Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε νιώσατε τα πρώτα συμπτώματα της εγκυμοσύνης;;


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Ασημούλα είπε:

ενικα εχω κυκλο 31 ημερων αλλα δεν ξερω τωρα αν θα ειναι το ιδιο..αλλαξε η περιοδος μου απο το  περιστατικο του Μαρτιου..οποτε τωρα θα ειμαι στην 34η μερα?ειχα τελευταια περιοδο 11/4. την προηγουμενη παντως φορα ειχα πολλη μεγαλυτερη.. τουλαχιστο δεν ειπα τιποτα ακομα... αλλα που ξερω περιεργο μου φαινεται. Αχ να εισαι καλα

Kαι γω είχα άτυχη εγκυμοσύνη και έκανα απόξεση τον Ιανουάριο.Είχα κύκλο μετά 37 ημερών αλλά γενικά έχω άστατο κύκλο.Και κατάλαβα ωορρηξία στην πρώτη περίοδο μετά την απόξεση.Θα επαναλάβεις την χοριακή?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σκέφτομαι να ηρεμήσω λίγο κ αν δε μου έρθει να ξανακάνω..αλλά να περάσουν λίγες μέρες να δείξει..εσύ τι λες?

 

Απλα σκεφτομαι οτι ο προηγουμενος κυκλος αν πιασουμε μετα την αποβολη μεχρι 11/4 που μου ηρθε ηταν 34 με 35 μερες οποτε δεν ειναι καθυστερηση σημερα αυριο θα ηταν να μου ερθει κ οχι 11 οπως υπολογιζα εγω.. ε τωρα ξερεις τα σκεφτομαι ολα κ δε βγαζει πουθενα... ουφ

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου θα έκανα μια χοριακή την Παρασκευή.Κάθε 2 μέρες η χοριακή διπλασιάζεται.Επίσης παίζει ρόλο πότε κάνουμε την χοριακή. Καλύτερα  να την κάνουμε αφού έχουμε καθυστέρηση.Πολύ σωστά λες  να είσαι ήρεμη αλλά πρόσεχε λίγο με τα βάρη.Κissesss

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ασημούλα είπε:

Γενικα εχω κυκλο 31 ημερων αλλα δεν ξερω τωρα αν θα ειναι το ιδιο..αλλαξε η περιοδος μου απο το  περιστατικο του Μαρτιου..οποτε τωρα θα ειμαι στην 34η μερα?ειχα τελευταια περιοδο 11/4. την προηγουμενη παντως φορα ειχα πολλη μεγαλυτερη.. τουλαχιστο δεν ειπα τιποτα ακομα... αλλα που ξερω περιεργο μου φαινεται. Αχ να εισαι καλα

 

Πρέπει σίγουρα να ξανακάνεις. Το καλύτερο θα ήταν να την επαναλαβεις σε 4-5 μέρες. Δεν έχει σημασία η αρχική τιμή, αρκεί να διπλασιάζεται κάθε δυο μέρες πάνω κάτω. Οποιαδήποτε τιμή πάνω από το 5 νομίζω, δείχνει εγκυμοσίνη. Καλή τύχη σου εύχομαι κορίτσι μου, με το καλό!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου ήρθε περίοδος..ανώδυνα...δεν ξέρω τι να σήμαινε,αλλά είμαι καλά! Νομίζω δεν έπρεπε να το ψάξω τόσο νωρίς κάτι πήγε να γίνει αλλά δεν εξελίχθηκε αλλά υπάρχει γονιμότητα κ μετά από την παλίνδρομη ίσως ανυπομονούσα πολύ ασυνείδητα.. καλύτερα έτσι παρά επιβεβαιωμένη εγκυμοσύνη με υπερήχους κ καρδούλα κ μετά τίποτα..ευχαριστώ πολύ όμως για τη βοήθειά σου! Κατάλαβα επίσης ότι δε με γεμίζει κ ο γιατρός...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Ασημούλα είπε:

Τελικά μου ήρθε περίοδος..ανώδυνα...δεν ξέρω τι να σήμαινε,αλλά είμαι καλά! Νομίζω δεν έπρεπε να το ψάξω τόσο νωρίς κάτι πήγε να γίνει αλλά δεν εξελίχθηκε αλλά υπάρχει γονιμότητα κ μετά από την παλίνδρομη ίσως ανυπομονούσα πολύ ασυνείδητα.. καλύτερα έτσι παρά επιβεβαιωμένη εγκυμοσύνη με υπερήχους κ καρδούλα κ μετά τίποτα..ευχαριστώ πολύ όμως για τη βοήθειά σου! Κατάλαβα επίσης ότι δε με γεμίζει κ ο γιατρός...

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου εσείε να είστε καλά!!! Για αρκετούς μήνες μετά από καθαρισμό, αποβολή κλπ θα είναι πολύ πιο εύκολη η σύλληψη.. Είναι καλύτερα όμως να φτιάξει ο κύκλος σου πρώτα για να ξέρεις τι σου γίνεται!!! Μη σκας, δε θα αργήσει η στιγμή που θα έρθει το πολυπόθητο :wink::wink::wink::wink::wink::wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...