Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιχνίδια και Αξεσουάρ για την απασχοληση και ψυχαγωγια των μωρων μας!


Recommended Posts

To πάρκο μας !

1c07imnskz8fzynpp95n_thumb.jpg

m3jhjmd9yf049abobyay_thumb.jpg

 

Σημερα βρήκα και το ιδιο με της Βέρας , 150 ευρω εχει εδω . Το μονο που δνε μου αρεσε ειναι που το μωρο ειναι στο πατωμα ...ισως γιατι συνηθισα το δικο μας :D

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πΟΛΥ ωραιο Λαμπρινη!!!!

Καλοριζικη η κουνια......

 

Βαζε απο λιγο το μωρο, στην πλαινη κιηση και τα κυμματα να παφλαζουν....στις αρχες γκρινιαζει γιατι καταλαβαινει οτι την κοπανας.... :lol:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω με την σειρα μου κατι βρε κοριτσια...τωρα που χειμωνιασε (χειμωνιαζει δηλαδη σιγα σιγα) τι θα κανουμε καθε μερα με τα μικρα μας στο σπιτι? Θα πηγαινουμε σε παιδοτοπους?Πως θα τα απασχολουμε? (Σταματαω σε δυο βδομαδες την δουλεια και εχω αρχισει να προβληματιζομαι)

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!

PSpyp2.png n6m7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτην την απορια την εχω και εγω!που ειναι και μικρη ακομα και με το που κλειστηκαμε μεσα και δεν εχει αλλες βολτες με το καροτσι εχει λαλησει και δεν ξερουμε τι να την κανουμε!!!Πως να περασει η ωρα της ευχαριστα και επικοδομητικα ολο το απογευμα και ειδικα οταν εχει ηδη παιξει το πρωι με την κοπελα στο σπιτι σε καθε γωνια του σπιτιου!Εχω εναποθεσει τις ελπιδες μου στο μπουσουλημα της που περιμενων να ξεκινησει οποτε θα εχει και δουλεια μπολικη στο σπιτι!!!Ενα σφουγγαρισμα θα το ριχνει!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι προβλημα αυτο......

 

Ο δικος μου αν δεν βγει εξω κανει σαν αγριμι σε κλουβι!!!!!

 

Τον πηγαινει τωρα καθε πρωι ο μπαμπας μου στη παιδικη χαρα και την καταβρισκει.......

 

 

Αν τα ντυνουμε καλα, γιατι να μη βγουν βολτα? Και στο σουπερ μαρκετ να παω μαζι του μια βολτα τον ηρεμει πολυ!!!

 

Ποδηλατακι πηρατε?εμεις πηραμε ενα που μας βγηκε καλο και το διασκεδαζει και μεσα στο σπιτι....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό είναι ένα πρόβλημα που κλειστήκανε από τώρα τα μικρούλια μας μέσα ... νυχτώνει και νωρίς και οι ώρες φαίνονται ατελείωτες .... τουλάχιστον βγαίνουν το πρωί καμιά βόλτα και ξεσκάνε ...

Προς το παρόν βολευόμαστε με τον μαγνητικό πίνακα της Dora, ζωγραφίζουμε (εντάξει εγώ ζωγραφίζω απλά κρατάμε μαζί το μολύβι :lol: ) διάφορα και της αρέσει πολύ ... Α! Της πήραμε και δυο κουκλες μια μεγάλη και μια μωρό με το καροτσάκι τους και παίζουμε τις αγαπημένες αδερφούλες!!! Προσπαθώ να την προετοιμάζω και να της περνώ υποσυνείδητα μηνύματα για την αδερφική αγάπη :lol::lol::lol: ... πολύ γέλιο!!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, γιατί να κλειστούμε μέσα και μάλιστα από τώρα?????

Εντάξει, ψύχρανε λίγο ο καιρός...ντυνόμαστε καλύτερα και βγαίνουμε!!! :D

Καλό είναι, τα παιδιά να βγαίνουν ΚΑΘΕ μέρα έξω, χειμώνα -καλοκαίρι, με το αντίστοιχο ντύσιμο (ή σκέπασμα για τα μικρότερα).

Έτσι μαθαίνει ο οργανισμός να ανταπεξέρχεται στις καιρικές αλλαγές και να μην τα φτύνει και αρρωσταίνουν :wink:

Όσο για τους παιδότοπους....χίλιες φορές παιδική χαρά με χιόνια, παρά αυτή η κλεισούρα :)

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μέχρι να γυρίσουμε από τη δουλειά θα έχει πάει 6, που αργότερα είναι τελείως σκοτάδι....

 

κι εμένα είναι πολύ ανησυχη αμα δεν βγει καροτσάδα....

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει βρε Ελιζάκι για κανέναν περίπατο το απόγευμα αλλά δεν είναι το ίδιο, δεν μπορείς να το αμολήσεις ελεύθερο να παίξει στην πλατεία και στην παιδική χαρά μέσα στο σκοτάδι!!! Βασικά το πρόβλημα είναι το σκοτάδι και η βροχή όχι το κρύο.

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα που ήταν ανύσηχο και ήθελε να βγάινει βόλτα κάθε μέρα, το χειμώνα όταν έβρεχε ή όταν ήταν κλειστά τα μαγαζιά, τον πήγαινα στο σουπερ μάρκετ ή στο jumbo και κάναμε βόλτα με το καρότσι μέσα καμια ώρα, μιάμιση (συνήθως όταν κάναμε πολύ ώρα βόλτα του αγόραζα και τίποτα γιατί ντρεπόμουνα). Πάντως του άρεσαν πολύ τα φώτα, ο κόσμος και τα γεμάτα ράφια...

στον παιδότοπο δεν τον πάω γιατί συχαίνομαι, αλλά με κρύο και με αέρα τον βγάζω έξω και δεν μου έχει αρρωστήσει ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κοριτσια και ειδικα στην περιπτωση μου που πρεπει να ειμαστε υπερ προστατευτικοι με τα κρυωματα, τι θα κανω?Φαντασου να τον παω στο παρκο, να τον εχω ντυσει, να τον αφησω να παιξει, να ιδρωσει και μετα με το κρυο θα κρυωσει λογικο ειναι!!Γιατι το δικο μου Ταρζανακι δεν αρκειται στην βολτα με το καροτσι...θελει να ξεσαλωσει!!!Και σκεφτομαι οτι τα πρωινα οι παιδοτοποι μηπως, δεν ξερω κιολας, δεν εχουν τοσο κοσμο και ειναι καλα! Δεν ξερω τι να πω!!Μετα αναγκαστηκα σε φιλικο σπιτι, δεν εχω καμια αλλη ιδιεα!!

PSpyp2.png n6m7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω με την σειρα μου κατι βρε κοριτσια...τωρα που χειμωνιασε (χειμωνιαζει δηλαδη σιγα σιγα) τι θα κανουμε καθε μερα με τα μικρα μας στο σπιτι? Θα πηγαινουμε σε παιδοτοπους?Πως θα τα απασχολουμε?

 

 

Και έλεγα να το ρωτήσω κι εγώ!! Συνηθήσαμε καθημερινές βόλτες και τώρα.....

βαρεμάρα μέσα!!!

Δεν περνάει το βράδυ βρε παιδιά! πόσο να το απσχολήσεις το μωρό? Κουράζεσαι κάποα στιγμη...

Link to comment
Share on other sites

Καλη ιδεα τα φιλικα σπιτια!!! Αν ειναι κοντα δλδ και τα παιδια μπορουν να παιξουν μαζι.......

 

Ο μπαμπας μου τον παει τα πρωινα στην παιδικη και τρελλαινεται με τις κουνιες παρολο που δεν περπαταει ακομα......με το ζορι τον φερνει σπιτι!!!

 

πΑΝΤΩς δεν εχω προβλημα να τον βγαλω και βραδυ εξω.......αφου ειναι στο καροτσι φυσικα......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν βολευόμαστε με τον μαγνητικό πίνακα της Dora, ζωγραφίζουμε (εντάξει εγώ ζωγραφίζω απλά κρατάμε μαζί το μολύβι :lol: ) διάφορα και της αρέσει πολύ ...

 

Τι πινακας ειναι αυτος Ολγακι? Λες να αρεσει και στο ζουζουνακι μου?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

H koynia που λεμε......το γυμναστηριο (οπου θα κρεμας ενδιαφεροντα παιχνιδια), τα μομπιλε (αυτο με τους ηχους ζουγκλας διασκεδασε πολυ τον δικο μου....βαριοταν την μουσικη των μομπιλε)...επισης να του βαζεις να ακουει μουσικη.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις εσυ προσωπικα?

 

Σαφως πρεπει να του μιλας, να το χαιδευεις, να του κανεις μασαζ.......τι αλλο? το θεμα ειναι τι να κανεις για να διασκεδασε χωρις εσενα!!!

 

Υπαρχουν κατι βιβλια για εκπαιδευση και παιχνιδια

 

125 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑ ΕΞΥΠΝΑ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΜΩΡΑ

 

jACKIE sILBERG, διοπτρα

 

ΠΩς ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΑΣ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙ (απο νεογεννητο ως 3 ετων)

Ζενεβιεβ Πειντερ, (καστανιωτη)

 

Γυρω στα 14 ευρω εκαστο

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Χριστινα μου εγω οταν ο δικος μου ηταν μικρος τρελαινομουν να τον βλεπω να παιζει με τα παιχνιδακια του!!!Του εστρωνα στο πατωμα ενα παπλωμα, μια κουβερτα και ενα σεντονι απο πανω και τον εβαζα με πολλα παιχιδακια χρωματιστα!!!Εκανε κατι χαρες!!!Ετσι εμαθε να μπουσουλαει πολυ γρηγορα!!!

PSpyp2.png n6m7p2.png
Link to comment
Share on other sites

με αυτό πάντως όλα τα μωρά χαίρονται....το θέλουν το έχουν ανάγκη...εμένα εως τώρα έδινε κουτουλιές με το κεφάλι όταν βατραχιζε-μπουσουλούσε, τώρα σιγά σιγά εχω αρχίσει να την βάζω...πήρα αυτά τα παζλ από αφρολέξ. είναι καλά!!!!

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

με αυτό πάντως όλα τα μωρά χαίρονται....το θέλουν το έχουν ανάγκη...εμένα εως τώρα έδινε κουτουλιές με το κεφάλι όταν βατραχιζε-μπουσουλούσε, τώρα σιγά σιγά εχω αρχίσει να την βάζω...πήρα αυτά τα παζλ από αφρολέξ. είναι καλά!!!!

 

Εχω και εγω αλλα εχουν μικρα κομματακια και φοβαμαι μην τα φαει οποτε το μαζεψα!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει τετοια παζλ με μεγαλα κομμάτια μόνο, εχουμε και μεις ενα τετοιο και στρώνεται κάτω με περισυλλογή και προσπαθει να το φτιάξει (λέμε τώρα :lol::lol: )...

 

Παντως βρε κορίτσια εσεις που δουλευετε πότε προλαβαινετε και τα πατε καθε μέρα βόλτα τα παιδακια σας :roll::roll: .. Κι εγώ έχω όλη την καλή διάθεση, αλλα μεχρι να σχολάσω, να παρω το παιδι απο τη μαμα μου και να παμε σπίτι παει το νωριτερο 18:30 :cry::cry:

 

Αν εχω και μαγειρεμα αστα να πανε, δεν προλαβαινω με τίποτα :roll:

 

Ευτυχώς που την πηγαινει συχνα η μαμά μου στις κουνιες τα πρωινα και γενικα ειναι άνθρωπος που την απασχολεί δημιουργικά... Προσπαθώ να αναπληρώσω το χαμενο χρόνο το ΣΚ αλλα δεν ειναι αρκετο :?

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειπε οτι προλαβαινουμε!Η θα πανε ολες οι δουλειες πισω γιατι θα πας βολτα ή θα κατσεις μαντρωμενος να κανεις δουλειες!!Δεν γινονται ολα μαζι! :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...