Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τώρα με τη ζέστη βάζουμε a/c ή ανεμιστήρα;


nadiat

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , marakiz είπε:

@Deena από που τους παίρνεις τους σεντονένιους υπνόσακους? Έχουν ποδαράκια? 

 

Είναι της gro bag, διαδικτυακά τους έπαιρνα. Χωρίς ποδαράκια δυστυχώς, εξ ου και πλέον δεν ενδείκνυνται για τις ηλικίες των δικών μου παιδιών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Sunshine8 Εγώ μόλις ειδα θερμόμετρο και είμαστε στους 27..Στο σπίτι την έχω μόνο με φανελάκι που κλείνει στην πάνα, κοντομανικο ή αμανικο.Το βράδυ επίσης το ίδιο κ αφού κοιμηθεί κ πέσει λίγο η θερμοκρασία της, της ρίχνω κ μια πικεδενια κουβερτούλα (το ίδιο κ εμείς).Πέρυσι που ήταν νεογέννητη τέτοια εποχή μας είχε πει η παιδίατρος να ανοίγουμε air condition στους 25 βαθμούς και εννοείται ο αέρας να μην πέφτει πάνω στο παιδί.Το ποτηράκι με το νερό βοηθάει την ατμόσφαιρα.

Σε γενικές γραμμές επειδή το μωρό είναι μικρό αλλά δεν είναι κ νεογέννητο θα το ντυνεις όπως ντύνεσαι κ εσύ.Αν δεις ότι τα μπρατσακια του κ τα ποδαράκια του είναι κρύα τότε προσθέτεις κάτι ακόμα.Αν δεις ότι η πλάτη είναι ζεστή ή ιδρώνει στη μασχάλη αφαιρείς ρούχα.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Stefania221217 είπε:

Τσιτσιδακι δεν τον αφηνεις καθολου?  Κλιματιστικό λεω πιο μετα να ξεκινησω να ανοιγω γιατι γενικα δν το αντεχω κ εγω!

Είναι νωρίς ακόμα μου φαίνεται! Τον έλεγχω συχνά γιά νά δω αν ιδρώνει αλλά τελικά τα δέχεται τα ρούχα του.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...