Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ


Recommended Posts

κατια θα συμφωνησω απολυτα με αυτα που λες και ακομα περισσοτερο με αυτα που γραφει

η μαρκελλα...

παραθετω και το λινκ

https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=9

και ας το συγκρινουμε με το

https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=8

..σαφεστατα τοτε καταλαβαινεις την διαφορα..

βεβαια ενδιαφερουσα ειναι στο πρωτο λινκ και η χρονολογια-και ο νοων νοειτω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι γίνεται αν ο γιατρός που σου έκανε τη β' δεν είναι σε αυτή τη λίστα; είναι στην αυχενική μόνο το όνομά του. μου δωσε και χαρτί με το αποτέλεσμα και με τη σφραγίδα του, είναι δυνατόν να μην είναι σωστά ενημερωμένη η λίστα; νιώθω εξαπατημένη αν υπήρχε πρόβλημα και δεν το έβλεπε;

Link to comment
Share on other sites

isabell , να ρωτησεις τον γιατρο .Δεν νομιζω οτι ενας γιατρος κανει εξετασεις και βαζει την σφραγιδα του χωρις να ειναι πιστοποιημενος και ειδικα αθηνα - θεσσαλονικη.

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται αν ο γιατρός που σου έκανε τη β' δεν είναι σε αυτή τη λίστα; είναι στην αυχενική μόνο το όνομά του. μου δωσε και χαρτί με το αποτέλεσμα και με τη σφραγίδα του, είναι δυνατόν να μην είναι σωστά ενημερωμένη η λίστα; νιώθω εξαπατημένη αν υπήρχε πρόβλημα και δεν το έβλεπε;

 

Απαραίτητα πιστοποιημένος από το FMF πρέπει να είναι ένας γιατρός μόνο για την αυχενική. Για όλες τις άλλες εξετάσεις μπορεί είτε να μην είναι πιστοποιημένος από πουθενά (κακό), είτε να είναι πιστοποιημένος από κάποια άλλη αρχή (Ελλάδας ή εξωτερικού- το πρώτο ανεπαρκές, το δεύτερο εξαρτάται από τη χώρα...), είτε να είναι πιστοποιημένος από το FMF για την κάθε εξέταση ξεχωριστά (καλό)

http://www.fetalmedicine.com/fmf/training-certification/certificates-of-competence/

, είτε τέλος να είναι πιστοποιημένος από το FMF με το Diploma in Fetal Medicine (βέλτιστο)

http://www.fetalmedicine.com/fmf/training-certification/fmf-diploma/

https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!Καλες εγκυμοσυνες σε ολες μας κ με το καλο να παρουμε στην αγκαλια μας τα μωρακια μας με την ευχη του θεου!!

ειμαι στην 14η εβδομαδα κ θα ηθελα να ρωτησω αν κ θα μου πει η γιατρος μου αλλα ετσι για να ξερω απο τωρα,ποτε γινεται ο υπερηχος β΄επιπεδου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλό το μωράκι σου Αμαρυλλίδα. Και γω στην εβδομάδα σου είχα αυτό το άγχος, θα μου πει ο γιατρός, δε θα μου πει, θα το ψάξω μόνη? Θα σου τα πει όλα ο γιατρός, όταν έρθει η ώρα. Εμείς ξεκινήσαμα να το συζητάμε κατά την 17η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά, επειδή ήθελα να κλείσω νωρίς ραντεβού, μήπως και δε βρώ! Απλά καλό είναι αν πας σε γνωστό κέντρο, ή τελοσπάντων κάπου που ξέρεις ότι έχει πολύ κόσμο, να κλείσεις το ραντεβού πιο πριν, μην το αφήσεις τελευταία στιγμή. Εγώ και άμνιο και υπέρηχο πήρα τηλ. για να κλείσω αρκετά πιο νωρίς. Τη Δευτέρα που θα είμαι 22 εβδ. + 4 ημ. κάνω τη β' επιπέδου. Φαντάζομαι την κάνουν από την 21η εβδομ. και μετά.

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

αμαρρυλις: Η Β' επιπεδου γινεται την 22η με 24η εβδομαδα. Παρε τηλ. εκει που σκοπευεις να την κανεις και θα σου πουν αυτοι. Σε ρωτανε ΤΕΡ και σου υπολογιζουν, δεν ειναι αναγκη να υπολογισεις εσυ. Στη 16η-17η εβδομαδα παρε, μην το αφησεις για τελευταια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!Καλες εγκυμοσυνες σε ολες μας κ με το καλο να παρουμε στην αγκαλια μας τα μωρακια μας με την ευχη του θεου!!

ειμαι στην 14η εβδομαδα κ θα ηθελα να ρωτησω αν κ θα μου πει η γιατρος μου αλλα ετσι για να ξερω απο τωρα,ποτε γινεται ο υπερηχος β΄επιπεδου?

 

Γεια σου συμβαδίζουσα εγκυούλα!

Εγώ όταν έκανα την αυχενική (1η Αυγούστου) μου έδωσαν ένα χαρτί που έλεγε:

ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΙΑ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ: 27 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Καλή συνέχεια!

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου συμβαδίζουσα εγκυούλα!

Εγώ όταν έκανα την αυχενική (1η Αυγούστου) μου έδωσαν ένα χαρτί που έλεγε:

ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΙΑ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ: 27 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Καλή συνέχεια!

 

ε οποτε κ εγω τοτε,καλα υπολογιζα τελος σεπτεμβριου!!

θα μου πει η γιατρος!!

 

φιλακια κοπελα μου!!ναναι καλα τα μωρακια μας!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα κοριτσακια!!

Αφου εχω κανει εξωσ. οι μερες μου ειναι σιγουρες οποτε με την τηπ 8-5 κλεινω αυριο την 15η εβδ.

πηρα τηλ να κλεισω ραντεβου για β επιπεδου κ μου κλεισανε για οταν θα εχω κλεισει την 20η εβδ κ 2 ημερων.θα περπαταω στην 21η βδ.σωστα ειναι?

ή πρεπει να την κλεισω την 21η κ μετα?

να τηλ τη γιατρο μου λετε να ρωτησω αν μου το κλεισανε σωστα το ραντεβου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγω σε 3 ημερες εχω κλεισει και εχω πολυ αγωνια με τον αντρα μου να δουμε τη μπεμπουλα μας! Θα ειμαι στην 23η εβδομαδα. Να πανε ολα καλα σε ολες μας ευχομαι!!

V83Dp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...