Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βουβωνοκήλη, Παίδων Πεντέλης, help!!


Recommended Posts

Καλησπέρα σας!! Ο μικρός μου σήμερα είναι 31 ημερών.. Απ'το Αλεξάνδρας που γέννησα μας είπαν ότι πιστεύουν πως υπάρχει βουβωνοκήλη κ να πάμε σε παιδοχειρούργο να το δούμε. Έτσι, λοιπόν, να μην τα πολυλογώ μετά από αρκετές γνώμες καταλήξαμε να μας συστήσουν τον κ. Χαλίλ Εϊρεκάτ όπου κ πήγαμε σήμερα κ προγραμματίστηκε το χειρουργείο. Διαβάζοντας εδώ είδα ότι τον προτείνουν κ άλλα μέλη με εμπειρία. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το οικονομικό κομμάτι, δώσατε κάτι;; Κ επειδή είναι λεπτό ζήτημα σας παρακαλώ όποιος έχει εμπειρία κ δ θέλει να απαντήσει δημόσια ας μου στείλει ένα πμ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειχα κανει εγχειρηση κρυψορχίας στο γιο μου στο Αγλαια Κυριακου.Κατι ξερω ότι εδωσε ο αντρας μου στο γιατρο όταν ηταν να φυγουμε από το νοσοκομειο.Ωστοσο δε μας ζητηθηκε να δωσουμε...ηταν δικη μας πρωτοβουλιαα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Niki81 είπε:

Ειχα κανει εγχειρηση κρυψορχίας στο γιο μου στο Αγλαια Κυριακου.Κατι ξερω ότι εδωσε ο αντρας μου στο γιατρο όταν ηταν να φυγουμε από το νοσοκομειο.Ωστοσο δε μας ζητηθηκε να δωσουμε...ηταν δικη μας πρωτοβουλιαα.

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να δώσετε τίποτα. Αλίμονο! τη δουλειά του θα κάνει σε δημόσιο νοσοκομείο. Στην τελική αν θέλετε να τον ευχαριστήσετε στείλτε του ένα καλάθι με κρασιά. Επίσης δεν χρειαζόταν να πάτε σε συγκεκριμένο γιατρό, είναι εγχείριση ρουτίνας και οποιοσδήποτε χειρουργός την κάνει με κλειστά μάτια. Πάρα πολλά αγόρια την κάνουν. Δεν έχετε να φοβηθείτε τίποτα. Καταλαβαίνω όμως το άγχος σας, είναι και τόσο μικρούλι το μωράκι σας. Το παρήγορο είναι ότι δεν θα καταλάβει, ούτε θα θυμάται τίποτα. Καλή επιτυχία και καλή ανάρρωση.  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Mary1976 είπε:

Δεν χρειάζεται να δώσετε τίποτα. Αλίμονο! τη δουλειά του θα κάνει σε δημόσιο νοσοκομείο. Στην τελική αν θέλετε να τον ευχαριστήσετε στείλτε του ένα καλάθι με κρασιά. Επίσης δεν χρειαζόταν να πάτε σε συγκεκριμένο γιατρό, είναι εγχείριση ρουτίνας και οποιοσδήποτε χειρουργός την κάνει με κλειστά μάτια. Πάρα πολλά αγόρια την κάνουν. Δεν έχετε να φοβηθείτε τίποτα. Καταλαβαίνω όμως το άγχος σας, είναι και τόσο μικρούλι το μωράκι σας. Το παρήγορο είναι ότι δεν θα καταλάβει, ούτε θα θυμάται τίποτα. Καλή επιτυχία και καλή ανάρρωση.  

Σε ευχαριστουμε πολυ!! Μας τον προτεινε ο παιδιατρος που πηγαμε προσφατα διοτι τοσο καιρο μας ελεγαν οτι ειναι υδροκηλη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aν παιδοχειρούργος σας ζητήσει λεφτά για να χειρουργήσει το μωρό σας, φύγετε τρέχοντας και βρείτε κάποιον άλλον. Αν θέλετε εκ των υστέρων να δώσετε δώρο, άλλο θέμα, αλλά για να λέμε και τα καλά των γιατρών, υπάρχουν αρκετοί γιατροί σε Δημόσιο νοσοκομεία που δε θα δεχτούν χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Σε δημόσιο νοσοκομείο θα χειρουργηθεί το παιδί γιατί να πληρώσεις?

Αν έχεις την διάθεση να πληρώσεις βρες έναν καλό χειρούργο σε ένα ιδιωτικό νοσοκομείο , να έχεις έστω και τις ''ξενοδοχειακές'' παροχές.

Με το καλό να γίνει το χειρουργείο και να πάτε γρήγορα σπίτι σας.

Το έχουμε κάνει και εμείς αυτό, έχει γρήγορη ανάρρωση, μην αγχώνεσαι.

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kotsifikos είπε:

Σε δημόσιο νοσοκομείο θα χειρουργηθεί το παιδί γιατί να πληρώσεις?

Αν έχεις την διάθεση να πληρώσεις βρες έναν καλό χειρούργο σε ένα ιδιωτικό νοσοκομείο , να έχεις έστω και τις ''ξενοδοχειακές'' παροχές.

Με το καλό να γίνει το χειρουργείο και να πάτε γρήγορα σπίτι σας.

Το έχουμε κάνει και εμείς αυτό, έχει γρήγορη ανάρρωση, μην αγχώνεσαι.

 

Συμφωνω απολυτα σε αυτο κ φυσικα δ θελω να πληρωσω αλλα με εχουν τρομοκρατησει οτι αν δ πληρωσω δ θα μας προσεξουν κ η αληθεια ειναι πως με τη γυναικολογο π ειχα κ συνεργαζοταν με δημοσιο, δ πληρωσα, γτ φυσικα δ υπαρχει το ποσο π ζηταγε κ κατεληξα να μ κανει καισαρικη ειδικευομενος κ σε πτερυγα π δ ηταν καν γ λεχωνες... κ τωρα με τον μικρο δ θελω να χουμε παρατραγουδα!! Ξερεις μηπως αν θα μπορεσω να θηλασω μετα την επεμβαση;;

Link to comment
Share on other sites

τέτοια περιστατικά πιστεύω πως πρέπει να καταγγέλονται και όχι να τα τροφοδοτούμε περισσότερο.

Ο αναισθησιολόγος θα σου πει το πότε μπορείς να θηλάσεις.

Εγώ το πρώτο χειρουργείο το έκανα 5 1/2 μηνών λόγω περίσφυξης που είχε πάθει οπότε έγιναν όλα πάρα πολύ γρήγορα και πολλά δεν τα θυμάμαι καν.

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...