Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Recommended Posts

Καταλαβαίνω πλήρως αυτά που λες...Δυστυχώς χωρίς να το καταλάβουμε όντως μας γίνεται εμμονή,,,Το ίδιο νιώθω κι εγώ...και έχω νεύρα πολλά...ξεσπώ συχνά στον άντρα μου...Άσε που μας καταβάλλει τόσο πολύ αυτή η συνεχής προσπάθεια που φτάσαμε συχνά στο σημείο να συζητάμε αν θέλουμε τελικά μωράκι...Ουφ! Και πώς να μην γίνεται εμμονή αφού είναι κάτι για το οποίο μέσα μας ανυπομονούμε τόσο....Πιστεύω πολύ στη θετική ψυχολογία και πως το άγχος είναι ο σημαντικότερος ανασταλτικός παράγοντας....Καλό είναι λοιπόν να προσπαθήσουμε όλες μας να χαλαρώσουμε και να μην ξεχνάμε να "ζούμε"....και στην πορεία θα έρθει...μακάρι για όλες μας...

 

Κοριτσάκι, είναι απολύτως φυσιολογικά που περιγράφεις. Όλα τα ζευγάρια που προσπαθούν αρκετό καιρό περνούν από αυτές τις διακυμάνσεις. Αλλά το κλειδί, όπως είπες κι εσύ, είναι η θετική ψυχολογία. Και να περνάτε καλά. Όσο πιο καλά μπορείτε να περνάτε. Γιατί ένα μωρό μετά έχει τα δικά του, τις ανάγκες του, τα ξενύχτια του, την κούρασή του, απαιτεί το δικό του χρονικό διάστημα για να βρει το ζευγάρι τις ισορροπίες του μετά τον ερχομό του καινούργιου μέλους. Όσο πιο καλά είστε και οι δύο ψυχολογικά, τόσο πιο εύκολα θα μπορέσετε να ανταποκριθείτε στον καινούργιο σας αυτό ρόλο. Και πού'σαι... την επόμενη φορά που θα βγείτε για καφεδάκι, πίνεις και μια γουλίτσα και για μένα; :P:)

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκι, είναι απολύτως φυσιολογικά που περιγράφεις. Όλα τα ζευγάρια που προσπαθούν αρκετό καιρό περνούν από αυτές τις διακυμάνσεις. Αλλά το κλειδί, όπως είπες κι εσύ, είναι η θετική ψυχολογία. Και να περνάτε καλά. Όσο πιο καλά μπορείτε να περνάτε. Γιατί ένα μωρό μετά έχει τα δικά του, τις ανάγκες του, τα ξενύχτια του, την κούρασή του, απαιτεί το δικό του χρονικό διάστημα για να βρει το ζευγάρι τις ισορροπίες του μετά τον ερχομό του καινούργιου μέλους. Όσο πιο καλά είστε και οι δύο ψυχολογικά, τόσο πιο εύκολα θα μπορέσετε να ανταποκριθείτε στον καινούργιο σας αυτό ρόλο. Και πού'σαι... την επόμενη φορά που θα βγείτε για καφεδάκι, πίνεις και μια γουλίτσα και για μένα; :P:)

 

Tarshou μου μόνο μια γουλίτσα; Να παραγγείλω και ένα ολόδικο σου καφεδάκι! ;) Δίκιο έχεις σε αυτά που λες. Είναι αυτά τα "ζόρικα" που μας αγχώνουν όταν σκεφτομάστε...Ε λοιπόν....θετική ψυχολογία λοιπόν! Και θα σου χρωστάω όχι καφεδάκι αλλά σαμπάνια όταν τα καταφέρω να φουσκώσει η κοιλιά μου :-)

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

makari na sas po euxarista stis 18...!eida exthes kai ena oneiro...oti agoraza ena poz nuxtiko gia tin egkumosini...mou leei i mana mou oti tha meino egkuos kai tha kano k koritsi!!!!makari leo amin k pote!!!

 

Καλημερα Leukouli! Οπως τα περιγραφεις στο forum αυτη η φορα ειναι ιδανικη για να μεινεις εγκυος και κατι μου λεει οτι οπως μπηκε καλα το 2010 ετσι και θα συνεχισει με πολλες επιτυχιες....

Γεια σας Moments και Tarsou, πολυ χαιρομαι που διαβαζω καθημερινα τα γεματα αισιοδοξια μηνυματακια σας που με γεμιζουν με μια γλυκια προσμονη για το ευχαριστο συμβαν που περιμενουμε ολες... Pegg μου που χαθηκες? Αντε περιμενω κι απο εσενα ν ακουσω τα νεα σου. Εγω κοριτσια περιμενω την ακατανομαστη, οπως τη λετε, για να ξεκινησω τη θεραπεια με Tabrin για το χαζομικροβιο μου. Εχω και μια μερα καθυστερηση βεβαια με ολα τα συμπτωματα της περιοδου... Εχει τρελαθει και κυκλος μου φαινεται απο τις ορμονες που ειχα παρει το Δεκεμβριο. Κοριτσια καλα Θεοφανεια!!!

Link to comment
Share on other sites

kalimera eirinaki k kala theofania k sena ! exo mathei gia polles kopeles mesa apo to forum me to pou mpeike to 2010 emeinan egkues!!elpizo na eimai k go tuxeri san k autes k episis opoia kopela prospathei grigora na mathei ta euxarista!!!to idio k se sena!ystera apo to proxthesini oneiro den ksero alla gemisa sigouria mesa mou oti kati kalo tha sumbei....toso polu pou fovamai min erthei arnitiko apotelesma stis 18 k patho katathlipsi!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα Leukouli! Οπως τα περιγραφεις στο forum αυτη η φορα ειναι ιδανικη για να μεινεις εγκυος και κατι μου λεει οτι οπως μπηκε καλα το 2010 ετσι και θα συνεχισει με πολλες επιτυχιες....

Γεια σας Moments και Tarsou, πολυ χαιρομαι που διαβαζω καθημερινα τα γεματα αισιοδοξια μηνυματακια σας που με γεμιζουν με μια γλυκια προσμονη για το ευχαριστο συμβαν που περιμενουμε ολες... Pegg μου που χαθηκες? Αντε περιμενω κι απο εσενα ν ακουσω τα νεα σου. Εγω κοριτσια περιμενω την ακατανομαστη, οπως τη λετε, για να ξεκινησω τη θεραπεια με Tabrin για το χαζομικροβιο μου. Εχω και μια μερα καθυστερηση βεβαια με ολα τα συμπτωματα της περιοδου... Εχει τρελαθει και κυκλος μου φαινεται απο τις ορμονες που ειχα παρει το Δεκεμβριο. Κοριτσια καλα Θεοφανεια!!!

 

Γεια σου eirinaki!!! Καλά Θεοφάνεια και σε σένα...:D Όντως η ακατανόμαστη εκεί που την περιμένουμε δεν έρχεται ε; Βρες λες όμως να μην έρθει? Λέω εγώ τώρα!;) Κι εγώ την τελευταία φορά που αδιαθέτησα πριν λίγες μέρες ήταν με 2 μέρες καθυστέρηση...Ουφ! Ένα άγχος κι αυτό!!! Άντε αν είναι΄να έρθει ας έρθει σύντομα να προχωράς κι εσύ στα υπόλοιπα...Αλλά αν δεν είναι να έρθει ας μην έρθει να χαρούμε κιόλας (επιμένω εγώ!):D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα!Λέτε βρε κορίτσια να πετυχει και σε μας? Με όλα αυτά που ακουω εδω μέσα έχω απογοητευτεί λιγάκι! Τον άλλο μήν θα κανω την πρωτη σπερματέγχυση και η αληθεια είναι ότι δεν θελω να κανω άλλη.... αλλά βλεπω οτι ειναι πολυ δύσκολο!Λέτε το 2010 να ειναι το τυχερο μας και να πιασουμε με την πρωτη?

ΑΑΑΑΧΧΧΧ τωρα είμαι αδιάθετη και εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιας μου να ειναι και η τελευταία φορά μέχρι να αγκαλιασω το παιδάκι μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και θα σου χρωστάω όχι καφεδάκι αλλά σαμπάνια όταν τα καταφέρω να φουσκώσει η κοιλιά μου :-)

 

Αχ, ωραία!!! Κι έχω και καιρό να πιω σαμπάνια, μια χαρά θα μου πέσει! Βρε, θα το κάψουμε, μόνο σαμπάνια??

 

Εγώ πάλι εχω μια πολύ καλή διαίσθηση για το 2010. Μα πολύ καλή όμως :D:D

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου eirinaki!!! Καλά Θεοφάνεια και σε σένα...:D Όντως η ακατανόμαστη εκεί που την περιμένουμε δεν έρχεται ε; Βρες λες όμως να μην έρθει? Λέω εγώ τώρα!;) Κι εγώ την τελευταία φορά που αδιαθέτησα πριν λίγες μέρες ήταν με 2 μέρες καθυστέρηση...Ουφ! Ένα άγχος κι αυτό!!! Άντε αν είναι΄να έρθει ας έρθει σύντομα να προχωράς κι εσύ στα υπόλοιπα...Αλλά αν δεν είναι να έρθει ας μην έρθει να χαρούμε κιόλας (επιμένω εγώ!):D

 

Γεια σας κοριτσακια! Ο,τι ειναι να γινει θα γινει moments, δε νομιζω να ειμαι αλλα παντα υπαρχει μια μικρη ελπιδα. Leukouli εσυ συνεχισε να συμπεριφερεσαι φυσιολογικα χωρις να πολυκουραζεσαι βεβαια και να εισαι πανω απο ολα αισιοδοξη .... Παντως πιστευω οτι γρηγορα εμεις οι φανατικοι επισκεπτες του forum θα εχουμε ευχαριστα νεα. Ανδρομεδα μου ολα καλα? σου εδωσε utrogestan ο γιατρος σου? Σου ευχομαι ολα να πανε καλα και μην κουραζεσαι!!! Φιλακια και περιμενω νεα σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ, ωραία!!! Κι έχω και καιρό να πιω σαμπάνια, μια χαρά θα μου πέσει! Βρε, θα το κάψουμε, μόνο σαμπάνια??

 

Εγώ πάλι εχω μια πολύ καλή διαίσθηση για το 2010. Μα πολύ καλή όμως :D:D

 

Μαζι σου tarsou! Πραγματικα το αισθανομαι..... Και στο παρτυ σαμπανιας θα συμμετεχω εεεε?

Link to comment
Share on other sites

εγω παιρνω απο την σπερματεγχυση κ ακομα δεν τα εχω σταματησει... οι πονοι ειναι απολυτα φυσιολογικοι... μην ανησυχεις καθολου

Despoina 27/5/2010

Dimitris 12/6/2011

Marilou 9/8/2013

Link to comment
Share on other sites

koritsakia 2 erotisoules exo an mporeite na me diafotisete.....pairnei kamia utrogestan??k an pairnei kamia apo esas aisthaneste ponous periodou????

 

Leukouli μου έπαιρνα κι εγώ utrogestan και στις 2 σπερματεγχύσεις που έκανα. Ένιωθα κι εγώ πόνους περιόδου, είχα φουσκώματα και αναγούλες...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ, ωραία!!! Κι έχω και καιρό να πιω σαμπάνια, μια χαρά θα μου πέσει! Βρε, θα το κάψουμε, μόνο σαμπάνια??

 

Εγώ πάλι εχω μια πολύ καλή διαίσθηση για το 2010. Μα πολύ καλή όμως :D:D

 

Αχ! Και μόνο που μου λες πως έχεις πολύ καλή διαίσθηση νιώθω ωραία!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Μαζι σου tarsou! Πραγματικα το αισθανομαι..... Και στο παρτυ σαμπανιας θα συμμετεχω εεεε?

 

Eirinaki μου ευπρόσδεκτη φυσικά στο πάρτι σαμπάνιας!!! :D Να σε στενοχωρήσω εγώ; Πάρτι θα κάνουμε και για σένα και για μένα και για κάθε κοπέλα που θα ακολοθουθήσει τα χνάρια της Ανδρομέδας!!!;)

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΕΤΑ ΤΗ 3Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΠΑΩ!!!!ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΔΝ ΕΙΜΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΔΕ ΘΑ ΠΑΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΗΜΟΥΝ ΑΡΡΩΣΤΗ ΚΑΙ ΕΠΑΙΡΝΑ 1 ΜΗΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ,ΕΚΑΝΑ ΣΚΙ ΕΚΑΝΑ ΠΑΤΙΝΑΖ ΟΠΟΤΕ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΕΤΑ ΤΗ 3Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΠΑΩ!!!!ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΔΝ ΕΙΜΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΔΕ ΘΑ ΠΑΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΗΜΟΥΝ ΑΡΡΩΣΤΗ ΚΑΙ ΕΠΑΙΡΝΑ 1 ΜΗΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ,ΕΚΑΝΑ ΣΚΙ ΕΚΑΝΑ ΠΑΤΙΝΑΖ ΟΠΟΤΕ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ

 

Pegg μου καλωσόρισες και καλή χρονιά!!!!:D Ανυπομονούσα να ακούσω νέα σου...Τι λες; Δεν θα πας για χοριακή; χεχεχε Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο. Βρε λες τώρα που είσαι χαλαρή να είναι και η τυχερή σου φορά; Πλησιάζει η Δευτέρα...δηλαδή θα περιμένεις να έρθει ή όχι η ακατανόμαστη;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Pegg μου,

 

το ότι έκανες πατινάζ και σκι δεν αποκλείει την πιθανότητα να είσαι έγκυος! Ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία θα είσαι χωρίς συμπτώματα..

 

Γι' αυτό μην ακούω χαζομάρες.. βουρ για χοριακή τη Δευτέρα και που ξέρεις.. θαύματα γίνονται καθημερινά πλέον!

Link to comment
Share on other sites

Ίσα-ίσα, pegg, επειδή το διασκέδασες και ήσουν χαλαρή έχεις από μόνη σου αυξήσει τις πιθανότητες :D Παρ'όλα αυτά εγώ θα σου ευχηθώ να φύγει η ακατανόμαστη και να σε ξεχάσει για τουλάχιστον 9 μήνες, η στρίγκλα! ;)

 

Ειρηνάκι, εννοείται ότι όλες θα είμαστε στο party! Θα του δώσουμε να καταλάβει, σου λέω! 00020285.gif

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες!!!:-D

Τελικα η πρωτη μου σπερματεγχυση δε ειχε τα επιθυμητα αποτελεσματα!!!Μου ηρθε περιοδος στις 2 του μηνα αλλα εκανα και χοριακη γιατι ο γιατρος επρεπε να ειναι σιγουρος οτι δεν ειμαι εγκυος!!!Δυστηχως λογο κυστων που εμεινα στις ωοθηκες αυτο το μηνα πρεπει να παρω αντισυλυπτικα και ετσι δεν μπορω να κανω προκληση σε αυτο τον κυκλο!!!Απο τη μια βεβαια ειναι και καλο αυτο γιατι λογο των πολυκυστηκων ωοθηκων μου κανω πολλα ωαρια αλλα οχι και ποιοτητα!!!Ελπιζω τωρα να ξεκαθαρησει λιγο η κατασταση και τον αλλο μηνα να εχω καλυτερα αποτελεσματα!!!

Θετικη σκεψη πανω απο ολα και ευχομαι σε ολες τα καλυτερα!!!!;):wink:;-)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΕΤΑ ΤΗ 3Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΠΑΩ!!!!ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΔΝ ΕΙΜΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΔΕ ΘΑ ΠΑΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΗΜΟΥΝ ΑΡΡΩΣΤΗ ΚΑΙ ΕΠΑΙΡΝΑ 1 ΜΗΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ,ΕΚΑΝΑ ΣΚΙ ΕΚΑΝΑ ΠΑΤΙΝΑΖ ΟΠΟΤΕ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ

 

Γεια σου Pegg! Τελεια που πηγες για σκι! Κι εγω κανω αλλα φετος ακομη δεν ανεβηκα... μονο ο τρελοαντρουλης μου πηγε. Πιστευω οτι ειναι καλυτερα που ξεφυγες και δεν εμεινες στα ιδια και τα ιδια. Παντως μας ελειψες. Εχω την εντυπωση οτι τωρα μπορει να λες οτι δε θα πας αλλα αν εχεις εστω και 1 μερα καθυστερηση θα τρεχεις σαν την τρελη να κανεις τη χοριακη. Ολα οπως και να χει θα πανε καλα. Φιλακια σε ολες και το 1ο παρτυ ελπιζω να μην αργησει....

Link to comment
Share on other sites

koritsakia kalimera epeidi ponao para poli xamila kai aisthanomai merikes fores san tsimpimatakia ston kolpo pira ton giatro mou na ton rotiso an einai apo ta utrogestan.i apantisi:den yparxei kamia periptosi na einai apo ta xapia.2 ekdoxes.i kati kalo ginetai k yparxei anastatosi esoterika,i an den exei epiteuxthei sullipsi se ponaei giati einai na sou erthei periodos pragma poli xlomo afou ponous periodou exo sunithos 1-2 meres prin tin periodo k oxi 2 bdomades!!!k ekeinos gia tin deuteri ekdoxi leei oti einai poli noris .eseis ti lete koritsakia???

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...