Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΛΟΣ ΔΙΑΒΗΤΟΛΟΓΟΣ


Recommended Posts

Ας με βοηθήσει κάποιος γιατί έχω πελαγώσει.

 

Χρειάζομαι επειγόντως έναν διαβητολόγο για τον άντρα μου. Είναι 50 χρονών και έχει σάκχαρο. Με μια δίαιτα που έκανε το ρύθμισε κάπως όμως τώρα έχει ξεφύγει πάλι.

 

Είμαι έγκυος στον 5 μήνα και έχω τρελλαθεί. Πρέπει να βρω κάποιον με εξωτερικό ιατρείο και να δέχεται μετά τις 8. Είναι ναυτικός και σχολάει αργά.

 

Σας παρακαλώ αν γνωρίζετε κάποιον ενημερώστε με.

 

Μένουμε Καλλιθέα Αττικής.

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

bunbunadr20081001_-8_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κουκλα μου ηρεμησε ..... , δεν προκειτε να παθει τιποτα ο αντρουλης σου , γιατρο δεν μπορω να σου προτεινω διοτι δεν ειμαι απο Αθηνα αλλα δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι τοσο πολυ , ποσο ζαχαρο ειχε ? πως ειναι η διατροφη του ?

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν πατε στο Μετροπολιταν εχει ολες τις ειδικοτητες να του δωσουν κ μια διατροφη να του το ρυθμισουν,ειναι κ κοντα σας απλα να ξερεις οτι ειναι πανακριβο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο Υγεία ο ιατρός Ζούπας πολύ καλός, αλλά ακριβός.τηλέφωνά του θα σου δώσουν στο τηλεφ.κέντρο του Υγεία, και κάνει ραντεβού έως πολύ αργά το βράδι.

 

Συμφωνώ πολύ καλός, παρακολουθεί πολλούς γνωστούς μου. Έχει και ιατρείο στη Ρηγίλλης και δέχεται μέχρι τα μεσάνυχτα!

Link to comment
Share on other sites

Στο Υγεία ο ιατρός Ζούπας πολύ καλός, αλλά ακριβός.τηλέφωνά του θα σου δώσουν στο τηλεφ.κέντρο του Υγεία, και κάνει ραντεβού έως πολύ αργά το βράδι.

 

Eίναι πολύ διάσημος γιατρός ο Ζούπας! Θεωρείται από τους κορυφαίους.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας υπέρευχαριστώ.

 

Pam θα πάρω τηλέφωνο στον γιατρό που μου έδωσες, και αν δεν μπορεί εκείνος να αναλάβει λόγω ωραρίου θα πάω στον Ζούπα.

 

Όσο ακριβός και αν είναι αξίζει αν καταφέρει να ρυθμίσει το σάκχαρο.

Λίγο ξέφυγε με τον γάμο σε φαγητό και ποτό και με αρκετό στρεσάρισμα έφτασε το 3,75.

 

Πρέπει να δράσω γρήγορα.

 

Σας ευχαριστώ πολύ πάντως.

 

 

Μαρία

bunbunadr20081001_-8_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ σημαντικο να μετρησεις την γλυκοζιομενη..αυτη θα σας δωσει πληρη εικονα..ειναι φτηνη και γινετε παντου η εξεταση αιματος...

για να καταλαβεις το 3,75 ειναι φοβερα υψηλη τιμη αλλα μπορει ν αηταν περιστασιακο...η γλυκοζιομενη σου δινει τιμη μ.ο ολης της ημερας...

ο πατερας μου ειναι διαβητικος εδω και 15 χρονια και εχουμε καταφερει ΜΟΝΟ με την διατροφη να το ρυθμιζουμε...δεν εχει κανει ακομα ινσουλινη..αλλα ειναι πολυ πιστος στη διατροφη που κανει..

μην στεναχωριεσαι ολα θα πανε καλα ..μακαρι να ησουν απο θεσσαλονικη για να πηγαινες σε μια αψογη γιατρο και ανθρωπο πανω απ'ολα..

απεριοριστα ντοματα αγγουρι κολοκυθακι...τ ααλλα με μετρο...θα στα πουνε.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας υπέρευχαριστώ.

Pam θα πάρω τηλέφωνο στον γιατρό που μου έδωσες, και αν δεν μπορεί εκείνος να αναλάβει λόγω ωραρίου θα πάω στον Ζούπα.

Όσο ακριβός και αν είναι αξίζει αν καταφέρει να ρυθμίσει το σάκχαρο.

Λίγο ξέφυγε με τον γάμο σε φαγητό και ποτό και με αρκετό στρεσάρισμα έφτασε το 3,75.

Πρέπει να δράσω γρήγορα.

Σας ευχαριστώ πολύ πάντως.

Μαρία

 

Στο Ζούπα η αναμονή φτάνει τους 2 μήνες. Αν όμως πεις ότι εκτάκτως πρέπει να σε δει, σε βάζουν εμβόλιμη την επόμενη μέρα που θα δέχεται!

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Καλή μέρα σε όλους

 

Αναζητώ, ένα καλό διαβητολόγο για διαταρή σακχάρου στην εγκυμοσύνη. Καλό γιατρό, ωραίο άνθρωπο, χωρίς υπερβολές προς οποιαδήποτε κατεύθυνση. Επίσης να είναι εύκολα και άμεσα προσβάσιμος ( προσπαθώ να αποφύγω την ταλαιπωρία σ' ενα διαβητολογικό ιατρείο νοσοκομείου). Αν έχετε κάτι στο μυαλό σας... θα με βοηθούσατε πολύ! :?

Link to comment
Share on other sites

θα σου συστήσω τη δικιά μου με κλειστά μάτια:

Μαραφέλια-Μπαδά Γιώτα, Αγαθουπόλεως 88, Πλ.Αττικής, 2108649728.

Να πεις ότι είσαι έγκυος για να σε βάλει η γραμματέας όσο πιο νωρίς γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

θα σου συστήσω τη δικιά μου με κλειστά μάτια:

Μαραφέλια-Μπαδά Γιώτα, Αγαθουπόλεως 88, Πλ.Αττικής, 2108649728.

Να πεις ότι είσαι έγκυος για να σε βάλει η γραμματέας όσο πιο νωρίς γίνεται.

 

 

Σ' ευχαριστώ. Θα επικοινωνήσω αύριο πρωί!

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο διαβητολογικο κεντρο για εγκυους εχει κα τι ΕΛΕΝΑ εγω εκει κατεληξα οταν ημουν εγκυος υστερα απο ενα περασμα σε καποιους ιδιωτες που δεν ηξεραν τι τους γινεται εκει εχουν πολυ μεγαλη πειρα και δινουμ μεγαλη προσοχη στις εγκυους παρε τηλεφωνο πες οτι εισαι εγκυος σε δεχονται αμεσως χωρις ραντεβου και χωρις εισητηριο ακρη να το πεις και οταν φτασεις στην νοσοκομα της υποδοχης εγω παντως εμεινα πολυ ευχαριστημενη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ καλούς διαβητολόγους έχει στο ΕΥΓΕΝΙΔΕΙΟ. Είναι Πανεπιστημιακή Κλινική Ενδοκρινολογική Μονάδα και Διαβητολογική.

Βρίσκεται στην οδό Παπαδιαμαντοπούλου 18 (στάση ΜΕΤΡΟ ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ) και το τηλέφωνο είναι 210 7208181.

Αν έχεις ασφάλεια δημοσίου δεν πληρώνεις τίποτε, αν έχεις άλλη ασφάλεια πληρώνεις 20 ευρώ.

Τηλεφώνησε, πες ότι είσαι έγκυος και πρόκειται για διαβήτη κύησης, για να σου κλείσουν ραντεβού αμέσως.

Έχει πάρα πολλούς γιατρούς, άριστους. Ο γιατρός που με παρακολουθεί λέγεται ΦΙΛΙΠΠΟΥ, αλλά όποιος και να σε δει, δε θα έχεις πρόβλημα. Όπως σου είπα είναι Πανεπιστημιακή Κλινική εξειδικευμένη σε προβλήματα ενδοκρινολογίας και διαβήτη.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα διαβητη κυησης ολα πηγαν πολυ καλα και γεννησα ενα μωρακι υγιες :D μη το σκεφτεσαι ολα καλα θα πανε αρκει να ακολουθεις τις οδηγιες του γιατρου σου

Link to comment
Share on other sites

Αν. Καθηγητής Γιώργος Δημητριάδης

είναι ο πατέρας της κολλητής μου. Στο site που σου στέλνω αναγράφει τη διεύθυνση του σπιτιού.

Επικοινώνισε τηλεφωνικά μαζί του για να σου πεί που δέχεται τα ραντεβού του.

 

http://www.med.uoa.gr/melosdep.php?depid=20

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 χρόνια μετά...
ειναι πολυ σημαντικο να μετρησεις την γλυκοζιομενη..αυτη θα σας δωσει πληρη εικονα..ειναι φτηνη και γινετε παντου η εξεταση αιματος...

για να καταλαβεις το 3,75 ειναι φοβερα υψηλη τιμη αλλα μπορει ν αηταν περιστασιακο...η γλυκοζιομενη σου δινει τιμη μ.ο ολης της ημερας...

ο πατερας μου ειναι διαβητικος εδω και 15 χρονια και εχουμε καταφερει ΜΟΝΟ με την διατροφη να το ρυθμιζουμε...δεν εχει κανει ακομα ινσουλινη..αλλα ειναι πολυ πιστος στη διατροφη που κανει..

μην στεναχωριεσαι ολα θα πανε καλα ..μακαρι να ησουν απο θεσσαλονικη για να πηγαινες σε μια αψογη γιατρο και ανθρωπο πανω απ'ολα..

απεριοριστα ντοματα αγγουρι κολοκυθακι...τ ααλλα με μετρο...θα στα πουνε.

Γεια σου ειμαι η Γιωτα απο Ορεστιαδα και ψαχνω γιατρο διαβητολογο καλο και ανθρωπο παν απο ολα οπως γραφεις στη Θεσσαλονικη να με βοηθησει να ρυθμισω το ζαχαρο μου θα χαρω να μου απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...