Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαύρο έντομο


demmie

Recommended Posts

καλησπερα πριν απο λιγο βρηκα ενα μεγαλο μαυρο μαμουνι στο σπιτι μου με τερστιες κεραιες κ ειναι η δευτερη φορα μεσα στην ιδια εβδομαδα βρηκα ξανα πριν απο λιγες μερες. τι ειναι αυτο τι να κανω εχω πανικοβληθει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Υπάρχουν διάφορα είδη κατσαρίδας. Μπορείς να βρεις κάτι σχετικό σε φώτο στο νετ;

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

να ψαξω αλλα δε ξερω πως να τη βαλλω τη φωτο. περιγραφη : μαυρο μεγαλο με πολυ μεγαλες κεραιες κ μου φανηκε οτι ειχε κ φτερα κ τις 2 φορες που το βρηκα πανικοβληθηκα κ επειδη φοβομουν δεν ειδα πολλα. τη πρωτη φορα ηταν πανω στο τοιχο τησ μπαλκονοπορτας κ τωρα στο ηχειο της τηλεορασης.μα απο που μπαινει εχω παντου σιτες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά ε ,μου έχει σηκωθεί η τρίχα...Κι εγώ εχθές ανακάλυψα μια τεράστια κατσαρίδα στην κουζίνα μου:shock::-(...Όλο το βράδυ νόμιζα ότι περπατούσε επάνω μου:lol::lol::lol::lol:...

Link to comment
Share on other sites

εμενα για κατσαριδα μαυρη μου φαινεται παντως.

 

μπαινουν απο παντου, κατω απο τις σιτες και επισης μπορει να μπαινουν απο το μπανιο, απο τα σιφωνια, να κανουν φωλιες μεσα στα ντουλαπια, μπλιαχ μπλιαχ.

 

αν και ετσι οπως την περιγραφεις φαινεται να εινια απο αυτες που ερχονται απο εξω.

Link to comment
Share on other sites

αν κρινω απο το κρακ που ακουγεται οταν τις πατας, μαλλον εινια. στο παλιο σπιτι ερχονταν απ' εξω μετα απο βροχη, η τις βρισκαμε στην αυλη. τις σκοτωναμε αλλα ηταν εξωτερικες και ετσι εμφανιζονταν παλι.

Link to comment
Share on other sites

εμενα για κατσαριδα μαυρη μου φαινεται παντως.

 

μπαινουν απο παντου, κατω απο τις σιτες και επισης μπορει να μπαινουν απο το μπανιο, απο τα σιφωνια, να κανουν φωλιες μεσα στα ντουλαπια, μπλιαχ μπλιαχ.

 

αν και ετσι οπως την περιγραφεις φαινεται να εινια απο αυτες που ερχονται απο εξω.

τι εννοεις ερχονατι απ; εξω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πισω η ουρα του ηταν σαν ψαλιδι;;; γιατι αν ειναι μαλλον ειναι σκαθαρι.........ειναι μπλιαξ......οτι και να ειναι....!!!

δε μου φανηκε κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι να κανω;;;;;;;

Να πάρεις Teza και να ψεκάσεις. Και αν μένεις σε πολυκατοικία, ρώτα τον διαχειριστή πότε κάνατε τελευταία φορά απεντόμωση. Μάλλον είναι καιρός να ξανακάνετε.

Link to comment
Share on other sites

ισως ειναι αστειο αυτο που θα ρωτησω αλλα οι κατσαριδες εγω ξερω οτι ειναι συνηθωσ στο πατωμα οχι ψηλα που τις βρισκω εγω τι να πω..\φοβαμαι για τεζα γιατι εχω κ το μικρο απεντομωση δεν εχουμε κανει ποτε

Link to comment
Share on other sites

mprrrrrrrrrr πήγαινε το παιδί σε μαμά πεθερά ή όποιον έχεις κοντά και ψέκασε! Μετά αναζήτησε πτώματα, μπορεί ό,τι κι αν είναι να σου φώλιασε, πρέπει να το τσεκάρεις ότι δεν...αλλιώς όλο θα εμφανίζονται, κι ας μην ξέρεις τί είναι.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

οφ τοπικ - εξαιρετικά πιασάρικός τιτλος thread :-) :-)

 

note απολύμανση ( τα καλά συνεργεία φερνουν και λίστα με φωτο με τα εντομα που πιθανώς μπορεί να έχετε συναντήσει σπίτι σας :-) διαλέγεις απ τη λίστα και χωνουν φάρμακαααα :-) ) καλη δυναμη !

Link to comment
Share on other sites

οφ τοπικ - εξαιρετικά πιασάρικός τιτλος thread :-) :-)

 

αυτό θα'λεγα, μόλις το διάβασα σκέφτηκα ότι μάλλον η κοπέλα ήταν κάπου κοντά στο δρόμο που ήμουν κι εγώ κατά τις 9 το βράδυ και προφανώς θα ήταν μάρτυρας κι αυτή σε ένα ατύχημα που έγινε δίπλα μας.

 

Αλλά εντάξει. Υπάρχουν σοκ και "σοκ". Συγγνώμη που δεν μπορώ να προσφέρω κάτι στο θέμα σας αλλά είμαι κι εγώ σοκαρισμένη βλέπετε..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...