Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ.....


Recommended Posts

Μομιτσι εχετε επαφες σεξουαλικες απο τοτε? Μπορεις να λειτουργησεις?

 

Ζητω ταπεινα συγγνωμη που ειπα κ γω τον πονο μου στο δικο σου θεμα,θα ανοιξω αλλο απλα επι της ευκαιριας ξερασα τα εσωψυχα μου.

 

Καλη δυναμη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσαρες μου σας ευχαριστω για τον κοπο που μπηκατε να γραψετε.να ξεκινησω να απαντω σε οσες ερωτησεις θυμαμαι.

δεν θα εμενα ποτε σε εναν γαμο λογο των παιδιων και δεν τα ανεφερα πουθενα,ουτε εδω ουτε και σε αυτον,πιστευω ειναι γελιο να δικαιολογω ή να χρησιμοποιησω τα παιδια μου για το οτιδηποτε.του εδωσα δευτερη ευκαιρια ευκαιρια γιατι τον αγαπαω και γιατι την ζητησε αν μου ελεγε χωριζουμε,θα χωριζαμε.

σεξουαλικα επανηλθα γρηγορα,ουτε σε εναν μηνα απο το συμβαν αλλα του το ξεκαθαρισα οτι δεν σημαινει οτι λυθηκαν τα προβληματα.στην αρχη ηταν πολυ δυσκολο.

η αληθεια ειναι οτι περναω διαφορες φασεις αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν φταιω εγω αλλα να που μπαινουν μικροβια στο μυαλο μου και σκεφτομαι λες να φταιω εγω?σιγουρα ο καιρος θα απαλυνει τον πονο αλλα η εμπιστοσυνη νομιζω χαθηκε για παντα,τουλαχιστον ετσι νιωθω τωρα.

σε ατομα της οικογενειας μου δεν ειπα τιποτα γιατι σκεφτηκα οτι αν τα βρουμε οπως και γινεται ειναι κριμα να εχουν τετοια αποψη για αυτον.

οταν λεω ηταν σχεδιασμενο,ειχα βρει τα μηνυματα που ειχαν κανονισμενο πριν βγουν απο το μεσημερι,οταν ερχετε η ωρα

-λεει βγαινω

-θα ερθω και γω μαζι σου του λεω

-καγκελο...καλα και τα παιδια?

-θα τα κρατησει μια φιλη μου

-επιθεση,ετσι κανεις παντα,να μην βγω εγω εξω μια φορα μονος ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ(ψεμα μιας και εβγαινε συνεχεια και ο ειχα κανει θεμα παλιοτερα)

-απο ποτε εχουμε να βγουμε μαζι?

τελος παντως ξεκιναει ετσι μια συζητηση για την σχεση μας,ναι να βγαινεις και συ ΑΛΛΑ να βγαινω και γω ΑΛΛΑ να βγαινουμε και μαζι.και τον ρωτησα εκεινη την ημερα ευθαιως ΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΓΚΟΜΕΝΑ?ειχα βρει και κατι λεφτα κρυμμενα(προφανως για ξενοδοχεια κλπ...)και του το ειπα ετσι και αντιληφθω οτι στερεις λεφτα απο τα παιδια σου για ξενοπηδηματα θα γινει της ποπης....μου τα εδωσε,γενικα ειχαμε πει πολλα ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΑΛΙ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ....

δεν ξερω το ειχε βαλει στο μυαλο του να το κανει και δεν με ακουγε?τον ρωτησα και ειπε ΝΑΙ δεν ακουγα τι μου ελεγες.

το γιατι το εκανε και γιατι με την συγκεκριμενη κοπελα που ειναι ολη μερα στη δουλεια(κατι που αμεσως αμεσως με βαζεις σε σκεψεις οτι αν δεν τους επιανα θα συνεχιζαν)δεν με επεισαν γιατι απο την αρχη μου ελεγε οτι ηθελε να δει πως ειναι το παρανομο και αλλες μπουρδες,τελικα ΤΩΡΑ μου ειπε οτι του θυμησε την πρωην του,τα νιατα του λιγο πιο πειστικο αλλα και παλι μπουρδα.ολο αυτο το ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ γιατι δεν πηρα ακομα την απαντηση μου ειναι αυτο που με αρρωστενει και δεν ξερω αν ποτε την παρω την απαντηση ειναι και ο λογος που θα δουμε συμβουλο,ξερω οτι ξερει την απαντηση μονο αυτος και εγω αυτο που φοβαμαι ειναι αυτο που φοβαται αυτος να μου πει γιατι το εκανε και αν το πει θα με πληγωσει περισσοτερο....δεν ξερω,δεν ξερω.το μονο σιγουρο ειναι οτι ηταν ενα γερο σοκ,οτι ολα αλλαξαν,ΝΑΙ καναμε μια νεα αρχη αλλα δεν ειναι πια τιποτα οπως παλια.

Link to comment
Share on other sites

οταν λεω ηταν σχεδιασμενο,ειχα βρει τα μηνυματα που ειχαν κανονισμενο πριν βγουν απο το μεσημερι,οταν ερχετε η ωρα

-λεει βγαινω

-θα ερθω και γω μαζι σου του λεω

-καγκελο...καλα και τα παιδια?

-θα τα κρατησει μια φιλη μου

-επιθεση,ετσι κανεις παντα,να μην βγω εγω εξω μια φορα μονος ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ(ψεμα μιας και εβγαινε συνεχεια και ο ειχα κανει θεμα παλιοτερα)

-απο ποτε εχουμε να βγουμε μαζι?

τελος παντως ξεκιναει ετσι μια συζητηση για την σχεση μας,ναι να βγαινεις και συ ΑΛΛΑ να βγαινω και γω ΑΛΛΑ να βγαινουμε και μαζι.και τον ρωτησα εκεινη την ημερα ευθαιως ΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΓΚΟΜΕΝΑ?ειχα βρει και κατι λεφτα κρυμμενα(προφανως για ξενοδοχεια κλπ...)και του το ειπα ετσι και αντιληφθω οτι στερεις λεφτα απο τα παιδια σου για ξενοπηδηματα θα γινει της ποπης....μου τα εδωσε,γενικα ειχαμε πει πολλα ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΑΛΙ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ....

Σκέλος πρώτο...συγχαρητήρια;να πω για την ψυχραιμία σου; Ήξερες ότι κανονίζει πήδημα και μπόρεσες να μην τον ξεμπροστιάσεις;;; Δεν έχω λόγια! Εγώ θα του είχα σπάσει τα μούτρα...ειδικά αν προσπαθούσε να βγει και καταπιεσμένο κυκλάμινο για να μπορέσει να βγει μαζί της. Ε, ρε κάτι γλέντια που θα είχαμε...

 

δεν ξερω το ειχε βαλει στο μυαλο του να το κανει και δεν με ακουγε?τον ρωτησα και ειπε ΝΑΙ δεν ακουγα τι μου ελεγες.

το γιατι το εκανε και γιατι με την συγκεκριμενη κοπελα που ειναι ολη μερα στη δουλεια(κατι που αμεσως αμεσως με βαζεις σε σκεψεις οτι αν δεν τους επιανα θα συνεχιζαν)δεν με επεισαν γιατι απο την αρχη μου ελεγε οτι ηθελε να δει πως ειναι το παρανομο και αλλες μπουρδες,τελικα ΤΩΡΑ μου ειπε οτι του θυμησε την πρωην του,τα νιατα του λιγο πιο πειστικο αλλα και παλι μπουρδα.ολο αυτο το ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ γιατι δεν πηρα ακομα την απαντηση μου ειναι αυτο που με αρρωστενει και δεν ξερω αν ποτε την παρω την απαντηση ειναι και ο λογος που θα δουμε συμβουλο,ξερω οτι ξερει την απαντηση μονο αυτος και εγω αυτο που φοβαμαι ειναι αυτο που φοβαται αυτος να μου πει γιατι το εκανε και αν το πει θα με πληγωσει περισσοτερο....δεν ξερω,δεν ξερω.το μονο σιγουρο ειναι οτι ηταν ενα γερο σοκ,οτι ολα αλλαξαν,ΝΑΙ καναμε μια νεα αρχη αλλα δεν ειναι πια τιποτα οπως παλια.

Με το μπαρδόν και όλο το θάρρος που μου επιτρέπει μια οθόνη αλλά μεγαλύτερες αηδίες δεν έχω ξανακούσει -για τις δικαιολογίες που είπε ο άντρας σου εννοώ, όχι αυτά που λες εσύ.

Τι πάει να πει 'να δει πώς είναι το παράνομο';;; Είμαστε σοβαροί; Τον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου, που τον επέλεξες που κάνατε δύο παιδιά και τώρα τα ξεφτιλίζεις όλα, τα φτύνεις κυριολεκτικά...δεν τα σκεφτόμαστε αυτά;

 

Τεσπα, κι άλλα θα έλεγα αλλά από τη στιγμή που αποφάσισες να κάνετε μια νέα αρχή δεν έχει νόημα να ρίχνω εγώ μια άσχετη λάδι στη φωτιά. Τι να σου πω, ρε κοπέλα μου. Χαράς το κουράγιο σου και την καρδιά σου που ειλικρινά δείχνεις να αγαπάς τον άντρα σου και την οικογένειά σας. Μακάρι από τα βάθη της καρδιάς μου να σου βγει σε καλό όλο αυτό! Καλή δύναμη σου εύχομαι.

8OgYp3.png
Link to comment
Share on other sites

momitsi όπως περιγράφεις το σκηνικό...

όχι, θα τον είχα σουτάρει.

με τις ευχές μου τέκνο μου για μια νέα ζωή. (στον σύζυγο θα το έλεγα)

τσίου μπίου.

 

όμως, όπως είπε κ μια φίλη πιο πάνω εγώ είμαι εγώ.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aν είχα στα χέρια μου ακλόνητες αποδείξεις ότι ο άντρας μου με απάτησε/απατάει, στην περίπτωση που ήθελα να δώσω δεύτερη ευκαιρία δεν θα τις αποκάλυπτα. Θα τις κρατούσα για τον εαυτό μου και θα τον προειδοποιούσα ότι αν με έφερνε στο σημείο να του αποδείξω ότι γνωρίζω, θα χωρίζαμε. Σε αυτό το σημείο ο ίδιος θα μπλόκαρε γιατί δεν θα ήξερε αν εγώ ρίχνω άδεια να πιάσω γεμάτα, ή αν όντως έχω αποδείξεις.

 

Ο λόγος είναι απλός. Αν ο άντρας μου είχε παράλληλη ιστορία και ήξερε ότι εγώ ξέρω, νομίζω ότι θα έλεγε "καλός μ... είναι η γυναίκα μου, άρα αφού το δέχεται κανένα πρόβλημα, το ξανακάνω όποτε θέλω".

 

Αν το συνέχιζε και με έφερνε στο σημείο να του αποκαλύψω με επιχειρήματα ότι γνωρίζω τι γίνεται, τότε μία που θα του τό'λεγα και μία που θα εξαφανιζόμουν από τη ζωή του.

 

Και στις δύο περιπτώσεις, έχω πρόβλημα με την απιστία. Όχι γιατί δεν μπορώ να τη συγχωρήσω, αλλά γιατί ξέρω ότι αν δώσω δεύτερη ευκαιρία στο γάμο, εμένα θα μου βγαίνει ο χειρότερός μου εαυτός από εδώ και πέρα (εκδικητικότητα, πόνος, ανάγκη για "οφθαλμόν αντί οφθαλμού") δηλαδή η σχέση μας τελείωσε ούτως ή άλλως.

 

Στην περίπτωση που πήρες την απόφαση να τον συγχωρήσεις, μην του το ξανα αναφέρεις ποτέ. Ούτε να γκρινιάζεις ούτε να παίρνεις το ρόλο του θύματος. Βάλτο στην άκρη και απλώς έχε τα μάτια σου ανοιχτά μήπως και ξανασυμβεί (χωρίς να σου γίνει εμμονή, όσο είναι αυτό δυνατόν). Αν επιβιώσεις από αυτό σημαίνει ότι είσαι πολύ δυνατός και ισορροπημένος άνθρωπος, και μπράβο σου, είναι πολύ τυχερός ο άντρας σου.

 

Μητέρα αγαπημένης συναδέλφου, νιόπαντρη όντας, ανακάλυψε ότι ο άντρας της έχει φιλενάδα. Κανόνισε λοιπόν και την κάλεσε στο σπίτι για φαγητό (και καλά δεν γνωρίζω τίποτα, φίλες είμαστε) και τους ξεμπρόστιασε αξιοπρεπέστατα και χωρίς υστερίες (λεπτομέρειες δε γνωρίζω, ούτε το τι ειπώθηκε).

 

Έκτοτε ο συγκεκριμένος άντρας κερί αναμμένο για την οικογένειά του και στις πολλές δεκαετίες που ακολούθησαν δεν έδωσε ξανά δικαίωμα ούτε έλειψε λεπτό περισσότερο απ' ό,τι χρειαζόταν από το σπίτι του.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

κατ' αρχήν διαχωρίζω τη μία βραδιά από την παράλληλη σχέση.

Ξεκινάω από τη μία βραδιά:

Θα τον συγχωρούσα. Να σας πω την αλήθεια κι εμένα αν ημουνα σε κάνα μπαράκι και μου την έπεφτε ο υπεργκόμενος, είχα πιει και λίγο παραπάνω, το ίδιο θα έκανα... δέκα χρόνια ήμαστε μαζί, μία φορά θα το έκανα.

Εν συνεχεία θα έκανα αυτό που κάνω και τώρα: δεν του κάνω κανέναν έλεγχο και καμία ζήλια. Κάτι φορές μου λέει: "θέλω να πάω με την τάδε", "με την ευχή μου και πάρε προφυλάξεις..." "μη μου λες να πάω, τρελή είσαι, τώρα δεν θέλω". Γενικά, το απαγορευμένο θέλουν, το ελεύθερο δεν εξιτάρει κανέναν. Τώρα θα μου πεις: κι αν πάει τελικά;; ε, γιατί, αν του πω "όχι" και του κάνω σκηνή δεν θα πάει;; δε νομίζω...

Θα έλεγα άσ' τον ήσυχο... παρακολούθα όσο μπορείς διακριτικά. Εμείς οι γυναίκες έχουμε τον τρόπο μας και τα όλα μας... κάτι φορές που ήθελα να τσεκάρω τον δικό μου τον έπαιρνα στο κινητό: "που είσαι αγάπη μου;", "στο γραφείο", "ε, πάρε εσύ να μην χρεώνομαι" κλπ.

 

Στην περίπτωση της παράλληλης σχέσης ΔΕΝ θα τον έδιωχνα με τη μία: κοινώς δεν θα τον έκανα δώρο στην άλλη. Θα έψαχνα όσες περισσότερες αποδείξεις μπορώ βράζοντας στο ζουμί μου, θα προσπαθούσα να τον κάνω τσακωτό 100% και μετά θα τον έστελνα στη μανούλα του... ή στην γκομενούλα του...

 

Πάντως, αν αποφάσισες να τον συγχωρέσεις, μη φθείρετε τη σχέση σας με έντονες ζήλιες κλπ... Προσπάθησε να το ξεχάσεις...

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θα μπορέσεις ποτέ να τον συγχωρέσεις γιατί πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού σου γιατί πάντα θα θυμάσαι τον τρόπο που σε εξαπάτησε και ποτέ δεν θα μπορέσεις να τον εμπιστευτείς απόλυτα. Από εκεί και πέρα από τη στιγμή που αποφάσισες να συνεχίσεις μαζί του θα πρέπει να αλλάξεις τους όρους, τους ρόλους και τις υποχρεώσεις στη σχεση σας. Δεν μπορεί εσύ να είσαι υπεύθυνη για το μαγείρεμα, ξεσκ*τωμα, φροντίδα του σπιτιού και αυτός να θέλει να βγάζει με την άλλη τα μάτια του. Θα του μεταβιβάσεις πολλές υποχρεώσεις του σπιτιού θα είσαι πιο ξεκούραστη και θα βρεις και εσύ τη φρεσκάδα και τα νιάτα σου.

Link to comment
Share on other sites

Μαριλίνα εγώ δεν θα συγχωρούσα ούτε τη μία φορά, αλλά ούτε κι εγώ θα το έκανα, δεν πα να μου την έπεφτε και ο Βενσάν Κασέλ (για να έριξε τη Μπελούτσι θα έχει κρυφές χάρες το παιδί :D)!

 

Εγώ του έχω πει: Αν θέλεις να βάλεις ένα 15' πάνω από τη ζωή μας, κανένα πρόβλημα, με γεια σου με χαρά σου αλλά εμένα δεν θα με ξαναδείς. Δεν πρόκειται να σε διεκδικήσω ποτέ και από καμία, χάρισμα σε όλο τον πλανήτη σε δίνω γιατί εμένα μου αξίζει ένας πιστός άντρας δίπλα μου, αφού κι εγώ είμαι πιστή και αφοσιωμένη. Άρα δεν μου κάνεις, στο καλό!Επίσης ο άντρας μου δεν θα με συγχωρούσε ποτέ, πάει και τελείωσε. Έχουμε θέσει και οι δύο τα όρια μας. Μπορεί να είμαστε άνθρωποι αλλά ας μην γίνουμε υπάνθρωποι και ας μην πετάξουμε την αγάπη μας στα σκουπίδια για μια ερωτική επαφή...Προσωπικά λοιπόν δεν θα το άντεχα με τίποτα (είμαι και πολύ ζηλιάρα όπως είναι και αυτός)...

 

Τώρα όσον αφορά τη θεματοθέτρια, δεν ξέρω πως κατάφερε να το αντιμετωπίσει με τόση ψυχραιμία ενώ γνώριζε ότι ο άντρας της πάει να την κερατώσει. Βρε κούκλα μου πώς βγήκε εκείνη η βραδιά;Στη θέση σου, όπως και το Μαράκι, θα γινόμουν τόσο έξαλλη που δεν θα είχε μούτρα όχι να βγει από το σπίτι, ούτε να με κοιτάξει στα μάτια για πολύ καιρό...

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσαρες μου σας ευχαριστω για τον κοπο που μπηκατε να γραψετε.να ξεκινησω να απαντω σε οσες ερωτησεις θυμαμαι.

δεν θα εμενα ποτε σε εναν γαμο λογο των παιδιων και δεν τα ανεφερα πουθενα,ουτε εδω ουτε και σε αυτον,πιστευω ειναι γελιο να δικαιολογω ή να χρησιμοποιησω τα παιδια μου για το οτιδηποτε.του εδωσα δευτερη ευκαιρια ευκαιρια γιατι τον αγαπαω και γιατι την ζητησε αν μου ελεγε χωριζουμε,θα χωριζαμε.

 

Δεν νομίζω να έχω ακούσει/διαβάσει πιο ώριμη και ειλικρινή στάση σε παρόμοιο θέμα.

Επίσης αξίζεις ένα μεγάλο μπράβο για το ότι δεν το συζήτησες με οικογένεια κ.τ.λ...να είσαι σίγουρη ότι τα πράγματα θα ήταν πολύ πιο δύσκολα....

Κάνε πράγματα για τον εαυτό σου και τη σχέση σας και για το μόνο που πρέπει να είσαι σίγουρη είναι ότι ο χρόνος είναι καλύτερος γιατρός...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάποτε είχα διαβάσει σε ένα βιβλίο (δε θυμάμαι ποιο είναι γμτ, κάποιο πολύ γνωστό):

"Una volta cornuta, per sempre cornuta" = Μια φορά κερατωμένη, για πάντα κερατωμένη

 

Δε θέλω να ρίξω λάδι στη φωτιά, αν μπορείς να το ξεπεράσεις, καλό είναι... Και καλά έκανες και δεν το είπες στην οικογένειά σου, δε χρειάζεται να ξέρουν...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχω ακούσει/διαβάσει πιο ώριμη και ειλικρινή στάση σε παρόμοιο θέμα.

Επίσης αξίζεις ένα μεγάλο μπράβο για το ότι δεν το συζήτησες με οικογένεια κ.τ.λ...να είσαι σίγουρη ότι τα πράγματα θα ήταν πολύ πιο δύσκολα....

Κάνε πράγματα για τον εαυτό σου και τη σχέση σας και για το μόνο που πρέπει να είσαι σίγουρη είναι ότι ο χρόνος είναι καλύτερος γιατρός...

 

 

Συμφωνώ με την dalia.Και στη θέση σου δεν θα εξαντλούσα την ωριμότητα μου σε μια τέτοια κατάσταση.Θα την έκανα πακέτο σε μια βαλίτσα, θα την έπαιρνα μαζί με το παιδί μου και θα έφευγα.Όχι επειδή με κεράτωσε αλλά επειδή δεν δείχνει να θέλει να επανορθώσει. Έκανε ό,τι έκανε τον συγχώρεσες και συνεχίζει να συνυπάρχει με την ερωμένη-υπάλληλο σαν να μην τρέχει τίποτα; Δηλαδή τη μία μέρα πηδ..ντουσαν και την επομένη αποφάσισαν να κόψουν μαχαίρι; Τώρα εμένα γιατί μου φαίνεται ότι δεν έκοψε το χούι αλλά ότι απλώς έγινε πιο προσεκτικός; Μακάρι να κάνω λάθος.Δεν θα κρίνω την αποφασή σου να μείνεις και να το παλέψεις, εσύ ξέρεις καλύτερα.Εύχομαι μόνο να βγω ψεύτρα.

Link to comment
Share on other sites

και που τον συγχωρεσες .... συνεχιζεις και εισαι δυστυχισμενη... αρα οταν λεμε ολοι αν το συγχωρουμε το κερατο η απαντηση θα πρεπει να ειναι αν αντεχουμε να ζουμε στην ανασφαλεια.... Τι να σου πω κοπελα μου .... και εγω πχ μπορει να τον συγχωρουσα .... αλλα μετα.. τι΄.... θα ζουσα σιγουρα μεσα στην ανασφαλεια, στα γιατι που εφταιξα και εγω, στο φοβο, θα ειχα νευρα δεν θα ειμουν οπως ειμουν παλια. Αν εσυ μπορεις να τα ξεπερασεις ΟΛΑ ΑΥΤΑ μπραβο σου , σωσε τον γαμο σου. Αν ομως δεν αντεχεις να ζεις μεσα στην δυστυχια και την μονξια του ευατου σου ευχησου τον να παει σαν αντρας στα τσακιδια και σαν πατερας να ειναι παρων

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την dalia.Και στη θέση σου δεν θα εξαντλούσα την ωριμότητα μου σε μια τέτοια κατάσταση.Θα την έκανα πακέτο σε μια βαλίτσα, θα την έπαιρνα μαζί με το παιδί μου και θα έφευγα.Όχι επειδή με κεράτωσε αλλά επειδή δεν δείχνει να θέλει να επανορθώσει. Έκανε ό,τι έκανε τον συγχώρεσες και συνεχίζει να συνυπάρχει με την ερωμένη-υπάλληλο σαν να μην τρέχει τίποτα; Δηλαδή τη μία μέρα πηδ..ντουσαν και την επομένη αποφάσισαν να κόψουν μαχαίρι; Τώρα εμένα γιατί μου φαίνεται ότι δεν έκοψε το χούι αλλά ότι απλώς έγινε πιο προσεκτικός; Μακάρι να κάνω λάθος.Δεν θα κρίνω την αποφασή σου να μείνεις και να το παλέψεις, εσύ ξέρεις καλύτερα.Εύχομαι μόνο να βγω ψεύτρα.

 

 

βασικά σορρυ κιόλας αλλά που συμφωνούμε:lol:

 

παιδιά η κοπέλα λέει 2 πολύ σημαντικά πράγματα που παραβλέπεται οι περισσότερες και βάζετε πάνω από όλα τον γυναικείο εγωισμό σας...

1ον ΟΤΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΕΙ

2ον ότι και εκείνος δείχνει να θέλει να προσπαθήσουν για τον γάμο τους.

 

θα σου πω τι έκανε μία φίλη μου που βρέθηκε στην ίδια κατάσταση με'σενα και εκείνη επίσης ήθελε να συνεχίσει και πλέον είναι πολύ πολύ σούπερ...

 

υ.γ. δεν ξέρω ρε παιδιά αλλά 3 φορές που έτυχε πολύ κοντινά μου πρόσωπα να μου ζητήσουν τη γνώμη μου/συμβουλή μου για τέτοιο θέμα πάντα ξεκινούσα με την φράση " τον αγαπάς ? "

υ.γ. επίσης εμένα μου άρεσε πολύ μία φωτό που κυκλοφορεί στο fb όπου έχει αγκαλιασμένο ένα ζευγάρι πολυ ηλικιωμένο και γράφει η λεζάντα...

Όταν τους ρωτήσαμε πως κατάφεραν να είναι μαζί για 65 ολόκληρα χρόνια, η γυναίκα απάντησε

Γεννηθήκαμε σε μια εποχή που όταν κάτι δεν πήγαινε καλά το φτιάχναμε....δεν το πετάγαμε

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

βασικά σορρυ κιόλας αλλά που συμφωνούμε:lol:

 

παιδιά η κοπέλα λέει 2 πολύ σημαντικά πράγματα που παραβλέπεται οι περισσότερες και βάζετε πάνω από όλα τον γυναικείο εγωισμό σας...

1ον ΟΤΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΕΙ

2ον ότι και εκείνος δείχνει να θέλει να προσπαθήσουν για τον γάμο τους.

 

θα σου πω τι έκανε μία φίλη μου που βρέθηκε στην ίδια κατάσταση με'σενα και εκείνη επίσης ήθελε να συνεχίσει και πλέον είναι πολύ πολύ σούπερ...

υ.γ. δεν ξέρω ρε παιδιά αλλά 3 φορές που έτυχε πολύ κοντινά μου πρόσωπα να μου ζητήσουν τη γνώμη μου/συμβουλή μου για τέτοιο θέμα πάντα ξεκινούσα με την φράση " τον αγαπάς ? "

 

η απάντηση σχεδον παντα ειναι καταφατικη. Το θεμα ειναι πως το ξεπερνας και αν το ξεπερνας. Οσο και αν εχεις καλες προθεσεις, οσο αν αγαπας τον συντροφο σου παντα θα υπαρχει το σαρακι μεσα σου αυτο προσωπικα εγω το θεωρω ΄΄δυσβασταχτο΄΄ φορτιο για να συνεχιζα. Ευχομαι η κοπελα να παρει την σωστη απαντηση και να εχει καθαρη συνειδηση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η απάντηση σχεδον παντα ειναι καταφατικη. Το θεμα ειναι πως το ξεπερνας και αν το ξεπερνας. Οσο και αν εχεις καλες προθεσεις, οσο αν αγαπας τον συντροφο σου παντα θα υπαρχει το σαρακι μεσα σου αυτο προσωπικα εγω το θεωρω ΄΄δυσβασταχτο΄΄ φορτιο για να συνεχιζα. Ευχομαι η κοπελα να παρει την σωστη απαντηση και να εχει καθαρη συνειδηση!

 

ΣΩΤΗΡΙΑ μου πίστεψε με ο χρόνος είναι πολύ καλός γιατρός στα περισσότερα θέματα.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

[quote name=sesame;2409798

Μπήκα στον κόπο γιατί διαβάζω παραπάνω ότι κάπου τάχα φταις κι εσύ για να σε απατήσει.

Και αυτό είναι το κλισέ που έχει πέσει από το βάθρο του εδώ και χρόνια!!

Απλά το λένε οι άπιστοι για να δικαιολογήσουν τον εαυτό τους στα μάτια τους και να μπορέσουν έτσι να καταπιούν την ποταπή τους πράξη...φεύγει βρε παιδί μου το βάρος αν μετατοπίσεις ευθύνες!!!

Όποιος απατάει αυτός και μόνο φταίει!!!

Είναι πράξη που γίνεται μόνο από τον άπιστο και όποιον βρει πρόχειρο και διαθέσιμο..

Δε ζήτησε τη γνώμη σου για να το κάνει' date=' δεν έκατσε καν να σκεφτεί μήπως σε πληγώσει!!

Αυτό να έχεις στο μυαλό σου και εύχομαι με όλη μου την καρδιά να σου αποδείξει ότι αξίζει την αγάπη σου και την ευκαιρία που του δίνεις να την εκτιμήσει!!![/quote]

 

Συμφωνώ 100%... σίγουρα δεν μπορείς να είσαι απόλυτη αν θα το ξανακάνει, σίγουρα μπορεί να αξίζει μια ευκαιρία (που κατά την γνώμη μου ένας γάμος πάντα αξίζει την δεύτερη ευκαιρία).

αλλά όχι και ότι φταις εσύ!!!!! ότι πρόβλημα και αν υπάρχει στην σχέση σας.... ας το συζητήσει, ας προσπαθήσει να το λύσει... το να σε απατήσει είναι το χειρότερο που μπορεί να κάνει.

αν αποφασίσεις όμως να είστε μαζί πρέπει να το σβήσεις αυτό το μυαλό σου, δεν μπορείς να το έχεις να ακολουθεί μια ζωή. ή θα το αφήσεις πίσω και δεν θα το ξανασυζητήσεις ποτέ, και θα προσπαθήσεις να φτιάξεις τον γάμο σου , ή θα χωρίσεις και θα ζήσεις μια ζωή με την σκέψη πως χώρισες επειδή δεν μπόρεσες να δώσεις μια δεύτερη ευκαιρία.

Εγώ προσωπικά δεν ξέρω τι θα έκανα... πιο πιθανό θεωρώ να του έδινα μια ευκαιρία απο το να χώριζα...

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

βασικά σορρυ κιόλας αλλά που συμφωνούμε:lol:

 

παιδιά η κοπέλα λέει 2 πολύ σημαντικά πράγματα που παραβλέπεται οι περισσότερες και βάζετε πάνω από όλα τον γυναικείο εγωισμό σας...

1ον ΟΤΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΕΙ

2ον ότι και εκείνος δείχνει να θέλει να προσπαθήσουν για τον γάμο τους.

 

θα σου πω τι έκανε μία φίλη μου που βρέθηκε στην ίδια κατάσταση με'σενα και εκείνη επίσης ήθελε να συνεχίσει και πλέον είναι πολύ πολύ σούπερ...

 

υ.γ. δεν ξέρω ρε παιδιά αλλά 3 φορές που έτυχε πολύ κοντινά μου πρόσωπα να μου ζητήσουν τη γνώμη μου/συμβουλή μου για τέτοιο θέμα πάντα ξεκινούσα με την φράση " τον αγαπάς ? "

 

Χαχα!Εννοώ οτι συμφωνουμε στο θέμα της ωριμότητας.Πράγματι η θεματοθέτρια χειρίζεται το θέμα με τρομερή ωριμότητα και ανωτερότητα.Όμως....

Δεν είναι θέμα γυναικείου εγωισμού.Οι σχέσεις δεν ευδοκιμούν με εγωισμούς, αντικούς ή γυναικείους, αλλά σίγουρα δεν ευδοκιμούν με απιστίες και ψέμματα.Αν κάτι με εκνευρίζει πολύ σε αυτές τις περιπτώσεις είναι το μπαλάκι που άπαντες πετάνε στον κερατωμένο με ερωτήσεις όπως "Τον αγαπάς;" (ερώτηση στην οποία αν απαντήσει "ναι" σημαίνει πως θα ακολουθήσει μία παρότρυνση να προσπαθήσει να παλέψει και να κάνει δεξί ντιρέκτ:-P ώστε να κερδίσει στη μάχη γάμος vs κέρατο βερνικωμένο). Κανονικά αυτές τις ερωτήσεις και σκέψεις περί αγάπης και έρωτα, δεν οφείλει να τις απαντήσει αυτός που κερατώνει και αν είναι δυνατόν να απαντήσει και πρίν απατήσει; Δεν καταλαβαίνω γιατί κάθε φορά που ο ένας κερατώνει, ο άλλος πρέπει να σκεφτεί αν αγαπάει αν θέλει να σώσει τον γάμο και τελικά να βασανίζεται περισσότερο από αυτόν που δηλώνει μετανιωμένος και θέλει να τα ξαναβρούν(επειδή τον έπιασαν στα πράσα και όχι επειδή το ομολόγησε ο ίδιος). Το βρίσκω λίγο άδικο άλλος να κάνει τη ζημιά και άλλος να την πληρώνει.Φυσικά αν αγαπάς, προσπαθείς για τη σχέση αλλά πρίν την καταδικάσεις πηγαίνοντας με άλλον.Αλλιώς για ποιά αγάπη μιλάμε;

Link to comment
Share on other sites

Χαχα!Εννοώ οτι συμφωνουμε στο θέμα της ωριμότητας.Πράγματι η θεματοθέτρια χειρίζεται το θέμα με τρομερή ωριμότητα και ανωτερότητα.Όμως....

Δεν είναι θέμα γυναικείου εγωισμού.Οι σχέσεις δεν ευδοκιμούν με εγωισμούς, αντικούς ή γυναικείους, αλλά σίγουρα δεν ευδοκιμούν με απιστίες και ψέμματα.Αν κάτι με εκνευρίζει πολύ σε αυτές τις περιπτώσεις είναι το μπαλάκι που άπαντες πετάνε στον κερατωμένο με ερωτήσεις όπως "Τον αγαπάς;" (ερώτηση στην οποία αν απαντήσει "ναι" σημαίνει πως θα ακολουθήσει μία παρότρυνση να προσπαθήσει να παλέψει και να κάνει δεξί ντιρέκτ:-P). Κανονικά αυτές τις ερωτήσεις και σκέψεις περί αγάπης και έρωτα, δεν οφείλει να τις απαντήσει αυτός που κερατώνει και αν είναι δυνατόν να απαντήσει και πρίν το κάνει; Δεν καταλαβαίνω γιατί κάθε φορά που ο ένας κερατώνει, ο άλλος πρέπει να σκεφτεί αν αγαπάει αν θέλει να σώσει τον γάμο και τελικά να βασανίζεται περισσότερο από αυτόν που δηλώνει μετανιωμένος και θέλει να τα ξαναβρούν(επειδή τον έπιασαν στα πράσα και όχι επειδή το ομολόγησε ο ίδιος). Το βρίσκω λίγο άδικο άλλος να κάνει τη ζημιά και άλλος να την πληρώνει.

Κι εγώ συμφωνώ μαζί σου!

Μα αν δεν τον αγαπούσες θα τον είχες χωρίσει πριν την απιστία.

Το ότι νιώθεις προδομένη δεν σημαίνει κάτι. Δεν αλλάζει η αγάπη με ένα κουμπί.

Μάλλον εκείνος πρέπει να κάνει την ερώτηση στον εαυτό του πριν προχωρήσει στην απιστία.

Και καλά τη γυναίκα σου δεν την σεβάστηκες. Τα παιδιά σου; Πώς τα αγκάλιασες και τα φίλησες μόλις πήγες στο σπίτι όταν πριν λίγο φιλιόσουν στο στόμα και μην πω πού αλλού με μια ξένη;

Ασυγχώρητο και όχι γιατί εγώ δεν θα τον αγαπούσα αλλά επειδή δεν θα με αγαπούσε εκείνος.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα!Εννοώ οτι συμφωνουμε στο θέμα της ωριμότητας.Πράγματι η θεματοθέτρια χειρίζεται το θέμα με τρομερή ωριμότητα και ανωτερότητα.Όμως....

Δεν είναι θέμα γυναικείου εγωισμού.Οι σχέσεις δεν ευδοκιμούν με εγωισμούς, αντικούς ή γυναικείους, αλλά σίγουρα δεν ευδοκιμούν με απιστίες και ψέμματα.Αν κάτι με εκνευρίζει πολύ σε αυτές τις περιπτώσεις είναι το μπαλάκι που άπαντες πετάνε στον κερατωμένο με ερωτήσεις όπως "Τον αγαπάς;" (ερώτηση στην οποία αν απαντήσει "ναι" σημαίνει πως θα ακολουθήσει μία παρότρυνση να προσπαθήσει να παλέψει και να κάνει δεξί ντιρέκτ:-P ώστε να κερδίσει στη μάχη γάμος vs κέρατο βερνικωμένο). Κανονικά αυτές τις ερωτήσεις και σκέψεις περί αγάπης και έρωτα, δεν οφείλει να τις απαντήσει αυτός που κερατώνει και αν είναι δυνατόν να απαντήσει και πρίν απατήσει; Δεν καταλαβαίνω γιατί κάθε φορά που ο ένας κερατώνει, ο άλλος πρέπει να σκεφτεί αν αγαπάει αν θέλει να σώσει τον γάμο και τελικά να βασανίζεται περισσότερο από αυτόν που δηλώνει μετανιωμένος και θέλει να τα ξαναβρούν(επειδή τον έπιασαν στα πράσα και όχι επειδή το ομολόγησε ο ίδιος). Το βρίσκω λίγο άδικο άλλος να κάνει τη ζημιά και άλλος να την πληρώνει.Φυσικά αν αγαπάς, προσπαθείς για τη σχέση αλλά πρίν την καταδικάσεις πηγαίνοντας με άλλον.Αλλιώς για ποιά αγάπη μιλάμε;

 

Γενικά έχεις δίκιο.

 

Στο συγκεκριμένο θέμα όμως έχουμε κάποια δεδομένα που οφείλουμε να λάβουμε υπόψη μας;)

Γενικά πιστεύω ότι στους γάμους πρέπει να δίνονται ευκαιρίες και να γίνονται προσπάθιες, ακόμα και υποχωρήσεις και από τις 2 πλευρές...Απο κει και πέρα το τι είναι ασυγχώρητο είναι κάτι υποκειμενικό πιστεύω.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ασυγχώρητο και όχι γιατί εγώ δεν θα τον αγαπούσα αλλά επειδή δεν θα με αγαπούσε εκείνος.

 

Αυτό προσπαθώ να πω.Και αν υποθέσουμε οτι οκ πέρασε και το θέμα είναι τώρα τί γίνεται, πιστεύω πως είναι στο χέρι της πλευράς που απάτησε να προσπαθήσει και αν πείσει την άλλη πλευρά, τότε να ακολουθήσει με τη σειρά της και εκείνη για να τα ξαναβρούν.Εγώ αντιθέτως βλέπω έναν άντρα να έχει την ερωμένη καθημερινά στα πόδια του σαν να μην τρέχει κάστανο και μια γυναίκα, τη γυναίκα του, στα πρόθυρα νευρικής κρίσης.Στα καλύτερα εστιατόρια να μου έκανε δείπνο, σε κρουαζιέρα με θαλαμηγό να με πήγαινε και να μου αγόραζε όλο το Golden Hall, όση καλή θέληση και να είχα, μόνο η σκέψη ότι δουλεύει με την ερωμένη, θα μου δημιουργούσε πρόβλημα απο μόνη της.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προσπαθώ να πω.Και αν υποθέσουμε οτι οκ πέρασε και το θέμα είναι τώρα τί γίνεται, πιστεύω πως είναι στο χέρι της πλευράς που απάτησε να προσπαθήσει και αν πείσει την άλλη πλευρά, τότε να ακολουθήσει με τη σειρά της και εκείνη για να τα ξαναβρούν.Εγώ αντιθέτως βλέπω έναν άντρα να έχει την ερωμένη καθημερινά στα πόδια του σαν να μην τρέχει κάστανο και μια γυναίκα, τη γυναίκα του, στα πρόθυρα νευρικής κρίσης.Στα καλύτερα εστιατόρια να μου έκανε δείπνο, σε κρουαζιέρα με θαλαμηγό να με πήγαινε και να μου αγόραζε όλο το Golden Hall, όση καλή θέληση και να είχα, μόνο η σκέψη ότι δουλεύει με την ερωμένη, θα μου δημιουργούσε πρόβλημα απο μόνη της.

όταν κάποιος έχει λερώσει τη φωλιά του μετά δείχνει τον καλύτερο εαυτό του για να τον συγχωρησει ο άλλος.

Εγώ πώς θα λειτουργούσα αν αποφάσιζα να συνεχίσω (που δεν θα το έκανα αλλά λέμε τώρα).

Όσο καιρό μου φερόταν καλά εντάξει. Κάποια στιγμή θα βαριόταν να φέρεται καλά και θα είμασταν όπως πριν. Με το παραμικρό που θα με ενοχλούσε θα του το πέταγα. Αυτό θα γινόταν συνεχώς αυτός στο τέλος θα βαριόταν να φέρεται καλά και στο τέλος θα την έκανε εκείνος.:D

Link to comment
Share on other sites

Μαριλίνα εγώ δεν θα συγχωρούσα ούτε τη μία φορά, αλλά ούτε κι εγώ θα το έκανα, δεν πα να μου την έπεφτε και ο Βενσάν Κασέλ (για να έριξε τη Μπελούτσι θα έχει κρυφές χάρες το παιδί :D)!

 

Εγώ του έχω πει: Αν θέλεις να βάλεις ένα 15' πάνω από τη ζωή μας, κανένα πρόβλημα, με γεια σου με χαρά σου αλλά εμένα δεν θα με ξαναδείς. Δεν πρόκειται να σε διεκδικήσω ποτέ και από καμία, χάρισμα σε όλο τον πλανήτη σε δίνω γιατί εμένα μου αξίζει ένας πιστός άντρας δίπλα μου, αφού κι εγώ είμαι πιστή και αφοσιωμένη. Άρα δεν μου κάνεις, στο καλό!Επίσης ο άντρας μου δεν θα με συγχωρούσε ποτέ, πάει και τελείωσε. Έχουμε θέσει και οι δύο τα όρια μας. Μπορεί να είμαστε άνθρωποι αλλά ας μην γίνουμε υπάνθρωποι και ας μην πετάξουμε την αγάπη μας στα σκουπίδια για μια ερωτική επαφή...Προσωπικά λοιπόν δεν θα το άντεχα με τίποτα (είμαι και πολύ ζηλιάρα όπως είναι και αυτός)...

 

Τώρα όσον αφορά τη θεματοθέτρια, δεν ξέρω πως κατάφερε να το αντιμετωπίσει με τόση ψυχραιμία ενώ γνώριζε ότι ο άντρας της πάει να την κερατώσει. Βρε κούκλα μου πώς βγήκε εκείνη η βραδιά;Στη θέση σου, όπως και το Μαράκι, θα γινόμουν τόσο έξαλλη που δεν θα είχε μούτρα όχι να βγει από το σπίτι, ούτε να με κοιτάξει στα μάτια για πολύ καιρό...

 

Καταρχας συμφωνω με το παραπανω ποστ-λες και το εγραψα εγω...

 

Αν ομως θελεις να δωσεις μια ευκαιρια στο γαμο σου, αν θελεις συμβουλη απο μια που οι φιλες της εχουν περασει τα πανδεινα απο κερατωματα και τα συναφη.....

1ον Για ενα διαστημα μην επαναπαυεσαι και να μην βγαινει-ξερεις ποσοι παντρεμενοι το σκανε απο τη δουλεια με παντρεμενες ή μη και κανουν ο,τι κανουν χωρις να το μαθει κανεις???

2ον πες του μια φορα και συντομα οτι ηταν η τελευταια φορα που εκανες τα στραβα ματια αλλα με μια μονο υπονοια την εκανες και φροντισε να το πιστεψει

3ον απο την επομενη στιγμη μην γκρινιαζεις και γινε τρυφερη σαν να τον ερωτευτηκες απο την αρχη ενα πραγμα...στελνε του ερωτικα μηνυματα οταν ειναι στη δουλεια...παιρνε τον τηλεφωνο στη δουλεια, ολο γλυκα....περνα απο εκει....

Αν η αλλη ειχε την παραμικρη υπονοια οτι μπορει να βαλτωσε ο γαμος σας και θα σε αφησει γι αυτην, θα δει το αντιθετο και γρηγορα θα τσακωθουν...γιατι μην ξεχνας, παντα η γυναικα θελει το μονιμο ο,τι και να λεει. Καμμια δεν θελει της μιας βραδιας.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με no doubt και kopela!

 

Dalia το θέμα δεν είναι αν αγαπάει η κερατωμένη τον σύζυγο...Φυσικά και τον αγαπάει, δεν έκανε η ίδια τη λαδιά, ο άλλος την έκανε!Το καίριο ερώτημα είναι αν την αγαπάει αυτός...Ένας άνθρωπος όμως που το προσχεδιάζει, δηλαδή δεν ήταν σε ένα μπαρ, είχε πιει πολύ και του κόλλησε μια σεξοβόμβα και παρασύρθηκε (εγκεφαλικό θα μου έρθει αλλά τέσπα :-D ) αλλά βλεφαριάζει τη συνάδελφο, αλληλοζαχαρώνονται και φτάνουν στο σημείο να έρθουν σε επαφή και αυτός δεν λογαριάζει ούτε τη γυναίκα του ούτε τα παιδιά του, τότε δεν μου βγάζει αγάπη (δεύτερο εγκεφαλικό, ούτε να τα σκεφτώ δεν μπορώ :rolleyes: )...

 

Αν, λέω αν, βάζουμε την αγάπη μαζί με τις έννοιες σεβασμός, εμπιστοσύνη, πίστη, αφοσίωση και ειλικρίνεια τότε λυπάμαι ο κάθε άπιστος άντρας απλώς δεν αγαπάει. Αν πάλι βάζουμε την αγάπη μαζί με το ''έλα μωρέ, έχει ωραίο στήθος, δεν γίνεται να μην πάω μαζί της κι ας έχω γυναίκα και παιδιά'', τότε ναι αγαπάει ο άπιστος!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας συμφωνω με το παραπανω ποστ-λες και το εγραψα εγω...

 

Αν ομως θελεις να δωσεις μια ευκαιρια στο γαμο σου, αν θελεις συμβουλη απο μια που οι φιλες της εχουν περασει τα πανδεινα απο κερατωματα και τα συναφη.....

1ον Για ενα διαστημα μην επαναπαυεσαι και να μην βγαινει-ξερεις ποσοι παντρεμενοι το σκανε απο τη δουλεια με παντρεμενες ή μη και κανουν ο,τι κανουν χωρις να το μαθει κανεις???

2ον πες του μια φορα και συντομα οτι ηταν η τελευταια φορα που εκανες τα στραβα ματια αλλα με μια μονο υπονοια την εκανες και φροντισε να το πιστεψει

3ον απο την επομενη στιγμη μην γκρινιαζεις και γινε τρυφερη σαν να τον ερωτευτηκες απο την αρχη ενα πραγμα...στελνε του ερωτικα μηνυματα οταν ειναι στη δουλεια...παιρνε τον τηλεφωνο στη δουλεια, ολο γλυκα....περνα απο εκει....

Αν η αλλη ειχε την παραμικρη υπονοια οτι μπορει να βαλτωσε ο γαμος σας και θα σε αφησει γι αυτην, θα δει το αντιθετο και γρηγορα θα τσακωθουν...γιατι μην ξεχνας, παντα η γυναικα θελει το μονιμο ο,τι και να λεει. Καμμια δεν θελει της μιας βραδιας.

 

Αφού θέλει να το παλέψει, τότε συμφωνώ κι εγώ με το τελευταίο ειδικά...

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...