Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απόξεση την 14η εβδομάδα


Μήνα26

Recommended Posts

θα ήθελα να μοιραστώ μαζι σας τη χειρότερη εμπειρία της ζωής μου ! Ειμαι 26 χρόνων δεν εχω παντρευτεί και δεν εχω παιδια ! Ειχα μια σχέση η οποία ήταν μονο για σωματική ικανοποίηση ! Ο κύκλος μου πάντα ήταν άστατος και έτσι δεν έδωσα πολυ σημασία στο ότι είχε να μου έρθει περίοδος πανω απο 1 μήνα ! Η τελευταία περίοδος μου ήταν 27 Οκτώβριου ! Πριν 2 εβδομάδες περίπου άρχισα να ανησυχώ και να παρατηρώ το σωμα μου να αλλάζει δεν ειχα κανενα σημάδι εκτός απο μια φορά που πηγα στην εκκλησία και με έπιασε ζάλη κ υπέθεσα πως ήταν το λιβάνι και ο συνοστισμος ! Αποφάσισα να κάνω τεστ και βγήκε θετικό πίστευα πως είχε κανει λάθος και έτσι πηγα στο γιατρό ήμουν ήδη 14 εβδομάδων και δεν ειχα καταλάβει τιποτα έπαθα πανικό και ζήτησα βοήθεια δεν μπορούσα με τιποτα να το κρατήσω αν και τοσο πολυ το ήθελα ! Η διαδικασία έγινε μεσα σε 1 εβδομάδα ήταν πολυ δύσκολο. Γιατι ήταν πολυ προχωρημένη κύηση φοβόμουν το πέρασα μόνη μου δεν μοορουσα να το πω στους γονείς μου διότι δεν ήταν μια σταθερή σχέση ! Εύχομαι να μην συμβεί ποτε ξανα σε κάποια γυναίκα να της στείλει ο θεός ενα τέτοιο δώρο και να μην έχει αλλη επιλογή ειναι πολυ ψυχοφθόρο και δεν ξερω αν μπορέσω ποτε να το ξεπεράσω διότι απο τις πρώτες εξετάσεις το μωρο μου έδειχνε πολυ καλα και ήθελε να ζήσει ομως δυστυχώς δεν μπόρεσα και δεν θα το συγχωρησω ποτε στον εαυτό μου ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 28/1/2018 at 2:43 ΜΜ, Μήνα26 είπε:

θα ήθελα να μοιραστώ μαζι σας τη χειρότερη εμπειρία της ζωής μου ! Ειμαι 26 χρόνων δεν εχω παντρευτεί και δεν εχω παιδια ! Ειχα μια σχέση η οποία ήταν μονο για σωματική ικανοποίηση ! Ο κύκλος μου πάντα ήταν άστατος και έτσι δεν έδωσα πολυ σημασία στο ότι είχε να μου έρθει περίοδος πανω απο 1 μήνα ! Η τελευταία περίοδος μου ήταν 27 Οκτώβριου ! Πριν 2 εβδομάδες περίπου άρχισα να ανησυχώ και να παρατηρώ το σωμα μου να αλλάζει δεν ειχα κανενα σημάδι εκτός απο μια φορά που πηγα στην εκκλησία και με έπιασε ζάλη κ υπέθεσα πως ήταν το λιβάνι και ο συνοστισμος ! Αποφάσισα να κάνω τεστ και βγήκε θετικό πίστευα πως είχε κανει λάθος και έτσι πηγα στο γιατρό ήμουν ήδη 14 εβδομάδων και δεν ειχα καταλάβει τιποτα έπαθα πανικό και ζήτησα βοήθεια δεν μπορούσα με τιποτα να το κρατήσω αν και τοσο πολυ το ήθελα ! Η διαδικασία έγινε μεσα σε 1 εβδομάδα ήταν πολυ δύσκολο. Γιατι ήταν πολυ προχωρημένη κύηση φοβόμουν το πέρασα μόνη μου δεν μοορουσα να το πω στους γονείς μου διότι δεν ήταν μια σταθερή σχέση ! Εύχομαι να μην συμβεί ποτε ξανα σε κάποια γυναίκα να της στείλει ο θεός ενα τέτοιο δώρο και να μην έχει αλλη επιλογή ειναι πολυ ψυχοφθόρο και δεν ξερω αν μπορέσω ποτε να το ξεπεράσω διότι απο τις πρώτες εξετάσεις το μωρο μου έδειχνε πολυ καλα και ήθελε να ζήσει ομως δυστυχώς δεν μπόρεσα και δεν θα το συγχωρησω ποτε στον εαυτό μου ! 

Όσο μπορείς άσε πίσω αυτό το γεγονός και προχώρα τη ζωή σου!!! Ναι είναι άσχημο αυτό που έγινε, οκ, αλλά δεν ξε-γίνεται τώρα. Τι θα γίνει, θα πέσεις να πεθάνεις;;; θα ήταν πολύ εύκολο να κριτικάρω και να το παίξω αυστηρή, αλλά νομίζω ότι έχεις επίγνωση του τι έχει γίνει και πού έχεις φτιάξει.

Πάει, πέρασε, κοίτα τη ζωή σου κι απλά φρόντισε, αν θες, να κάνεις μια υγιής σχέση και να μείνεις μακριά από τοξικές καταστάσεις, για να μην ξαναβιώσεις την ίδια φάση.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο η @ΧρύσαΜ Αν και δεν εχω αναλογη εμπειρια φανταζομαι ποσο δυσκολο και ψυχοφθορο μπορει να ειναι αλλα δεν αλλαζει κατι τωρα.οποτε προχωραμε μπροστα.Σημασια εχει να εισαι τωρα καλα.Το μονο που εχεις να κανεις ειναι προσεχεις στο μελλον να μη ξανασυμβει .Το "συντροφο"σου τον εχεις ενημερωσει για ολο αυτο η πηρες μονη σου την αποφαση και ολο το ψυχολογικο βαρος;

Link to comment
Share on other sites

On 28/1/2018 at 2:43 ΜΜ, Μήνα26 είπε:

θα ήθελα να μοιραστώ μαζι σας τη χειρότερη εμπειρία της ζωής μου ! Ειμαι 26 χρόνων δεν εχω παντρευτεί και δεν εχω παιδια ! Ειχα μια σχέση η οποία ήταν μονο για σωματική ικανοποίηση ! Ο κύκλος μου πάντα ήταν άστατος και έτσι δεν έδωσα πολυ σημασία στο ότι είχε να μου έρθει περίοδος πανω απο 1 μήνα ! Η τελευταία περίοδος μου ήταν 27 Οκτώβριου ! Πριν 2 εβδομάδες περίπου άρχισα να ανησυχώ και να παρατηρώ το σωμα μου να αλλάζει δεν ειχα κανενα σημάδι εκτός απο μια φορά που πηγα στην εκκλησία και με έπιασε ζάλη κ υπέθεσα πως ήταν το λιβάνι και ο συνοστισμος ! Αποφάσισα να κάνω τεστ και βγήκε θετικό πίστευα πως είχε κανει λάθος και έτσι πηγα στο γιατρό ήμουν ήδη 14 εβδομάδων και δεν ειχα καταλάβει τιποτα έπαθα πανικό και ζήτησα βοήθεια δεν μπορούσα με τιποτα να το κρατήσω αν και τοσο πολυ το ήθελα ! Η διαδικασία έγινε μεσα σε 1 εβδομάδα ήταν πολυ δύσκολο. Γιατι ήταν πολυ προχωρημένη κύηση φοβόμουν το πέρασα μόνη μου δεν μοορουσα να το πω στους γονείς μου διότι δεν ήταν μια σταθερή σχέση ! Εύχομαι να μην συμβεί ποτε ξανα σε κάποια γυναίκα να της στείλει ο θεός ενα τέτοιο δώρο και να μην έχει αλλη επιλογή ειναι πολυ ψυχοφθόρο και δεν ξερω αν μπορέσω ποτε να το ξεπεράσω διότι απο τις πρώτες εξετάσεις το μωρο μου έδειχνε πολυ καλα και ήθελε να ζήσει ομως δυστυχώς δεν μπόρεσα και δεν θα το συγχωρησω ποτε στον εαυτό μου ! 

Είσαι 26 χρονών...Τραγικό για εμένα που είμαι 39 και ποτέ μα ποτέ δεν σκέφτηκα επαφή χωρίς προφύλαξη με τους εκάστοτε συντρόφους μου, ποτέ μα ποτέ δεν σκέφτηκα επαφή με τον σύζυγο μου ακόμα χωρίς προφύλαξη όταν  δεν θέλαμε παιδάκι... Πραγματικά δεν θα κάτσω στην έκτρωση και πως το βίωσες, είσαι 26 ετών! και θα έπρεπε να γνωρίζεις σχετικά με την αντισύλληψη. Υπήρξες πολύ έγκυος λοιπόν, υπήρξες παρά λίγον μολυσμένη με χλαμύδια, κονδυλώματα, aids. Το να μην χρησιμοποιείς προφύλαξη κυρίως όταν δεν έχεις σταθερό σύντροφο είναι εγκληματικό, στην παρούσα φάση την πλήρωσε το μωράκι σου χωρίς να φταίει το καημένο, αύριο μεθαύριο μπορεί να την πληρώσει η ζωή σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...