Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε σταματήσατε προγεστερόνη και οιστρογονα


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα!

Πότε σταματησατε προγεστερονη και οιστρογονα;

Εγω επαιρνα prolutex, ουτροτζεςταν και cyclacur.

Και μετα την αυχενικη μου ειπαν να τα σταματησω, γιατι τωρα αναλαμβανει ο πλακουντας την παραγωγη τους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα!

Πότε σταματησατε προγεστερονη και οιστρογονα;

Εγω επαιρνα prolutex, ουτροτζεςταν και cyclacur.

Και μετα την αυχενικη μου ειπαν να τα σταματησω, γιατι τωρα αναλαμβανει ο πλακουντας την παραγωγη τους.

 

Καλημερα aigokeraki!

 

Outro επαιρνα μεχρι το τελος, cyclacur δεν θυμαμαι καθολου κ prolutex δεν ειχα παρει ποτε. Δεν τα γνωριζω καν.

Βεβαια κυοφορουσα διδυμα κ φοβομασταν.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!κι εμένα μου είπε τα cyclacour τη κρέμα vasclor και νομίζω το prezolon που είναι κορτιζονη μου είπε Μετα την αυχενικη τα σταματάω!!για τα ουτροτζεσταν δεν είπε κάτι!!επίσης κάνω ενεσεις clexane και παίρνω και felicine μέχρι νεωτέρας!!επιπλέον αρχίζω ασβέστιο σίδηρο και μαγνήσιο μετά την αυχενικη!!κι εγώ έχω διδυμακια!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

I'm in LOVE with two babies I haven't yet met...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από της εξετάσεις που έκανα οιστραδιολη προγεστερόνη μου είπε ο γιατρός προγεστερόνη προλουτεξ ένεση και σικλακουρ άλλοι μια εβδομάδα και τέλος και ινοχεπ ασπιρίνη μέχρι την αυχενικη δηλ 30 Αυγούστου που θα έχω μπει στη 12η εβδομάδα.

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γύρω στη 10η+ νομίζω ξεκίνησε να μου τα μειώνει σταδιακά και ως τη 12η είχα ξεμπερδέψει! Έπαιρνα κι εγώ 3 cyclacur, 3 utrogestan των 200, 1 ένεση prolutex. Μονο ένα utrogestan μου άφησε το οποίο θα παίρνω μέχρι το τέλος! Κι εγω διδυμακια όπως η ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ & η Popi! Μην ανησυχείς αναλαμβάνει όντως ο πλακούντας και δε θα εχεις κανένα απολύτως πρόβλημα!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.

Εγω ξεκινησα με lutinus (προγεστερονη 3 την ημερα) μονο αυτα μια μερα μετα την ωοληψια οπου μεχρι και χθες που πηγα στο γιατρο τα εβαζα.Απο σημερα μου ειπε στοπ.Προληπτικα τα πηρα για τοσο μεγαλο διαστημα .Οιστρογονα δεν πηρα,ουτε ενεσεις προγεστερονης,ουτε κορτιζονη.

Innohep θα κανω μεχρι που να γεννησω και ενα διαστημα μετα.

Φιλισιν και αυτο δεν μου το εκοψε εξαλλου βιταμινη ειναι.

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αρα, πανω κατω, ολες προς 12η βδομαδα σταματαμε προγεστερονη και σικλακουρ.

Εγω τωρα κανω αντιπηκτικη, παιρνω χαπι για θυρεοειδη, φιλισιν, σιδηρο, πολυβιταμινη, d3 και σαλοσπιρ 3 φορες τη βδομαδα. Πριν 3 μερες ξεκινησα και χαπι για την πιεση. Μου ανεβαινε η μεγαλη, εκανα εξετασεις, ολα καλα και τελικα ανεβαινει απο το αγχος!!!! Αχ αυτο το αγχος!!!!

Ασβεστιο εγω δεν εχω παρει ακομη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρα, πανω κατω, ολες προς 12η βδομαδα σταματαμε προγεστερονη και σικλακουρ.

Εγω τωρα κανω αντιπηκτικη, παιρνω χαπι για θυρεοειδη, φιλισιν, σιδηρο, πολυβιταμινη, d3 και σαλοσπιρ 3 φορες τη βδομαδα. Πριν 3 μερες ξεκινησα και χαπι για την πιεση. Μου ανεβαινε η μεγαλη, εκανα εξετασεις, ολα καλα και τελικα ανεβαινει απο το αγχος!!!! Αχ αυτο το αγχος!!!!

Ασβεστιο εγω δεν εχω παρει ακομη!!!!

 

Οι περισσότερες έχουμε άγχος να πάει καλά η εγκυμοσύνη μας αλλά όχι και να ανεβάζεις πίεση από αυτο βρε κορίτσι! Μόνη σου βάζεις τον εαυτό σου και το μωρό σου σε κινδυνο έτσι... Η εμπιστοσύνη στο γιατρό μας είναι το αγχολυτικό μας! Πίστεψε με ξέρουν πολύ καλά τι κάνουν ειδικά όσοι ασχολούνται με τον τομέα της εξωσωματικής!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες έχουμε άγχος να πάει καλά η εγκυμοσύνη μας αλλά όχι και να ανεβάζεις πίεση από αυτο βρε κορίτσι! Μόνη σου βάζεις τον εαυτό σου και το μωρό σου σε κινδυνο έτσι... Η εμπιστοσύνη στο γιατρό μας είναι το αγχολυτικό μας! Πίστεψε με ξέρουν πολύ καλά τι κάνουν ειδικά όσοι ασχολούνται με τον τομέα της εξωσωματικής!

 

 

Αχ τι να κανω, το δουλευω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...
13 hours ago, fiaS said:

Υπάρχει κάποια κοπέλα που να επαιρνε 9  ciclacur την ημερα?Μου φαίνονται παρα πολλα αλλα τα παίρνω τι να κάνω 

Εγώ για ένα διάστημα έπαιρνα παραπάνω...αρκετά παραπάνω! Η αλήθεια είναι πως με βοήθησαν και πήγαν όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...