Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τεστ ωορηξιας και θετικο και αρνητικο!


Recommended Posts

Γεια  σας!Ειμαι καινουργια στο forum και θα θελα να πω κ εγω τον προβληματισμο μου μηπως μπορει καποια κοπελα να μαι διαφωτισει εαν της εχει συμβει κατι παρομοιο.Ξεκιναω λοιπον...Μεχρι και τον απριλη ειχα σταθερο κυκλο αντε μεχρι 31 μερες να πηγαινε το παρα πολυ...τον Μαη ο κυκλος μου χαλασε πηγε στις 32 κ τον ιουνιο ακομη πιο πολυ πηγε στις 35 μερες.Πηρα λοιπον κ εγω τ τεστακια ωορηξιας clearblue digital κυριως για να μου λυθει η απορια εαν κανω ωορηξια γιατι αυτο μου χε καρφωθει(οτι δεν κανω δηλαδη) ξεκινησα λοιπον στις 12 ιουλιου κ κανω τα τεστ(περιοδος ηρθε 2/7 με 8/7).Μεχρι και τις 17/7 εβγαζε κενο (αρνητικο δηλαδη) απο τις 18/7 εβγαζε υψηλη γονιμοτητα κ λεω ωραια τωρα οπου να ναι θα εμφανιστει κ η μεγιστη(δηλαδη ωορηξια την ημερα εκεινη κ την επομενη).Κανω λοιπον μεχρι κ τις 23/7 και εβγαζε συνεχεια υψηλη.Τις 24/7 κανω το πρωι κ παντα την ιδια ωρα καθε μερα κ μου βγαζει κενο!Ωπα λεω να τα μας δεν κανω ωορηξια κ παθαινω σοκ!

 

Εν τω μεταξυ ειχα κανει κ τον προηγουμενο μηνα ενα δυο ετσι δοκμαστικα οποτε τα υπολοιπα που εμειναν τα ανακατεψα με την καινουργια συσκευασια κ ειχα ουσιαστικα δυο μηχανηματακια ενα σε καθε συσκευασια που πηρα.Εγω ομως τα εκανα ολα με το μηχανημα της πρωτης συσκευασιας θεωρωντας πως αφου εχει μπαταρια δεν θα χει θεμα στο να διαβασει τα αποτελεσματα!

 

Συνεχιζω λοιπον,οποτε λεω δεν γινεται τις 25 θα κανω ενα τεστ της πρωτης συσκευασιας που μου ειχε μεινει ακομα με το δικο του μηχανημα κ ενα της καινουργιας με το δικο της κ το ενα μου βγαζει ΜΕΓΙΣΤΗ γονιμοτητα( της πρωτης συσκευασιας του ιουνιου) επιτελους κ το αλλο ΚΕΝΟ(της καινουργιας συσκευασιαςτου ιουλιου).

Ποιο απο τα δυο να πιστεψω;; Κ ειναι κ τα δυο οι ακραιες απαντησεις! Λετε να φταιει κατι στο μηχανισμο που τα εκανα τα στικ μπερδεμενα κ με ενα μηχανημα;;Δεν μπορω να καταλαβω κ απο σημαδια ποτε κανω ωορηξια γιατι κ τον προηγουμενο μηνα ειχα δει κατι βλενες πριν την γονιμη κ μετα τη γομιμη μερα κ οχι τη μερα της ωορηξιας οπως ειχα  παλια.Εχω χασει την μπαλα του κυκλου μου κ με αγχωνει αυτο.

 

Σας ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις σας

 

Τα πα και ηρεμησα

Επεξεργάστηκαν by valia83
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν έχεις λόγο να πιστεύεις ότι δεν κάνεις ωορρηξία, πρέπει να μιλήσεις με ένα γιατρό και να σε παρακολουθήσει, συνήθως με ένα συνδυασμό υπέρηχων και εξετάσεων αίματος. Δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη έτσι, απλά ξοδεύεις τα λεφτά σου και σπας τα νεύρα σου.

Οι λίγες μέρες διαφορά στον κύκλο δεν είναι κατι για να ανησυχήσεις. Οι κύκλοι όπου δεν εχει γίνει ωορρηξία συνήθως είναι ή αρκετά μικρότεροι ή αρκετα μεγαλύτεροι από το συνηθισμένο και η περίοδος είναι διαφορετική, π.χ. συντομότερη, μεγαλύτερη ή ξεκινά με λίγο αίμα και αυξάνεται προς το τέλος. Γενικά το να έχεις και ένα κύκλο στις τόσες χωρίς ωορρηξία δεν είναι περίεργο, το πρόβλημα είναι αν δεν εχεις ποτέ και δεν πρόκειται να το καταλάβεις μόνη.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

Αν έχεις λόγο να πιστεύεις ότι δεν κάνεις ωορρηξία, πρέπει να μιλήσεις με ένα γιατρό και να σε παρακολουθήσει, συνήθως με ένα συνδυασμό υπέρηχων και εξετάσεων αίματος. Δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη έτσι, απλά ξοδεύεις τα λεφτά σου και σπας τα νεύρα σου.

Οι λίγες μέρες διαφορά στον κύκλο δεν είναι κατι για να ανησυχήσεις. Οι κύκλοι όπου δεν εχει γίνει ωορρηξία συνήθως είναι ή αρκετά μικρότεροι ή αρκετα μεγαλύτεροι από το συνηθισμένο και η περίοδος είναι διαφορετική, π.χ. συντομότερη, μεγαλύτερη ή ξεκινά με λίγο αίμα και αυξάνεται προς το τέλος. Γενικά το να έχεις και ένα κύκλο στις τόσες χωρίς ωορρηξία δεν είναι περίεργο, το πρόβλημα είναι αν δεν εχεις ποτέ και δεν πρόκειται να το καταλάβεις μόνη.

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση,οι ιδεες μου μπηκαν απο την διαταραχη του κυκλου στα καλα καθουμενα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...