Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Αφρο μου εχω ακριβως τα ιδια νεα με εσενα....η αποκολληση μας ναι μεν εχει μειωθει αλλα υπαρχει....μου ειπε οτι πλεον μπορω να πηγαινω χαλαρες βολτες και με προσοχη να παω στην δουλεια απο δευτερα...βεβαια ψιλοφοβαμαι εγω γιατί ότί μου ειχε συμβει την προηγουμενη φορα το ειχα παθει στην δουλεια και μου εχει μεινει ψυχολογικο.....θα ξαναπαω μετα απο τρεις βδομαδες τωρα...και πρεπει να κανω τις εξετασεις μεχρι τοτε..οι οποιες ειναι δυο σελιδες κατεβατο ......επισης μου ειπε να κανω και την εξεταση της κυστικης ινωσης...εσενα στο ειπε?βεβαια αυτη δεν γραφετε και κανει 200ε μου φυγαν τα μαλλιααααααα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπράβο,πολύ χαίρομαι!!!θα είσαι πάρα πολύ προσεκτική στην δουλειά σου,μην έχουμε και άλλα!οχι,εμένα δεν μου είπε κάτι τέτοιο!έκανα σήμερα κάποιες εξετάσεις αίματος που μου είχε γράψει και ανάλυση ούρων!έχω ραντεβού σε μιά βδομάδα πάλι για να τις δει κί'όλας και μετά αυτό που σου είπα αυχενική και papp-a σε ένα μήνα.

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφρο μου εχω ακριβως τα ιδια νεα με εσενα....η αποκολληση μας ναι μεν εχει μειωθει αλλα υπαρχει....μου ειπε οτι πλεον μπορω να πηγαινω χαλαρες βολτες και με προσοχη να παω στην δουλεια απο δευτερα...βεβαια ψιλοφοβαμαι εγω γιατί ότί μου ειχε συμβει την προηγουμενη φορα το ειχα παθει στην δουλεια και μου εχει μεινει ψυχολογικο.....θα ξαναπαω μετα απο τρεις βδομαδες τωρα...και πρεπει να κανω τις εξετασεις μεχρι τοτε..οι οποιες ειναι δυο σελιδες κατεβατο ......επισης μου ειπε να κανω και την εξεταση της κυστικης ινωσης...εσενα στο ειπε?βεβαια αυτη δεν γραφετε και κανει 200ε μου φυγαν τα μαλλιααααααα!!!!!

 

Που θα την κάνεις με 200?? Εμένα πέρσι την είχε κάνει ο άντρας μου στο Χωρέμειο που δίνει τα υψηλότετα ποσοστά ανάλυσης και δώσαμε 350?. Να προσέξεις πολύ εκεί που θα πας το ποσοστό που δίνουν. Αν θυμάμαι καλά στο Χωρέμειο δίνουν 95%. Πρόσεξε το καλά. Γιατί όλα τα άλλα εργαστήρια κάνουν μικρότερες αναλύσεις.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

90% ποσοστα μου δινει το ρεα το μαιευτηριο.... με 200ευρω! Κοριτσια να σας Πω οοτι φοβαμαι να σηκωνομαι...οοταν σηκωνομααι νιωθω λες και εχω κατι βαρη και καμια φορα νιωθω και κανεναν ελαφρη πονο περιοδου....εσυ αφρο σηκωνεσαι κανονικα? Μεχρι την τεταρτη που θα παω δουλεια με βλεπω να χαλαρωωωωωνωώω κιαλλο!μπορει να ναι και οι φοβιες μου αλλα σ αν να νιωθω περιεργα....

Link to comment
Share on other sites

Ναι,σηκώνομαι κανονικά τώρα,αυτόν τον πόνο που λες τον έχω και εγώ αλλά νομίζω ό,τι είναι το έντερο μου και με μπερδεύει!εγώ εχώ αλλά τώρα...δεν μπορώ να φάω τίποτα,κάνω εμετό και το νερό που πίνω!δεν παλεύεται...πάνω που μπορούσα να βγώ,δεν έχω την δύναμη και η γιατρός μου έδωσε υπόθετα!!!τέλεια;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Oποοοοοοο αφρο μου σε καταλαβαινω...κααι εγω σημερα ξυπνησα με κατι αναγουλες......θελω να κανω εμετο αλλα κρατιεμαι καπως ετσι.....αχ αφρο μου τι τραβαμε....και εγω αδυναμη νιωθω....και παω σαν αρρωστη χελωνα!φοβαμαι και τους πονους τους αραιους οταν σηκωνομαι....αν περασει το τριμηνο λες να ειμαστε σουπερ και να πεταμε;η παλι τα χαλια μας;;;;;χεχε

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ!τι να πω;μακάρι να πάνε όλα καλά και χαλάλι του η ταλαιπωρία...θέλω να πιστεύω ό,τι όταν κλείσουμε το τρίμηνο,θα είναι όλα καλύτερα!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Maκαρρι αφρο μου και εγω απο εβδομαδα θελω να παω να κανω τις εξετασεις....μου χει βαλει και καλιεργεια κολπικου υγρου...αλλο ανχος και αποεκει περιμενοντας τες!εσυ δουλεια θα πας;τι σου ειπε; αλλα που να πας με τους εμετους.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι,έκανα και εγώ την καλλιέργεια!όλα καλά ήταν...ευτυχώς δεν έχω πρόβλημα με την δουλειά γιατί δουλεύω στην οικογενειακή μας επιχείρηση και όποτε νιώσω καλά θα πάω,εγώ θέλω να παώ πιο πολύ για να κάνω κάτι και να ξεσκάσω...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εγω ειμαι 11 εβδομαδων και τα πονακια καλα κρατανε,ανακατωσουρες αλλα ευτυχως οχι εμετους.Εγω εκανα την κυστικη ινωση τις 4 πρωτες μεταλλαξεις που ζητησε η γιατρος μαζι με αλλες δυο εξετασεις νομιζω για λυστερια και μια αλλη που τωρα μου διαφευγει σε ενα μικροβιολογικο στο Φαληρο και εδωσα 30?.αλλου μου ζηταγανε 120 και μενα μια γνωστη μου,μου το ειπε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα την κυστικη ινωση τις 4 πρωτες μεταλλαξεις που ζητησε η γιατρος μαζι με αλλες δυο εξετασεις νομιζω για λυστερια και μια αλλη που τωρα μου διαφευγει σε ενα μικροβιολογικο στο Φαληρο και εδωσα 30?.αλλου μου ζηταγανε 120 και μενα μια γνωστη μου,μου το ειπε.

 

Η διαφορα του ποσού είναι γιατί όσο λιγότερο ποσοστό μεταλλάξεων ζητήσεις τοσο πιο λίγα πληρώνεις.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Honeybunny kaλως ηρθες κκαι εσυ στην παρεα μας!!!!ακομα κρατανε οι ανακατοσουρες ε;;;;;; ωχ ωχ !!!εμας μολις αρχισαν!!!εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι θελει οσο ποσοστο παραπανω γινετε για την κυστικη ινωση και μου ειπε οτι συνηθιζουν το 85%να ζητανε αλλα εγω βρηκα 200ευρω το 90% και μαλλον εκει θα το κανω κοριτσια....γιατι το 85% εχει 30ευρω διαφορα!με ξεβρακωνουν που με ξεβρακωνουν....χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια πως ειστε;"αφρο πως εισαι με τους εμετους?εγω σημερα πηγα και εκανα αοοοοολες τις εξετασεις που μου ειχε γραψει στον ρεα και τελος της εβδομαδας της αλλης περιμενω τα αποτελεσματα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελα κοπέλα μου!είμαι πολύ καλύτερα...μάλλον τα υπόθετα έκαναν την δουλειά τους!μόνο που έχω ζαλάδες κάθε απόγευμα!!!σαν να είμαι μεθυσμένη και έχει λίγο πλάκα!!μου είπαν σήμερα τα αποτελέσματα και όλα καλά,έχω λίγο χαμηλό αιματοκρίτη αλλά πάντα έχω!καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!!@

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο αφρο μου.....η αληθεια ειναι οτι εχω λιγο ανχος για τις εξετασεις....και την πεμπτη παω δουλεια πρωτη μερα και ανχωνομαι και απο εκει γιατι δεν νιωθω τοσο σιγοουρη...θα θελα να κατσω κιαλο να εφτανα 12η εβδομαδα ....γιατι οτι μου ειχε συμβει το ειχα παθει εκει και μου εχει μεινει!!! Ποτε εχεις γιατρο τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω κοπέλα μου!μακάρι να μπορούσες να κάτσεις κι άλλο αλλά αφού πρέπει,να μην ανησυχείς και να είσαι πολύ προσεκτική!!μεθάυριο έχω πάλι...εσύ έχεις καιρό ακόμα,ε;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι αφρο μου εχω καιρο για τον γιατρο αλλα την πεμπτη τελικα το απογευμα θα παω να παρω τις εξετασεις....εκτος απο την κυστικη ινωση που θα βγει μετα απο 8εργασιμες....προσεχω αφρο μου οσο μπορω....τα ξερεις....θααα ειμαστε σε επικοινωνια!!!!φιλακιααααααα πολλα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια επειγον!!!!τα φωτα σας εκανα τις εξετασεις και τα λευκα μου βγηκαν λιγο ανεβασμενα 11,500 αντι για 10,000 που ειναι το οριο....καμια βοηθεια?συνεβη σε καμια?αφρο εσενα?πειτε μου θα σκασω...

Link to comment
Share on other sites

Γενικά μιλωντας, τα λευκα ειναι παντα ανεβασμενα στην εγκυμοσυνη (ο οργανισμος εκλαμβανει το εμβρυο σαν ξενο σωμα). Αν ειναι μονο αυτά ανεβασμενα δεν πειραζει. Αλλά ο γιατρός σου θα δει -μαζι και με τις αλλες τακτικες εξετασεις σου (πχ κολπικο υγρο κλπ) ή με ενοχλήσεις δικές σου- αν υπαρχει αλλος λογος που ειναι ανεβασμενα (φλεγμονη, μικρόβιο, ιωση κλπ).

Κατα πασα πιθανοτητα, δεν ειναι τιποτα, ειναι μονο λογω της εγκυμοσυνης.

Καλή συνεχεια ;)

Link to comment
Share on other sites

Έλα Μαρία μου!τι να σου πω;εμένα γράφει ΦΤ 4.0-11.0 αλλά δεν ξέρω τι σημαίνει αν είναι πάνω απο αυτό!γιατί δεν παίρνεις τον γιατρό σου να του τα πείς για να μην αγχώνεσαι!είναι καλά όλα τα άλλα αποτελέσματα σου;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν ειχα τιποτα μονο μια φλεγμονη στα ουλα πριν καιρο ομως....κατι αλλο δεν εχω....ουτε πυρετο...γιατι την μερα εκεινη εβαλα θερμομετρο οταν εκανα τις εξετασεις

...τα αλλα ειναι καλα...μονο η φερετινη ορου ειναι 14 ενω το φυσιολογικο 15 κ πανω....εχω ανχωθει με τα λευκα...λετε να χω τιποτα?η ανεβαινουν στην εγκυμοσγνη?και σε αλλες ανεβαινουν και σε αλλες οχι?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πηρα τον γιατρο δεν αντεξα ...μου ειπε οτι δικαιολογουνται τα λευκα οπως ειπε η φιλη πιο κατω λογο εγκυμοσυνης ανεβαινουν....πφφφφφ η καρδια μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...