κούνια που δεν μας έβλεπε 

Συμφωνώ εγώ κ μηνών που είχα την μεγάλη κάποτε ούτε τότε κάναμε τπτ στην κρεβατοκάμαρα, όχι ότι θα καταλάβαινε αλλά δεν μπορούσα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...