Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιχνίδια και Αξεσουάρ για την απασχοληση και ψυχαγωγια των μωρων μας!


Recommended Posts

Δείτε και αυτά που βρήκα, δεν τα έχουν στην Ελλάδα πήρα τη Fisher price και ρώτησα! Είναι για περίπου 5-6 μηνών που δεν ξέρεις που να τα βάλεις γιατί δεν κάθονται πουθενά!!!

 

http://www.bimbomarket.it/en/product.asp?Id=1950&c_id=153&cf_id=156

 

και αυτό ...αυτή είναι φοβερή εταιρεία!!!!

 

http://www.learningcurve.com/product/detail/LC24082

 

 

απορω γιατι δεν υπαρχουν στην ελλαδα αυτα...???Τα ελληνοπουλα δηλαδη δεν μπορουν χοροπηδανε?>????

 

επισης αυτο που παει γυρω γυρω....γιατι δεν υπαρχουν???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

kalhspera! Exω μια ερωτηση! Η κορη μου ειναι 5 μηνων και μετανιωσαμε που δεν πηραμε την κουνια της fisher price αλλα τωρα ειναι αργα γιατι πλησιαζουμε τα 9 κιλα αρα.....Εκτος απο το ριλαξ και το γυμναστηριο υπαρχει κατι αλλο οπου μπορει να απασχοληθει λιγο ( εχει αρχισει και γυριζει και μπρουμυτα και καταλαβαινετε το χει βρει κι αυτο παιχνιδι ) Εαν μπορειτε να προτεινετε κατι .......MERCI

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
απορω γιατι δεν υπαρχουν στην ελλαδα αυτα...???Τα ελληνοπουλα δηλαδη δεν μπορουν χοροπηδανε?>????

 

επισης αυτο που παει γυρω γυρω....γιατι δεν υπαρχουν???

 

μια φιλη μου πηρε κατι αναλογο απο εξωτερικο. οταν προσπαθησε να το παραγγειλει δεν το στειλανε γιατι δεν ειχε οδηγιες στα ελληνικα λεει..

Link to comment
Share on other sites

kalhspera! Exω μια ερωτηση! Η κορη μου ειναι 5 μηνων και μετανιωσαμε που δεν πηραμε την κουνια της fisher price αλλα τωρα ειναι αργα γιατι πλησιαζουμε τα 9 κιλα αρα.....Εκτος απο το ριλαξ και το γυμναστηριο υπαρχει κατι αλλο οπου μπορει να απασχοληθει λιγο ( εχει αρχισει και γυριζει και μπρουμυτα και καταλαβαινετε το χει βρει κι αυτο παιχνιδι ) Εαν μπορειτε να προτεινετε κατι .......MERCI

 

Το εχω παρει και μας αρεσει πολυ.Εχει 3 θεσεις ρυθμισης υψους.Για να το βρω παιδευτηκα αλλα τελικα το πουλανε στα μαδερ...120 η 130 ευρω δεν θυμαμαι.Παιζει χαρουμενες μουσικες με ζωακια αναβουν φωτακια εχει και παιχνιδια γυρω γυρω να απασχολειτε και το καρεκλακι γυρναει 360ο.Αν σε ενδιαφερει να σου πω και αλλες πληροφοριες!

 

fisherpricerainforestju.th.jpg

 

κ εμεις μια μερα που παιζαμε!

60141039750254086183544.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια σκέφτομαι να πάρω αυτά για τον γίο μου που είναι 5,5 μηνών τί λέτε θα τα χρησιμοποιήσουμε ή θα πάνε τα λεφτά μου χαμένα ???

Βασικά η καρέκλα φαγητού http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2508001

 

Και το jumberoo το οποίο κάνει μέχρι 11κg το οποίο έχω περισσότερες αμφιβολίες γιατί τώρα είμαστε ήδη 7,5 kg αλλά δεν ξέρω και αν θα το χρησιμοποιήσουμε και πάνε τζάμπα τα λεφτά κοστίζει κιόλας !! :confused:http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2508003 Για πείτε την γνώμη σας παρακαλώ!!

Ή αν έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στους 7 μηνες επειδη δεν καθοταν το μωρο ακομα καλα πηραμε αυτη την σαμπρελιτσα απο το ELC (MALL ΤΕΛΕΥΤΑΙΟς ΟΡΟΦΟς, 50 ευρω) λεγεται καθισμα maxi cosi!

 

Η σαμπρελα ειναι κομματια-, δυο σαμπρελες μισες και το χαλακι/λουλουδι με κολλημενα παιχνιδακια πανω....το καλο με την σαμπρελα ειναι οτι κανει απο νεογεννητο και αναλογως ποσο τεντωνεις το χαλακι-λουλουδι τοσο πιο επιπεδο γινεται ως καθισμα......οταν θες το μωρο να καθεται απλα το βουλιαζεις μεσα.......επισης οταν το μωρο μεγαλωσει μπορεις να κρατησεις το μισο της σαμπρελας (το γαιδαρακι δλδ) ως πλατη και μοιαζει με πολυθρονιτσα.......

 

Τωρα που δεν την χρειζομαστε την καναμε κομματια και την βαλαμε στο παρκο μας, για να στηριζεται το μωρο......

 

 

 

vera το καθισμα maxi cosi το έχουμε και εμείς του αρέσει πάρα πολύ απλά το καλοκαίρι το βαριόταν πολύ γιατί ζεστενόταν εκεί μέσα και ίδρωνε ! :( ευελπιστώ τώρα που άλλαξε ο καιρός να το χρησιμοποιήσουμε περισσότερο !

Πάντος είναι πολύ καλή η ιδέα σου όταν δεν το χρησιμοποιάς να το βάλεις στο πάρκο θα το κάνω και εγώ αυτό σε ευχαριστώ για την ιδέα ;):D

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μας έφεραν δώρο αυτό

http://www.learningcurve.com/product/detail/Y5283A3?locale=en_US

και μου είπαν οτι το βάζεις στην κατάψυξη και μετα το δίνεις στο παιδί όντως έτσι είναι γιατί εγώ του το έδινα έτσι και μια χαρά περνούσε :confused:

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

εμένα αράζει με τα τραγουδάκια του αλτερ. Εχω το mazoo and the zoo1 και τώρα θέλω να πάρω τα χρώματα της γιαννίκου μόλις βρω σε dvd

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, τρελαίνεται να ξεφυλλίζει περιοδικά, βέβαια είμαι και εγώ δίπλα της γιατί τα βάζει στο στόμα. Γι αυτό της πήρα χάρτινα παραμυθάκια, σκληρό χαρτόνι, με όμορφες φατσούλες και με ένα κουμπάκι που το πατά και βγάζει ήχους ζώων. Μόνη της το ξεφυλλίζει μέσα στο πάρκο και όταν είμαστε μαζί το διαβάζουμε.

Όπως προαναφέρθηκε της αρέσουν τα απίθανα παιχνίδια και τα πράγματα των μεγάλων π.χ. τα πιατάκια της πλέον είναι παιχνίδια, όπως και πλαστικά μπουκαλάκια. Της έχω ένα πλαστικό κουτάκι γεμάτο με διάφορα παιχνιδάκια και της το δίνω στο πάρκο ή στον καναπέ. Τα βγάζει, τα περιεργάζεται ... Όπως μου έχει πει και ο σύζυγος το πιο σημαντικό είναι τα μωρά να χρησιμοποιούν τα ΧΕΡΙΑ τους, έτσι δουλεύει ο εγκέφαλος.

Μας χάρισαν το μουσικό σκυλάκι της fisher-price αλλά το φοβάται προςτο παρόν.

Πάντως, όπως έχω δει, κάθε μήνας έχει και διαφορετική φάση παιχνιδιού. Έτσι, τώρα που μπορεί και σηκώνεται την ενδιαφέρει μόνο να κάθεται όρθια πιασμένη είτε από τα κάγκελα της κούνιας είτε από το πάρκο.

Μέχρι να περπατήσει και μετά αρχίζουμε το τρέξιμο!

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

μου εφεραν δωρο για το νεογεννητο αυτη την κουνια

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=42001&e=detail&site=gr&pid=35920&selcat=bgsw

την εχει καποια απο εσας???

προσωπικα μου φαινεται πολυ καθιστη η καρεκλιτσα γι αν ατον βαζω απο τωρα τον μπεμπη...δοκιμασα να τον βαλω σε θεση ριλαξ αλλα δεν του πολυαρεσει...

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...