Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΕΤΡΑΧΡΟΝΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ


Recommended Posts

Λοιπόν χθές η συμπεριφορά της κόρης μου ήταν πολύ καλή .Βέβαια παίζαμε πολλή ωρα μαζί και οι φωνές απο πλευράς μου απουσίαζαν γεγονός που αποδεικνύει ότι όντως η ηρεμία λειτουργεί.Αλλα βρε παιδί μου τι είναι αυτό που τα πιάνει προς το τέλος της ημέρασ και κάνουν τα τρελλά τους και εκεί που λές ότι καλά πήγαν τα πράγματα σήμερα στο τέλος αναρωτιέσαι:τι έκανα λάθος?Σαν να τα τσιμπαει μύγα τσε τσε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπόν χθές η συμπεριφορά της κόρης μου ήταν πολύ καλή .Βέβαια παίζαμε πολλή ωρα μαζί και οι φωνές απο πλευράς μου απουσίαζαν γεγονός που αποδεικνύει ότι όντως η ηρεμία λειτουργεί.Αλλα βρε παιδί μου τι είναι αυτό που τα πιάνει προς το τέλος της ημέρασ και κάνουν τα τρελλά τους και εκεί που λές ότι καλά πήγαν τα πράγματα σήμερα στο τέλος αναρωτιέσαι:τι έκανα λάθος?Σαν να τα τσιμπαει μύγα τσε τσε..

 

μάλλον τους βγαίνει κούραση και υπερένταση από όλη τη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χθές η συμπεριφορά της κόρης μου ήταν πολύ καλή .Βέβαια παίζαμε πολλή ωρα μαζί και οι φωνές απο πλευράς μου απουσίαζαν γεγονός που αποδεικνύει ότι όντως η ηρεμία λειτουργεί.Αλλα βρε παιδί μου τι είναι αυτό που τα πιάνει προς το τέλος της ημέρασ και κάνουν τα τρελλά τους και εκεί που λές ότι καλά πήγαν τα πράγματα σήμερα στο τέλος αναρωτιέσαι:τι έκανα λάθος?Σαν να τα τσιμπαει μύγα τσε τσε..

 

Νυσταζουν!! Αρα λιγο νωριτερα για υπνο :wink:

Link to comment
Share on other sites

Αλλα βρε παιδί μου τι είναι αυτό που τα πιάνει προς το τέλος της ημέρασ και κάνουν τα τρελλά τους και εκεί που λές ότι καλά πήγαν τα πράγματα σήμερα στο τέλος αναρωτιέσαι:τι έκανα λάθος?Σαν να τα τσιμπαει μύγα τσε τσε..

Σωστό πρόγραμμα ειναι το ΝΟ1 όπως σου εγραψα παραπάνω...

 

Επίσης ναι η ηρεμία πιάνει. Εμείς δίνουμε το παράδειγμα. Δεν μπορει να πιάσει τόπο η συμβουλη "δεν φωνάζουμε", οταν το λέμε φωνάζοντας.....:rolleyes:

9XkKp3.png

HArNp3.png

Link to comment
Share on other sites

....

 

Κι αν δε μπορει να βγει μόνη της τι γινεται? Ή εάν κάποιος σκέφτεται τον κίνδυνο να γλυστρίσει κρυώσει κτλ?

Προσαρμόζεις το θέμα ανάλογα με τις ανάγκες. Π.χ. μένεις κοντά της μεν, αλλά δε βοηθάς στο ντύσιμο μετά. Απλά επιτηρείς την ασφάλεια.

Ασε που χρειάζεται συμμαχία και των δυο γονιών, γιατί στο παραπάνω εγω θα την άφηνα (έχω κάνει ανάλογο), αλλά ο μπαμπάς της θα έτρεχε να τη βγάλει...

Βάλε τρικλοποδιά στο μπαμπα! :lol::P

 

........Αλλα βρε παιδί μου τι είναι αυτό που τα πιάνει προς το τέλος της ημέρασ και κάνουν τα τρελλά τους και εκεί που λές ότι καλά πήγαν τα πράγματα σήμερα στο τέλος αναρωτιέσαι:τι έκανα λάθος?Σαν να τα τσιμπαει μύγα τσε τσε..

Κούραση το λέμε!!

Γρήγορα στα κρεβατάκια σαν νωρίτερα! ;):D

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

marianna εγω πιστευω οτι το καθε παιδι ειναι διαφορετικο και χρηζει ξεχωριστης μεταχειρισης!πολυ σωστα λενε και οι κοπελες την γνωμη τους!εγω τα διαβασα ολα αυτα που εχουν γραψει και σε πληροφορω πολυ οτι τα εχω εφαρμοσει ολα! σε αλλα σταματαει αμεσως το κλαμα σε αλλα οχι!αλλα το κουλο ειναι οτι την επομενη μερα ξεχναει τι εχει γινει και μπορει να τσαντιστει με αυτο το οποιο την προηγουμενη μερα το περασε στο φλου!!γενικως μια τρελα!και ξερεις ποιο ειναι το χειροτερο μου?οτι σε ολους τους αλλους που την περιτρυγυριζουνε απο μπαμπα μεχρι γιαγια και θειες ειναι απλα καλυτερη και απο παναγιτσα!δεν το πιστευω!!εκει πραγματικα θελω να τα σπασω ολα και οι υπολοιποι γελανε μαζι μου!(με την καλη εννοια)....και αδιαφορη το εχω παιξει και τις φωνες εχω βαλει και τα γλυκολογακια μου εχω πει και γενικως δεν εχω κατι αλλο να δοκιμασω!και ο πατερας της δεν της βαζει και καμια φωνη γιατι λεει αστο μωρε παιδι ειναι!στην κοσμαρα του...βλεπει τηλεοραση χωρις κανενα προβλημα!δεν της φωναζει γιατι της εχει αδυναμια!εχτες συγκεκριμενα μετα το μπανιο που την σκουπισα σηκωνετε με φορα την ωρα που παω να την ντυσω και να την χτενισω και δεν ηθελε να βαλει τις πυτζαμες της....η καταληξη βεβαια μετα απο πολυ κυνηγι και ψυχικης μου εξοντωσης ηταν να κοιμηθει γυμνη με νωπα αχτενιστα μαλλια(ειναι σγουρα μεχρι αηδιας)και την εντυσα στον υπνο της και της εβαλα και μια πετσετα στο μαξιλαρι της για να μην πλευριτωσει απο τα αστεγνωτα μαλλια!και σημερα ξερεις τι εκανα εγω?? την εστειλα πακετο στην μανα μου να ηρεμησω....:lol::lol: δοξα το θεο που υπαρχει και βοηθαει και λιγο....οποτε εν κατακλειδι ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΥΠΟΜΟΝΗ!θα περασει που θα παει...(το περιμενω πως και πως!!) την κορη μου εννοειτε οτι απλα την λατρευω και ειναι οτι καλυτερο μου εχει συμβει(ειναι 3 χρονων)απλα ρε πουλακι μου ΠΟΛΛΗ ΓΚΡΙΝΙΑ!!

 

Αυτο ακριβως αντιπετωπιζω κι εγω..δεν ξερω τι να κανω πραγματικα..ουτε τον μπαμπα του ακουει ουτε εμενα..ανδεν κανει αυτο που θελει θα σκασει..απιστευτη γκρινια..και οταν παει στη γιαγια ολα ειναι τελεια..μια φορα μιλαει η μανα μου,αμεσως να το κανει..δεν ξερω τι να κανω αλλο..με ηρεμια με φωνες με τιμωρια,δεν καταπαβαινει Χριστο..εχω αγανακτησει κ δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω..βοηθεια κοριτσια...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω διδυμα οποτε το τραβαω επι 2,θελουν τα ιδια ταυτοχρονα και πολλα αλλα,την μονη λυση που εχω βρει ειναι οσο μπορω να τα βγαζω εξω να παιζουν να ηρεμουν,αλλη λυση δεν εχω αφου δεν υπαρχουν γιαγιαδες παππουδες.απλα λεω υπομονη φαση περνουν....θα περασει!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...